TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

Pneumat2

New member
Android 8 nie wykrywa dysków HDD, podczas odtwarzania filmów w programie Media Center w trybie HDR W lewym górnym rogu pojawia się powiadomienie które nie znika i przez to przeszkadza w oglądaniu filmu. W trybie upłynniania obrazu występuje migotanie. Kiedy dysk twardy jest podłączony do telewizora A WiFi pracuje w trybie czuwania następuje cykliczne włączanie i wyłączanie się dysku twardego czyli Jego ciągłe rozpędzanie się i hamowanie. Na razie tyle .

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 

akm97

Klub HDTV.com.pl
vip
Dziękuję wszystkim. Udało się dzięki poradzie "MariuszB35PL". Czyli podpięcie pendrive pod port USB 3.0. Bez resetów. Cały proces trwał ok. 2 razy dłużej niż aktualizacja do 7.0.
 

Pneumat2

New member
wyłapałem jeszcze jeden błąd na Android 8 a mianowicie jak się włączy tryb HDR na konsoli(odpali się grę która ten tryb obsługuje) a potem powróci do menu konsoli i z powrotem wróci do gry to psują się kolory i trzeba ponownie zmienić tryb obrazu w TV i wraca obraz do normy. Kolejna rzecz to po podłączeniu DVB-T opisy na liście kanałów(jaki serial, jaki film, do której trwa itp.) są bez polskich znaków i w ich miejscu pojawiają się "krzaczki".
 
Ostatnia edycja:

grzegorz1652

New member
Witam. Gdzie najlepiej kupić sprawdzony kabel hdmi 2.0 bo kupiłem na znanym portalu aukcyjnym za 26 zł i niestety zostałem chyba oszukany i jest to zwykły v1.4 bo jak włączę obsługę hdmi 2.0 to na czarnym ekranie lata pełno zielonych pikseli
 

sulko

Member
Witam. Gdzie najlepiej kupić sprawdzony kabel hdmi 2.0 bo kupiłem na znanym portalu aukcyjnym za 26 zł i niestety zostałem chyba oszukany i jest to zwykły v1.4 bo jak włączę obsługę hdmi 2.0 to na czarnym ekranie lata pełno zielonych pikseli
Nie ma czegoś takiego jak kabel hdmi 2.0, to czysty marketing. Każdy obsługuje wszystkie formaty. Kabel jest prawdopodobnie uszkodzony.
 

Krzysiula

New member
Cześć wszystkim,

nabyłem dwa tygodnie temu telewizor TCL 55P605. Podłączyłem Internet i wszystkie dostępne aplikacje mi działają, ale...mam kilka pytań:

- Screen mirroring - działa tylko przez aplikację dostępną na telewizorze jak puszczam YouTube (nie przez aplikację YT - to też działa), ale np. jak chcę puścić sobie z telefonu film na cda, to już mi nie transmituje tego na telewizorze, jakby był problem z połączeniem.

- Widziałem, że jest możliwość zainstalowania Google Play i pobierania aplikacji stamtąd, ale nie wiem szczerze mówiąc jak to zrobić. Potrafię korzystać tylko z aplikacji, które oferuje system telewizora (wybór z listy i dodanie na stronę domową)

- Zainstalowałem aplikację Mozilla Firefox żeby móc przeglądać Internet, ale jak w nią wchodzę to wyskakują tylko trzy opcje ustawień (bodajże 1.Set up your mozilla 2. Set other devices 3. set up your mozilla on your other device - coś takiego). Po wyborze którejś z opcji nie dzieje się nic.

Będę bardzo wdzięczny za krótką instrukcję jak sobie wszystko poustawiać tak żeby komfortowo i w pełni możliwości korzystać z telewizora. Oczywiście do WIFI mam go podłączonego. Zależy mi na aplikacjach, przeglądarce internetowej i screen mirroringu (puszczaniu filmów z telefonu, po sieci WIFI).

Wiem, że pewnie temat był poruszany, ale są tutaj 502 strony wątku i ciężko mi przeglądając to wszystko wyłapać dokładne odpowiedzi na te pytania.

Będę ogromnie wdzięczny za pomoc - może być na priv jeżeli uważacie, że jest to zaśmiecanie wątku.

Z góry dzięki! :)
 
Ostatnia edycja:

klossowski

New member
- Widziałem, że jest możliwość zainstalowania Google Play i pobierania aplikacji stamtąd, ale nie wiem szczerze mówiąc jak to zrobić. Potrafię korzystać tylko z aplikacji, które oferuje system telewizora (wybór z listy i dodanie na stronę domową)

Logujesz się na komputerze na konto google, które masz na tv i tam zaznaczasz aplikacje, które chcesz zainstalować na tv. Potem odpalasz tv i samo się wszystko instaluje.
 

Donjuane

New member
Panowie mam problem z update 8.0, zrobiłem reset ustawień fabrycznych i wziąłem się za update ale nie wykrywa mi pendrive( W menu już oczywiście czyta go).
Próbowałem już 3 pendrive(64,16,8gb) i nic, każdego nawet formatowałem fat 32 i dalej nic....

Teraz jeszcze raz pobieram soft, jakieś pomysły?
 

grzegorz1652

New member
Nie ma czegoś takiego jak kabel hdmi 2.0, to czysty marketing. Każdy obsługuje wszystkie formaty. Kabel jest prawdopodobnie uszkodzony.
Ok dzięki za pomoc kabel faktycznie jest coś chyba nie tak bo wymieniłem na zwykły który był w komplecie z dekoderem i po włączeniu w menu tv obsługę hdmi 2.0 nic nie śnieży na zielono
 

basket4rap

Member
Bez reklam
U mnie po intalacji Oreo występuje problem z Wi-Fi, co chwilę zrywa połączenie, wcześniej tego nie było. U was też tak jest? Macie jakieś rozwiązanie?
Co dziwniejsze, to problem pojawia się tylko na ekranie idzie obraz z "hdmi 1" (mam podłączony pc do tego źródła). Np. z telewizji naziemnje nie ma tego zrywania połączenia z Wi-Fi.
 
Ostatnia edycja:

basket4rap

Member
Bez reklam
U mnie po intalacji Oreo występuje problem z Wi-Fi, co chwilę zrywa połączenie, wcześniej tego nie było. U was też tak jest? Macie jakieś rozwiązanie?
Co dziwniejsze, to problem pojawia się tylko na ekranie idzie obraz z "hdmi 1" (mam podłączony pc do tego źródła). Np. z telewizji naziemnje nie ma tego zrywania połączenia z Wi-Fi.

Niestety nie mogę edytować już postu a okaauje się, że jednak źródło nie ma znaczenia, bo właśnie na naziemnej tv ten problem też się pojawił.
 
Status
Zamknięty.
Do góry