TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest jeszcze inny sposób zapisania Androida 7,0.
Zapytaj Marka - on CI podpowie.
Ale faktycznie wysłaliśmy duże ilości update i nikt nie zgłaszał problemu
 

sulko

Member
Jest jeszcze inny sposób zapisania Androida 7,0.
Zapytaj Marka - on CI podpowie.
Ale faktycznie wysłaliśmy duże ilości update i nikt nie zgłaszał problemu
Nie sądzę by to pomogło skoro factory reset nie pomaga, ale podam na priv mój email o ten soft może akurat. Rozmawiałem z panem Markiem na razie nie wie . Napisałem też do support TCL zobaczymy jak się spiszą.
 

sulko

Member
U nas po wgraniu działa normalnie .
Skoro tylko ja mam ten problem to obawiam się że telewizor jest uszkodzony. Chociaż forumowicz Ligeza pisał że ma problem z wifi, łączy się mu tylko 2.4ghz czyli tak jak mi teraz na android 6 ale nie wiem czy aktualizował do 7, bo na android 7 to u mnie wifi nie działa i restartuje telewizor.
 

janusz

New member
Bez reklam
Diodę da się wyłączyć w ustawienia/zaawansowanie tak jak było, ustawienia dźwięku są też bez zmian.
Co do force landscape to ściągnij sobie http://www.mediafire.com/download/48v6ys23vykvs00/Screen.Rotation.Android.TV-7.9.apk działa fajnie. Odkryłem tez apkę do blokowania reklam Blokada - the best ad blocker for Android, free and open source .

Nie bardzo sobie poradziłem. W wersji android 6 miałem po kliknięciu w ustawienia kilka wierszy z ustawieniami w pierwszym ustawienia sieci obrazu wejść itp. faktycznie były tam ustawienia zaawansowane. W androidzie 7 nie mogę znaleźć tych ustawień (to oczywiście nie istotne sama grafika jest nieco inna ustawienia mam w pionie po prawej stronie ekranu), przez to nie mogę ustaić wygaszania diody pod ekranem i też głośności przycisku pilota. Wiem, że zapewne odpowiedź będzie banalna, mimo wszystko proszę o podpowiedź taką trochę łopatologiczną.
 

sulko

Member
Nie bardzo sobie poradziłem. W wersji android 6 miałem po kliknięciu w ustawienia kilka wierszy z ustawieniami w pierwszym ustawienia sieci obrazu wejść itp. faktycznie były tam ustawienia zaawansowane. W androidzie 7 nie mogę znaleźć tych ustawień (to oczywiście nie istotne sama grafika jest nieco inna ustawienia mam w pionie po prawej stronie ekranu), przez to nie mogę ustaić wygaszania diody pod ekranem i też głośności przycisku pilota. Wiem, że zapewne odpowiedź będzie banalna, mimo wszystko proszę o podpowiedź taką trochę łopatologiczną.
Bo teraz nie ma tego w ustawieniach, wejdź na jakiś kanał przycisk na pilocie głosowym z poziomymi kreskami(na zwykłym pilocie nie wiem bo nie używam) w prawym dolnym rogu pojawi się wirtualny pilot kliknij zębate kółeczko i jest. Można też zrobić sobie skrót do tych ustawień za pomocą https://androidtv.news/2017/01/tv-app-repo-now-generates-leanback-shortcuts/
 

tomasz.k

New member
Wydaje sie ze naprawili CEC i poprawnie wlacza i wylacza amplituner onkyo, a gdy sie wlaczy sam amplituner to tv nie startuje. Mam jeszcze pewne watpliwosci co do wlaczania ampli ale musze potestowac a czasu nie mam teraz niestety.
Wifi 5GHz znalazlo i sie polaczylo (mimo kabla wpietego).
 

wookash0

New member
u mnie dziala jak na razie w miare ok. Mam jedynie problem z usb - nie wykrywa pendrve (z ktorego notabene zainstalowalem upgrade). Nie pojawia mi sie to okienko z auto odtwarzaniem usb, czy ktos tak ma?

[edit] zadzialalo po wyjceiu wtyczki z pradu i ponowlym wlozeniu
 
Ostatnia edycja:

ligeza

Member
Skoro tylko ja mam ten problem to obawiam się że telewizor jest uszkodzony. Chociaż forumowicz Ligeza pisał że ma problem z wifi, łączy się mu tylko 2.4ghz czyli tak jak mi teraz na android 6 ale nie wiem czy aktualizował do 7, bo na android 7 to u mnie wifi nie działa i restartuje telewizor.


Mam zaktualizowane do androida 7. Wydaje mi się że chyba mam jakieś wadliwe to wifi. Bo 5GHz wykrywa i się łączy, ale połączenie jest 10 razy wolniejsze niż na kablu mimo standardu AC. Podobnie działało na andku 6. Kanał ustawiony na 36, szerokość automatyczna, poziom sygnału w okolicy 35dBm, a maksymalny link jakim mnie łączy z routerem to 173mbit/s(co wcale nie oznacza że taki jest transfer). Na laptopie o gorszym poziomie sygnału przy kopiowaniu z NAS wyciągam 80MB/s, a na TV to nawet streaming filmu full HD przycinał przy tym 5GHz. Szkoda że się nie da podpiąć adaptera USB->RJ45 bo w ten sposób dało by się zrobić łącze gigabitowe.
 
Ostatnia edycja:

sulko

Member
Mam zaktualizowane do androida 7. Wydaje mi się że chyba mam jakieś wadliwe to wifi. Bo 5GHz wykrywa i się łączy, ale połączenie jest 10 razy wolniejsze niż na kablu mimo standardu AC. Podobnie działało na andku 6. Kanał ustawiony na 36, szerokość automatyczna, poziom sygnału w okolicy 35dBm, a maksymalny link jakim mnie łączy z routerem to 173mbit/s(co wcale nie oznacza że taki jest transfer). Na laptopie o gorszym poziomie sygnału przy kopiowaniu z NAS wyciągam 80MB/s, a na TV to nawet streaming filmu full HD przycinał przy tym 5GHz. Szkoda że się nie da podpiąć adaptera USB->RJ45 bo w ten sposób dało by się zrobić łącze gigabitowe.

No szkoda że nie da się podpiąć USB->RJ45 , mam gigabitowy Ugreen ale niestety nie działa. U mnie przed tą awarią sieć wifi działała bardzo dobrze nie muliła systemu, synchro miałem na około 760mbit ale realna prędkość to 200mbit, to w zupełności wystarczało. Sieć po kablu u mnie przymula przy obciążeniu to się czuje i do 4k się nie nadaje, przycina(to kpina trochę żeby telewizor 4k miał sieć 100mbit to po prostu fizycznie jest za mało nawet przy sprzyjających warunkach). Ja zamierzam reklamować, chyba że support TCL coś wymyśli , napisałem do nich. Cały czas mam wrażenie że to jednak sprawa programowa. U mnie ten nowy android 7 ma nie do końca przetłumaczony interfejs taka jakby beta trochę.
 
Na początek witam wszystkich jako nowy i zielony user ;)
A teraz do rzeczy :D
Niedawno kupiłem TCL u49p6046 i powiem że bajka jakość obrazu wgniata w fotel, nawet moja żona co jest przeciwna elektronicznej rozrywce przyznała ze jakość 4k i kolory robią niesamowite wrażenie ;) oraz zaczyna oglądać Netfliksa hehe...
I teraz tak przeczytałęm jakiś test że tv ma tylko 240 nitów (nie wiem co to) i że ten HDR 10 bit w tym TCl to pic na wodę , tylko ze ja jak oglądam na netflix film z hdr a taki bez hdr to widzę różnicę i to sporą, różni ludzie próbują mi udowodnić że nie mam prawa widzieć efektów HDR bo ma 240 nitów i tu podał mi test na benchmark.pl
Może się ja nie znam i tylko mi się wydaj że widzę ten HDR ;) mając ten TV a ta osoba wie lepiej bo przeczytała test na benchamrku nie posiadając go hmmm.... czekam na opinie innych posiadaczy serii P60 lub tego modelu co ja posiadam.

A teraz ważniejsza dla mnie sprawa , Posiadam głosnik typu Tower z bluetooth i chciałem sparowac go z TV no i jest problem bo TV go nie wykrywa, mój tel od razu łąpie głosnik ,żony i syna też a tv nie, znowu słuchawki Bluetooth znalazł TV od razu. Spróbowałem jeszcze z głośnikiem przenośnym syna sparować przez bluetooth i to samo TV nie wykrywa .
A więc tak TV znajduje Tel i słuchawki ale nie znajduje głośnika (tower) i małego bluetooth. Macie jakieś propozycje co zrobić żeby podłączyć przez bluetooth głośnik?
pozdrawiam Mariusz.
 

Cahir09

New member
Też niedawno kupiłem model 55" i efektu HDR ...nie widzę:) Może na filmach pokazowych z YT, gdzie kolory są bardziej żywe, cukierkowe coś widać, ale na Netfliksie ni hu hu:)
 
może mam jakiś efekt placebo ;) obczajcie serial na Netflix, Dardevil , nie pamiętam który odcinek 4 lub 5 (serial fajny więc warto tak czy inaczej obejrzeć ;) ) ale fajnie to było widać w nocnych scenach oświetlenie z restauracji, ośiwetlenie z lamp czy latarki , oświetlenie z radiowozów ( a może mylę HDR z jakimś kontrastem dynamicznym ale w starym TV LG, czy Samsungu nie ma tego efektu)
 

tomasz.k

New member
Coś tam widać, najlepiej żeby było w miarę ciemno (ale nie aż tak żeby clouding nie drażnił bardzo) i wtedy można być lekko oślepionym. Niestety do prawdziwego wypalania oczu w dzień temu daleko :)
 

tomasz.k

New member
Coś tam widać, najlepiej żeby było w miarę ciemno (ale nie aż tak żeby clouding nie drażnił bardzo) i wtedy można być lekko oślepionym. Niestety do prawdziwego wypalania oczu w dzień temu daleko :)
 

nodeb7

New member
HDR brightness jest dużo większy niż 240 nitów, ale jeśli scena ma dużo jasnych elementów (np. śniegu, chmur itp) to raczej HDR nie zobaczysz. W filmach gdzie jest dużo ciemnych miejsc (np. demo LG Chess) coś tam widać.

W grach typu Forza też dosyć dobrze to wygląda, mimo że jest sporo jasnych miejsc (cały czas niebo).
 
Status
Zamknięty.
Do góry