TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

loyd11

New member
Nie działa na U49P6046, wgrywam na pendrive (FAT32), wyłączam prąd w telewizorze, podłączam pendrive to USB, przytrzymuje środkowy przycisk w TV i włączam prąd.


Telewizor uruchamia się jak zwykle.


Czy trzeba zmienić nazwę tego pliku?


Tomek8888
Nie trzeba zmieniać ma być tak Update_sign.pkg
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jest oficjalna wersja.
Czy będą jeszcze jakieś zmiany, raczej nie.
W różnych krajach już odpalili, w Polsce też miało ruszyć 28.11.
Ale tak czy tak, jak ktoś sobie życzy - to mamy do dyspozycji.
 

janusz

New member
Bez reklam
Po zainstalowaniu pierwsze wrażenia:
Jest dobrze bo i było dobrze, przynajmniej ja nie miałem żadnych problemów.
Być może będzie działać więcej aplikacji, mi udało się zainstalować TIDAL (na poprzednim sofcie aplikacja nie działała), (może ktoś podpowie czy da się jakoś obracać obraz bo w niektórych ustawieniach obraz jest w poziomie, oczywiście zawsze można korzystać z tej aplikacji poprzez Kodi)

Problemy:
- da się wyłączyć diodę pod TV,w poprzedniej wersji była taka możliwość?
- w którym miejscu ustawia się wysyłanie dźwięku po coaxialu? Wejścia są zdefiniowane, a wyjścia nie znalazłem?
 

sulko

Member
Ma ktoś problem z wifi na nowym androidzie?. U mnie ciężko się łączy, nie otrzymuje adresu IP dopiero po WPS zaskoczył ale przy włączonym wifi telewizor restartuje co parę minut. Generalnie szału nie ma, stare bolączki zostały doszły niestety też nowe. Jedynie fajna rzecz to przełączania i zamykanie aplikacji przez przytrzymanie klawisz home. Jak nie ogarnę sprawy z tym wifi to wracam do 6. Przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomogło.
 

sulko

Member
Po zainstalowaniu pierwsze wrażenia:
Jest dobrze bo i było dobrze, przynajmniej ja nie miałem żadnych problemów.
Być może będzie działać więcej aplikacji, mi udało się zainstalować TIDAL (na poprzednim sofcie aplikacja nie działała), (może ktoś podpowie czy da się jakoś obracać obraz bo w niektórych ustawieniach obraz jest w poziomie, oczywiście zawsze można korzystać z tej aplikacji poprzez Kodi)

Problemy:
- da się wyłączyć diodę pod TV,w poprzedniej wersji była taka możliwość?
- w którym miejscu ustawia się wysyłanie dźwięku po coaxialu? Wejścia są zdefiniowane, a wyjścia nie znalazłem?
Diodę da się wyłączyć w ustawienia/zaawansowanie tak jak było, ustawienia dźwięku są też bez zmian.
Co do force landscape to ściągnij sobie http://www.mediafire.com/download/48v6ys23vykvs00/Screen.Rotation.Android.TV-7.9.apk działa fajnie. Odkryłem tez apkę do blokowania reklam Blokada - the best ad blocker for Android, free and open source .
 

Pneumat2

New member
w android 7 w media center napisy poprawione, teraz mi się bardzo podobają. Zaskoczony jestem, że tak ładnie i płynnie odtwarza filmy x265 10bit, obraz żyleta. dźwięk po coaxialu jest w ustawieniach dźwięku jako pozycja spdif.
 

ligeza

Member
Ma ktoś problem z wifi na nowym androidzie?. U mnie ciężko się łączy, nie otrzymuje adresu IP dopiero po WPS zaskoczył ale przy włączonym wifi telewizor restartuje co parę minut. Generalnie szału nie ma, stare bolączki zostały doszły niestety też nowe. Jedynie fajna rzecz to przełączania i zamykanie aplikacji przez przytrzymanie klawisz home. Jak nie ogarnę sprawy z tym wifi to wracam do 6. Przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomogło.


U mnie wifi to tragedia. O ile na 2,4GHz działa znośnie, to na 5GHz jet masakra. Wydajność na poziomie 12mbit/s. Wystarczy byle jaki film 4K włączyć po DLNA i co sekundę przerywa obraz. Liczyłem że na AC będzie wydajność na poziomie przynajmniej 200-300mit/s a tu się tego w ogóle nie da używać. Chyba że mam jakiś wadliwy egzemplarz. Telewizor stoi koło routera a poziom sygnału to 33dBm.
 

sulko

Member
U mnie wifi to tragedia. O ile na 2,4GHz działa znośnie, to na 5GHz jet masakra. Wydajność na poziomie 12mbit/s. Wystarczy byle jaki film 4K włączyć po DLNA i co sekundę przerywa obraz. Liczyłem że na AC będzie wydajność na poziomie przynajmniej 200-300mit/s a tu się tego w ogóle nie da używać. Chyba że mam jakiś wadliwy egzemplarz. Telewizor stoi koło routera a poziom sygnału to 33dBm.
U mnie wifi na androidzie 6 działało dobrze realny transfer miałem około 200mbit, na androidzie 7 można powiedzieć że nie działa i jeszcze zawiesza system.
 

rafalcool1

New member
To jest oficjalna wersja.
Czy będą jeszcze jakieś zmiany, raczej nie.
W różnych krajach już odpalili, w Polsce też miało ruszyć 28.11.
Ale tak czy tak, jak ktoś sobie życzy - to mamy do dyspozycji.
Już pytałem wcześniej w których krajach "odpalili' (cokolwiek to znaczy)?
Skoro "odpalili" to gdzieś ten soft musi być na oficjalnym serwerze.
 

janusz

New member
Bez reklam
U mnie zadziałało na wejściu usb 3.0 na usb 2.0 nie działało

Miałem tak samo.

Mam wrażenie, że większość "problemów" z androidem ma przyczynę w dużej funkcjonalnoiści systemu. Sam napotkałem kilka i zawsze dostałem rozwiązanie od użytkowników forum. Przy okazji podziękowania użytkownikowi Sulko!
 
Ostatnia edycja:

sulko

Member
Ma ktoś problem z wifi na nowym androidzie?. U mnie ciężko się łączy, nie otrzymuje adresu IP dopiero po WPS zaskoczył ale przy włączonym wifi telewizor restartuje co parę minut. Generalnie szału nie ma, stare bolączki zostały doszły niestety też nowe. Jedynie fajna rzecz to przełączania i zamykanie aplikacji przez przytrzymanie klawisz home. Jak nie ogarnę sprawy z tym wifi to wracam do 6. Przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomogło.
Wróciłem do softu 173 wifi działa stabilnie nie restartuje telewizora ale niestety łączy się teraz tylko w 2.4 Ghz. Wcześniej telewizor synchronizował mi się na 760mbit w 5Ghz teraz tylko 130mbit w 2.4Ghz. Telewizor musi mieć jakieś ustawienia sieci nie nadpisujące się przy flash i tam coś się zepsuło podczas upgrade softu. Nie wiem jak to zresetować. W android 7 po włączeniu wifi mam po chwili restart telewizora. Czy miał ktoś podobne problemy z siecią?
 

tomasz.k

New member
Wróciłem do softu 173 wifi działa stabilnie nie restartuje telewizora ale niestety łączy się teraz tylko w 2.4 Ghz. Wcześniej telewizor synchronizował mi się na 760mbit w 5Ghz teraz tylko 130mbit w 2.4Ghz. Telewizor musi mieć jakieś ustawienia sieci nie nadpisujące się przy flash i tam coś się zepsuło podczas upgrade softu. Nie wiem jak to zresetować. W android 7 po włączeniu wifi mam po chwili restart telewizora. Czy miał ktoś podobne problemy z siecią?
Jesteś pewien że to oficjalny SW a nie testowy build?
Może jest jakieś wejście w recovery gdzie można zrobić reset wszystkiego?
 

tomasz.k

New member
Miałem tak samo.

Mam wrażenie, że większość "problemów" z androidem ma przyczynę w dużej funkcjonalnoiści systemu. Sam napotkałem kilka i zawsze dostałem rozwiązanie od użytkowników forum. Przy okazji podziękowania użytkownikowi Sulko!

System ma dużą funkcjonalność więc i testować trzeba więcej. Jak się na tym oszczędza to są jaja. Niestety co raz więcej firm nie rozumie tego :(
 

sulko

Member
Jesteś pewien że to oficjalny SW a nie testowy build?
Może jest jakieś wejście w recovery gdzie można zrobić reset wszystkiego?
To jest android 7 z linku od pana Marka, czyli raczej taki sam jak wszyscy mają, dzwoniłem do pana Marka ponoć nie było takich problemów. Pokombinuje jeszcze dzisiaj zobaczymy jak będzie. Najgorzej by było jak by karta wifi padła ale na v173 działa, chociaż tylko w 2.4 Ghz, tak że jest nadzieja. Recovery to trzeba by zrootować i wgrać ale to już wyższa szkoła jazdy.
 

Olsonik

New member
To jest android 7 z linku od pana Marka, czyli raczej taki sam jak wszyscy mają, dzwoniłem do pana Marka ponoć nie było takich problemów. Pokombinuje jeszcze dzisiaj zobaczymy jak będzie. Najgorzej by było jak by karta wifi padła ale na v173 działa, chociaż tylko w 2.4 Ghz, tak że jest nadzieja. Recovery to trzeba by zrootować i wgrać ale to już wyższa szkoła jazdy.

Na routerze ustaw dla pasma 5ghz kanal 36 lub 40
 

tomasz.k

New member
To jest android 7 z linku od pana Marka, czyli raczej taki sam jak wszyscy mają, dzwoniłem do pana Marka ponoć nie było takich problemów. Pokombinuje jeszcze dzisiaj zobaczymy jak będzie. Najgorzej by było jak by karta wifi padła ale na v173 działa, chociaż tylko w 2.4 Ghz, tak że jest nadzieja. Recovery to trzeba by zrootować i wgrać ale to już wyższa szkoła jazdy.
Raczej każdy system z androidem ma recovery gdzie można zrobić reset i parę podstawowych czynności. Nie mył tego z custom recovery :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry