TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

Pneumat2

New member
Może ci umknęło a może celowo zignorowałeś, a więc powtórzę autora jednego z wielu artykułów:

"Warto przy tym pamiętać, że nie istnieje coś takiego jak kabel HDMI 2.0 (podobnie, jak nie ma kabli HDMI 1.0 czy 1.4) – wszelkie tego typu określenia, podobnie jak dodatkowe oznaczenia, jak kabel UltraHD, 3D czy cokolwiek innego to tylko radosna twórczość producentów i zabieg marketingowy, mający zwiększyć zainteresowanie produktem."

Koniec cytatu i wszystko w temacie.

Idąc do sklepu posługujesz się przyjętym nazewnictwem i go stosujesz a nie bawisz się w obalanie mitów. Wikipedia to też wymysł ufoludów??

Zapraszam do lektury: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/HDMI
 

wielkibill

New member
Idąc do sklepu posługujesz się przyjętym nazewnictwem i go stosujesz a nie bawisz się w obalanie mitów. Wikipedia to też wymysł ufoludów??

Zapraszam do lektury: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/HDMI

Własnie przeczytałem i jakoś odnaleźć w tym źródle nie mogę nic o przewodach HDMI 2.0. Jestem ślepy? Mam inne kodowanie znaków czy może to ty się mylisz?

Natomiast na samym końcu jest potwierdzenie moich słów:

"Wersja HDMI odnosi się bowiem do urządzenia, do którego wpinamy kabel, nie zaś do samego kabla.

Istnieją wyłącznie poniższe wersje kabla HDMI:

Standard Automotive HDMI Cable - możliwości: 720p, 1080i, wyposażony w złącze z wtykiem E
Standard HDMI Cable – możliwości: 720p, 1080i
Standard HDMI Cable with Ethernet – możliwości: powyższe oraz Ethernet
High Speed HDMI Cable – możliwości: 720p, 1080i, 1080p, 4K@30Hz, 3D, Deep Color
High Speed HDMI Cable with Ethernet – możliwości: powyższe oraz Ethernet, eARC
Premium High Speed HDMI Cable - możliwości: 4K@60Hz, przestrzeń barwna BT.2020, próbkowanie 4:4:4
Premium High Speed HDMI Cable with Ethernet - możliwości: powyższe oraz Ethernet
48G Cable - możliwości: 4K, 5K, 8K, 10K @120Hz, Ethernet"

Czy w powyższym cytacie widzisz gdzieś "swoje" określenie "kabel HDMI 2.0"? Bo ja nie. Cytujesz więc tylko coś co dalej potwierdza moją wersję że nie ma i nie było dotychczas czegoś takiego jak kabel HDMI 2.0
 

Pneumat2

New member
Własnie przeczytałem i jakoś odnaleźć w tym źródle nie mogę nic o przewodach HDMI 2.0. Jestem ślepy? Mam inne kodowanie znaków czy może to ty się mylisz?

Natomiast na samym końcu jest potwierdzenie moich słów:

"Istnieją wyłącznie poniższe wersje kabla HDMI:

Standard Automotive HDMI Cable - możliwości: 720p, 1080i, wyposażony w złącze z wtykiem E
Standard HDMI Cable – możliwości: 720p, 1080i
Standard HDMI Cable with Ethernet – możliwości: powyższe oraz Ethernet
High Speed HDMI Cable – możliwości: 720p, 1080i, 1080p, 4K@30Hz, 3D, Deep Color
High Speed HDMI Cable with Ethernet – możliwości: powyższe oraz Ethernet, eARC
Premium High Speed HDMI Cable - możliwości: 4K@60Hz, przestrzeń barwna BT.2020, próbkowanie 4:4:4
Premium High Speed HDMI Cable with Ethernet - możliwości: powyższe oraz Ethernet
48G Cable - możliwości: 4K, 5K, 8K, 10K @120Hz, Ethernet"

Czy w powyższym cytacie widzisz gdzieś "swoje" określenie "kabel HDMI 2.0"? Bo ja nie. Cytujesz więc tylko coś co dalej potwierdza moją wersję że nie ma i nie było dotychczas czegoś takiego jak kabel HDMI 2.0

Tłumacze po raz kolejny, że jest przyjęte nazewnictwo i takie się stosuje i w sklepach wszędzie jest napisane np. Hdmi 1.4 albo np. Hdmi 2.0 a to oznacza poprostu kabel hdmi z określonym interfejsem. Proszę przeczytać Wikipedię i samemu sobie wydedukować. Nawet w instrukcji mojej konsoli jest napisane kabel hdmi 2.0 - podkreslam nazewnictwo które ułatwia zakup a że są różne wersje interfejsów i dobrze że to zostało to w taki sposób oznaczone. Jak bym miał w sklepie szukać po twoich opisach to w życiu bym kabla do konsoli nie znalazł
 
Ostatnia edycja:

Buzol

New member
Czy był jakiś update softu i czy możliwe, że TV zrobił mi go automatycznie? Przychodze przed chwilą do pokoju, dziewczyna ogląda coś z Netflixa, dziwie się, że tak żywe kolory. Wchodzę w ustawienia a tam nie dość, że nie ma wprowadzonych ustawień kalibracji to profile obrazu są po angielsku mimo, że menu po polsku. Tj. movie, natural itd.
 

wielkibill

New member
Tłumacze po raz kolejny, że jest przyjęte nazewnictwo i takie się stosuje i w sklepach wszędzie jest napisane np. Hdmi 1.4 albo np. Hdmi 2.0 a to oznacza poprostu kabel hdmi z określonym interfejsem. Proszę przeczytać Wikipedię i samemu sobie wydedukować. Nawet w instrukcji mojej konsoli jest napisane kabel hdmi 2.0 - podkreslam nazewnictwo które ułatwia zakup, są różne standardy i dobrze że to zostało to w taki sposób oznaczone. Jak bym miał w sklepie szukać po twoich opisach to w życiu bym kabla do konsoli nie znalazł

A ja ci powtarzam po raz kolejny: nie ma i nie było czegoś takiego jak kabel HDMI 2.0. Przeczytałem zlinkowany przez ciebie artykuł w Wikipedii i przytoczyłem suche fakty tam zawarte do których pokrętnie się odnosisz i odwracasz kota ogonem.

Powtórzę więc raz jeszcze za Wikipedią którą widzę uważasz za autorytet, jeśli tego nie rozumiesz, to czytaj aż do skutku, w szczególności zdanie pierwsze:

"Błędnym jest założenie, że wersja standardu HDMI oznacza różnice w kablu. Wersja HDMI odnosi się bowiem do urządzenia, do którego wpinamy kabel, nie zaś do samego kabla.[4][5][6]

Istnieją wyłącznie poniższe wersje kabla HDMI:

Standard Automotive HDMI Cable - możliwości: 720p, 1080i, wyposażony w złącze z wtykiem E
Standard HDMI Cable – możliwości: 720p, 1080i
Standard HDMI Cable with Ethernet – możliwości: powyższe oraz Ethernet
High Speed HDMI Cable – możliwości: 720p, 1080i, 1080p, 4K@30Hz, 3D, Deep Color
High Speed HDMI Cable with Ethernet – możliwości: powyższe oraz Ethernet, eARC
Premium High Speed HDMI Cable - możliwości: 4K@60Hz, przestrzeń barwna BT.2020, próbkowanie 4:4:4
Premium High Speed HDMI Cable with Ethernet - możliwości: powyższe oraz Ethernet
48G Cable - możliwości: 4K, 5K, 8K, 10K @120Hz, Ethernet"
 

wielkibill

New member
Czy był jakiś update softu i czy możliwe, że TV zrobił mi go automatycznie? Przychodze przed chwilą do pokoju, dziewczyna ogląda coś z Netflixa, dziwie się, że tak żywe kolory. Wchodzę w ustawienia a tam nie dość, że nie ma wprowadzonych ustawień kalibracji to profile obrazu są po angielsku mimo, że menu po polsku. Tj. movie, natural itd.

Oglądała film z HDR a więc telewizor przełączył się w ten tryb obrazu w którym są inne ustawienia niż te przy zwykłym obrazie. Nazewnictwo angielskie, ktoś zapomniał przetłumaczyć.
 

wielkibill

New member
To powtórzę ci jeszcze raz to co mówi Wikipedia:

"Błędnym jest założenie, że wersja standardu HDMI oznacza różnice w kablu. Wersja HDMI odnosi się bowiem do urządzenia, do którego wpinamy kabel, nie zaś do samego kabla.[4][5][6]

Istnieją wyłącznie poniższe wersje kabla HDMI:"


I w kontrargumentach naucz się w końcu przedstawiać swoje, a nie powtarzasz tylko to co wcześniej sam napisałem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Buzol

New member
Oglądała film z HDR a więc telewizor przełączył się w ten tryb obrazu w którym są inne ustawienia niż te przy zwykłym obrazie. Nazewnictwo angielskie, ktoś zapomniał przetłumaczyć.
Heh faktycznie :) Człowiek najpierw pisze, potem pomyśli. W związku z tym pojawia się za to kolejne pytanie. Czy ustawienia z kalibracji powinienem też wprowadzić dla trybu HDR? Wcześniej dałem "zastosuj do wszystkich źródeł" i zadziałało pięknie, ale faktycnzie na HDR ustawienia są inne.
 

Pneumat2

New member
Taaa jasne... tylko że jak ten czlowiek cały czas mnie oczernia to jest wszystko ok, on może pisać co mu ślina na język przyniesie. Uzywa bardziej parlamentarnego języka pisanego co nie zmienia faktu że ewidentnie próbuje mi zaszkodzić
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli piszesz zgodnie z regulaminem możesz pisać ile chcesz.
Za obraźliwe wpisy na innych portalach dostałbyś dawno bana- wiem bo dostałem. Trzymaj się proszę regulaminu i nie obrażaj innych . Polski język jest bogaty w eleganckie wyrażenia.
 

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
Heh faktycznie :) Człowiek najpierw pisze, potem pomyśli. W związku z tym pojawia się za to kolejne pytanie. Czy ustawienia z kalibracji powinienem też wprowadzić dla trybu HDR? Wcześniej dałem "zastosuj do wszystkich źródeł" i zadziałało pięknie, ale faktycnzie na HDR ustawienia są inne.

Tak. Moxesz Wprowadźic dane z kalibracji podczas odtwarzania z hdr.
 
Ostatnia edycja:

prosiak3

New member
Czy był jakiś update softu i czy możliwe, że TV zrobił mi go automatycznie? Przychodze przed chwilą do pokoju, dziewczyna ogląda coś z Netflixa, dziwie się, że tak żywe kolory. Wchodzę w ustawienia a tam nie dość, że nie ma wprowadzonych ustawień kalibracji to profile obrazu są po angielsku mimo, że menu po polsku. Tj. movie, natural itd.

A jaka masz teraz wersje softu?
 

tysszek

Member
Czy był jakiś update softu i czy możliwe, że TV zrobił mi go automatycznie? Przychodze przed chwilą do pokoju, dziewczyna ogląda coś z Netflixa, dziwie się, że tak żywe kolory. Wchodzę w ustawienia a tam nie dość, że nie ma wprowadzonych ustawień kalibracji to profile obrazu są po angielsku mimo, że menu po polsku. Tj. movie, natural itd.
Jak oglądają HDR to tak będzie

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
 

Buzol

New member
Mnie jedynie co wkurza to różnica w pozimie głośności pomiędzy np. Netflix, Youtube, TV i HDMI. TV np na 15 słychać super, na YuuTube muszę czasem dojśc do 50. Potem wracam do TV i ryk na cały pokój.
 

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
No ja mam cyfrowy Polsat i dekoder evoboxa i żeby było dobrze słychać to w tv mam na 55 a na evoboxa gdzieś 8z15

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
 

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
To może mam coś źle ustawione korzystam z głośników tv a jak wchodzę na Netflix lub jakiś film to zależy od filmów bo czasem 10 już jest ok a czasem ponad 30-50

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
 
Status
Zamknięty.
Do góry