TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

christoff.w

Banned
Czy ktoś ma możliwość porównania tak jak na tym filmiku

https://www.youtube.com/watch?v=jmAe3a49EUY

tych modeli

LG 55EG910V Curved 5200zł
tcl p60 3000zł
tcl c70 ?????
tcl x2 ????

Bo patrząc na porównanie oleda hd do lcd uhd hdr na tym filmiku widać ze ten cały hdr do oleda się nie umywa
oled
-kolory nasycone bardziej
- kąt patrzenia
- ostrość lepsza itd.

A to oled z niższej pułki , myślę żę obrazem powali nawet x2

Co sądzicie a cena jest przystepna

I jeszcze jedno porównanie ale do
http://www.hdtv.com.pl/forum/thomso...pki-kwantowe-w-roli-glownej-test-otwarty.html

czy nie lepiej jego kupić
mi chodzi tylko o jakość obrazu cała reszta antek i td mozna kupić za 500zł box i to mocniejszy niż siedzi w tych tv
Kto robił to zdjęcie? Ja mam obraz taki jak na tym Oledzie...trochę więcej podświetlenia, kontrastu i jest (mam lcd/led Panasonic cx700) To na tym ledzie wygląda jak tryn true cibema czyli przyciemnione wszystko jakby w 3D - nie lubię...

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
Wiem, że to dość "egzotyczna" sytuacja i może nie ma prawa działać (choć w opisie jest napisane, że z usb też działa), ale chciałem sprawdzić jakość tego pliku i na komputerze działa bez problemu, jednak puszczając go z usb (a wtedy jest jeszcze lepsza jakość) cały czas jest czarny ekran (jedynie na początku pokazuje się w prawym górnym roku biały napis DTS), i słychać dźwięk, ale przerywany. Tv pokazuje też przy włączeniu pliku, że wykryto i włączono film HDR10. W linku poniżej jest opisany też dokładnie plik ze wszystkimi jego danymi.

https://1337x.to/torrent/2145511/Ro...roma-422-Edition-DTS-HD-MA-VISIONPLUSHDR1000/


Właśnie odpaliłem te inne filmy które ściągałem. I kurde idą normalnie :). Jeden minus jest taki. Że film jest anglojęzyczny to wszystko w tv napis że hdr się włączyl jak i opcje w menu robią się też po angielsku i z kalibracji wartości nie działają. Trzeba by chyba usatwic na nowo. Jak wyłączam film to muszę poprostu przelaczyc znowu na obraz filmu bo zapamiętuje standard. A tak to spoko. Na to wygląda ,że z tą wersją było chyba coś nie tak. Co do foty to za dużo światła akurat w pokoju :)
 
Ostatnia edycja:

christoff.w

Banned
a tu jeszcze taka ciekawostka

Real or Fake 4K - Is it really UHD quality?

a co do kabli hdmi , czy lepszy kabel duzo daje? i lepiej zakupic np cos takiego

https://www.amazon.com/Aurum-Ultra-...4k-20&linkId=70c058c7a52417c2193dc68df8de5bb8
Pic na wode fotomontaż! Przepustowość to przepustowość, można nawet zmierzyć...Wymyslajo z jakimś złotymi końcówkami itp.itd tylko po to by wkręcić potencjalnych nabywców, ale fakt, osobiście wolałbym jakiś dobrze wykonany od zwykłego, czarnego za ...nawet nie wiem ile teraz kable hdmi kosztują!?? [emoji14]

Ps.4k czyli uhdtv standard choć rozdzielczość powinna być większa, ale format ,proporcje 16:9 nie pozwalają.


Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Właśnie odpaliłem te inne filmy które ściągałem. I kurde idą normalnie :). Jeden minus jest taki. Że film jest anglojęzyczny to wszystko w tv napis że hdr się włączyl jak i opcje w menu robią się też po angielsku i z kalibracji wartości nie działają. Trzeba by chyba usatwic na nowo. Jak wyłączam film to muszę poprostu przelaczyc znowu na obraz filmu bo zapamiętuje standard. A tak to spoko. Na to wygląda ,że z tą wersją było chyba coś nie tak. Co do foty to za dużo światła akurat w pokoju :)

Nie no, tak sądziłem, jedynie kwestia taka, czy w jakiś sposób ten spartaczony z usb star wars da się jednak jakimś nietypowym sposobem odpalić, bo to niestety jedyne źródło tego filmu w tej jakości:/
 

Fabus

New member
Apdejt od TCL Polska - bedzie Android 7 na P60 :)

Zapytalem przez Facebooka i dostalem odpowiedz ze "zbliza sie wielkimi krokami" :)
 

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
Oby oby. A co do tv to może ktoś sprawdzić. Odtwarzam fim na Netflix lub z dysku który obsługuje hdr. Mam kalibrację ustawiona ale jak włącza się film z hdr to wtedy ustawienia z kalibracji nie działają ! Czy tak ma być ? Że hdr daje swoje ustawienia? I np jak wchodzę w opcje tv to obraz ustawienia wstępne i jak się wybiera film stadion itp. To mam po angielsku wtedy. Czyli jak mam ustawiona kalibrację na film to wtedy pokazuje dalej na movie ale już są inne ustawienia. Nie wiem czy wtedy kalibrować tv na tym ang i będzie ok czy hdr sam ma ustawiać pod siebie ?
 

jarpo

Member
Ja też miałem problemy z kablem HDMI. Miałem stary kabel. Bardzo stary jeszcze taki z filtrami. Jak podłączyłem TCL pod NC+ to byłem załamany. Jakieś podwójne kontury jakby odbicia sygnału. Wymieniłem kabel na inny, ale też starego typu i było lepiej, ale dalej nie do zaakceptowania. Filmy 4K z Youtube powalały. Telewizor po kalibracji pokazał swoje prawdziwe wręcz idealne oblicze. Pozostała wymiana kabla. Kabel trzeba kupić DOBRY. Nie musi być drogi. Musi być dobry. Ja kupiłem taki: VENTION HIFI HDMI 2.0v 3D 4K Miedź OFC + Srebro 2m (6667004342) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Polecam. Kabel załatwił wszystko. Jest ok. Jestem bardzo zadowolony z telewizora. W tal klasie cenowej nic lepszego nie znajdziecie. 4K ma dziś wiele telewizorów ale HDR w tej klasie cenowej! POLECAM i dzięki kiki za profesjonalizm i ludzkie podejście do tematu. Na niego zawsze można liczyć. Bardzo dobry kontakt. Zawsze można liczyć na fachową poradę nie tylko przed zakupem sprzętu, ale również i po. Pozdrawiam.
 

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
Troche się dziś bawiłem i natrafiłem na takie coś w może to głupota ale od tego jest forum żeby i pytać :) Może ktoś spawdzić wejście internetowe w tv? Chodzi o to , czy wpinając kabel do wejścia w tv wchodzi wam on (na zatrzask) czy jest luźno ,że lekko dotykając może w każdej chwili wyjść? U mnie jest luźno i nie wiem czy tak ma być czy coś jest nie tak
Internet jest normalnie stabilny.
 
Ostatnia edycja:

tysszek

Member
Oby oby. A co do tv to może ktoś sprawdzić. Odtwarzam fim na Netflix lub z dysku który obsługuje hdr. Mam kalibrację ustawiona ale jak włącza się film z hdr to wtedy ustawienia z kalibracji nie działają ! Czy tak ma być ? Że hdr daje swoje ustawienia? I np jak wchodzę w opcje tv to obraz ustawienia wstępne i jak się wybiera film stadion itp. To mam po angielsku wtedy. Czyli jak mam ustawiona kalibrację na film to wtedy pokazuje dalej na movie ale już są inne ustawienia. Nie wiem czy wtedy kalibrować tv na tym ang i będzie ok czy hdr sam ma ustawiać pod siebie ?
Trzeba ustawić ręcznie kalobracje i będzie już nirmalnie. To jest traktowane jako inne źródło i dlatego chyba nie przechodzi ta z normalnych. W ogóle piszę wtedy Move :)

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
 

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
Ta. Tylko niby w opcjach jest zaznaczone dla wszystkich źródeł. I działa ale tylko wtedy jest wyjątek jak są te filmy w pełni anglojęzyczne. A ciekawe jakby film był czysto hiszpański czy niemiecki menu by było też w tym języku ?

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
 
Status
Zamknięty.
Do góry