TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

Fabus

New member
Jakies podejrzenia co to moze piszczec?
W moim starym LCD samsunga (z lampą, zamiast LED) piszczy caly czas jak mam ustawiona jasnosc mniejsza od maksymalnej. Na forach czytalem ze to jest jakis transformator lampy/zasilania.
Nie wiem, moze to samo w TV z podswietleniem LED?
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Jakies podejrzenia co to moze piszczec?
W moim starym LCD samsunga (z lampą, zamiast LED) piszczy caly czas jak mam ustawiona jasnosc mniejsza od maksymalnej. Na forach czytalem ze to jest jakis transformator lampy/zasilania.
Nie wiem, moze to samo w TV z podswietleniem LED?

Ale to jest przy włączeniu?jak tak to miałem to samo w Samsungu jeszcze HD ready , faktycznie transformator...piszczało kilka tygodni aż wybuchło dosyć głośno podczas włączenia któregoś dnia i telewizor do naprawy bo już się nie włączył...150zł
 
Ostatnia edycja:

nodeb7

New member
A czy po wyłączeniu z prądu sprzętu zapamiętuje on wszystkie ustawienia? Po za tym moim skromnym zdaniem można przeprowadzić test i przywrócić ustawienia fabryczne.. - gdzie np ta funkcja docelowo jest wyłączona.

Nikogo nie bronie, to tylko moje przemyślenia. Miłego dnia ;)

Nie filozofuj, po prostu mówię jak jest, a kiki opowiada tutaj bajki. Być może teraz zwracają na to uwagę, bardzo dobrze.

Piszczy w trybie standby, oraz przy włączaniu. U mnie dosyć szybko przestaje, z reguły po 20 sec od wyłączenia, więc da sie z tym żyć. Jednak jeśli to nie ustąpi za jakiś miesiąc, zapewne skorzystam z gwarancji. Zobaczymy wtedy jak wygląda obsługa klienta TCL, napewno dam Wam znać :) (gwarancja jest door-2-door, więc może wystarczy wymienić jakaś cewke...)

Poza tym nie mam uwag do TV, wszystko działa bardzo dobrze, jestem generalnie zadowolony i kupiłbym ten TV jeszcze raz.
 

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
Czytam i czytam te wasze komentarze ,problemy i cieszę się ,że nie mam żadnego problemu ze swoim modelem :). Ciekawe czy w tym tygodniu pojawi się ta obiecana aktualizacja.
 

Pneumat2

New member
Także jestem ciekawy czy w tym tygodniu wyjdzie aktualizacja:) Zakupilen słuchawki bluetooth ale sprawdzalem chyba na trzech różnych zestawach i niestety ale występuje dość duże opóźnienie. Dlatego jak ktoś chce kupić też do tego telewizora to radzę poczekać. Na smartfonie słuchawki działają normalnie a w telewizorze słuchawki mają duże opóźnienia i nie da się ani niczego komfortowo oglądać ani tym bardziej grać.
 
Ostatnia edycja:

winforGD

New member
Nie ma się co dziwić. To przecież Android. Tu zawsze coś nie działa :| Nadal mam problem z polskimi znakami diakrytycznymi. Wszystkie ustawienia telewizora mam ustawione na polski. Ustawienia samego modułu też są na polski. Resetowałem TV, resetowałem moduł i ciągle nie mam polskich znaków :(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale gdzie kupiłeś telewizor ?
Może nie jest na Polski rynek.
Te kierowane do Polski działają bez problemów z polskimi literami.

17626175_1346301078765013_5295022137819807455_n.jpg



17629891_1342439372484517_5109973031013709807_n.jpg


17362392_1333568886704899_8796449873173748183_n.jpg


17862425_1356545737740547_973327904028553236_n.jpg



17626578_1342427442485710_7348858685470369378_n.jpg
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A jednak, może mieć inny soft dlatego nie ma polskich znaków. Tak było kiedyś jak były modele przeznaczone na rynek niemiecki.
Więc może to mieć jednak znaczenie. Polskie modele, tak jak wkleiłem zdjęcia mają polskie znaki.
 

maciejczapla

New member
Wszystkie tv na Europę mają wgrany ten sam soft i nie ma różnicy czy go kupisz w Czechach czy w Niemczech. (Wiem bo byłem na linii w Żyrardowie, rozmawiałem z ludźmi, kierownikiem zakładu , i widziałem jak wszystko jest składane ) Mało tego Żyrardów nie składa tylko tcl i Thomsonow , ale też manty i bardzo dużo innych firm nawet z Samsungiem włącznie . Ktoś pytał o dział testów złożonego sprzetu: tak Żyrardów ma taki dział składający się z kilku boxow, z każdego dnia kilka tv leci na kontrole.

Powyższe to takie małe wyjaśnienie , bo widzę że kolega kiki snuje insynuacje że Tv z Niemiec nie będzie miał polskich znaków, a to są bzdury. (Np. Tv 65cali p6406 z Niemiec za 3800zl ma wszystko dokładnie takie samo jak ten sam telewizor od kiki za 4999zl)

A tak odchodząc od tematu: w zeszłym roku podczas wizyty w tcl pytając o tv 50s7906 który to kiki przerabiał na forum i wciskał kit klientom na początku info ze ma 100hz mówiąc że takie dane potwierdza mu tcl. Na pytanie w centrali o jego osobę wszystkich ogarnął śmiech i otrzymałem odpowiedź że nikt z tym człowiekiem nie rozmawiał a tym bardziej takich informacji mu nie przekazywał. (Temat do znalezienia na tym forum)
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
TELEWIZORY NA POLSKI RYNEK MAJĄ JĘZYK POLSKI NA 100% kupując gdzie indziej , za granicą czy na rynek zagraniczny NIE MASZ PEWNOŚCI ŻE DOSTAJESZ TAM W 100% JĘZYK POLSKI wystarczy porównać jaki telewizor ma soft z Polski a jaki ten zagraniczny bo przecież nie jest to niedoróbka a po drugie piszesz że BZDURY a jak wyjaśnisz BRAKI POLSKICH CZCIONEK NA TYM TELEWIZORZE? a co do telewiorów TCL to jest wielki bałagan bo czasem specyfikacja nie pokrywa się z tym co pisze na karcie produktu a co do modelu tv 50s7906 i innych to nawet ich facebook-owy profil miał problemy z napisaniem jaki telewizor co ma i już wiele o tym na forach było pisane...TCL podał 100hz a miał 50hz i ludzie żalili się na ich profilu a Ci ich blokowali więc nie pisz głupot człowieku że kity wciskał bo powtarzał taką informację jaką dostał bo nie ma sensu kłamać a jak nie jesteś zadowolony TO JEDŹ I SOBIE SPRAWDŹ DO MARKETU i się dowiesz chyba że jesteś na tyle leniwy że nie chce Ci się i żerujesz na innych aż Ci podadzą na tacy.TELEWIZOR MOŻNA ZAWSZE ZWRÓCIĆ.Nie rozmawiał z fabryką a nowy soft który wyszedł do TCL p60 to dzięki komu?problemu użytkownicy zgłaszali i w 99% one zostały naprawione.Ja rozumiem że są tu tacy co nie przepadają za nim ale atakujecie go bez konkretnych argumentów a to że powtarza za fabryką bo nie widzę powodu by kiki mógł kłamać jak telewizor przecież można zwrócić potem jak nie ma 100hz to odesłać.Czy ktoś tu widzi problem? to samo jest z rocznym poborem energii w kwh najpierw pisało 97kwh , potem 108 kwh a teraz 126kwh a w Euro RTV AGD 132 kwh I DO DZIŚ NIE WIEM ile TCL u55p6046 pobiera prądu rocznie...to samo z jasnością NAJPIERW 330,280 a jeszcze wcześniej 370.To samo z Philips 55PUS6561 on poleca ten model bo ma matrycę 100hz chodź nie ma dobrej opinii (wiele przypadków kurzu na matrycy) ale to nie oznacza że trzeba go kupić opinie samemu trzeba sobie poszukać i zdecydować,wiedzieć że kurz "może" się zbierać po pewnym czasie to kupujący musi wiedzieć,to samo z modelem KS7000 gdzie znowu problemy z ramkami są.Każdy go poleca ale też trzeba wiedzieć że problem z tymi ramkami ISTNIEJE
 
Ostatnia edycja:

Pneumat2

New member
winforGD od samego początku zgłaszał kosmiczne problemy z tym telewizorem, otrzymał radę żeby go zgłosić do reklamacji albo rękojmia. Masz 24 miesiące ochrony więc żaden problem. Po co robić czarny PR kiedy wiadomo, że zawsze może się komuś trafić trefny egzemplarz. Jeżeli ten telewizor ma tyle problemów to czemu go winforGD po prostu nie zareklamuje?? Kiki test rzetelny sprzętu zrobił, z oprogramowaniem bardzo pomógł, jeżeli ktoś nie akceptuje jego działań to nikt go nie zmusza żeby tu pisał i przebywał na tym forum. Jak komuś coś nie pasuje i go wręcz oskarża o brudne zagrywki niech złoży zawiadomienie do prokuratury a nie wypisuje swoje żale. Nie ma szans żeby przez wiele lat swojej działalności nikomu się nie zdarzyło jakieś niedopatrzenie bądź się nawet lekko nie potknął. Każdy popełnia błędy i każdy ma prawo do obiektywnej oceny a nie zbiorowego linczu.
 

tysszek

Member
Jezus maria. Jak w każdej fabryce pewnie i w tej kontrole przechodzi ileś sztuk danej partii albo na zmianę. Każdą sztukę pewnie kontrolują wizualnie. Czasem częściej lub mniej częściej idą złe sztuki tak jest w każdej fabryce. Czy to TV, samochodów czy czegoś tam. To że ludzie nie wiedzieli w fabryce kto jest ... to kogo to obchodzi. Mniemam że nie pisał do fabryki z zapytaniem tylko do jakiegoś przedstawiciela lub nke wiem.
Kupiłeś taniej sztukę i masz z nią problemy. Więc zwróć i wymień.
Wylewasz gorzkie żale.
Nienznam ani Ciebie ani osoby na która piszesz. Ale tu jest temat o konkretnym TV a nie o twoich przygodach w fabryce telewizorów.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
 

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
Wszystkie tv na Europę mają wgrany ten sam soft i nie ma różnicy czy go kupisz w Czechach czy w Niemczech. (Wiem bo byłem na linii w Żyrardowie, rozmawiałem z ludźmi, kierownikiem zakładu , i widziałem jak wszystko jest składane ) Mało tego Żyrardów nie składa tylko tcl i Thomsonow , ale też manty i bardzo dużo innych firm nawet z Samsungiem włącznie . Ktoś pytał o dział testów złożonego sprzetu: tak Żyrardów ma taki dział składający się z kilku boxow, z każdego dnia kilka tv leci na kontrole.

Powyższe to takie małe wyjaśnienie , bo widzę że kolega kiki snuje insynuacje że Tv z Niemiec nie będzie miał polskich znaków, a to są bzdury. (Np. Tv 65cali p6406 z Niemiec za 3800zl ma wszystko dokładnie takie samo jak ten sam telewizor od kiki za 4999zl)

A tak odchodząc od tematu: w zeszłym roku podczas wizyty w tcl pytając o tv 50s7906 który to kiki przerabiał na forum i wciskał kit klientom na początku info ze ma 100hz mówiąc że takie dane potwierdza mu tcl. Na pytanie w centrali o jego osobę wszystkich ogarnął śmiech i otrzymałem odpowiedź że nikt z tym człowiekiem nie rozmawiał a tym bardziej takich informacji mu nie przekazywał. (Temat do znalezienia na tym forum)


WTF

Dziwisz sie ,że go nikt tam niezna jak powiedziałeś pewnie jego nick z forum;p

A po 2 on ma ludzi od tego ,żeby jezdzili do tcl dzwonili itp mysle ,że on sam tego nie załatwia.

Po 3 tak jak wszystko robione do polski a na europe rożni sie znacznie, to napewno tak samo jest z tv i dlatego ma problem z napisami, jakos niktinny kto kupil tv w pl nie ma z tym problemu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
maciejczapla
1. To że kupiłeś w Niemczech nie znaczy że kupiłeś na rynek europejski.
Jeszcze raz - wszystkie które są w dystrybucji na Polskę maja Polskie znaki.
2.TCL 50S7906 ma matrycę 100 Hz i podawałem już kilkanaście razy źródło - to oficjalna odpowiedź z fabryki 19.07.2016 godz. 11.55 :

Odpowiedź na pytania poniżej:
1. S79 i S78 maja matryce 10 bit = 8 bit + FRC
2. S79 ma szklo pracujace w 100Hz, 50Hz T-con oraz frame rate converter pomiedzy chassis i t-con
3. S78 ma szklo pracujace w 100Hz, T-con 50Hz dla UHD i 100Hz dla FHD oraz frame rate converter, super resolution upsampleing w t-con

Nie znam źródła danych o panelach www.displayspecyfications.com, my im tego nie dostarczamy
BR
Marcin Gerlach


Więc jeszcze raz jeśli będziesz kłamał zostaniesz ukarany !
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
I znów z Amazon będzie nie na nasz rynek i w sumie drożej niż w Polsce.
Bo w Polsce jest za 4999 zł z kalibracją profesjonalną gratis, z wgraniem wtyczek i z Polskimi znakami.
 

urania-marek

New member
wszystkie tv na europę mają wgrany ten sam soft i nie ma różnicy czy go kupisz w czechach czy w niemczech. (wiem bo byłem na linii w żyrardowie, rozmawiałem z ludźmi, kierownikiem zakładu , i widziałem jak wszystko jest składane ) mało tego żyrardów nie składa tylko tcl i thomsonow , ale też manty i bardzo dużo innych firm nawet z samsungiem włącznie . Ktoś pytał o dział testów złożonego sprzetu: Tak żyrardów ma taki dział składający się z kilku boxow, z każdego dnia kilka tv leci na kontrole.

Powyższe to takie małe wyjaśnienie , bo widzę że kolega kiki snuje insynuacje że tv z niemiec nie będzie miał polskich znaków, a to są bzdury. (np. Tv 65cali p6406 z niemiec za 3800zl ma wszystko dokładnie takie samo jak ten sam telewizor od kiki za 4999zl)

a tak odchodząc od tematu: W zeszłym roku podczas wizyty w tcl pytając o tv 50s7906 który to kiki przerabiał na forum i wciskał kit klientom na początku info ze ma 100hz mówiąc że takie dane potwierdza mu tcl. Na pytanie w centrali o jego osobę wszystkich ogarnął śmiech i otrzymałem odpowiedź że nikt z tym człowiekiem nie rozmawiał a tym bardziej takich informacji mu nie przekazywał. (temat do znalezienia na tym forum)
możesz napisać z kim rozmawiałeś w centrali.jeżeli masz takie kontakty to może pomożesz użytkownikom tego tv.
 

urania-marek

New member
nie filozofuj, po prostu mówię jak jest, a kiki opowiada tutaj bajki. Być może teraz zwracają na to uwagę, bardzo dobrze.

Piszczy w trybie standby, oraz przy włączaniu. U mnie dosyć szybko przestaje, z reguły po 20 sec od wyłączenia, więc da sie z tym żyć. Jednak jeśli to nie ustąpi za jakiś miesiąc, zapewne skorzystam z gwarancji. Zobaczymy wtedy jak wygląda obsługa klienta tcl, napewno dam wam znać :) (gwarancja jest door-2-door, więc może wystarczy wymienić jakaś cewke...)

poza tym nie mam uwag do tv, wszystko działa bardzo dobrze, jestem generalnie zadowolony i kupiłbym ten tv jeszcze raz.

możemy ci wymienić i przygotować nowy tv.proszę o kontakt to się umówimy.tel 600059618
 
Status
Zamknięty.
Do góry