TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

Pneumat2

New member
Hbo go zadziałało dopiero jak Internet z kabla na WiFi przełączyłem. Dziwne to. Ciekawe jak teraz Netfli... z filmami 4k zadziała po WiFi

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

To akurat jest normalne bo większość aplikacji w sklepie Google play jest pisana przez programistów pod smartfona a ten łączy się przez wifi a nie kablem ethernet. Jak masz przez kabel to program uważa ze nie jesteś połączony z internetem.
 

Pneumat2

New member
Oprócz ogólnie (wg mnie) bardzo dobrej jakości obrazu, to mam w tym (55 calowym) modelu problem z niektórymi ciemnymi scenami. Nie ważne czy są to sceny z tv SD czy też materiałów z PC 2160p HDR10 (w takiej też najwyższej jakości załączam porównanie). W czym może tkwić problem? Złączam zdjęcie z tegoż tv (obraz na dole) i porównanie tej samej sceny z mojego monitora Dell P2715Q (na górze). Obraz jest ustawiony na tryb film (na tym była kalibracja), ale i tak w każdym trybie występuje to zjawisko.

Fakt, tez miałem o tym w końcu napisać. Także mnie to lekko podkurw... a wydaje mi się że nie do końca w tym telewizorze są dopracowane algorytmy przetwarzania obrazu i pojawiają się "artefakty". Moim zdaniem to akurat rzecz podstawowa i problem powinien być koenicznie roziwązany. Niech każdy to zgłasza do pomocy technicznej na stronie TCL to może się za to zabiorą, im więcej osób zgłosi tym szybciej zabiorą się za problem.
 
Ostatnia edycja:

basket4rap

Member
Bez reklam
Fakt, tez miałem o tym w końcu napisać. Także mnie to lekko podkurw... a wydaje mi się że nie do końca w tym telewizorze są dopracowane algorytmy obrazu i pojawiają się "artefakty". Moim zdaniem to akurat rzecz podstawowa i problem powinien być koenicznie roziwązany. Niech każdy to zgłasza do pomocy technicznej na stronie TCL to może się za to zabiorą, im więcej osób zgłosi tym szybciej zabiorą się za problem.

To akurat jest nieakceptowalne, więc mam nadzieję, że da się to jakoś szybko rozwiązać "domowymi sposobami", tylko niech ktoś poradzi (jeśli to w ogóle możliwe).
 

Pneumat2

New member
To akurat jest nieakceptowalne, więc mam nadzieję, że da się to jakoś szybko rozwiązać "domowymi sposobami", tylko niech ktoś poradzi (jeśli to w ogóle możliwe).

Domowymi sposobami to chyba może być cieżko ale jak będę miał trochę czasu to postaram się zobaczyć czy przy okazji żadna opcja nie nakłada jakiś dodatkowych efektów które tworzą takie badziewie. Sprawdzę na początek wszystkie opcje podbijające obraz oraz opcje związane z likwidowaniem szumów itp. Ogólnie to powiem Ci szczerze, że nie wszędzie widzę ten efekt. Obejrzałem juz na nim sporo filmów oraz na codzień telewizje i nie zawsze to jest widoczne. Fakt jest faktem ze znam temat i u mnie występuje to samo. Moja dziewczyna zauważyła to pierwsza i mówi ze to wyglada tak ja u niej na laptopie jak za bardzo pochyli ekran w stronę klawiatury
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Domowymi sposobami to chyba może być cieżko ale jak będę miał trochę czasu to postaram się zobaczyć czy przy okazji żadna opcja nie nakłada jakiś dodatkowych efektów które tworzą takie badziewie. Sprawdzę na początek wszystkie opcje podbijające obraz oraz opcje związane z likwidowaniem szumów itp. Ogólnie to powiem Ci szczerze, że nie wszędzie widzę ten efekt. Obejrzałem juz na nim sporo filmów oraz na codzień telewizje i nie zawsze to jest widoczne. Fakt jest faktem ze znam temat i u mnie występuje to samo. Moja dziewczyna zauważyła to pierwsza i mówi ze to wyglada tak ja u niej na laptopie jak za bardzo pochyli ekran w stronę klawiatury

Moja akurat nie widzi różnicy między starym tv a nowym ;D
A potwierdzam, że nie zawsze ten efekt się pojawia.
Co więcej, ten efekt raz jest a raz go nie ma dokładnie w tych samych scenach. Właśnie teraz (w poszukiwaniu jakiejś "ulepszającej" opcji, która tak psuje obraz) włączyłem ten sam filmik i ten efekt był od raz widoczny, jednak kiedy zmieniłem na pilocie w funkcjach obrazu tryb PC na Wideo to od razu ten defekt zniknął. Następnie kiedy powróciłem na tryb PC to dalej obraz był już dobry. Załączam poniżej ten dobry obraz z tv. Wychodzi na to, że niestety to żadna opcja z ustawień tylko coś jest nie tak z tv.
 

Attachments

  • 20170521_224556.jpg
    20170521_224556.jpg
    49,9 KB · Wyś: 74

Pneumat2

New member
Moja akurat nie widzi różnicy między starym tv a nowym ;D
A potwierdzam, że nie zawsze ten efekt się pojawia.
Co więcej, ten efekt raz jest a raz go nie ma dokładnie w tych samych scenach. Właśnie teraz (w poszukiwaniu jakiejś "ulepszającej" opcji, która tak psuje obraz) włączyłem ten sam filmik i ten efekt był od raz widoczny, jednak kiedy zmieniłem na pilocie w funkcjach obrazu tryb PC na Wideo to od razu ten defekt zniknął. Następnie kiedy powróciłem na tryb PC to dalej obraz był już dobry. Załączam poniżej ten dobry obraz z tv. Wychodzi na to, że niestety to żadna opcja z ustawień tylko coś jest nie tak z tv.

Ja puszczam filmy z dysku także źródła nie mogę ustawić i pojawiają się te dziwne rzeczy, trochę to wyglada jak by ktoś na normalnym obrazie, wziął flamastry i pokolorował nimi na tych ciemnych miejscach.
 

Attachments

  • IMG_1673.JPG
    IMG_1673.JPG
    278,4 KB · Wyś: 62
  • IMG_1674.JPG
    IMG_1674.JPG
    70,2 KB · Wyś: 107
  • IMG_1675.JPG
    IMG_1675.JPG
    80,6 KB · Wyś: 60

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
Hmm powiem szczerze ,że ja u siebie nie zwróciłem na coś takiego uwagi a filmów seriali jak z dysku tv i Netflix's oglądałem już mnóstwo :). Mam tylko wersje 43 ale sproboje jutro przyglądnąć się temu bardziej.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Ja puszczam filmy z dysku także źródła nie mogę ustawić i pojawiają się te dziwne rzeczy, trochę to wyglada jak by ktoś na normalnym obrazie, wziął flamastry i pokolorował nimi na tych ciemnych miejscach.

Tak, to dokładnie to zjawisko. Wrzuciłem na pendrive'a ten filmik i inne w 4k hdr10 i za pierwszym razem włączył mi się ten klip z tym defektem, ale klikając w ustawienia obrazu da się zmienić tryb obrazu i kiedy go zmieniłem defekt zniknął i po powrocie do pierwotnego trybu wciąż obraz był dobry. Natomiast w innym filmiku to nie pomaga. Także już sam nie wiem o co chodzi. Swoją drogą to obraz z dysku na tym tv w jakości 4k hdr10 to szok, mega jakość, widać różnicę zdecydowanie na plus w porównaniu do źródła jakim jest pc (mimo, iż obraz 4k, 60hz, 4:4:4).

...

Chyba doszedłem do tego gdzie leży problem. W klipie LG_Chess_HDR (z pendrive'a) zatrzymałem film na jednej ze scen, w której omawiany problem występuje cały czas i bawiłem się ustawieniami i zwiększenie poziomu czerni z 50 do 57 rozwiązało problem. Napisz czy u Ciebie też to rozwiązanie pomogło.
 
Ostatnia edycja:

Pneumat2

New member
Tak, to dokładnie to zjawisko. Wrzuciłem na pendrive'a ten filmik i inne w 4k hdr10 i za pierwszym razem włączył mi się ten klip z tym defektem, ale klikając w ustawienia obrazu da się zmienić tryb obrazu i kiedy go zmieniłem defekt zniknął i po powrocie do pierwotnego trybu wciąż obraz był dobry. Natomiast w innym filmiku to nie pomaga. Także już sam nie wiem o co chodzi. Swoją drogą to obraz z dysku na tym tv w jakości 4k hdr10 to szok, mega jakość, widać różnicę zdecydowanie na plus w porównaniu do źródła jakim jest pc (mimo, iż obraz 4k, 60hz, 4:4:4).

...

Chyba doszedłem do tego gdzie leży problem. W klipie LG_Chess_HDR (z pendrive'a) zatrzymałem film na jednej ze scen, w której omawiany problem występuje cały czas i bawiłem się ustawieniami i zwiększenie poziomu czerni z 50 do 57 rozwiązało problem. Napisz czy u Ciebie też to rozwiązanie pomogło.

Zwiększenie poziomu czerni rozwiązuje problem:) poziom 57 jest jak najbardziej optymalny:) Thx
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Czyli można rozumieć , że kalibracja została wykonana niepoprawnie ?

Tak jak pisałem w wiadomości prywatnej, kalibracja jest zrobiona w trybie w trybie film (hdmi1) czyli, ale ja piszę o sytuacji kiedy podłączamy dysk przez usb i tam w trybie film nie ma kalibracji zrobionej i tam poziom czerni jest na 50 domyślnie. Jednak w trybie film na hdmi1 (tam gdzie była kalibracja) ten problem w niektórych scenach też występuje, i też trzeba zmienić poziom czerni na około 57. Nie wiem czy tzn. że niepoprawnie czy poprawnie została wykonana, bo to jest kilka scen czasami, a nie jestem aż takim znawcą:) Choć stwierdzam, że wtedy problem w tych kilku scenach znika, lecz odbija się to na tym, że ogólnie jeśli chodzi o całość to czerń traci na jakości i jest siłą rzeczy bardziej szara.
 
Ostatnia edycja:

Pneumat2

New member
Niestety muszę się z tym zgodzić i czerń sporo tu traci na swej soczystości:) coś za coś:) także korci trochę znowu te 50 hehe
 

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
Tak jak pisałem w wiadomości prywatnej, kalibracja jest zrobiona w trybie w trybie film (hdmi1) czyli, ale ja piszę o sytuacji kiedy podłączamy dysk przez usb i tam w trybie film nie ma kalibracji zrobionej i tam poziom czerni jest na 50 domyślnie. Jednak w trybie film na hdmi1 (tam gdzie była kalibracja) ten problem w niektórych scenach też występuje, i też trzeba zmienić poziom czerni na około 57. Nie wiem czy tzn. że niepoprawnie czy poprawnie została wykonana, bo to jest kilka scen czasami, a nie jestem aż takim znawcą:) Choć stwierdzam, że wtedy problem w tych kilku scenach znika, lecz odbija się to na tym, że ogólnie jeśli chodzi o całość to czerń traci na jakości i jest siłą rzeczy bardziej szara.

Coś masz ustawione nie tak. Jeżeli usatwisz ,że dla wszystkich źródeł maja działać te ustawienia z kalibracji to na USB i dysku jak podwójne również działają u mnie.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Może ma ktoś zatem jakieś rozwiązanie na to, że mimo, iż dam opcję (tryb film hdmi1 z kalibracji) "zastosuj do wszystkich źródeł" to choćby np. z usb mam ustawienia domyślne w trybie film a nie te z kalibracji?
 

Pneumat2

New member
Z usb nie jest traktowane widocznie jako źródło, w tym wypadku źródło to będą wszystkie wyjścia z tylu telewizora a to jest traktowane jako odrębne ustawienie dla android Tv czyli jakby wewnętrzne. Proponuje przenieść te ustawienia dla trybu usb kiedy się wejdzie do media center
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Z usb nie jest traktowane widocznie jako źródło, w tym wypadku źródło to będą wszystkie wyjścia z tylu telewizora a to jest traktowane jako odrębne ustawienie dla android Tv czyli jakby wewnętrzne. Proponuje przenieść te ustawienia dla trybu usb kiedy się wejdzie do media center

Jednak Koksiu11 nie ma takiego problemu, a u Ciebie jak jest Pneumat2?
 
Ostatnia edycja:

basket4rap

Member
Bez reklam
Hmmm... a jeszcze jedna kwestia, wiecie jak ustawić aby tv się wyłączył o konkretnej godzinie? Szukałem tego w opcjach i instrukcji i nie znalazłem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry