TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

sulko

Member
Co stacjonarne to kabel, lepsza stabilność.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
Było by tak gdyby telewizor miał lan 1gbit, ale ma niestety 100 mbit które jest fizycznie niewystarczające do filmów 4k o wysokim bitrate. Wifi ac natomiast daje radę bez problemu z każdym filmem.
 

biedronka1

New member
Panowie, przymierzam się do zakupu tego telewizora. Znajomy kupił niedawno ten model w znanej sieciówce w rozmiarze 55 cali. Niestety boryka się z problemem artefaktów na filmach w których występują sceny nocne. Ostatniego odcinka The Walking Dead nie dało się oglądać z powodu artefaktów. Wyglądało to bardzo źle - ciemne tło wyglądało jak ulepek z czarnych dużych kwadratów, kwadratowych plam i wklejone w to postacie. Przeglądałem temat i widziałem że inni też mają ten problem. Pytanie brzmi, czy aktualizacja oprogramowania naprawia takie atrakcje? Telewizor ma wyjęty z pudełka i nic z nim nie robił. Może powinien go zaktualizować?

Pytam, bo już długo przymierzam się do zakupu. Chcę go zamówić u użytkownika (właściciela?) tego forum i nie chcę się w domu irytować.

Włączyłem później kilka pozycji na netflix i tam też ten problem występował - choć w mniejszym stopniu niż na serialu na FOX. Nigdy czegoś takiego nie widziałem na żadnym TV. Problem występuje tylko na ciemnych scenach, włosach itp.

Będę wdzięczny za pomoc. Staram się "przeczesać" ten temat ale jest ciężko wyłapać, czy aktualizacja to naprawia? Jeżeli tak gdzie można znaleźć najbardziej aktualne oprogramowanie TV? Podejrzewam że znajomy ma androida w wersji 6.0
 
Ostatnia edycja:

Crocodil

New member
@biedronka1" Z tego co kojarzę, winna jest temu jedna z opcji ustawień obrazu, zdaje się "Micro dimming". Spróbujcie ze znajomym powyłączać wszystkie ustawienia odpowiadające za automatyczne ustawianie "jasności": Mix dimming, Dynamic backlight, Micro dimming, Black stretch oraz Dynamic contrast - powinno pomóc.
 

sulko

Member
Panowie, przymierzam się do zakupu tego telewizora. Znajomy kupił niedawno ten model w znanej sieciówce w rozmiarze 55 cali. Niestety boryka się z problemem artefaktów na filmach w których występują sceny nocne. Ostatniego odcinka The Walking Dead nie dało się oglądać z powodu artefaktów. Wyglądało to bardzo źle - ciemne tło wyglądało jak ulepek z czarnych dużych kwadratów, kwadratowych plam i wklejone w to postacie. Przeglądałem temat i widziałem że inni też mają ten problem. Pytanie brzmi, czy aktualizacja oprogramowania naprawia takie atrakcje? Telewizor ma wyjęty z pudełka i nic z nim nie robił. Może powinien go zaktualizować?

Pytam, bo już długo przymierzam się do zakupu. Chcę go zamówić u użytkownika (właściciela?) tego forum i nie chcę się w domu irytować.

Włączyłem później kilka pozycji na netflix i tam też ten problem występował - choć w mniejszym stopniu niż na serialu na FOX. Nigdy czegoś takiego nie widziałem na żadnym TV. Problem występuje tylko na ciemnych scenach, włosach itp.

Będę wdzięczny za pomoc. Staram się "przeczesać" ten temat ale jest ciężko wyłapać, czy aktualizacja to naprawia? Jeżeli tak gdzie można znaleźć najbardziej aktualne oprogramowanie TV? Podejrzewam że znajomy ma androida w wersji 6.0
Trzeba podnieść poziom czerni w zaawansowanych opcjach obrazu z 50 na 53-54. Jest to niestety kosztem kontrastu. Sprawę utraty kontrastu poprawia trochę zmniejszenie podświetlenia i/lub włączenie kontrastu dynamicznego. Telewizor nie bardzo radzi sobie w ciemnych scenach z materiałem skompresowanym niezbyt dobrej jakości.
 

romeczek7

New member
Sulko, masz może link do v353? Link, który dostałem wcześniej jest już nieaktualny. Jak nie możesz na forum to może link na prive'a.
 

biedronka1

New member
Biedronka - telewizor potrzebuje kalibracji i wówczas jest wszystko na miejscu.


kiki rozumiem że na TV od ciebie takich atrakcji nie uświadczę? Pod koniec marca będę chciał od Ciebie zamówić TV w wersji 49 cali, będą jeszcze dostępne?

Pytanie jeszcze, skąd wziąć najnowszy soft dla znajomego i jak zaktualizować oprogramowanie. Na stronie producenta jest soft w wersji V143 ... Według informacji z TV Wersja oprogramowania jest z 1 grudnia 2016 i jest to 6.0.1

Znalazłem link do softu v353, czy muszę najpierw aktualizować androida do wersji 7.0 czy też sam się zaktualizuje przy próbie instalacji tego softu? Pytanie jeszcze - gdzie znajdę instrukcję procedury aktualizacji? Będę wdzięczny za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

ligeza

Member
Wgrywasz soft na pendrive Fat32. Podpinasz do TV i włączasz go przyciskiem na telewizorze cały czas trzymając dopóki nie pokaże się informacja o aktualizacji. Możesz aktualizować od razu do wersji v353 tylko pamiętaj że po wgraniu tego softu wszystkie ustawienia się skasują.
 
Status
Zamknięty.
Do góry