TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

janusz

New member
Bez reklam
Zrozumiałem, że piszący mają dts pomimo, iż w specyfikacji technicznej nie ma. Jeżeli źle zrozumiałem to cofnę moje słowa.
 

janusz

New member
Bez reklam
Jeżeli producent daje coś czego nie ma w specyfikacji, to chwała mu. Nawet jeżeli to rzecz która powinna być oczywista w dzisiejszych TV, pamietać trzeba, że to bardzo tani model, pozycjonowany w ofercie jako tańszy od wszystkich modeli z logo TCL.
Jeżeli w specyfikacji (nie znam, ale skoro ktoś tu napisał, że ma dts pomimo, że nie powinien mieć) jest dts to nie ma powodu do chwalenia producenta.
 
Ostatnia edycja:

sulko

Member
. Z DTS to zajebista sprawa i należy się firmie podziękowania od klientów.
Jak ktoś używa kina domowego 5.1 to DTS passthrough w TCL android to kpina, działa tylko w wbudowanym Media Player, o DTS passtrough w Kodi, Mxplayer czy innych aplikacjach można na razie tylko pomarzyć. Jak już zapłacili za licencje to mogli by ją chociaż poprawnie wykorzystać i zaimplementować standardowe API, czego oczekiwałem kupując telewizor ze znaczkiem DTS.
 

djrys

New member
Bez reklam
@kiki które lepiej wybrać p60 czy p600 teraz mam philipsa 42PFS7109/12 ale jego smart doprowadza do szału a raczej duże braki
 

methodini

New member
Odnośnie tych paneli instalowanych w TCL, sprawdziłem również u siebie i na 43calach jest LC430EGY na IPS'ie... Powoli zaczynam rozumieć dlaczego miałem tu taki problem z kolorami i nie mogłem wydobyć z tego TV przez pierwszy miesiąc normalnego żółtego. Telewizor kupiony tu przez forum latem ubiegłego roku.

Pytanie jak to się ma teraz do reklamowania tv (wymiany?) bo kupując byliśmy informowani o tym, że tv posiada matrycę VA RGB, a okazuje się że zostaliśmy wprowadzeni w błąd i dostaliśmy tak naprawdę telewizor, który pracuje na innych zasadniczo parametrach z matrycą ips rgbw.
 

romeczek7

New member
Odnośnie tych paneli instalowanych w TCL, sprawdziłem również u siebie i na 43calach jest LC430EGY na IPS'ie... Powoli zaczynam rozumieć dlaczego miałem tu taki problem z kolorami i nie mogłem wydobyć z tego TV przez pierwszy miesiąc normalnego żółtego. Telewizor kupiony tu przez forum latem ubiegłego roku.

Pytanie jak to się ma teraz do reklamowania tv (wymiany?) bo kupując byliśmy informowani o tym, że tv posiada matrycę VA RGB, a okazuje się że zostaliśmy wprowadzeni w błąd i dostaliśmy tak naprawdę telewizor, który pracuje na innych zasadniczo parametrach z matrycą ips rgbw.

Chętnie się dowiem co postanowiłeś i jak załatwiłeś sprawę. Ja niestety swojego Thomsona kupiłem w Euro, bo też dałem się nabrać na opowieści o matrycach VA stosowanych w bliźniaczych telewizorach różniących się tylko szczotkowanym aluminium. Szukam kogoś na forum kto też ma Thomsona 43UC6406, ale dostała mu się matryca VA.
 

Pneumat2

New member
55UC6406 nie posiada w menu opcji micro dimming także nie wiem co i jak ale widocznie różnie to bywa.
 
Ostatnia edycja:

kakuzawa

New member
43" kupione w zeszłym roku, u Kikiego, oczywiście ips, masakra, od początku zielony był koszmarny, ale zmiana na przestrzeń barw przesyłana trochę problem niwelowały. Podeslalby ktoś jakies inne ustawienia, bo ten żółty to masakra... "Matryca VA mówili" :(
 
Status
Zamknięty.
Do góry