TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

not2pun

New member
skąd wiecie jaka jest matryca, jak to jest ruletka to nie da się sprawdzić, a z tego co zauważyłem to strona displayspecifications.com też nie jest wiarygodna
 

Crocodil

New member
skąd wiecie jaka jest matryca, jak to jest ruletka to nie da się sprawdzić, a z tego co zauważyłem to strona displayspecifications.com też nie jest wiarygodna

Trzeba wejść w telewizorze do menu serwisowego: Ustawienia -> Obraz -> Kontrast -> 9735 i tam masz model matrycy. "Z zewnątrz" ani przed zakupem nie ma jak tego sprawdzić.
 

romeczek7

New member
Strona displayspecifications.com jest współtworzona przez użytkowników. Przesłałem im informację dotyczącą matrycy IPS w telewizorze Thomson 43UC6406, który posiadam i info zostało dodane. Można to sprawdzić.
 

not2pun

New member
no to ja nie mam takiego info

swoją droga to też musze wysłać info do
displayspecifications.com
bo tam dane modelu p6026 są pomylone z p6046
jeśli chodzi o złącza, łącza i os

jeszcze mam czas do końca tygodnia na te 14 dni testów
ale co to trochę kąty mnie irytują dobrze ze mam na obrotowym uchwycie (pod kontem kolory i czerń dziwne są)
i HDR w ps4 nie wiem ale ten obraz jest bardo mocno kontrasowy w jednych grach czyli ciemne miejsca czarne jasne aż rażą po oczach
ale wczoraj odpaliłem np ghost recon wildlands i tam z włączonym hdr wszystko było przesadnio jasne, tak, ze nie mogłem nawet tego wyregulować, np menu gdzie było pole ciemne i jasne po najechaniu to niemożna było dostrzec różnicy, przez co człowiek nie wiedział na jakim polu menu jest.
W ogóle mam wrażenie ze że kolory sa jakieś dziwne, niebieski bardziej granatowy, a żółty pomarańczowy
 

Attachments

  • tcl.jpg
    tcl.jpg
    81,5 KB · Wyś: 1074
Ostatnia edycja:

K_O_z_a

New member
no to ja nie mam takiego info

swoją droga to też musze wysłać info do
displayspecifications.com
bo tam dane modelu p6026 są pomylone z p6046
jeśli chodzi o złącza, łącza i os

jeszcze mam czas do końca tygodnia na te 14 dni testów
ale co to trochę kąty mnie irytują dobrze ze mam na obrotowym uchwycie
i HDR w ps4 nie wiem ale ten obraz jest bardo mocno kontrasowy w jednych grach czyli ciemne miejsca czarne jasne aż rażą po oczach
ale wczoraj odpaliłem np ghost recon wildlands i tam z włączonym hdr wszystko było przesadnio jasne, tak, ze nie mogłem nawet tego wyregulować, np menu gdzie było pole ciemne i jasne po najechaniu to niemożna było dostrzec różnicy, przez co człowiek nie wiedział na jakim polu menu jest.
Ja na xbox x grajac w gry 4k hdr nie narzekam, obraz jest ok, mam 55 cali

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

ptys

New member
sprawdziłem u siebie i też ma matryce od LG, ciekawi mnie tylko jedna rzecz czy ta matryca trzyma te same parametry wyświetlanego obrazu co MVA AU Optronics bo może się okazać że zakupione przez nas telewizory mają tylko możliwość wyświetlania obrazu hdr (tyle że bez HDR) a Picture Performance Index 800 to bzdura wyssana z palca i wtedy wychodzi że towar nie jest zgodny z specyfikacją a ja mogę żądać wymiany sprzętu na zgodny z specyfikacją lub zwrotu gotówki, w każdym razie ostatni raz kupiłem jakikolwiek produkt tej marki
 

romeczek7

New member
No właśnie o to chodzi, że nie trzyma. Kontrast w IPS 1200:1 RGBW a w VA 4000:1 i RGB. Tak... ostatni raz dałem się nabrać na dobry stosunek jakości do ceny.
 

not2pun

New member
ten clauding jest widoczny na wszystkich p60?
jest to dość dziwne jak na tv z podświetleniem typu direct

na tych ips działa hdr10?
 
Ostatnia edycja:

limarus

New member
Panowie czy da się jakoś wyregulować obraz tak żeby czarny był czarnym? Ja albo uzyskuję szary albo pojawiają się te kwadratowe czerwono-czarne pola podczas bardzo ciemnych scen, o których już tu było wspominane.
Kombinuję podświetleniem, kontrastem i poziomem czerni.
 

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
Panowie czy da się jakoś wyregulować obraz tak żeby czarny był czarnym? Ja albo uzyskuję szary albo pojawiają się te kwadratowe czerwono-czarne pola podczas bardzo ciemnych scen, o których już tu było wspominane.
Kombinuję podświetleniem, kontrastem i poziomem czerni.

Próbowałeś ustawienia jakieś kalibracji ? Czerń na 51 podobno wtedy wypada najlepiej
 
Status
Zamknięty.
Do góry