TCL Seria C70

Fulcrum29

New member
Kilka spostrzeżeń po instalacji v551:

1. Wreszcie zadziałał "player" - już TV nie resetuje się po 1 reklamie. NIestety potrafi się zawiesić na 3 czy 4.

2. Nie mogę zesparować pilota do sterowania głosem z TV. Po prostu się nie da, 50 prób żadna nieudana.

3. Youtube kilka razy mi się już wysypał.

4. Ustawienia telewizora tj. "kalibracja" jaka była wykonana przez kikiego gdy kupowałem telewizor jakoś się posypała. Wprowadziłem wszystkie parametry z wydruku jaki dostałem i słabo to wygląda. Kolory są przejaskrawione, ogólnie coś nie gra z tymi ustawieniami, widać to było od początku po aktualizacji.
 

Fulcrum29

New member
ok, spróbuję choć nie wiem jak mam usunąć coś czego nie ma, wszakże zainstalowałem na czysto nowy system...

Kolejna rzecz - TV gubi kanały. Jednego dnia zniknął polsat, nie ma w ogóle kanału nr 4 jest 3 i po nim od razu 5. Przed chwilą włączyłem mecz na TVP 2 - obejrzałem minutę i koniec. Wyparował kanał nr 2. Możecie mi powiedzieć o co chodzi? autentycznie mam ochotę wyp@#$%%$ ten telewizor przez okno.


Oczywiście zrobiłem od nowa strojenie kanałów, dwa razy i nic brak kanałów na liście nr 2 i 4.
 

maciopa

Member
Tak czytam Wasze posty i stwierdzam, że macie za dużo czasu chyba - ja siedzę od 2 lat na Androidzie 7 (po krótkim eksperymencie z A8) i wszystko działa jak należy, nic się nie wysypuje, niczego nie gubi, uruchamia się normalnie. Ba - działa mi nawet HBOGo chociaż zdaniem niektórych - nie powinno ;)

Obraz jest ciągle świetny, 4K odtwarzane zarówno na Netflix jaki i Youtube.

FYI: Mój telewizor sam z siebie się NIE aktualizuje (nie znajduje żadnego nowego systemu).

Jedna uwaga - od czasu do czasu TV "przypomina sobie" że ma wpiętego pendrive i potrafi w połowie filmu na Netflixie wyświetlić zawartość pendrive ;) Pomaga - wyjęcie pena. Niuans.

W świetle moich doświadczeń proponuję czystą instalację Androida 7.
 

raspi

New member
Pytanie mam, może banalne - po resecie (shop) tv się uruchomił i wyświetla zaczekaj z kręcącym się kółeczkiem. Wszystko dobrze , ale trwa to już 3 godzinę - to normalne? Ktoś testował? Mogę go zrestarrować czy jest uwalę tv?
 

raspi

New member
Sposób jest - procedura boot update

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Temat udało mi się ogarnąć (przytrzymać należy klawisz Home) ale wgrał mi się najnowszy soft- toż to tragedia - nic nie działa, pełno bugow, reset shop jest niedostępny :???:
Zgłaszam to na serwis bo to żenada jest a nie po to mam gwarancję żeby się z głupiego tv doktoryzować...

A było tak dobrze (jest bug w liście aplikacji, jak się zejdzie poniżej którejś pozycji na dół listy propozycji to android się wysypuje totalnie. Bo miałem bardzo spoko Soft od kiviego wgrany)
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
@raspi, czy możesz zaprzestać cytowania, szczególnie gdy odpowiadasz bezpośrednio po poście? Narusza to regulamin forum i netykietę.

Przestałem rozumieć co zrobiłeś. Podobno tv zawisł po reset shop, teraz podajesz, że zmienił wersję. Reset shop nie zmienia wersji.
Jeśli chcesz sie poskarżyć - to oczywiście współczuję.
Jak chcesz rady to opisz dokładniej co i jak zrobiłeś, może coś się wyjaśni.
 

raspi

New member
Z cytowaniem przepraszam - nawyk z innego forum.
Konkretnie - w menu app przewijając kafelki na dół w pewnym momencie cały smart zaczął migać i stał się totalnie niestabilny - nie dało się wejść w ustawienia. Wszedłem w setup, reset shop i wierz mi TV ściągnął nową wersję softu (V8-T658t01-LF1544). TV "gada" po polsku o każdym kliknięciu (to idiotyczne IMO). Działa stabilnie dopóki nie włączę internetu - wtedy sypie się natychmiast - jakby trojan siedział i czekał :/
Rozumiem, że ratunkiem byłoby nie włączanie tego netu i aktualizacja do niższej wersji (rozumiem, że to możliwe, chciałbym tą od kikiego tylko skąd wziąć)
To tak po żołniersku. Dzięki za zaangażowanie.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Tam chyba powinno być LF1v544.
Moim zdaniem najlepszy SW jest v551 i to chyba ostatnia jaką widziałem.
Lepiej znaleźć wersję do boot update niż do aktualizacji lokalnej.
Czyli taka co zawiera plik Update.pkg
Aktualizacje są wspólne dla android wszystkich tv platformy mediatek (czyli jeśli C70 też). Nowa platforma realtek ma swój wspólny soft (niezgodny z C70)
Linki są na forum. Trzeba poszukać. Wydaje mi się, że były w temacie "Pliki aktualizacji" w części TCL
Procedura aktualizacji boot też jest wielokrotnie opisana i nawet identyczna dla (chyba) wszystkich tv TCL.
Nie wiem jaki numer ma "ta od Kikiego", ale pewnie też da się znaleźć.
 
Do góry