TCL Seria C70

kerios83

Member
@mac-ony sorry nie bylo mnie dlugo - tutaj link http://www.hdtv.com.pl/forum/1570811-post4457.html

musisz wpisac normalnie I M G U R (litry laczone) aby sie sie wyswietylil link (do zdjec) poprawnie.

Zreszta masa osob ma problemy - http://www.hdtv.com.pl/forum/1519262-post3783.html te aktualizacje cos psuja w ustawieniach, albo nie wiem odnosza sie do innego hardware.

Telewizor byl w 90% sprawny - obraz wyswietlal poprawny, tylko youtube i inne aplikacje oraz obraz w UHD po prostu klatkowal - tak jak by chcial a nie mogl. Po aktualizacji, soft chodzi szybko i UHD tez ale ich jakos zostal obnizona do zdjec, ktore przeslalem (smuzy jak stary divix). To ja juz wole w FHD sobie ogladac bez softu dodatkowego niz takie smuzenie z softem.

@firefl dopiero co zlookalem twoj post, jeszcze nie mialem czasu. pewnie po weekhendzie jak wroce do cywilizacji te wezme tego tv i sprobuje,

Musze wczesnie cos kombinowac z boot loaderem czy wystarczy wgrac normlanie TWRP? Na ich stronie nie ma nic modyfikowanego do TLC wiec mam nadzieje ze niczego nie zwale - najwyzej wgram jeszcze raz normlany obraz od TLC - chyba przejdzie i zadziala to jak reset. Jedyne co znalazlem na tym forum to link do: https://4pda***/forum/index.php?showtopic=835554

Jak by bylo cos jeszcze co oszczedzi czas, jakis poradnik albo cos, to prosze o wklejenie linka (jestem total noob jezeli chodzi o takie sprawy, ale lubie sie uczyc od lepszych). Dam znac jak tylko sie za to wezme.

EDIT:

Jaki KABEL jest tam potrzebny - zwykly USB? Podlaczam kompa do TV - czy wystarczy, pendrive? Translator tak to sklada, ze za nic nie moge zrozumiec o co lata... Zaden link do softu nie dziala,.. jak ktos posiada prosze o link.
 
Ostatnia edycja:

Flavi

New member
Witam - Telewizor 49''C7026

Mam problem z HDMI 2.0 - nie wyświetla mi się w ogóle opcja ustawienia tego...
Czy najpierw muszę spełnić jakieś warunki? Podpiąć / odpiąć laptop? Wejść w opcje kiedy jestem w "home screen" czy jak już jestem połączony z laptopem.
Czy ta opcja działa pod wszystkimi wejściami?

Czy można jakoś odblokować funkcję przerzucenia obrazu z WIN10 na telewizor przez WIFI?
Bez zewnętrznych aplikacji w ogóle mi nie wykrywa telewizora a z aplikacją jest informacja, że od androida 8.0 taka opcja została zablokowana...

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
 

firefl

Active member
Bez reklam
Nic nie musisz ustawiać dla HDMI - tylko wybrać właściwy jako wejście.
Laptop podpinasz przez HDMI i ustawiasz by sygnał był wysyłany na właściwe wyjście. W telewizorze uaktywniasz wejście do którego podpinasz sygnał z laptopa. Zwykle potrafią się dogadać.

Żaden android 8 nie blokuje wejść hdmi.

Opisałeś swoje potrzeby niejednoznacznie. Jeśli nie zgadłem o co chodzi musisz dokładniej opisać.
 

Flavi

New member
Okej, chyba rzeczywiście słabo wytłumaczyłem. Poruszam dwie kwestie.

Pierwsza - podłączenie laptopa po HDMI i ustawienie złącza systemowo na 2.0 tak by było odświeżanie 60Hz w 4K.
Mam z tym problem ponieważ po wejściu w Opcje - System - Zaawansowane ustawienia - wyświetla mi się tylko "wskaźnik czuwania" oraz "Hbb TV" a brakuje mi opcji systemowej zmiany złącza HDMI. (Nie konkretnego portu, tylko zmiany z HDMI 1.0 czy 1.4 na 2.0)
Co muszę zrobić aby ta opcja była dostępna? Odłączyć laptopa i wywołać "Opcje" w jakimś specyficznym momencie? Czy może podłączyć laptopa i jakoś wtedy próbować? Mam wrażenie że spróbowałem już wszystkiego...


Druga - Połączenie z laptopem po WIFI
Po skanowaniu przez Windows 10 dostępnych urządzeń (WIFI) - Przycisk "connect to wireless dislpay" mój TCL nie wyświetla się na liście. Próbowałem dodać telerwizor napierw przez bluetooth i się to udało - ale i tak dalej nie mogłem nic przesyłać - nie mogę przerzucić pulpitu itd.

Działa tylko sam chromecast - ale to tylko i wyłącznie na karty z przeglądarki...

Znalazłem też jakąś uniwersalną aplikację dla ChromeCast, MiraCeast, AirCast itd. TYLKO ŻE - jak spróbowałem się przez nią łączyć to wyświetla mi się informacja że telewizor ma system Android 8.0 który blokuje przesyłanie pulpitu z Windows 10 ..... Mój kolega z Macbookiem dziś normalnie przerzucił obraz na telewizor przez WIFI (AirCast)

Bardzo dziękuję za pomoc :)
Mam nadzieję że teraz bardziej zrozumiale opisałem problemy
 

firefl

Active member
Bez reklam
@Flawi

1) wybierz interesujące Cię wejście hdmi w tv jako źródło (nawet bez sygnału)
Wtedy powinno się pojawić ustawienie hdmi tam gdzie opisałeś. Sprawdziłem dla HDMI2

2) Nigdy tak mi się nie udało. Chyba windows nie lubi chromecast ani aircast pod tym względem. Można wysłać pulpit z chrome nie tylko zakładkę. Ale zarządza tym chrome.
 

Vredny

New member
@Flawi

1) wybierz interesujące Cię wejście hdmi w tv jako źródło (nawet bez sygnału)
Wtedy powinno się pojawić ustawienie hdmi tam gdzie opisałeś. Sprawdziłem dla HDMI2


W 50DP660 HDMI 2.0 dostępne jest tylko dla złącz HDMI 1 i 2; HDMI 3 jest zawsze jako 1.4.
Zakładam, że seria C70 ma tak samo.
 

wieszt

New member
witam,ja może z innej beczki,czy ktoś z kolegów zna może serwis pogwarancyjny TCL,zrypała mi się jakaś płytka i podobno nie jest do dostania w Polsce.Dawałem do naprawy tv w trzech punktach i po 2-3 tygodniach oddali nienaprawiony z braku dostępu do części.Szukam autoryzowanego serwisu ale takowy chyba nie istnieje.
 

wieszt

New member
Autoryzowane serwisy to powinna podać firma TCL na swojej stronie ,a jeżeli nie podaje to coś tu nie tak jest.Dzwoniłem i też odpowiedzi nie uzyskałem.Naprawa gwarancyjna owszem ,ale pogwarancyjna raczej niewiedzą co odpowiedzieć.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Próbuj mik serwis z Radomia. Nie mam nic wspólnego z tą firmą i nie udzielam żadnych rekomendacji.
Nazwa na podstawie moich starych notatek w powiązaniu z TCL

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

wwwKaczmarek

New member
Witam,

Mam pewien problem z podłączeniem PS4 Pro do mojego TCL C70. Po podłączeniu do hdmi wyrzuca cały czas komunikat że telewizor wyświetla obraz z 2K bez HDR pomimo że konsola może dać obraz 4K HDR. Kabel hdmi to auda prestige więc nie spodziewam się żeby problem leżał w kablu choć nie sprawdziłem jeszcze działania pod fabrycznym przewodem. Ktoś spotkał się z podobnym problemem? Co należy zmienić w ustawieniach telewizora?
 

kristoffpl

New member
Witam pojawił się dziś u mnie ni gruchy ni z pietruchy problem z netem w tv. Nie działa ani YouTube ani HBO, ani Kodi, za to działa netflix. Ani po kablu ani wifi, połączyło ale brak internetu. Na innych urządzeniach komp po kablu, telefony po wifi działają. Po kablu lampka na routerze pali się na pomarańczowo, do kompa na zielono. Jakby ktoś mógł coś poradzić, tv po gwarancji już niestety.
Odłączenie od prądu na dłużej nic nie pomogło, zastanawiam się nad przywróceniem ustawień fabrycznych. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Qsay

New member
Witam pojawił się dziś u mnie ni gruchy ni z pietruchy problem z netem w tv. Nie działa ani YouTube ani HBO, ani Kodi, za to działa netflix. Ani po kablu ani wifi, połączyło ale brak internetu. Na innych urządzeniach komp po kablu, telefony po wifi działają. Po kablu lampka na routerze pali się na pomarańczowo, do kompa na zielono. Jakby ktoś mógł coś poradzić, tv po gwarancji już niestety.
Odłączenie od prądu na dłużej nic nie pomogło, zastanawiam się nad przywróceniem ustawień fabrycznych. Pozdrawiam.

Mam ten sam problem. Jak znajdziesz rozwiązanie to napisz - zrobię to samo jak odkryje jakiś sposób.
 

Qsay

New member
Aktualizacja daty i godziny w tv bądź w routerze...
Nieprzestrzeganie regulaminu forum się kłania! Przecież jest o tym informacja! Ale skoro jedni czy drudzy forumowicze tworzą bałagan, to inni, bądź ci sami żadnych informacji nie znajdą. Tylko pytają, pytają, pytają... :)


Dziwne, że @kristoffpl nie pochwalił się rozwiązaniem problemu...


Dzięki, nie śledzę forum codziennie i najczęściej widzę tylko odpowiedzi, że napisz PW dostaniesz kontakt. Następnym razem lepiej sprawdzę.
 

piotrrutk

Member
Witam pojawił się dziś u mnie ni gruchy ni z pietruchy problem z netem w tv. Nie działa ani YouTube ani HBO, ani Kodi, za to działa netflix. Ani po kablu ani wifi, połączyło ale brak internetu. Na innych urządzeniach komp po kablu, telefony po wifi działają. Po kablu lampka na routerze pali się na pomarańczowo, do kompa na zielono. Jakby ktoś mógł coś poradzić, tv po gwarancji już niestety.
Odłączenie od prądu na dłużej nic nie pomogło, zastanawiam się nad przywróceniem ustawień fabrycznych. Pozdrawiam.
Potwierdzam, na te bolączki pomaga aktualizacja godziny w TV.
Miałem to samo! Zanim udało mi się ustalić o co chodzi, to 2 razy zrobiłem reset fabryczny.
Coprawda pytanie brzmi dlaczego rozjechała się godzina po pół roku używania TV?
 
Do góry