TCL Seria C70

rafalcool1

New member
Zainstaluj V 500 i po problemach



Ja nie narzekam. Owszem ,trzeba trochę nad softem popracować i na V500 telewizor jak dla mnie pracuje bezbłędnie ( oprócz szybkiego uruchamiania), ale to mi nie przeszkadza
Coś Ci się kolego pomyliło.Soft nie OS to co tam chcesz "pracować"
Oprogramowanie z androidem 8 to jakaś kpina z użytkownika.Kto w ogóle robi te SW?
-Samoczynne włącznie TV (czasami w nocy)
-Po paru godzinach użytkowania YT brak jakichkolwiek "Wejść" w menu jest tylko kanał streamowy do wyboru.Jedyne wyjście z tego to reset.
-Brak poprawnej komunikacji przez TPLink (HDMI-CEC)
Nie dziwię się że producent nie umieszcza tych "amatorskich SW".
 

adambe

Member
Coś Ci się kolego pomyliło.Soft nie OS to co tam chcesz "pracować"
Oprogramowanie z androidem 8 to jakaś kpina z użytkownika.Kto w ogóle robi te SW?
-Samoczynne włącznie TV (czasami w nocy)
-Po paru godzinach użytkowania YT brak jakichkolwiek "Wejść" w menu jest tylko kanał streamowy do wyboru.Jedyne wyjście z tego to reset.
-Brak poprawnej komunikacji przez TPLink (HDMI-CEC)
Nie dziwię się że producent nie umieszcza tych "amatorskich SW".

Może niezbyt precyzyjnie się wyraziłem.
Chodziło mi o to , że po instalacji trzeba było zrobić reset shop.
W tej chwili tv pracuje bezbłędnie, nie mam żadnych zastrzeżeń.
System jest szybki, żadnych restartów, YouTube chodzi bezbłędnie, aplikacje uruchamiają się błyskawicznie.
Mam nadzieję że tak już zostanie.
 

Jar76

New member
Macie jakiś pomysł aby na tym sofcie był widziany zewnętrzny dysk podpięty pod usb ?
Kolejna sprawa to jak są podpięte głośniki przez blutootch to w netflixie filmy można oglądać tylko w hd, traci się 4k i hdr... To mormalne ?
 

PawelTBU

New member
Coś Ci się kolego pomyliło.Soft nie OS to co tam chcesz "pracować"
Oprogramowanie z androidem 8 to jakaś kpina z użytkownika.Kto w ogóle robi te SW?
-Samoczynne włącznie TV (czasami w nocy)
-Po paru godzinach użytkowania YT brak jakichkolwiek "Wejść" w menu jest tylko kanał streamowy do wyboru.Jedyne wyjście z tego to reset.
-Brak poprawnej komunikacji przez TPLink (HDMI-CEC)
Nie dziwię się że producent nie umieszcza tych "amatorskich SW".

Niestety muszę potwierdzić że po ok 2 tygodniach na v500 pojawia się samoczynne włączanie tv i problem z wejściami po długim uzytkowaniu YT, na początku to nie występowało teraz już tak, co prawda mam x2 ale to bez znaczenia, im dłużej soft siedzi w tv tym zaczyna wychodzić więcej baboli. nie powiem że nie jest to wkurzające... :x
 

PawelTBU

New member
@KiKi zróbcie coś z tym samowłączaniem bo dzis od 9 do 12 właczył się 4 razy sam. tylko prosze nie pisz żebym się skontaktował z Markiem albo zrobił reset bo to z deka kpina. TCL teoretycznie wie o tym problemie juz od czasów androida 7 i co... i nic....
 

firefl

Active member
Bez reklam
@KiKi zróbcie coś z tym samowłączaniem bo dzis od 9 do 12 właczył się 4 razy sam. tylko prosze nie pisz żebym się skontaktował z Markiem albo zrobił reset bo to z deka kpina. TCL teoretycznie wie o tym problemie juz od czasów androida 7 i co... i nic....

Wtyczka wyjęta z gniazdka powinna pomóc :p

Też mam androida i się nie włącza - najbardziej podejrzane jest zawsze wybudzanie urządzenia przez sieć.
Ciekawi mnie dlaczego Kiki ma coś zrobić a nie TCL...
 

PawelTBU

New member
Wtyczka wyjęta z gniazdka powinna pomóc :p

Też mam androida i się nie włącza - najbardziej podejrzane jest zawsze wybudzanie urządzenia przez sieć.
Ciekawi mnie dlaczego Kiki ma coś zrobić a nie TCL...

Na v495 nie działo sie nic na 499 raz na 500 na poczatku tez ale od niedzieli masakra, a KiKi deklaruje ciągły kontakt z TCL i zgłaszanie im problemów. dlatego info do niego, poza tym jest też sprzedawcą i zagorzałym propagatorem tej marki. wszystko można zaakcetowac ale wlaczanie sie tv o każdej porze dnia i nocy to przegięcie...
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Prawda jest taka że chwalisz to na czym zarabiasz i na czym twoja marża jest wysoka czyli firmy z którymi zawarłes odpowiednia umowę dystrybucyjna więc tu na forum sprzedaje się philips i tcl reszta tak jak samsung I Sony czy panasonic sprzedaje się sama i nie trzeba ich promować na plus u kikiego jest to że ma bardzo dobre ceny .
 

firefl

Active member
Bez reklam
Na v495 nie działo sie nic na 499 raz na 500 na poczatku tez ale od niedzieli masakra, a KiKi deklaruje ciągły kontakt z TCL i zgłaszanie im problemów. dlatego info do niego, poza tym jest też sprzedawcą i zagorzałym propagatorem tej marki. wszystko można zaakcetowac ale wlaczanie sie tv o każdej porze dnia i nocy to przegięcie...

To, że Kiki jest sprzedawcą i propagatorem nie zmienia faktu, że nie jest developerem tego softu i go nie zmieni. Gdy piszesz "Kiki, zróbcie coś" to niedokładny kierunek albo duuuże uproszczenie oczekiwań.

Proponuję tradycyjne "Mam tego dość, weźmy się i zróbcie coś" :)
 

PawelTBU

New member
To, że Kiki jest sprzedawcą i propagatorem nie zmienia faktu, że nie jest developerem tego softu i go nie zmieni. Gdy piszesz "Kiki, zróbcie coś" to niedokładny kierunek albo duuuże uproszczenie oczekiwań.

Proponuję tradycyjne "Mam tego dość, weźmy się i zróbcie coś" :)[/QUOT
Jak pooczytasz wątki o tcl to zauwazysz ze jest pewna linia komunikacji klient -> Kiki-> tcl oficjalnie tcl to chyba nawet andka 7 na stronie nie udostępnia nie mowiąc o 8.0 więc psanie do KiKiego nie jest prostą linią zlania tematu tylko sposobem na dotarcie do producenta.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Jak pooczytasz wątki o tcl to zauwazysz ze jest pewna linia komunikacji klient -> Kiki-> tcl oficjalnie tcl to chyba nawet andka 7 na stronie nie udostępnia nie mowiąc o 8.0 więc psanie do KiKiego nie jest prostą linią zlania tematu tylko sposobem na dotarcie do producenta.

śledzę wątki, Kiki się stara, ale moja wiara w metodę typu "głuchy telefon" do TCL jest słabiutka.
Moja sugestia - masz problem kontaktuj się z producentem.
Kiki pozostaje wartościowym wsparciem, ale nie powinien to być jedyny kierunek.

A jeszcze cokolwiek Kiki wyciągnie to potem spora grupa się czepia jakby był autorem...
 

PawelTBU

New member
śledzę wątki, Kiki się stara, ale moja wiara w metodę typu "głuchy telefon" do TCL jest słabiutka.
Moja sugestia - masz problem kontaktuj się z producentem.
Kiki pozostaje wartościowym wsparciem, ale nie powinien to być jedyny kierunek.

A jeszcze cokolwiek Kiki wyciągnie to potem spora grupa się czepia jakby był autorem...

TCL Polska oficjalnie nie udostępnia androida 8.0 więc u nich można sobiepopłakać do słuchawki jedynie, wiem że KiKi softu nie tworzy ale źródło z którego kiki soft dostaje już tak, i tak na prawdę to Tylko KiKi jest w stanie wpłynąć na zmiany w tym sofcie bo OFICJALNIE my nic nie możemy jeśli mamy Andka 8.0. Instalować go nie musimy to fakt ale skoro to robimy to jestesmy też jego testerami a zgłaszanie usterek przez testerów jest niejako naturalne. Jeśli to dla Kikigo problem to nie widze przeszkód aby udostępnił kontakt do osób kompetentnych w TCLu do zgłaszania usterek w nowych softach i będziemy to robić sami.
 

gwidon68

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam po raz kolejny...znowu będę narzekał, niestety.
W androidzie 7 z fabrycznym softem też się sam włącza
Po dłuższym korzystaniu z netflixa nie odbiera przez HDMI trzeba resetować
Na głośnikach bluetooth nie odbiera netflixa w 4k i HDR tylko hd
Gubi ustawienia w trybie sport podczas oglądania 4k z dekodera
Mam go 7 miesiąc i nie polecam nikomu zdroworozsądkowemu
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Marek zgłasza wszystkie Wasze uwagi. Ma już kolejny SOft.
U nas wifi działa normalnie każdego, każdego dnia.
Dział bo codziennie korzystamy na pokazach.
 

PawelTBU

New member
Marek zgłasza wszystkie Wasze uwagi. Ma już kolejny SOft.
U nas wifi działa normalnie każdego, każdego dnia.
Dział bo codziennie korzystamy na pokazach.

Na x2 największym problemem jest samoistne włączanie, to jest dramat, ostatnio nie chciał się też córce włączyć pilotem, musiała z gniazdka wypinać, póki co zrezygnowałem z opcji szybkiego właczania, zobaczymy czy to pomoże. Co do wifi nie wiem bo mam wpięty po kablu. Reszta do przezycia. A szkoda bo x2 na prawdę mega fajnie odbiera. Na wielki plus jest obsługa posprzedażna, P. Marek na prawdę się stara max.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest już nowy soft 509 - zapraszamy chętnych

48428251_2101645406563906_202118382105919488_n.jpg


48378171_2101645473230566_4143270184976646144_n.jpg


48380292_2101645536563893_3869390767734652928_n.jpg
 
Do góry