TCL Seria C70

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
displaspecifications TO NIE JEST JAKAŚ WYROCZNIA...tam pisze również że x2 ma matryce 120hz a nie ma więc na tym portalu pojawiają się błędy więc radzę nie sugerować się tym portalem a jego informacje sprawdzać u użytkowników.Wersja 75 cali ma matrycę 100hz i potwierdza to facet który kupił tą wersję na drugim forum
 
Ostatnia edycja:

chronos69

New member
W takim razie odszczekuję punkt pierwszy mojego posta...
Wie ktoś jaka to matryca? Symbol, producent... Samsung?
Cóż, "cena czyni cuda", informacja o 50/60Hz-owej matrycy w U75C7006 wbiła gwóźdź do trumny mojego zakupu TCL'a, ale może go wyciągnę i przeboleję tę listwę z głośnikami.
Mimo obniżki cen OLED-ów nie spowodują osiągalności cenowej modelu o takim rozmiarze matrycy (75")
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na Oledy 77” trzeba czekać 4/5 lat.
Czyli zakup TCLa 75” jest najlepszym rozwiązaniem tym bardziej, że gra świetnie !
Ci którzy kupili są mega zadowoleni choć na początku nie byli przekonani jak Ty
Cena jest specjalna z pełnem pakietem.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
2. wg. mnie (i chyba wielu innych) obecny telewizor to musi być od frontu TYLKO ekran (bez ramki, bez stopy, kabli itp). Wbudowane głośniki (jakie by nie były HarmannKardon czy Bose) jeśli nie są ukryte to szpecą. Do dźwięku jest zestaw kina domowego, ew. soundbar.

Ad, 2

Jak powiesisz tv na jasnej scianie to faktycznir glosnik moze szpecic. Jak postawisz na czarnej polce (ja mam czarna granitowa polke) to glosnik sie zlewa i go nie widac.

Co do jakosci dzwieku to powiem ci ze jest wystarczajaca na tyle, ze w salonie mam starego ampli i glosniki Heco ms 1000 za 3.5kola i nikomu nie chce sie ich wlaczac. (Wine ma tez to ze pilotem od tcl nie idzie regulowac glosnosci ampli).
 

destructor

New member
Bez reklam
Każdy panel w serii C jest taki sam. Nie ma rozróżnienia na stronie producenta. Jasno producent pisze:
TCLUSA — Why does the product description say the TV is 120Hz but the specifications say that it is 60Hz?

"Why does the product description say the TV is 120Hz but the specifications say that it is 60Hz?
TCL Roku TV’s use a combination of advanced signal processing and back light scanning to enhance the native refresh rate of the LCD panel (60Hz or 60 frames per second) and present an effective refresh rate (what your eye sees) of 120Hz, or 120 frames per second. This is why you see different specs listed – but the result is a smooth, blur free image, perfect for fast moving sports or video games."

Następnie wystarczy wejść w specyfikację 75 calówki i jak byk jest 120 Hz CMI. Po co 120 Hz CMI by miało być skoro matryca by była 120 Hz.
https://www.tclusa.com/products/home-theater/c-series
Na dole strony jest tabela przy 75 calach jak byk jest:

Szef produktu TCL na Europę na konferencji dziennikarzy - matryca 100 Hz!
Nie matryca 100 Hz a Clear Motion Index. Matryca jest 60Hz.

PS. Rząd mówił że jesteśmy na zielonej wyspie.
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
Oczywiście z tym że producent by nie omieszkał pochwalić się matrycą 100 Hz zamiast sztucznym podbiciem do 100 Hz.

I tak dalej nie rozumiem co ma wspólnego parametr związany z hdmi z matrycą?

żaden telewizor/sprzęt nie prześle więcej niż 60Hz przy 2k po hdmi 2.0
I wszystko co daje 100-120Hz to sztuczne podbicie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry