TCL Seria C70

syberka

New member
Ta dyskusja zmierza do NICZEGO! Tak mam telewizor TCL , mam Sony i z obu jestem zadowolony. Mają swoje mankamenty i bolączki. Ale TCL zdecydowałem się kupić świadomie. Mogłem kupić inny-ALE?!!! Pokażcie mi TV w podobnej cenie który np: odtwarza youtube w 4k?
 

0qdlaty0

New member
Czy po aktualizacji do androida 7 problemy z dźwiękiem po kablu optycznym zostały naprawione? Czy wciąż dźwięk jest nieprzyjemnie trzeszczący?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Kraczykruk

New member
Czy po aktualizacji do androida 7 problemy z dźwiękiem po kablu optycznym zostały naprawione? Czy wciąż dźwięk jest nieprzyjemnie trzeszczący?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Już wcześniejszy soft rozwiązywał ten problem.

Mnie natomiast zastanawia czy w Android 7 został rozwiązany problem z dźwiękiem przez wejście słuchawkowe - tak by nie trzeba było za każdym razem TV od nowa uruchamiać.
 

syberka

New member
No widzisz nie każdy jest "masochistą" i lubi za te kilka tysięcy złotych użerać się z niedopracowanym i pełnym wad produktem (pewnie przez lata ,bo tak się reklamuje na forum TCL-a że to model 4K na lata).Wszystkie bolączki miała naprawić aktualizacja a skończyło się na obiecankach ....Są za to dwa wątki o problemach z androidem.A to że producent ustalił cenę taką a nie inną nie znaczy że trzeba się godzić na jakiekolwiek wady.Zresztą nawet flagowy X2 ma również wady i co jaka tu ma być wymówka że i tak jest tańszy - od OLEDA ?
Każdy produkt w momencie sprzedaży oraz gwarancji ma być pełnowartościowy i w pełni sprawny (takie nasze prawo jako konsumentów).Więc ja na miejscu niezadowolonych z działania TCLa po prostu oddałbym i kupił coś innego,może duża ilość zwrotów nauczy czegoś "paproków" z TCLa.

Ja też miałem ochotę oddać TCL ze względu na opóźnienie głosu z kablówki. Jednak podpięcie naziemnej poprawiło stan rzeczy. Sony od początku nie łączy mi się z serwerem i po kilku korespondencjach z serwisem dałem sobie spokój. I absolutnie nie jestem masochistą . Bo każda wydana złotówka to moja ciężka praca. Chyba aby być w pełni zadowolonym musiałbym kupić np OLED. Poza tym wróciłem do andka 6 bo 7 niewiele wniosła a wręcz pogorszyła.
Tak jest chyba z każdym sprzętem. Nie do końca jestem zadowolony z zakupu!
 

klonxxx

Banned
Ja też miałem ochotę oddać TCL ze względu na opóźnienie głosu z kablówki. Jednak podpięcie naziemnej poprawiło stan rzeczy. Sony od początku nie łączy mi się z serwerem i po kilku korespondencjach z serwisem dałem sobie spokój. I absolutnie nie jestem masochistą . Bo każda wydana złotówka to moja ciężka praca. Chyba aby być w pełni zadowolonym musiałbym kupić np OLED. Poza tym wróciłem do andka 6 bo 7 niewiele wniosła a wręcz pogorszyła.
Tak jest chyba z każdym sprzętem. Nie do końca jestem zadowolony z zakupu!
Zgadzam się że czasami można zaakceptować bardzo niewielkie mankamenty nowych produktów (przy zakupie odzieży,mebli).Ale przy zakupie RTV czy AGD nie toleruję żadnych wad czy usterek a to dlatego że nasz rynek niektórzy producenci traktują jak "śmietnik",który wszystko przyjmie.A to już nie te czasy że nie ma czego kupić i są puste pułki.Jest konkurencja i mamy wybór,więc jak TCL chce zawojować nasz rynek to niech się postara a nie co roku wypuszcza niedopracowane produkty z wadami.
 

0qdlaty0

New member
Już wcześniejszy soft rozwiązywał ten problem.

Mnie natomiast zastanawia czy w Android 7 został rozwiązany problem z dźwiękiem przez wejście słuchawkowe - tak by nie trzeba było za każdym razem TV od nowa uruchamiać.
Dziękuję za odpowiedź. Czy można prosić o bezpośredni link mam tcl 75c70, a przeszukiwanie po tylu postach to strata czasu. Z góry dziękuję.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

janusz

New member
Bez reklam
Prawdziwy fan kina nigdy nie zrozumie tego .Nie wymagaj od nas zmiany pogladów.Tv to film mecz tvi moze gra na konsoli...cała reszta z androidem na czele i aplikacjamitylko zamula elektronikę tv to jak telefony ktre juz nie sa nimi tylko komputerami..słuza do wszytskiego czyli do niczego.Telefonn pwoinien słuzyć do rozmowy telefonicznej i koniec.Nas szczescie Francja od 2018 roku zakazuje ich uzycia w szkołach (nawet na przerwach) kontakty interpersonalne zanikają.Ciekawe co Ty robisz z tv w 70-80 % ? Kochasz sie z nim? Prawdziwy fan kina zawsze stawia na jakośc obrazu(lub tresci )nigdy na mnogosc aplikacji.Nie ejst dziwne ze kultura ma 2% udziau w rynku a papdka z Pplsatu i Tvn około 25%...czy sprzęt stereo mozna upakować w w jeden klocek i twierdzić ze tojest jakosc dla melomana idealna? Nigdy...
Dlatego istneije TLC a nie Pioneer w tv...proste ale mnie to nie cieszy.

Takie jak Twoje plastikowe i tandetne opinie sa nic nie warte..tylko producent sie cieszy ze ogłupił kienta.Niestety..po co ksiazka..jak mozna ebook miec za free...szkoda nawet dyskutować.Pcv nigdy nie bedzie drewnem...ale dla wielu już je przywyższyło jakością .Dramat.

Całe Twoje wywody są nic nie warte bo dzisiaj TV to najgorsza jakość. Obraz to koszmar i właśnie koneser jakości woli coś lepszego w 4K a nie badziewnym HD Ready. Nawet na Netfliksie , co prawda słabej jakości ale te 4K jest dużo lepsze niż jakość wszystkich Twoich kanałów TV.
Poza tym jak coś porównujesz to myśl. Porównuj modele ze zbliżonej klasy cenowej i wtedy okazuje się, że TCL ma najlepszy obraz w swojej cenie. Niektóre tu opinie sugerują, że TCL to android ale słaby obraz co jest totalną bzdurą. Owszem są modele z lepszym obrazem ale są o 30-40% droższe.
 

witia24

New member
A co sądzicie o serii lg SJ 85 i 81naon cel bo fajnie to wygląda czerń nie ta ale kąty ok i paleta barw szeroka 120hz jest

Wczsnoiej rozważałem sony 85 ale ponoć mają niezły blending no i tcl x2 albo c70 ale one maja 50hz

co sądzicie o lg ktos wie wiecej jaka tam siedzi matryca itd

Najbardziej interesuje mnie jakość obrazu a jeszcze bardziej płynność.

Na tv w sklepach na przykład 65 cali sony widzę klatkowanie jakby obraz nie był płynny, coraz więcej sprzedawców odradza Samsungi nie chodzi mo o smużenie ale o to ze obraz klatkuję jakby miał za mało klatek.
 
Ostatnia edycja:

witia24

New member
A jeszcze jedno pytanie czy c70 ma tez trójdrożne głosniki jak x2 i o ile różni się ta paleta barw bo zastanawiam się czy lepiej 65 tclc70 czy x2 55
 

DLUGI321

New member
Panowie mam takie pytanie czy można bez problemu cofnąć się do wcześniejszej wersji oprogramowania ( android 6 ) tak by nie tracić ustawień ??
Mam już dosyć tego niedopracowanego systemu po kiego h....a wydają coś takiego skoro za każdym razem mam parowć oryginalnego pilota za każdym razem mam od nowa logować się do Netflix-a brak możliwości poprawnej współpracy modułu CI nie można przeprowadzić kalibracji bo wj...ało opcje od balansu bieli i wiele wiele innych błędów Oprogramowanie które TCL wydaje jeżeli już wyda przynosi więcej szkód i błędów niż poprzednia wersja systemu o kant dupy rozbić taką firmę i jej jakość jak oni chcą rywalizować z innymi producentami z tak nie dopracowanym systemem. Oni chyba chcą takim podejściem znalezć się w czołówce najgorszych firm. Mamy już końcówkę grudnia a zj.....any TCL standardowo nie dotrzymuje słowa z wydaniem oficjalnej wersji systemu.
 

grande

New member
Napisał AndKu Zobacz post

Ja też wczoraj rano zaktualizowałem do 7 automatycznie, ale nie jestem zadowolony. Natychmiastowe włączanie nie działa, jak wejdę w ustawienia zaawansowane to wyskakuje komunikat że aplikacja nie działa i że się wyłączy, a i na Kodim godzina świruje. Wiesz może jak powrócić do Androida 6 ??? Post kolejnego nie zadowolonego użytkownika Androida 7.0 tym razem zaktualizowanego automatycznie.
 

loyd11

New member
Napisał AndKu Zobacz post

Ja też wczoraj rano zaktualizowałem do 7 automatycznie, ale nie jestem zadowolony. Natychmiastowe włączanie nie działa, jak wejdę w ustawienia zaawansowane to wyskakuje komunikat że aplikacja nie działa i że się wyłączy, a i na Kodim godzina świruje. Wiesz może jak powrócić do Androida 6 ??? Post kolejnego nie zadowolonego użytkownika Androida 7.0 tym razem zaktualizowanego automatycznie.
Tyle czasu mieli na po prawe tego androida 7, wychodzi na to że nie dają rady albo mają nas w 4 literach.
 

marekkomarek

New member
Widzę, że aktualizacja do 7.0 nie eliminuje problemów. Wręcz przeciwnie. Niemniej od około tygodnia walczę z tym, żeby taką aktualizację zrobić. Dostałem już dwa linki z różnymi wersjami systemu od p. Krzysztofa i p. Marka.
Żaden z nich nie działa. A próbowałem na 2 różnych pamięciach USB sformatowanych w systemie plików FAT32 i NTFS, na dwóch różnych portach USB w TV, z ropzpakowanymi paczkami i bezpośrednio pobranymi *.zip'ami.
Pendrive'y są wykrywane przez TV, ponieważ można przeglądać ich zawartość w eksploratorze. Jednak aktualizacja nie działa.
Przy próbie uruchomienia aktualizacji (lokalna) wywala komunikat żeby podłączyć pamięć USB lub kartę SD z nową wersją oprogramowania. Już nie mam pomysłu co robić. Miał ktoś podobny problem?
Po przeczytaniu wyrywkowych postów na temat działania obecnej wersji 7.0 zastanowię się 2x zanim to zrobię. Niemniej na przyszłość wolałbym nie mieć problemów z ewentualną aktualizacją.
...TV to 55 calowy C70.
 

0qdlaty0

New member
Widzę, że aktualizacja do 7.0 nie eliminuje problemów. Wręcz przeciwnie. Niemniej od około tygodnia walczę z tym, żeby taką aktualizację zrobić. Dostałem już dwa linki z różnymi wersjami systemu od p. Krzysztofa i p. Marka.
Żaden z nich nie działa. A próbowałem na 2 różnych pamięciach USB sformatowanych w systemie plików FAT32 i NTFS, na dwóch różnych portach USB w TV, z ropzpakowanymi paczkami i bezpośrednio pobranymi *.zip'ami.
Pendrive'y są wykrywane przez TV, ponieważ można przeglądać ich zawartość w eksploratorze. Jednak aktualizacja nie działa.
Przy próbie uruchomienia aktualizacji (lokalna) wywala komunikat żeby podłączyć pamięć USB lub kartę SD z nową wersją oprogramowania. Już nie mam pomysłu co robić. Miał ktoś podobny problem?
Po przeczytaniu wyrywkowych postów na temat działania obecnej wersji 7.0 zastanowię się 2x zanim to zrobię. Niemniej na przyszłość wolałbym nie mieć problemów z ewentualną aktualizacją.
...TV to 55 calowy C70.



Ciesz się że Ci się nie udało, bo ja zainstalowałem i żałuję. Mam restarty TV, podczas oglądania Netflixa jak próbuję zmienić ustawienia, zawiesza mi się TV, masakra jakaś. Reasumując pozostań na starym Andku :)
Wesołych Świąt :)
 
Do góry