TCL Seria C70

sulko

Member
Witajcie,
wczoraj stałem się szczęśliwym albo i nie posiadaczem TCL C70 w wersji 49 cali - czy ktoś z was uporał się z problemem SPDIF? Oglądanie TV z takim buczeniem przez wyjście optyczne mija się z celem, teoretycznie mam jeszcze 13 dni na wymianę na inny model, ale w zakresie 3k ciężko o coś podobnie sensownego :(
Soft w wersji 173 powinien usunąć problem z dźwiękiem, poszukaj na forum gdzieś powinien być link.
 

Fulcrum29

New member
ciekawe jak wypadnie nowy system. Wyłączyłem automatyczną aktualizację, bo jak coś uwali (a jest taka możliwość) to byłoby nieciekawie. Już zbyt wiele razy byłem beta testerem nowych androidów/gier itp.

Jedną rzecz zaobserwowałem ostatnio. Na netflixie obejrzałem stranger things. Serial jest w HDR, a sama sceneria w nim jest bardzo ciemna, dużo dzieje się w nocy itp. Obraz w tym serialu był często bardzo słaby tj. podświetlanie matrycy było bardzo nierównomierne. W jednym miejscu czerń, a w innym plamy szarzyzny. Rozumiem, że w trybie HDR TV ustawia podświetlenie na 100% i jest to konieczne przy obrazie w HDR?
 

sulko

Member
Jedną rzecz zaobserwowałem ostatnio. Na netflixie obejrzałem stranger things. Serial jest w HDR, a sama sceneria w nim jest bardzo ciemna, dużo dzieje się w nocy itp. Obraz w tym serialu był często bardzo słaby tj. podświetlanie matrycy było bardzo nierównomierne. W jednym miejscu czerń, a w innym plamy szarzyzny. Rozumiem, że w trybie HDR TV ustawia podświetlenie na 100% i jest to konieczne przy obrazie w HDR?

Ja też zauważyłem że jakość obrazu HDR z Netflix'a (Stranges Things, nowy Star Trek) pozostawia bardzo wiele do życzenia. Te same filmy ściągnięte z sieci wyglądają o niebo lepiej. Wydaje się że to jakiś problem z player'em Netflix'a bo HDR z Media player lub SMPC jest ok.
 

Kraczykruk

New member
Potwierdzam, że najnowszy soft poprawia dźwięk po optyku.

@stachuu0 masz na myśli brak dzwieku po wejściu słuchawkowym?

Jak odbieracie materiały HDR na Netflixie? Czy trzeba mieć do tego ten najwyzszy abonament?
 

szejkus

New member
jakies konkretne ustawienia do HRD?? podświetlanie 100 musowo bo inaczej cienko no i balans czerni chyba wiecej niz 50 bo jakos ciemno
 

Fulcrum29

New member
w tym momencie chyba niestety wychodzi niska jasność tv w tym trybie - jakby świecił mocniej to i samo podświetlenie nie musiałoby wynosić 100, a te z kolei nie uwidaczniałoby tego kiepskiego/nierównomiernego podświetlenia matrycy. Ogólnie telewizor jest w porządku bez trybu hdr, a w nim sytuacja robi się trochę nieciekawa, jak mamy do czynienia z ciemnymi scenami (co jest swoją drogą trochę śmieszne bo tam przecież hdr powinien być najlepiej zauważalny - chyba że to wina netflix)
 

DLUGI321

New member
Widzę że dopytywanie u zródła nie ma najmniejszego sensu bo znów podadzą kolejny termin który i tak nie zostanie dotrzymany. Lepiej będzie się pogodzić z tym że TV pozostanie już z tymi błędami i tyle to jest właśnie jakość TCL który chce się w ten sposób wypromować na rynku EU totalna żenada
 

0qdlaty0

New member
Widzę że dopytywanie u zródła nie ma najmniejszego sensu bo znów podadzą kolejny termin który i tak nie zostanie dotrzymany. Lepiej będzie się pogodzić z tym że TV pozostanie już z tymi błędami i tyle to jest właśnie jakość TCL który chce się w ten sposób wypromować na rynku EU totalna żenada
Jeszcze trochę i zaczną się zbiorowe reklamacje telewizorów

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowy up date Android 7,0 będzie pobierany z poziomu telewizora. Aktualizacja jak podała fabryk - najpóźniej do poniedziałku.
 

DLUGI321

New member
Kiki szkoda twojego wysiłku i podawania kolejnych terminów wydania nowego oprogramowania skoro było ich już kilka i miały one być pewne tak jak ten dzisiejszy a okazało się że producent wali tylko ściemę że już na dniach będzie a teraz okazało się że zależy on od Google co oni jeszcze wymyślą. Wystarczyło wydać aktualizację z obecnym Androidem tylko by miał poprawki naprawiające znalezione błędy i nie było by problemu a nie szczucie ludzi nowym androidem którego i tak na 100% nie będzie do poniedziałku a jeśli będzie to z pewnością nic nie naprawi takie jest moje zdanie.
 

DLUGI321

New member
Kiki tak samo pisałeś za każdym razem żeby się nie denerwować że już lada moment będzie. A robi się to denerwujące bo sam wiesz ze są błędy które sa i denerwują nie tylko mnie.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

lotis

New member
Mój również post Kiki usunął. Oddaje telewizory i uciekam z tego forum. Nie zapomnę opisać na forach co się tu wyprawia. Opisze ten wspaniały cud wśród telewizorów w opiniach Skąpca, Ceneo i innych portalach sprzedających sprzęt.
 
Do góry