TCL Seria C70

bumar

New member
Hello,
I hope you don't mind English. I upgraded my TCL U49C7006 to version 528 yesterday. Everything was working great until shutdown. I cannot power it back on, white led is constantly lit but TV is not responding to remote or power button on TV itself. I left it unplugged over night and no change. Tried flashing it again but it is not responding to that as well. Any ideas before I bring it to service?

Kind regards
Marko
First unplug the tv then try to power on by remote immediately after plugging back again. Do not wait after plugging in. I have same problem with mine.
 

mkusan

New member
First unplug the tv then try to power on by remote immediately after plugging back again. Do not wait after plugging in. I have same problem with mine.


Hello bumar,

Thank you for reply. Unfortunately it is already in service, they will replace the motherboard.
Do you still have the same problem with yours or was it a one time only?

Br,
Marko
 

rudy_stp

New member
Również poproszę kalibrację na rudy_stp@wp.pl

Po uaktualnieniu do 528 wreszcie wszystko śmiga w tym tv. Działa szybkie włącznie, Netflix i przede wszystkim HBO GO i połączenie z głośnikiem JBL przez arc.

Instalowałem tak jak jest opisane wcześniej po wyjęciu wtyczki z gniazdka i przytrzymaniu power podczas ponownego włączania i wszystko poszło bez problemów.
 

DEZ

New member
Mój telewizor też ostatnio przeprowadził aktualizację w wyniku której natychmiastowe włączanie przestało działać. Dzwoniłem na infolinie i tam Pan stwierdził, że czekają na kolejną aktualizację, która ma się ukazać do końca miesiąca.
W międzyczasie zaproponował reset z menu serwisowego. Jedynym skutkiem tej operacji była utrata ustawień nad którymi spędziłem kilka dni i z których byłem nawet w miarę zadowolony :(


W związku z powyższym byłbym bardzo wdzięczny za kalibrację: beny2203@wpl.pl
Z góry dziękuję.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Mój telewizor też ostatnio przeprowadził aktualizację w wyniku której natychmiastowe włączanie przestało działać. Dzwoniłem na infolinie i tam Pan stwierdził, że czekają na kolejną aktualizację, która ma się ukazać do końca miesiąca.
W międzyczasie zaproponował reset z menu serwisowego. Jedynym skutkiem tej operacji była utrata ustawień nad którymi spędziłem kilka dni i z których byłem nawet w miarę zadowolony :(


W związku z powyższym byłbym bardzo wdzięczny za kalibrację: beny2203@wpl.pl
Z góry dziękuję.

Bardzo ciekawie przeprowadzone wnioskowanie... Zresetowałem to oczekuje na kalibrację. Ciekawe co na to Kiki.
Wskazówka: Kiki oferuje kalibrację dla osób opłacających udział w tym forum. Szczegóły znajdziesz jak poszukasz
 

Grundo

New member
Czy wam też po wyłączeniu telewizora zmienia ustawienia dźwiękowe? z ustawionych na "użytkownik" na "film"?

Wie ktoś może jak pozbyć się tego problemu?
 

LukaszNDM

New member
Witam , ktoś się orientuje jaka karta sieciowa jest w tv 65c7006 bo mając internet z Vectry do 150 mb na wifi, jak robię test łącza to mam w granicach 15-35 mb i czy da się coś z tym zrobić ??? Na laptopie mam około 100mb.
 

Andrzej16

New member
PiP

Witam ponownie
Czy ktoś korzysta z tej funkcji? Jak ma to działać, to czytałem reklamę na stronie TCL, lecz u mnie nijak nie umiem włączyć (odnajduję funkcję "Obraz w obrazie"). Jedyny efekt to miniaturka oglądanego programu tv w prawym dolnym rogu.
Pozdrawiam
PS telewizor c7026 (65")
 

madekp

Member
Witam , ktoś się orientuje jaka karta sieciowa jest w tv 65c7006 bo mając internet z Vectry do 150 mb na wifi, jak robię test łącza to mam w granicach 15-35 mb i czy da się coś z tym zrobić ??? Na laptopie mam około 100mb.


Ja też mam Vectrę u mnie przy prędkości jak miałem 150mb to na TV 55p60 prędkość osiągalna dochodziła do 100mb przy częstotliwości 2,4ghz. Teraz mam net do 300mb i na częstotliwości 5ghz net dochodzi do około 220mb. Tak więc TV ma zapewne kartę wifi 1gb.
 

arso

New member
Witam, w moim nie można c7006 jak włączę płynność ruchu to migocze jak brak migotania to wyłącza się płynność ruchu soft v528
 

bumar

New member
Witam ponownie
Czy ktoś korzysta z tej funkcji? Jak ma to działać, to czytałem reklamę na stronie TCL, lecz u mnie nijak nie umiem włączyć (odnajduję funkcję "Obraz w obrazie"). Jedyny efekt to miniaturka oglądanego programu tv w prawym dolnym rogu.
Pozdrawiam
PS telewizor c7026 (65")
Tak właśnie ma działać PIP (picture in picture), chodzi o to że możesz latać po androidzie jednocześnie oglądając TV w okienku.
 
Do góry