TCL Seria C70

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Jak się nie możesz zdecydować to poczekaj do marca wtedy wyjdzie nowy model TCL-a , może nie ma głośników JBL ale ma bardzo wąskie ramki i szeroką paletę barw
 

adambe

Member
A ja myślę że dużo zależy od dostarczonego sygnału. Mam nc+ i wszystko co oglądam z dekodera wygląda dobrze albo bardzo dobrze.
Nawet mecze, ogólnie sport, można spokojnie bez jakichkolwiek niedogodności sobie oglądać. Gorzej wygląda sprawa gdy sygnał jest dostarczony poprzez internet. Wtedy np. na Ipli wygląda to gorzej, a nawet czasami po prostu źle. Obraz w ruchu się rozmazuje, jakość jest zauważalne słabsza niż z przekazu z dekodera.
 

rafalcool1

New member
Jak sprawdzić wersje softu lub jak się wchodzi do menu serwisowego?
Informację z Menu serwisowego o wersji oprogramowania:
Ustawienia> Obraz > Kontrast i na pilocie 9735
W menu TV wersja oprogramowania:
"Domek">Ustawienia>Informacje>Skontaktuj się z nami>Ok (wersja oprogramowania)
W menu TV wersja systemu Android:
"Domek">Ustawienia>Informacje>Wersja (6.01) lub wyższa.
 
Informację z Menu serwisowego o wersji oprogramowania:
Ustawienia> Obraz > Kontrast i na pilocie 9735
W menu TV wersja oprogramowania:
"Domek">Ustawienia>Informacje>Skontaktuj się z nami>Ok (wersja oprogramowania)
W menu TV wersja systemu Android:
"Domek">Ustawienia>Informacje>Wersja (6.01) lub wyższa.

Wielkie Dzięki
 

Szpura

New member
Cieszę się, że jeszcze ktoś to widział z tego forum. Wczoraj jednak zacząłem się zastanawiać ile takich "ciężkich ", dynamicznych scen jak w testach jest w "życiu codziennym". Android to duży plus, głośniki też grają przyzwoicie. Skoro użytkownicy się nie skarżą to może faktycznie nie jest aż tak źle, albo panuje zmowa milczenia ;-)
Ogólnie jeżeli płynność obrazu byłaby porównywalna z innymi w tej cenie, to moim zdaniem TCL biłby wszystkich na głowę i to mocno.



Problemy TCL w tych tv są bardzo proste do naprawienia. Jeeli chodzi o Netflixa to musze przyznac ze nie uzywam ale showmax działa bez problemu. YT po odinstalowaniu aktualizacji działa bez zarzutów.Telewizory innych producentów z androidem też mają podobne problemy.
Miałem wcześniej tv z webos I powiem szczerze że nie chce więcej tego g...A znać.
U mnie tv śmiga głównie na ps4 i na eleven sport. Żona używa aplikacji showmax i jest zadowolona. Ja osobiście polecam tv. Od wczoraj t3stuje nc+ go i
tez narazie jest ok.
 

Szpura

New member
Jakie wsparcie masz na myśli ?
Jakie brat ma warunki ?


Chodzi o to czy jak coś mu się poknoci z aktualizacjami przy tym tv to czy będzie mógł wrzucić np. z naszej serii c70.
A co do wymagań to coś 55-65 cali w dobrej kasie. Taki TCL c7026 byłby odpowiedni. Lub cos takiego jak w aukcji. Przy trójce małych szkrabow każda kasa się liczy ;)
 

emde_

New member
jaką przeglądarke polecacie? Jest możliwość żeby taka przeglądarka umożliwiła odpalenie np. stream meczu?
 

lgfbox2

New member
Bo android jest przyszłościowy tylko producenci mają problemy z optymalizacją po aktualizacji...warto zaznaczyć że kiedyś android był beznadziejny w telewizorach ale czasy się zmieniły i z roku na rok jest lepiej i warto zauważyć żę to AKTUALIZACJE są problemem a nie fabrycznie wgrany android

jaką przeglądarke polecacie? Jest możliwość żeby taka przeglądarka umożliwiła odpalenie np. stream meczu?

Brave. Napewno działa trzeba tylko mieć Air mouse, albo klawiaturę bo z pilotem nie działa.
 

_NeroN_

New member
Witam,

jako świeży posiadacz 55C7006 i w ogóle TV od 15lat mam kilka pytań:

1) Posiadam pakiety HBO GO i NC+ GO

Zainstalowałem z pena HBO GO z USA (po odpaleniu appki problem z regionem) - czy robiąc appką VPNa w TV obejdę regionalizację ? Stream przez Chromecast nie działa - wywala błąd w jakichkolwiek konfiguracjach.

NC+ GO - nie znalazłem działającej appki na TV, brak streamu :/ Jest coś ?

2) Player z TVN - jakiś działający ?

3) Kalibracja ekranu, dysponuję spekrofotometrami Xrite, jak przeprowadzić w TV prawidłowo kalibrację ( domniemuję że ten TV nie ma trybu serwisowego żeby mu wgrać ustawienia w LUT, a przynajmniej nie tymi xritami), więc pozostaje partyzantka z gammą i z pkt bieli z zew. źródła i ustawianiem w menu ?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Witam,

jako świeży posiadacz 55C7006 i w ogóle TV od 15lat mam kilka pytań:

1) Posiadam pakiety HBO GO i NC+ GO

Zainstalowałem z pena HBO GO z USA (po odpaleniu appki problem z regionem) - czy robiąc appką VPNa w TV obejdę regionalizację ? Stream przez Chromecast nie działa - wywala błąd w jakichkolwiek konfiguracjach.

NC+ GO - nie znalazłem działającej appki na TV, brak streamu :/ Jest coś ?

2) Player z TVN - jakiś działający ?

3) Kalibracja ekranu, dysponuję spekrofotometrami Xrite, jak przeprowadzić w TV prawidłowo kalibrację ( domniemuję że ten TV nie ma trybu serwisowego żeby mu wgrać ustawienia w LUT, a przynajmniej nie tymi xritami), więc pozostaje partyzantka z gammą i z pkt bieli z zew. źródła i ustawianiem w menu ?

1) jeśli masz hbo go z PL to aplikacja HBO GO na android tv i działa dobrze na android 6, na 7 miałem problemy
nie wiem jak z nc+

2) najlepiej działa wtyczka w kodi jako player, przynajmniej bez reklam

3) jest tryb serwisowy, ustawień jest dużo. Jak zwykle bywa opisy są mizerne
 
Do góry