TCL przedstawia nowy flagowy telewizor X2 w technologii kropek kwantowych (QD). Lepszy od Oleda ?

jiuyng

New member
no i coś konkretnego ;-) chce koniecnzie 65" i Samsung jest maxem jaki chciałem wydać na TV ale patrząc na pozytywne opinie Panasonica EX780 nie wiem czy nie dołożyć tych 1500zł i mieć spokój na dłuższy czas.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czyli TCL vs Samsung 10:1
Jak na jakikolwiek wynik - to różnica b.duża.

Jeśli chcesz najlepszy LCD 65" obecnie to Philips 65PUS8102.
Z czernią której do tej pory nie było.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A właśnie w calach jest największe piękno.
Nie warto przepłacać za markę. Ale warto płacić za wielkość dobrego ekranu - zawsze !
 

klonxxx

Banned
Możesz wybierać różne.
TCL ma przewagę :
- czerń
- kontrast
- dźwięk
- Aplikacje
- Android
- Multimedia
- Kodi17
- obsługa głosowa
- MxPlayer
- obudowa z aluminium fazowanego

A X2 Qled TCL ma jeszcze kropki kwantowe i głośniki trojdrożne JBLa.

Równie dobrze można napisać że przewaga Samsunga to :

- matryca 120 Hz
- lepsza płynność bo matryca 120 Hz
- lepszy obraz bo ma upłynniacze
- lepszy obraz w sporcie bo ma matrycę 120 Hz
- stabilniejszy system i smart bo nie ma androida
- najlepsza obsługa multimediów
- przyłącza w osobnym pudełku z łatwiejszym dostępem gdy TV wisi na uchwycie nieruchomym
- super wygodny uproszczony pilot
- czerń i kontrast na wysokim poziomie
- możliwość przestawienia nóżek na mniejszy rozstaw
- szeroka paleta barw – 92% DCI
- bardzo niski input lag, także w trybie HDR – idealny dla graczy konsolowych i PC
- Bardzo dobry efekt HDR w tej półce cenowej
- bardzo dużo aplikacji
- wykonanie na bardzo wysokim poziomie
- świetna współpraca z urządzeniami zewnętrznymi (sterowanie jednym pilotem)

No i wychodzi że żaden model TCL nie ma szans z tym TV ....

Takie porównywanie zawsze wyjdzie na korzyść tego, który danej osobie akurat pasuje ....
 

profeta

New member
@kiki
porównując x2 z c70 65" jaki są różnice wady i zalety?
@reszta
mam dylemat co kupić iść w nieznane (TCL) czy sprawdzone Samsung MU7002 albo może jakiś inny?
Ja też miałem taki dylemat... Na początku byłem za TCL em X2... Jednak nigdzie nie mogłem znaleźć jego prawdziwych wad poza opinia Pablo_pawlo i teraz jestem bliżej sony 65xe9005, który także nie jest ideałem i ma wady o których można się dowiedzieć na forach. Co ważne można iść go zobaczyć w każdym większym sklepie no i jest w przystępnej cenie... Nie dużo większej niż X2. Jak go kupię to podzielę się opinią jednak czekam na jakąś mega promocję...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisał kiki
Możesz wybierać różne.
TCL ma przewagę :
- czerń
- kontrast
- dźwięk
- Aplikacje
- Android
- Multimedia
- Kodi17
- obsługa głosowa
- MxPlayer
- obudowa z aluminium fazowanego

A X2 Qled TCL ma jeszcze kropki kwantowe i głośniki trojdrożne JBLa.



Równie dobrze można napisać że przewaga Samsunga to :

- matryca 120 Hz - prawda !
- lepsza płynność bo matryca 120 Hz - prawda

- stabilniejszy system i smart bo nie ma androida - nieprawda, nowy android jest bardzo stabilny
i nie ma żadnych uwag.

- najlepsza obsługa multimediów - nieprawda, TCL odtwarza dzięki aplikacji MxPlayer zdecydowanie więcej formatów

- przyłącza w osobnym pudełku z łatwiejszym dostępem gdy TV wisi na uchwycie nieruchomym
wg mnie nieprawda. Telewizor jak wisi to nic mu nie zwisa, a w Samsungu zwisa !

- super wygodny uproszczony pilot - TCL ma pilota do obsługi głosowej ze wskazówką więc żadnej przewagi, a przewaga TCLa jest bo ma dwa piloty.

- czerń i kontrast na wysokim poziomie - TCL ma znacznie lepsze parametry i kontrastu i czerń

- możliwość przestawienia nóżek na mniejszy rozstaw - prawda

- szeroka paleta barw – 92% DCI - TCL 93,6

- bardzo niski input lag, także w trybie HDR – idealny dla graczy konsolowych i PC
TCL ma bardzo niski Input lag

- Bardzo dobry efekt HDR w tej półce cenowej - tak jak TCL!

- bardzo dużo aplikacji - czyli ile ???
TCL ma kilkadziesiąt tysięcy - czyli 1000 razy więcej

- wykonanie na bardzo wysokim poziomie - TCL jest wg mnie i tych co maja świetnie wykonany

- świetna współpraca z urządzeniami zewnętrznymi (sterowanie jednym pilotem)
TCL identycznie i jeszcze lepiej bo z poziomu obsługi ANdroida ma zdecydowanie większe możliwości.

No i wychodzi że żaden model TCL nie ma szans z tym TV ....dobry żart nigdy nie jest zły !
 

Civac

New member
przede wszystkim filmy późnym wieczorem, trochę sportu i aplikacja kodi.
Zależy mi na komfortowym oglądaniu filmów 4k i fhd, sport od czasu do czasu, ale nie chciałbym żeby pojawiało się smużenie.
 

klonxxx

Banned
Miałem inny zamysł ale ...
Równie dobrze można napisać że przewaga Samsunga to :

- matryca 120 Hz - prawda !
- lepsza płynność bo matryca 120 Hz - prawda

- stabilniejszy system i smart bo nie ma androida - nieprawda, nowy android jest bardzo stabilny
i nie ma żadnych uwag. Do działania androida uwagi można znaleźć w wątku zarówno o C70 jak i P60 .Do działania Tizena ciężko znaleźć uwagi ....

- najlepsza obsługa multimediów - nieprawda, TCL odtwarza dzięki aplikacji MxPlayer zdecydowanie więcej formatów.Ciekawe jakich formatów najczęściej używanych nie obsłuży samsung ....

- przyłącza w osobnym pudełku z łatwiejszym dostępem gdy TV wisi na uchwycie nieruchomym
wg mnie nieprawda. Telewizor jak wisi to nic mu nie zwisa, a w Samsungu zwisa (w samsungu kabelek jest tak cieniutki i dyskretny że TCL to może się uczyć ....)Zwisać tą bedą wszystkie kable z TCL-a (hdmi,optyczny itd...itp...)

- super wygodny uproszczony pilot - TCL ma pilota do obsługi głosowej ze wskazówką więc żadnej przewagi, a przewaga TCLa jest bo ma dwa piloty.Tak głosowy wieczorem się przyda żeby krzyczeć do niego .....

- czerń i kontrast na wysokim poziomie - TCL ma znacznie lepsze parametry i kontrastu i czerń .Różnice niezauważalne dla ludzkiego oka ....

- możliwość przestawienia nóżek na mniejszy rozstaw - prawda

- szeroka paleta barw – 92% DCI - TCL 93,6 Różnica niezauważalna dla ludzkiego oka ...

- bardzo niski input lag, także w trybie HDR – idealny dla graczy konsolowych i PC
TCL ma bardzo niski Input lag

- Bardzo dobry efekt HDR w tej półce cenowej - tak jak TCL!

- bardzo dużo aplikacji - czyli ile ??? Są wszystkie najbardziej potrzebne i w wersjach na TV .
TCL ma kilkadziesiąt tysięcy - czyli 1000 razy więcej Najbardziej potrzebne trzeba instalować w wersji na smartfony i tablety (a ich obsługa to porażka)

- wykonanie na bardzo wysokim poziomie - TCL jest wg mnie i tych co maja świetnie wykonany

- świetna współpraca z urządzeniami zewnętrznymi (sterowanie jednym pilotem)
TCL identycznie i jeszcze lepiej bo z poziomu obsługi ANdroida ma zdecydowanie większe możliwości.

No i wychodzi że żaden model TCL nie ma szans z tym TV ....dobry żart nigdy nie jest zły ![/QUOTE]

A ogólnie to moje zestawienie miało zamysł ironii :
-kodi,
-aplikacje,
-mx player,
-android

wymienione jako cztery osobne zalety zalety to jakiś żart ?

Dlatego przy samsungu podałem podobnie :
- matryca 120 Hz
- lepsza płynność bo matryca 120 Hz
- lepszy obraz bo ma upłynniacze
- lepszy obraz w sporcie bo ma matrycę 120 Hz

Każdy kto chce może wyciągnąć swoje wnioski i kupi co uważa za słuszne .
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz wpisać jeszcze
- płynność na TVP
- płynność na Polsat
itd , będzie więcej argumentów....
Ale to już zawiera - matryca 100Hz i każdy dośpiewa sobie.
Samsung z Tizenem ma zdecydowanie mniejsze możliwości i tu nie ma z czym dyskutować.
TCL odrobił lekcje w Europie i przebija się do czołówki.
Czy jest najlepszy ... NIE !
Ale w klasie cenowej już nie ustępuje innym - a w przypadku tego modelu w klasie cena do jakości akurat z Samsungiem wygrywa.
W klasie TCL C70 nawiększe czasopisma elektroniczne w Europie jak jeden mąż wybrały najlepszy telewizor w Europie w klasie cena do jakości EISA BEST BUY.
I nie jest to Samsung - ale TCL.
Czyli droga wytyczona prawidłowo, choćby zaklinać rzeczywistość.
 

klonxxx

Banned
Możesz wpisać jeszcze
- płynność na TVP
- płynność na Polsat
itd , będzie więcej argumentów....
Ale to już zawiera - matryca 100Hz i każdy dośpiewa sobie.
Samsung z Tizenem ma zdecydowanie mniejsze możliwości i tu nie ma z czym dyskutować.
TCL odrobił lekcje w Europie i przebija się do czołówki.
Czy jest najlepszy ... NIE !
Ale w klasie cenowej już nie ustępuje innym - a w przypadku tego modelu w klasie cena do jakości akurat z Samsungiem wygrywa.
W klasie TCL C70 nawiększe czasopisma elektroniczne w Europie jak jeden mąż wybrały najlepszy telewizor w Europie w klasie cena do jakości EISA BEST BUY.
I nie jest to Samsung - ale TCL.
Czyli droga wytyczona prawidłowo, choćby zaklinać rzeczywistość.

Można pisać że TCL :
- ma Youtuba
- ma Facebooka
- ma Twittera
Do czołówki TCL nie dotrze nigdy jak dalej będą mieć takie babole w oprogramowaniu ,zobaczymy co zepsują kolejną wersją androida .
A Best buy za bycie konkurencyjnym cenowo kosztem jakości , to akurat mnie odstrasza od takich produktów .

Jak na razie muszą się zadowolić tymi 3% udziału w rynku (sami tak podali na konferencji).Może jak wprowadzą PVR to zyskają 2 %.
Na dzień dzisiejszy mogą jedynie konkurować wśród budżetowych modeli i nie zanosi się za szybko na zmiany (co nie oznacza że konkurencja jest czymś złym).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie irytuj się, TCL rośnie i nic na to nie poradzisz.
Samsung też zaczynał od 1 % , każdy zaczyna od 1.....
Samsung miał rok temu a modelach topowych 53% udziału a teraz ma 13,5 % i też nic na to nie poradzisz - Te proporcję będą jeszcze większe.
Philips rok temu miał 11% w teraz z ostatnich GFK ma 15,8% udziału.
A w niektórych modelach już prowadzi.
TCL startuje nie od jednego ale od zera.
Jeśli osiągnie 3% to najwyższy przyrost na rynku.
Więc słabe uwagi zachowaj dla siebie.
O Tcla się nie martw wg słów :
[youtube]pnENr6nhRBU[/youtube]
 
Do góry