TCL przedstawia nowy flagowy telewizor X2 w technologii kropek kwantowych (QD). Lepszy od Oleda ?

arturroz

New member
TCL X2 nie posiada możliwości nagrywania treści telewizyjnych ani na wbudowaną pamięć, ani na nośnik zewnętrzny - informuję w razie gdyby komuś na tej funkcji zależało.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tcl X2 posiada
Matrycę z kropek kwantowych
HDR
VP9
MxPlayer
Android
Traviatta
Obsługę z pilota głosowego
Trójdrożne głośniki JBL
Obudowa z Aluminium
Wysoki kontrast
Bardzo dobra czerń .
Świetne skalowanie.
 

arturroz

New member
Tcl X2 posiada
Matrycę z kropek kwantowych
HDR
VP9
MxPlayer
Android
Traviatta
Obsługę z pilota głosowego
Trójdrożne głośniki JBL
Obudowa z Aluminium
Wysoki kontrast
Bardzo dobra czerń .
Świetne skalowanie.



Kiki, to jest forum raczej dla świadomych konsumentów więc podawaj również wady tego TV aby można było dokonać optymalnego wyboru. Takie rzeczy możesz pisać nieświadomemu klientowi który idzie do sklepu i bierze pierwszy lepszy TV.


PS. Ja już go zakupiłem więc nie dla mnie te informacje ale nie podoba mi się zachwalanie przez Ciebie jego zalet bez podawania wad.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Podałeś swoje informacje i ja ich nie krytykuję , ja podałem swoje informacje a Ty uważasz że nie mogę podawać ? Wow !
To że nie posiada PVR to każdy świadomy użytkownik wie bo wszystkie dane są podane w zestawieniu producenta.
I nie jest to żadna wada ale cecha.
To tak jakby kupić samochód tańszy bez ABS , zapłacić świadomie i mieć uwagi że nie ma ABS.

Wiele osób wchodzi na forum i dobrze jak dostają pełne informacje obok siebie.
Jesteś niezadowolony z telewizora ?
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jakby tego nie nazywać, brak PVR może dla niektórych być niemiłym zaskoczeniem. Moja stara Plazma ma tą funkcję - nagrywanie na zewnętrzny dysk - dla mnie jest to konieczna funkcja telewizora.
Oczywiście dla kogoś innego może nie mieć to znaczenia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dlatego to nie jest telewizor który jest dla Ciebie.
Ja nie nagrywam niczego bo prawie wszystko co mnie interesuje mam w necie.
Każdy kto opisuje swoje potrzeby dostaje właściwą ofertę do potrzeb.
Dziesiątki modeli są bez PVR i ludzie kupują i są zadowoleni.
 

arturroz

New member
Podałeś swoje informacje i ja ich nie krytykuję , ja podałem swoje informacje a Ty uważasz że nie mogę podawać ? Wow !
To że nie posiada PVR to każdy świadomy użytkownik wie bo wszystkie dane są podane w zestawieniu producenta.
I nie jest to żadna wada ale cecha.
To tak jakby kupić samochód tańszy bez ABS , zapłacić świadomie i mieć uwagi że nie ma ABS.

Wiele osób wchodzi na forum i dobrze jak dostają pełne informacje obok siebie.
Jesteś niezadowolony z telewizora ?



Gdzie widzisz zebym krytykowal Twoje informacje? Nie podoba mi się tylko to że jesteś nieobiektywny i podajesz same zalety zamiast uwzględniać również wady dla pełnego obrazu. Brak jakiejś cechy jest wadą dla potencjalnego nabywcy. Brak ABS również jest wadą, a może uważasz że to zaleta?
Jestem zadowolony z X2 i chodzi mi tylko o to, żeby informacje podawane o nim były "w miarę" obiektywne. Gdybyśmy chcieli czytać same pochwały, to sugerowalibyśmy się jedynie informacjami zawartymi na stronach producentów, a nie na forum. A to forum właśnie zamienia się w tubę propagandową. Sorry, ale tak to wygląda i widzę po postach że nie tylko ja mam takie odczucie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Naprawdę - przecież wszędzie jest napisane że nie ma PVR .
Od początku wszędzie w każdym modelu TCLa.
NIE MA PVR !!!!
Ale to nie jest wada - jak raczyłeś napisać.
Uważasz że zostałeś oszukany przez TCLa ?
Przecież nigdzie nie napisali, że ma !
Tuba.... "jak nie z Mieciem to zmieciem"
Czyli Twoja prawda jest ważniejsza od mojszej...
[youtube]SnkZGN_xIVs[/youtube]
Nie dorabiaj proszę teorii.
 

profeta

New member
Kiki człowiek kupując jakiś przedmiot chce być świadomy jego wad... Jeśli ich nie zna nie chce tego kupić bo się tych niewiadomych wad boi :) ja osobiście wolę wiedzieć jakie są plusy i minusy wtedy nie ma niemilego rozczarowania :)
Nie można ciągle powtarzać tylko w kółko że w stosunku jakość do ceny coś jest extra super hiper! To samo można powiedzieć o nowym fiacie Tipo ale nie każdy go kupuje :)
Nie bójmy się wad bo każdy je ma... Pozdrowienia
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli są wady to są i nie ma zmiłuj.
PVR nie jest wadą.
DLa mnie może nie istnieć bo nie korzystałem nigdy z nagrywania.
Jeśli ktoś potrzebuje PVR nie kupuje TCLa bo tu tego nie ma.
 

KamilaKornet

New member
JA NIE WIEM JAK można wogóle nabyc tv bez PVR? czy zeby obejrzeć dobry film na kulturze musze obudzić sie o 2 w nocy w samym środku niej, bo nie mogę nagrać? Predzej zwykły uzytkownik na co dzień skorzysta z PVr niz obejrzy 4k ..którego nie ma w ofercie kablówek...fiat Tipo jest świetnym przykładem jest najlepiej kupowanym samochodem w Polsce i czy to oznacza ze jest lepszy od Toyoty Avensis? Takie chińskie wynalazki typu Tcl sa wąłsnei po to by wiezryć w iluzję za dostajemy produkt o dobrej jakosci porównywalnej do topowych marek za małe pieniadze,,,a z wszystiego rezygnuja co jest wazne na dziś..matryca musi być 100 hz ponizej tej wartosci tv sa fatalne,.na tym forum polecano taniego Sharpa 5 lat temu 60 cali za 6k,,,którego nie dało sie ogladać nawet w markecie (tak smuzył)jako najlepszy wybór w cenie..to ja polecam Mante - najlepszy wybór w cenie z Polskiej fabryki wszak jest dobra zmiana ..i trzeba brać nawet 65cali maja...tak samo jest Manta dobra ten wspomninay TCl jak rzetelne i wiarygodne paski z tvpinfo...po co jakiekolkiek forum jak mamy polecac byle jakosc za byle cene?Pvr powsatł w 1998 roku widocznie chińska mysl techniczna jest z okresu wczesniejszego....mimo 2017 roku na liczniku :) o tym forum to juz legendy chodza w necie i to niestety od wielu lat....jeszcze przed dobra zmiana :)
 
Ostatnia edycja:

marioking

Member
Jeśli są wady to są i nie ma zmiłuj.
PVR nie jest wadą.
DLa mnie może nie istnieć bo nie korzystałem nigdy z nagrywania.
Jeśli ktoś potrzebuje PVR nie kupuje TCLa bo tu tego nie ma.

To jest powiedziałbym dyskusyjne, jak kupujesz tv który nie ma DVB-s2, dvb-c to brak PVR-r może nie jest wadą, ale jak tv posiada wspomniane tunery które eliminują potrzebę korzystania z dodatkowych dekoderów operatorów byłbym wk%$%iony na brak PVR, bo nigdzie w żadnej specyfikacji nie będzie to zaznaczone! A jest to dosyć powszechny standard że często już się tego nie uświadczą w specyfikacjach wielu marek bo to jest jak SLEEP TIMER, funkcja podstawowa której praktycznie nigdzie nie spotkałem się by była wymieniona! PVR mają nawet tv bez funkcji smart, brak PVR w produkcie aspirującym do premium za GRUBĄ KASĘ to praktycznie blamaż i punkt do wytykania palcem jaki to feler wypuscili. Dla mnie TCL przestaję się liczyć jako marka produktów do rozważenia. Bo to nie projektor który ma tylko serwować najlepszy obraz ale produkt rzekomo premium z funkcjami SMART! A to wiąże się z pewnymi standardami.
 

KamilaKornet

New member
To jest powiedziałbym dyskusyjne, jak kupujesz tv który nie ma DVB-s2, dvb-c to brak PVR-r może nie jest wadą, ale jak tv posiada wspomniane tunery które eliminują potrzebę korzystania z dodatkowych dekoderów operatorów byłbym wk%$%iony na brak PVR, bo nigdzie w żadnej specyfikacji nie będzie to zaznaczone! A jest to dosyć powszechny standard że często już się tego nie uświadczą w specyfikacjach wielu marek bo to jest jak SLEEP TIMER, funkcja podstawowa której praktycznie nigdzie nie spotkałem się by była wymieniona! PVR mają nawet tv bez funkcji smart, brak PVR w produkcie aspirującym do premium za GRUBĄ KASĘ to praktycznie blamaż i punkt do wytykania palcem jaki to feler wypuscili. Dla mnie TCL przestaję się liczyć jako marka produktów do rozważenia. Bo to nie projektor który ma tylko serwować najlepszy obraz ale produkt rzekomo premium z funkcjami SMART! A to wiąże się z pewnymi standardami.

Nic dodac nic ując ...świata racja TCL jest kompromitacja.jak producent nie wymienia w specyfikacji to nie oznazca ze jest fair...bo nikomu o zdrowych zmysłach nie przyjdzie do głowy ze moze go nie być..na tunerze Ferguson za 120 złotych mozna nagrywać na dysk jak tv nie ma mpeg 4 i jest starej genaeracji ale zeby model z krpkaki kwantowymi Qled nie miał PVR? to jest premium :) dobry żart
Ciekawe co rózni wadę od cechy ? moze cecha moze byc wadą ? jak mój tv ma podswietlenie pełne led a nie krawedziowe (chyba wada?) to zaleta czy tylko cecha? jak ma matryce 100 hz a nie 60 jak to rozumieć? Cecha typowa to chyba tylko przekatna...nie kazdy w kuchni postawi 65 cali a w salonie 32...kazdy inny parametr mozna porównac z konkurencją i rozłozyć na czynniki pierwsze..
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL to trzeci producent telewizorów na świecie.
TCL nie ma w telewizorach PVR a Mazda nie ma w swoich samochodach napędu na 4 koła. I obie marki rosną w siłę.
Możecie spać spokojnie.
 

jiuyng

New member
@kiki
porównując x2 z c70 65" jaki są różnice wady i zalety?
@reszta
mam dylemat co kupić iść w nieznane (TCL) czy sprawdzone Samsung MU7002 albo może jakiś inny?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz wybierać różne.
TCL ma przewagę :
- czerń
- kontrast
- dźwięk
- Aplikacje
- Android
- Multimedia
- Kodi17
- obsługa głosowa
- MxPlayer
- obudowa z aluminium fazowanego

A X2 Qled TCL ma jeszcze kropki kwantowe i głośniki trojdrożne JBLa.
 
Do góry