TCL Mini-LED 65C825 - test, recenzja - czyli nadchodzi pogromca Oled TV ? Co jest prawdą a co mitem !

gustawlimo

New member
Ani razu nie miałem takich rzeczy, które opisujesz i pokazujesz, jest to co najmniej dziwne.

Niestety często mam takie szczęście, nic na to nie poradzę. Nie wymyślam bo zdjęcia niestety potwierdzają moje słowa. Bardzo byłem napalony na ten tv ale cóż tak bywa, decyzja o oddaniu zapadło bo to ewidentnie wadliwa matryca. W loterii nie chce brać udziału także zamówię inny tv. Jak chcecie to dam więcej zdjęć potwierdzających np z gier odpalanych na Xbox Series X, które mają takie same mankamenty w obrazie
 
Ostatnia edycja:

Bohyn

New member
Widziałem dzisiaj w sklepie (jedyny który ma ten model w Wawie). Stał na ekspo wylwczony, ale dla mnie był podłączony, pierwszy raz, albo przynajmniej trzeba było przejść cała konfuguracje.
Nie było czegoś takiego jak u Ciebie, także chyba trafiłeś na wadliwy egzemplarz.
Porównałem sobie obraz SD i HD z naziemnej w stosunku do Sony x94j. Mam wrażenie że skalowanie na TCL robi bardzo mocny blur/rozmycir obrazu skalowanego. Trochę ciężko się patrzyło na sport przez to. Dodatkowo miałem wrażenie jakby ruch był czasem był jakby skokowy, tylko nie wiem czy to zaraz po przełączeniu programu taki efekt czy później też by występował.
Za to Sony jak to Sony, winietowanie musiało być, choć przyznam że bardzo małe jak na ten egzemplarz który widziałem. Skalowanie bardziej ostre, ale widoczne kwadraty ala minecraft ns sygnale SD. Sport się lepiej oglądało, bo nie było takiego blura. Może dlatego że piasek nie był taka rozmyta kupą.
Także jakby ktoś szukał w Wawie to 55c825 z outletu był za 3744zl. Podobno ani nie jest ze zwrotu ani nigdzie indziej w sklepie nie stał na ekspozycji.
 

gustawlimo

New member
Niestety prawda jest taka, że albo coś do 3 tysi albo OLED. Półśrodki to tylko pudrowanie dupy.

Tylko ze tutaj jakościowo jest gorzej niż na wspomnianych tv do 3tyś. Tak jak wspomniałem mój stary Samsung w takim właśnie przedziale cenowym miał lepszy obraz i ogólnie lepsze systemy poprawiające jakość obrazu. To jest wstyd, o ile rozumiem ze matryca może być wadliwa to ewidentnie niektóre z artefaktów to wina bardzo słabych „polepszaczy obrazu”. Dlatego nie ryzykuje z wymiana na nowy model bo czuje ze tylko część problemów wynikała z matrycy.
 

deejayx

New member
Ani razu nie miałem takich rzeczy, które opisujesz i pokazujesz, jest to co najmniej dziwne.
Absolutnie nie myślę że kłamiesz, po prostu jestem zdziwiony bo u mnie nie ma nic podobnego jak również nie ma takich "kwiatków" jakie opisał kolega powyżej o efekcie blur, sporcie itp.Pod słowem honoru mówię że żadnego blur-a, przynajmniej na 65 cali nie uświadczyłem, skalowanie moim zdaniem bardzo ładne, oglądałem na nim mecz Legia-Napoli i byłem pod wrażeniem, na poprzednim philipsie zostawała smuga za piłką a postacie podczas ruchu były rozmazane, z kolei tutaj ostro, bez powidoków, murawa jak trzeba, kolory soczyste, nie wiem może mam jakiś "special edition" bo u mnie nie występuje ani jedna z opisanych wad.
 

Attachments

  • IMG_20211110_180059.jpg
    IMG_20211110_180059.jpg
    281,9 KB · Wyś: 82

AG100

New member
Witam, mam ten model od dwóch dni i zauważyłem wręcz tragiczny color banding. Nie wierze, że wszyscy tutaj posiadający ten model po prostu to ignorują. Da się coś z tym zrobić? Czy dostałem jakąś wadliwą matrycę? Załączam zdjęcie (choć w rzeczywistości mocniej to widać)

Może zacznij opis od tego jaką masz prędkość łącza internetowego, jak słaba to niestety taki obraz może się pojawić - jaki masz sygnał naziemnej full czy 50 % ?

Na moje nie ogarniasz ustawień !

Syganał:Naziemna kablówka co to ? kablówka czy naziemna TV
 
Ostatnia edycja:

deejayx

New member
Może zacznij opis od tego jaką masz prędkość łącza internetowego, jak słaba to niestety taki obraz może się pojawić - jaki masz sygnał naziemnej full czy 50 % ?

Na moje nie ogarniasz ustawień !

Syganał:Naziemna kablówka co to ? kablówka czy naziemna TV

Fakt, Twoja racja, naziemna.
 

AG100

New member
Fakt, Twoja racja, naziemna.

Zacznij od resetu ustawień fabrycznych i jeszcze raz skonfiguruj ustawienia,
w załączeniu zdjęcia obrazu mojego TV - zdjęcie zrobione z ręki telefonem P30 w całkowitej ciemności, róża z demo HDR
 

Attachments

  • IMG_20211112_203115.jpg
    IMG_20211112_203115.jpg
    487,6 KB · Wyś: 59
  • IMG_20211112_204120.jpg
    IMG_20211112_204120.jpg
    522,8 KB · Wyś: 62

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
No i wszystko jasne.
Z TVN obraz w miarę akceptowalny (choć taki plastikowy).
Z TVP 1 obraz kaszana.
Twój TV widocznie ma preferencje polityczne
 

deejayx

New member
Zacznij od resetu ustawień fabrycznych i jeszcze raz skonfiguruj ustawienia,
w załączeniu zdjęcia obrazu mojego TV - zdjęcie zrobione z ręki telefonem P30 w całkowitej ciemności, róża z demo HDR

To do kolegi, który ma problemy u mnie jest wszystko ok, ale mam pytanie i prośbę - Napisz proszę swoje ustawienia co do piłki nożnej i czy korzystasz z fabrycznej opcji sport do oglądania meczów, szczególnie ciekawy jestem ustawień z zakładki przejrzystość i ruch oraz mam jeszcze pytanie co oznacza stopniowe wygładzanie w zakładce przejrzystość bo zawsze miałem do czynienia tylko z ustawieniami odnośnie szumów i MPG.
 

AG100

New member
Tylko ze tutaj jakościowo jest gorzej niż na wspomnianych tv do 3tyś. Tak jak wspomniałem mój stary Samsung w takim właśnie przedziale cenowym miał lepszy obraz i ogólnie lepsze systemy poprawiające jakość obrazu. To jest wstyd, o ile rozumiem ze matryca może być wadliwa to ewidentnie niektóre z artefaktów to wina bardzo słabych „polepszaczy obrazu”. Dlatego nie ryzykuje z wymiana na nowy model bo czuje ze tylko część problemów wynikała z matrycy.

Nawet jak kupić 2 razy droższy TV to jeśli masz słaby sygnał naziemnej TV (- sprawdź w ustawieniach jak jest moc %) oraz słaby internet to nic na to nie poradzisz, jaki był rozmiar poprzedniego TV SAMSUNG jeśli 40-43" to przy słabym sygnale może być dla Ciebie szok! Czy masz już sygnał TV w systemie HEVC (H.265/MPEG-H), może masz ustawiony TV na odbiór analogowy ?
 
Ostatnia edycja:

gustawlimo

New member
To niech opisz jakie ma ustawienia grafiki w grach, do 4K to musi mieć co najmniej RTX3070

Gram na Xbox Series X. Nie ma szans, żeby to był problem ustawień, próbowałem wszystkiego. Kabel hdmi oczywiście oryginalny. W filmach z netflixa dolby vision to samo (szybkość neta 100mbps). Kablówki nie oglądam. Nie ma co się czarować wadliwy egzemplarz
 
Ostatnia edycja:

Rowitt777

Member
Też miałbym prośbę o podanie ustawień tego trybu sportowego fabrycznego.
Bo jak oglądam teraz mecz to piłkarze są bardzo wyraziści ,
A murawa zdarza się trochę ostra na zmianę z placami tzw. mydlanej(sorry za określenie)
Czy ktos to też zauważył
 

gustawlimo

New member
Tylko czy gwarancja obejmuje takie wady ?

Mam jeszcze możliwość zwrotu, którego dokonam w poniedziałek. Drugi tv już zamówiony ale niestety dla TCL już nie od nich. A szkoda bo zapowiadał się dobrze. Może i następny egzemplarz byłby lepszy, ale jaką mam pewność. Już nie te lata żeby się bawić w odsyłanie co dwa dni
 
Ostatnia edycja:
Do góry