TCL 65EP680 55EP680 50EP680 - najnowszy firmware - tylko firmware!

firefl

Active member
Bez reklam
@konradtp
Poczytaj regulamin forum, netykietę.
Zamieszczanie tego samego tekstu w różnych wątkach to forma spamu


Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

dariusztv

New member
2 dni wjechał 65C715 i trochę się zszokowałem. Soft 321 aktualizowany OTA.....


U mnie tak samo wielkie rozczarowanie 55EP680, trochę czasu minęło zanim ustawiłem go "pod siebie". Niestety domyślne ustawienia są z czapy i dla mnie nieakceptowalne. Te podesłana przez KIKI kalibracja też mi kompletnie nie podeszła. Ja wiem, że co człowiek to ma inne wymagania i inne wrażenia organoleptyczne, ale tak spaszczone domyślne ustawienia potrafią skutecznie zepsuć radość z TV zaraz po zakupie i wywołać nie małe zażenowanie. Pierwsze co chciałem zrobić po zakupie to zwrócić TV.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
@konradtp
Poczytaj regulamin forum, netykietę.
Zamieszczanie tego samego tekstu w różnych wątkach to forma spamu


Wysłane przy użyciu Tapatalka

Jaki SPAM ? Osoba zamieszcza tekst ze wskazanym PYTANIEM , Wiesz co to jest za znak : "?"
Jak nie otrzymuje odpowiedzi ? to szuka w innych tematach odpowiedzi na swoje pytania !!!
Brak pomocy = SPAM !!! Dobre
 

firefl

Active member
Bez reklam
Jaki SPAM ? Osoba zamieszcza tekst ze wskazanym PYTANIEM , Wiesz co to jest za znak : "?"
Jak nie otrzymuje odpowiedzi ? to szuka w innych tematach odpowiedzi na swoje pytania !!!
Brak pomocy = SPAM !!! Dobre

Ech.. forum to forma dobrowolnego, bezpłatego pomagania.

Tak, należy zadać pytanie i trochę poczekać na odpowiedź. To samo pytanie autor zadał w odstępie 30 minut w różnych wątkach to ja będę to nazywał spamem.
Zwróć uwagę na punkt 15 forum. Netykieta jest rozposzonym zbiorem zasad i zwykła kultura wymaga znajomości.
Znak zapytania nie w tym nic do rzeczy.
 

Tipson

Member
U mnie tak samo wielkie rozczarowanie 55EP680, trochę czasu minęło zanim ustawiłem go "pod siebie". Niestety domyślne ustawienia są z czapy i dla mnie nieakceptowalne. Te podesłana przez KIKI kalibracja też mi kompletnie nie podeszła. Ja wiem, że co człowiek to ma inne wymagania i inne wrażenia organoleptyczne, ale tak spaszczone domyślne ustawienia potrafią skutecznie zepsuć radość z TV zaraz po zakupie i wywołać nie małe zażenowanie. Pierwsze co chciałem zrobić po zakupie to zwrócić TV.


Podzielisz się swoimi ustawieniami - może zapasują szerszemu gronu użytkowników? ;)
 

konradbp

New member
Zastanawiam się czy kalibracją można tak dużo naprawić.
Wg mnie coś jest nie tak z ostrością, mało widocznymi detalami i ogólnie są zakłócenia obrazu. Podpięcie kabla bezpośrednio pod TV nic nie zmienia. Obraz wygląda bardziej jak SD niż HD.
Nie ma nic konkurencyjnego w tej cenie ale jeśli to nie jest do poprawy to muszę zwrócić TV :/
 

d00lar

Member
hey
wczoraj dostałem c715
mam tera oficjalny ota
rozumiem ze najnowsze co mogę wrzucić to v351
ale jak używam tv naziemnej to nie zapisze kanałów jak piszecie? nawet po resecie z serwisowego? czyli co zawsze jak chciał bym oglądać naziemną to muszę wyszukać kanały od nowa?
 

Tipson

Member
Może wstrzymaj się z instalacją 351 - w tym tygodniu ma wyjść nowe oprogramowanie autoryzowane przez producenta i rozprowadzane drogą mailową dla chętnych przez Kikiego
 

d00lar

Member
ok to czekam thx za info
ale dla potwierdzenia jest jak mowie ? taki bug już w 2 wersjach ? ze kanałów po wyszukaniu nie zapisze ? serioo?
 

Tipson

Member
W wersjach od Kikiego - zarówno 321 jak i 333 zapisywanie kanałów działa bardzo dobrze - wszystkie wyższe wersje pochodzą z rosyjskiego forum i nie są autoryzowane przez TCL, stąd możliwe są właśnie takie kwiatki
 

d00lar

Member
dokładnie Co to jest autoryzacja TCL?
softy są podpisane cyfrowo nikt poza nimi bez zmiany BL nie wyprodukuje softu który mogli byśmy wgrać.
więc poprostu od kikiego muszą to być mocniej dopracowane bety które na u ruskich tez pewnie są z czasem dostępne? kiki pewnie dostaje je od producenta wpierw czy cos?
 

Tipson

Member
Rozmawiałem wczoraj przez niemal godzinę z Markiem, który tłumaczył mi jak to działa i rozumiem to tak - TCL wypuszcza soft dla swoich testerów oprogramowania, którzy testują jego stabilność i jeśli jest okej, wypuszczają go dalej, aczkolwiek w formule przyjętej tutaj, to znaczy chętni użytkownicy otrzymują link z softem i zastrzeżeniem, żeby nie udostępniać go publicznie ani w wiadomościach prywatnych.
Na ten moment Marek nie miał wiedzy, ażeby soft w wersji 342 ani 351 był wypuszczony przez TCL.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Podpis cyfrowy softu to świadectwo, że autorem jest TCL

A co do kwestii testowania... Mam ogolnie dość słaba opinie o dojrzałości każdej wersji jaka wypuszczają. I nie zależy to czy wgrali fabrycznie, czy OTA, Czy przekazane przez Kiki czy jeszcze inaczej...

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

Tipson

Member
To prawda jeśli chodzi o niedojrzałość oprogramowania - każda wersja, która do tej pory wychodziła, jest mówiąc wprost zmulona, ale jest światełko w tunelu i w najbliższym czasie mają wyjść bardziej dopracowane wersje, ale co z tego wyjdzie? Pozostaje póki co cierpliwie zaczekać.
 

Tipson

Member
Rozmawiałem z Markiem, który otrzymuje od producenta testowe i przekazuje nam do dalszego testowania - nowy soft równie dobrze może pojawić się w sobotę lub niedzielę ;)
 
Do góry