TCL 65EP680 55EP680 50EP680 - najnowszy firmware - tylko firmware!

Coolek33

Member
Teraz ja zaoftopie tutaj. Macie jakiś ciekawy Player (oprócz vlc, mx, Nova, kodi) do filmów? Do tej pory używałem nova video ale coś zaczęła się przycinać. Odtwarzam z dysku podłączonego do routera (smb, dlna). Żeby było śmiesznie 4k się nie tną a 1080p już tak. Wbudowany odtwarza ale mkv nie zawsze można przewijać i nie czyta zewnętrznych napisów.
 

Tinkas

New member
Ja po długich zabawach z DLNA, SMB, Plex, Emby i różnymi playerami w końcu się poddałem, kupiłem kieszeń na dysk, podłączyłem bezpośrednio pod TV i używam wbudowanego playera. Na wszystkim innym zawsze były z czymś cyrki - a to brak przewijania, a to brak napisów, a to brak dźwięku przestrzennego, że nie wspomnę o porcie 100mbps, który zapycha się już na filmach powyżej 50GB.
 

Coolek33

Member
No i znalazłem. Vimu wciąga 1080p mp4, mkv z zewnętrznymi napisami bez cięć z smb. Ale potrafi się wiechnąć podczas oglądania i zabawy ustawieniami.
 

coobah

Member
Bez reklam
Nie warto zmieniać z 363 na 379.
Nie widzę żadnego "skoku" technologicznego [emoji6]

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

Yahoou77

Member
@coobah ty używasz Smart YouTube... Da się na tym uzyskać coś więcej niż dźwięk stereo na wyjściu do amplitunera kina domowego? Dolby Atmos, Dolby TrueHD, DTS HD Master itp?

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

coobah

Member
Bez reklam
Jedynie jak w ustawieniach dźwięku w TV w pozycji Cyfrowe wyjście audio na "auto" wtedy wszędzie amplituner domyślnie rozpoznaje jako Dolby Digital.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

fipii

Member
Ale to jest bug softu ze źle wypuszcza audio. Powinien wypuszczać stereo a on podbija to do Dolby 5.1 chociaż nie mam pojęcia co leci w pozostałych 4 kanałach.
 

coobah

Member
Bez reklam
Pod poniższym linkiem fajna apka do zainstalowania na PC, dzięki której możemy wyłączyć lub odinstalować przez ADB zbędne apki z softu.

https://4pda***/forum/index.php?showtopic=993643

Ja u siebie wyłączyłem 10 apek i odinstalowałem 20 apek, które uważałem za zbędne.

W przypadku trudności ze ściągnięciem tej apki z forum 4pda wrzucam też na zippyshare:

ADB AppControl
 

Yahoou77

Member
Ale to jest bug softu ze źle wypuszcza audio. Powinien wypuszczać stereo a on podbija to do Dolby 5.1 chociaż nie mam pojęcia co leci w pozostałych 4 kanałach.
Ano nic nie leci w pozostałych kanałach. Amplituner pokazuje DD+ a i tak grają tylko fronty. Osobiście nie używam w menu trybu "Auto", bo uważam, że jest zwalony, tylko tryb "Dostęp" gwarantuje poprawne przesłanie ścieżki dźwiękowej do amplitunera.

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

gabin26

New member
Nie wiem czy to zaśmiecanie tematu, ale po aktualizacji EP640 z jakiegoś 28x na 379 działa mi wreszcie poprawnie dźwięk na subwoferze podłączonym przez hdmi-arc. Coś tam jednak ulepszają.
 
Do góry