TCL 65C715 QLED przejaskrawiony obraz z dekodera nc+

comandos21

New member
Jak mnie już ten Canal Plus denerwuje.

Wysłane z mojego Hammer Energy przy użyciu Tapatalka

Mam to samo..
Dotychczas zauważone u mnie na tv FHD usterki:
1.
Dekoder nagrywa czerń a nie filmy, dziś włączam film jest nagrane 2h filmu, da się przewijać ale sama czerń.

2.
Czasami przy przewinięciu filmu nagranego leci szybciej dźwięk niż obraz; dopiero jak wyjdę z filmu i włączę oglądanie od ostatniego momentu jest ok.

3.
Pilota trzeba kierować na dekoder, nie tak jak we wcześniejszym wifi premium boxie, pilot działał nawet zza ściany.. Wystarczy,że na stole na przeciw dekodera stoi szklanka i już nie łapie..

4.
Niektóre filmy nagrane podczas odtwarzania migają na sekundę na czarno i tak cały film(myślałem że to kabel hdmi ale nie;inne filmy nagrane tym kablem są ok)
 

Pawisnia

New member
Panowie a może ktoś mądrzejszy by pozbierał informacje z jakimi można by ostro pocisnac Canal Plus. Chodzi o właśnie jakieś konkrety jak tak np te informacje ze zdjęć w poprzednich postach.

Wysłane z mojego Hammer Energy przy użyciu Tapatalka
 

comandos21

New member
Panowie a może ktoś mądrzejszy by pozbierał informacje z jakimi można by ostro pocisnac Canal Plus. Chodzi o właśnie jakieś konkrety jak tak np te informacje ze zdjęć w poprzednich postach.

Wysłane z mojego Hammer Energy przy użyciu Tapatalka

Wysłaliśmy foty do nc+ Oni twierdzą, że teścia problemy są jako jedyne zgłaszane; nikt wcześniej nie uskarżał się na przejaskrawienie obrazu..

Tu chyba sądowo lub przez rzecznika praw konsumenta trzeba działać..
 

comandos21

New member
Podobno tylko na TCL i Manta sa przejaskrawienia, czy to potwierzdacie? I dlaczego u innych producentów nie występuja, przecież wszyscy stosują ten sam standard 4K HDR10 (HLG)
 

sagi79

New member
To samo występowało w tv Sony na samym początku ,tylko Sony dodało do swoich tv na androidzie możliwość wyłączenia HDR w ustawieniach tv ,TCL tego nie ma wszystko jest z automatu ale to nie wina TCL bo dekoder wysyła błędny sygnał i tv załącza HDR gdzie go nie ma .Walka z cyfra jest trudno bo oni trzymają się swojego ,nikt problemu nie zgłasza bo wielu ich klientów ma tv fullhd lub stare kable HDMI typu 1.4 które nie puszczają HDR ,warto podłączyć takim kablem i sprawdzić
 

comandos21

New member
To samo występowało w tv Sony na samym początku ,tylko Sony dodało do swoich tv na androidzie możliwość wyłączenia HDR w ustawieniach tv ,TCL tego nie ma wszystko jest z automatu ale to nie wina TCL bo dekoder wysyła błędny sygnał i tv załącza HDR gdzie go nie ma .Walka z cyfra jest trudno bo oni trzymają się swojego ,nikt problemu nie zgłasza bo wielu ich klientów ma tv fullhd lub stare kable HDMI typu 1.4 które nie puszczają HDR ,warto podłączyć takim kablem i sprawdzić

Na kablu zwykłym za 8zł też jest taki obraz...
 

Pawisnia

New member
Panowie jakiś progres?
Pewnie pojadę i wymienię dekoder Jada na Jadę i będę dalej zgłaszał nieprawidłowości

Wysłane z mojego Hammer Energy przy użyciu Tapatalka
 

comandos21

New member
Panowie jakiś progres?
Pewnie pojadę i wymienię dekoder Jada na Jadę i będę dalej zgłaszał nieprawidłowości

Wysłane z mojego Hammer Energy przy użyciu Tapatalka
Żadnego postępu... NC+ leje na sytuacje...Odpisali teściowi, ze jak dekoder sprawny to nie ma podstaw do jego wymiany...
Tak myśle....
Trzeba podlaczyc pod wejscie antenowe z 40V i bedzie podstawa ;) heh...

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
 

comandos21

New member
Sytuacja patowa...Tv się schrzanił. Czarny ekran nagle się zrobił i zero reakcji na pilota... Po odłączeniu i ponownym podłączeniu zaskoczyło ładowanie androida i tak w nieskończoność. Reset nie działa z przycisku power... Zgłoszone do serwisu..

Coś ten tv pechowy jest :)
 
Do góry