TCL 55C805/55C809 Temat zbiorczy

nie wiem co masz na myśli pisząc zbędne bajery, ja używam zarówno airplay, smarttube, aplikacji (plex, prime), trybu gry - zasadniczo wszystkiego.

Dla mnie zbędny bajer to tuner telewizyjny, kto ogląda dzisiaj linearną telewizję?

Co do TCL będzie miał najlepszy obraz, ale minileda raczej w SDR nie wykorzystasz, może warto 55C745
 

Na chwile_44

New member
nie wiem co masz na myśli pisząc zbędne bajery, ja używam zarówno airplay, smarttube, aplikacji (plex, prime), trybu gry - zasadniczo wszystkiego.

Dla mnie zbędny bajer to tuner telewizyjny, kto ogląda dzisiaj linearną telewizję?

Co do TCL będzie miał najlepszy obraz, ale minileda raczej w SDR nie wykorzystasz, może warto 55C745
"kto ogląda dzisiaj linearną telewizję?" No nie wiem, może starsi ludzie? Nie każdy chce płacić dodatkowo za jakieś amazony i hbo... |
To co napisałeśna górze to właśnie te zbędne bajery, bo wszystko zależy kto i w jakim celu chce użyktować TV. Co masz na myśli, że nie wykrzystam minileda w SDR? Tzn ja się nie znam, więc nie wiem: chodzi o to ,ze nie kazdy program wykorzystuje HDR? myslałem ze to sie ustawia
 
"kto ogląda dzisiaj linearną telewizję?" No nie wiem, może starsi ludzie? Nie każdy chce płacić dodatkowo za jakieś amazony i hbo...
Starsi ludzie nie kupują minileda, po drugie masz plexa i masz i prime video i hbo za darmo. Sam prime video (bo chyba o to ci chodzi, a nie o kupowanie filmów na amazonie?) kosztuje 50 zł na rok, chcesz mi napisać, że abonament poniżej 5 zł miesięcznie, to więcej niż dowolny pakiet kanałów w kablówce albo na sat?
To co napisałeśna górze to właśnie te zbędne bajery
a ok, napiszę do producenta, że ma być sam tuner TV do linearnej telewizji, a ja się zwolnie z pracy aby o danej godzinie coś obejrzeć
wszystko zależy kto i w jakim celu chce użyktować TV
no to zależy w jakim celu czy zbędne bajery? Zbędny bajer to tuner, telewizja zanika i co raz mniej ludzi ją ogląda. Nie wiem co tam w niej masz poza reklamami.
Tzn ja się nie znam, więc nie wiem: chodzi o to ,ze nie kazdy program wykorzystuje HDR? myslałem ze to sie ustawia
HDR to nic innego jak treść która wykorzystuje jasność, efektem jasności jest jakość czerni i ilość światła. TV to SDR, oczywiście na miniled uzyskasz lepszą czerń niż na FALD tv, pewnie obraz też, ale tu chodzi o robotę w HDR, do SDR wystarczy tańszy model. Inna kwestia, że dla mnie do 77" to zawsze oleda powinno się wybierać, dopiero powyżej miniled ma sens.
 

Na chwile_44

New member
1.Starsi ludzie nie kupują minileda, po drugie masz plexa i masz i prime video i hbo za darmo. Sam prime video (bo chyba o to ci chodzi, a nie o kupowanie filmów na amazonie?) kosztuje 50 zł na rok, chcesz mi napisać, że abonament poniżej 5 zł miesięcznie, to więcej niż dowolny pakiet kanałów w kablówce albo na sat?

2.a ok, napiszę do producenta, że ma być sam tuner TV do linearnej telewizji, a ja się zwolnie z pracy aby o danej godzinie coś obejrzeć

3.no to zależy w jakim celu czy zbędne bajery? Zbędny bajer to tuner, telewizja zanika i co raz mniej ludzi ją ogląda. Nie wiem co tam w niej masz poza reklamami.

4.HDR to nic innego jak treść która wykorzystuje jasność, efektem jasności jest jakość czerni i ilość światła. TV to SDR, oczywiście na miniled uzyskasz lepszą czerń niż na FALD tv, pewnie obraz też, ale tu chodzi o robotę w HDR, do SDR wystarczy tańszy model. Inna kwestia, że dla mnie do 77" to zawsze oleda powinno się wybierać, dopiero powyżej miniled ma sens.
1. Oczywiście że sama starsza osoba nie potrzebowałaby takiego TV, ale TV jest dla mnie do gier(raczej okazjonalnie) i dla osoby,która ogląda zwykłą TV, bo amazon czy hbo nie ogeruje tych treści które ogląda. Więc jasne ze oferta moze byc korzystniejsza, ale jak ktoś i tak nie korzysta to jest raczej zbędny bajer.

2. Kiedyś tak to działało :D Dzisaj wszystko musi być wygodne i pod daną osobę, bo wtedy jest be i ogólnie do "zabicia"

3. Mi pisac tego nie musisz bo ja nie oglądam TV, ale jak ktos sobie tak życzy to co poradzić? Nie kupuje TV tylko pod siebie bo inaczej nie kupowałbym TV tylko minitor wypasiony.

4. Dzięki za wyjaśnienie. Co do oledów to czemu tak uważasz? Zresztą to nawet nie istotne, bo pamietaj ze kazdy ma jakis budżet. Moj to max 3500( za to oleda nie wezme) i 50" dlatego też ten TV c745 co plecałeś też odpada, ale jeśli znasz jakąś doborą opcję 50" do 3500zł który byłby lepszy do oglądanie zwykłej TV i grania w gry( jak pisałem rzadko i są to gry,które graficznie bjaerów nie mają- zresztą powiedzmy szczerze na ps5 żadne gry nie chodzą powyzej 60 klatek i rzadko która oferuje 4k czy HDR(to moze częściej). Jesli masz jakąś propozycję to będę wdzieczny, bo narazie jednak stawiam na tego tcl809 bo liczę ze wprzyszłosci cos tam sie wykrozysta
 
do zwykłej tv bierzesz c745, kup większy. Ja wziąłem 75" oddałem, zmieniłem na 85" i... żałuję, że nie wziąłem większego :)

c809 jedynie gdzie zobaczysz jego jakość to gry. HDR w grach na PC jest obecnie w każdej topowej.
 

Fenomenalito

New member
do zwykłej tv bierzesz c745, kup większy. Ja wziąłem 75" oddałem, zmieniłem na 85" i... żałuję, że nie wziąłem większego :)

c809 jedynie gdzie zobaczysz jego jakość to gry. HDR w grach na PC jest obecnie w każdej topowej.
Ale gadanie - weź większy. Prawdopodobnie nie ma miejsca, kasy albo jednego i drugiego, żeby wziąć większy. Nie każdy ma potężny salon na 85".

A co do TVka, też go rozważam, ale mam wrażenie, że obraz będzie mi się mniej podobał niż na starym ledzie. Chciałbym go głównie do platform streamingowych i sporadycznie jakaś konsola, ale widzę, że sensownego testu tego tv za bardzo jeszcze nie ma.
 
Ale gadanie - weź większy. Prawdopodobnie nie ma miejsca, kasy albo jednego i drugiego, żeby wziąć większy. Nie każdy ma potężny salon na 85".

ale gadanie- nie może wziąć większego, ja mam 85" na mieszkaniu ~50m2, usunięty jeden segment z meblami i wszedł bez problemu - zgadzam sie, nie każdy ma i ja nie mam takiego salonu. Więc jeśli ja nie mam, to piszesz po prostu bez sensu. Założę się, nawet norm THX lub SMPTE nie widziałeś na oczy...

I myślisz, że 5" więcej robi różnicę? masakra.

ale widzę, że sensownego testu tego tv za bardzo jeszcze nie ma.

to jest niska półka, producenci nie chcą dawać takich TV do testów, on jest pomiędzy miniledem, a zwykłym ledem.
 

Na chwile_44

New member
Ale gadanie - weź większy. Prawdopodobnie nie ma miejsca, kasy albo jednego i drugiego, żeby wziąć większy. Nie każdy ma potężny salon na 85".

A co do TVka, też go rozważam, ale mam wrażenie, że obraz będzie mi się mniej podobał niż na starym ledzie. Chciałbym go głównie do platform streamingowych i sporadycznie jakaś konsola, ale widzę, że sensownego testu tego tv za bardzo jeszcze nie ma.
Haha dokładnie, no ale niektórzy nie zwracają uwagi kiedy jak byk był podany budżet i rozmiar. Nie wiem też jak do mieszkania 50m2 mozna wstawic 85'' i mysleć ze to wygodne roziwązanie, chyba ze nie chce sie obok TV miec nic innego albo ma sie jakis mebel co daje takie mozliwosci... u mnie 55'' to juz max,ale wolę ciut mniejszy zeby miec miejsce jeszcze w razie czego no i kasa.
Co do testów i kupna to zależy jak stary masz telewizor. Jak masz jakis 5-7 letni to chyba nie ma sensu chyba ze chcesz większy po prostu albo zeby jakies 4k jesli twój nie ma.
 
Haha dokładnie, no ale niektórzy nie zwracają uwagi kiedy jak byk był podany budżet i rozmiar.
tyle co przed chwilą pisałeś, że TV się nadaje tylko do linearnej telewizji... i źle bo masz więcej funkcji :)

c745 z tego co kojarzę jest tańszy od c809, 5" to jest minimalna różnica - pytałeś o ekran pod swoje zastosowania, c809 nie wykorzystasz. Sam nie wiesz czego chcesz albo wciskasz linearną TV :)

ie wiem też jak do mieszkania 50m2 mozna wstawic 85'' i mysleć ze to wygodne roziwązanie,

wg. norm THX przy stopniach powinien być 98", nie wiem co jest w tym nie wygodnego, brak patrzenia przez lornetkę jest mniej wygodny?

https://www.samsung.com/pl/tvs/tv-buying-guide/what-size-tv-should-i-get/ - warto badania przeczytać

"Ogólna zasada: więcej znaczy lepiej
Szuakjąc nowego telewizora warto zwrócić uwagę na te największe rozmiary, w ramach Twojego budżetu. Rozważasz zakup telewizora o przekątnej 75 cali lub większego? Warto żebyś wiedział, że według wewnętrznych badań firmy Samsung głównym powodem zakupu nowego TV jest zapotrzebowanie na większą przekątną. Pozwoli to dłużej cieszyć się zakupem i zapewni wysoką satysfakcję z oglądania. Czasem warto pójść na całość!"

"Pamiętaj, że
„idąc na całość” nie będziesz później żałować zakupu!"

Więc nie wiem jak można myśleć inaczej :)
 

Na chwile_44

New member
tyle co przed chwilą pisałeś, że TV się nadaje tylko do linearnej telewizji... i źle bo masz więcej funkcji :)

c745 z tego co kojarzę jest tańszy od c809, 5" to jest minimalna różnica - pytałeś o ekran pod swoje zastosowania, c809 nie wykorzystasz. Sam nie wiesz czego chcesz albo wciskasz linearną TV :)



wg. norm THX przy stopniach powinien być 98", nie wiem co jest w tym nie wygodnego, brak patrzenia przez lornetkę jest mniej wygodny?

https://www.samsung.com/pl/tvs/tv-buying-guide/what-size-tv-should-i-get/ - warto badania przeczytać

"Ogólna zasada: więcej znaczy lepiej
Szuakjąc nowego telewizora warto zwrócić uwagę na te największe rozmiary, w ramach Twojego budżetu. Rozważasz zakup telewizora o przekątnej 75 cali lub większego? Warto żebyś wiedział, że według wewnętrznych badań firmy Samsung głównym powodem zakupu nowego TV jest zapotrzebowanie na większą przekątną. Pozwoli to dłużej cieszyć się zakupem i zapewni wysoką satysfakcję z oglądania. Czasem warto pójść na całość!"

"Pamiętaj, że
„idąc na całość” nie będziesz później żałować zakupu!"

Więc nie wiem jak można myśleć inaczej :)
Ty to jakimś marketingowcem jesteś chyba xD Takie kity o tym, że im większy( droższy....) to lepiej dla klienta, bo tak sobie frima co sprzedaje tv tak powiedziała...no weź mnie już nie osłabiaj. Dodaj do tego,że nie wiesz jaką odległość mam od tv do kanapy u siebie...właśnie dlatego podałem max 55" gdzie 55" to i tak juz ciut za dużo, bo nie będzie miejsca na szafce już i odległość też już jest tą granicą gdzie ma to jakiś sens. No cóż, trzeba chyba popatrzeć na inną markę wgl bo co czytam o tym TCL to ciągle jakieś problemy z obrazem. Nie po to chyba sie kupuje nowoczesny tv żeby wyłączać dostępne w nim opcje, tylko po to żeby obraz chodził normalnie :D
 
Ty to jakimś marketingowcem jesteś chyba xD Takie kity o tym, że im większy( droższy....) to lepiej dla klienta, bo tak sobie frima co sprzedaje tv tak powiedziała...no weź mnie już nie osłabiaj.

większy nie musi być droższy 85c809 np. kosztuje prawie tyle samo co 98p745, więc kity ty wciskasz :)

Jeśli chodzi o to kto tak powiedział to THX i SMPTE, jakie telewizory oni produkują? Bo ja nie znam ani jednego :/ chyba kit ty wciskasz, bo znasz producentów którzy nie istnieją

o tego,że nie wiesz jaką odległość mam od tv do kanapy u siebie

skoro nie podałeś, to twój błąd, nie mój

zabawne, ze pisze to osoba która tyle co wciskała, że funkcje smart w tv są bez sensu każdemu xD

o nie będzie miejsca na szafce już

aha czyli nie odległość, a miejsce?
 

Na chwile_44

New member
większy nie musi być droższy 85c809 np. kosztuje prawie tyle samo co 98p745, więc kity ty wciskasz :)

Jeśli chodzi o to kto tak powiedział to THX i SMPTE, jakie telewizory oni produkują? Bo ja nie znam ani jednego :/ chyba kit ty wciskasz, bo znasz producentów którzy nie istnieją



skoro nie podałeś, to twój błąd, nie mój

zabawne, ze pisze to osoba która tyle co wciskała, że funkcje smart w tv są bez sensu każdemu xD



aha czyli nie odległość, a miejsce?
ty to jakis opóźniony jesteś...pisałem wyraźnie jaki mam budżet i jaki rozmiar mnie interesuje, nic więcej pisać nie musze: czemu i dlaczego, ani odległości...po co ci to? Ja wiem co się umnie zmieści i jak ma stać żeby się wygodnie oglądało. Chciałem jedynie informacji na temat konkretnego modelu albo jakiegoś odpowiedniejszego na moje potrzeby. Jak mi wciskasz kity żeby kupować większy bo potem będę żałować to litości panie...
"Jeśli chodzi o to kto tak powiedział to THX i SMPTE, jakie telewizory oni produkują? Bo ja nie znam ani jednego :/ chyba kit ty wciskasz, bo znasz producentów którzy nie istnieją" O czym ty wgl do mnie piszesz?
 
ty to jakis opóźniony jesteś...

opóźnione to są twoje odpowiedzi, nie tylko w czasie ale i rozwoju
pisałem wyraźnie jaki mam budżet

znajdź 10 różnic w cenie

nic więcej pisać nie musze: czemu i dlaczego, ani odległości...po co ci to

to ty napisałeś tutaj, że źle rozmiar dobrany, i złe propozycje, ale przed tym zapomniałeś napisać odległości xD
Ja wiem co się umnie zmieści i jak ma stać żeby się wygodnie oglądało.

jeśli normy podają inaczej, to jednak nie wiesz

hciałem jedynie informacji na temat konkretnego modelu albo jakiegoś odpowiedniejszego na moje potrzeby.

no i dostałeś

Jak mi wciskasz kity żeby kupować większy bo potem będę żałować to litości panie...

kity ty wciskasz, że większy rozmair nie jest lepszy xD jednoosobowa grupa ekspercka

O czym ty wgl do mnie piszesz?
czyli nie masz pojęcia do czego się odnosisz?
 

Fenomenalito

New member
Hej, powie ktoś czy ten c805 nada się do ciemnego otoczenia? Oglądam głównie po zmroku, bez żadnych dodatkowych źródeł światła. I jak radzi sobie z treściami niższej rozdziałki np. anime w 720p?
Pozdrawiam
 

G3orG3

New member
Hej. Jak to jest z tymi TCL C805/809 i C845 z tym DVB-T nadal są problemy?

Jeśli tak to @kiki polecisz coś sstabilnego, 55 cali, 120 Hz, z jasnym ekranem i dobrą czernią.
Pokój od zachodu, głownie TV i platformy streamingowe, czas świecenia od 8-12h dziennie.
Cena 3500 no może 4000 jak się uda namówć, bo to starsze osoby.
I niestety zakup w sklepie stacjonarnym :(
 
nie wiem jakie są ceny oledów, ale z tego co widziałem to do 6k idzie spokojnie oelda kupić - celowałbym w taki TV, jeśli miniled to w sony x95, jeśli nie sony to dopiero c809, w przypadku modelu 85" ma tyle samo stref, c845 to zbędne bajery jak np. audio którego nigdy w TV nie użyłem.

U mnie padło na c809 z tych powodów:
  • w cenie 9k jest 77" oled (czyli + 1k i - 8")
  • odpowiednik sony to koszt ~17k

Jedyne co to teraz zastanowiłbym się nad 98", przy 3m to raczej lepszy TV.

Mam w domu oleda i niestety badź stety, trochę temu miniledowi brakuje, w małej różnicy cenowej bym dopłacił. Ale skoro pytasz to nie mieści się w budżecie.
 
Do góry