TCL 50s7806 test otwarty telewizora - czyli jaka jest realna wartość chińskich telewizorów na światowym rynku ?

skarżysko

New member
Kupiłem początkowo TCLa 58S7806, którego zwróciłem bo nie podobał mi się obraz, a tylko na tym mi zależało. Wymieniłem telewizor na Sony KDL-55W755C. Jeśli chodzi o obraz to Sony według mojej opinii gra co najmniej o klasę wyżej. Płynność Sonówki (nie piszę o sofcie bo to wiadomo) bardzo widocznie lepsza niż TCLa. Oglądając mecz widoczne bardzo duże różnice na plus dla Sony. Dla mnie ten Sony (niby z niższej półki) bije w kwestii obrazu czy wykonania tego TCLa (niby klasa wyższa u tego producenta, model flagowy). Na duży plus TCLa to te dodatkowe 3 cale, które na prawdę są widoczne i przydały by się w moim wypadku bardzo.
 

mafia35

New member
Bez reklam
Dokladnie. Niestety krytyka nie jest mile widziana.

Wysłane z mojego Galaxy S7 za pomocą Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie jest model flagowy, jest dwa piętra niżej.
Żebyś się nie zdziwił. Świat idzie z postępem.
TCL pierwszy wyprodukował i wprowadził na rynek model z Quantum Dot.
TCL stawia najnowocześniejszą fabrykę na świecie, a ma już kilka.
A Sony nie ma żadnej .
Sony ma akcje śmieciowe na rynku telewizorów, więc chyba zmienili komputery na liczydła.
TCL to obecnie nr 3 na świecie - więc ludzi myślą inaczej i kupując telewizory potwierdzają swój wybór. Wkrótce będą mieli w sprzedaży i QD z Androidem 6 i Oledy.
Byłbym spokojny o ich ocenę rynkową.
 

piteron

Active member
Bez reklam
Pierwszy komercyjny to byl Sony w900
Jesli mianem2 postępu bedziemy określał bezkarnie kopiowanie to cienko widzę ten postęp. Niestety trzeba przyjąć nto ma klatę i powiedzieć jasno ze historia technik audiowizualnych to historia 2 firm Sony I Philips
Co do potwierdzenia wyboru to napiszę tak. Jak istnial jeszcze jarmark Europa to całe ciezarowki szly za wschodnią granicę sprzęty firmy International. Czy tu tez mozna stwierdzić że ilość sprzedanych egzemplarzy przeklada sie na to.ze ludzie docenili jakosc czy tylko cenę?
Nie będę pisał ze firma TCL Hisense czy inne z Chin ne pokażą w przyszłości czegos ciekawego. Ale obecne sa na etapie takich firm jak Golstar czy Samsung.z lat wczesno 90. Czyli kopiujemy to na co inni poświęcili mase czasu i środków i sprzedajemy za połowę wartości. Ale firmy Chińskie stoja na lepszej pozycji niz firmy Koreańskie na początku swej kariery. W Chinach sa pieniądze, tania siła robocza a przede wszystkim wsparcie wladz które mają za nic prawa patentowe a nawet wzornictwo to nic innego jak kopie modeli z przed kilku lat
Zapyta ktoś to czemu firmy z przeszłością kupują matryce od Chinczykow. Sprawa jest prosta i lakoniczna. PIENIĄDZE. ale sama matryca jakosci telewizora nie zrobi. Dobitnym przykładem jest wlasnie model z tego testu. Niby wszystko ok ale plynnosc juz leży. Pokazuje to że aby sklonowac maecedesa klasy S wystarczy go rozebrać i sklonowac ale jeździć to on juz tak dobrze nie bedzie. To samo jest w fotografi Nikon w swoich lustrzankach wstawia matryce od Sony .ale jakość zdjecia z Nikona i Sony na tej samej matrycy jest różna . Ktora jest lepsza pozostawiam do wyboru czytający
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Lakoniczna ale skuteczna.
Kupują od chińczyków robiąc dobre modele więc te matryce nie są od Baby Jagi. Są dobre. A na dobrych matrycach firmy z Chin również odrobiły lekcje.
Pracują , zatrudniają co raz lepszych inżynierów, specjalistów.
Mają kasę więc stać ich na to.

Dla mnie nie ważne jaka nacja stara się o lepszą jakość ważne aby robiły to w trosce o użytkowników.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dzisiejszy, kolejny zadowolony użytkownik....

"Witam
Przyjechał, powiesiłem /na stronie TLC jest napisane z nóżki na stałe?/ podłączyłem i Netflix w 4K obłędny, jest OK."
 

piteron

Active member
Bez reklam
No tak to jest przekonujące stwierdzene
Moi rodzice na dzialce maja 32 calową Mantrę. Tez kupili połączyli i oglądają. Sa bardzo zadowoleni. Zaplacili 499 zl .Czytając ten temat tez można dojść do wniosku że po co przepłacać za Sony czy Samsunga jak mozna mieć to samo sporo taniej. Ale takie opinie z reguly sie weryfikuje po opadnieciu emocji związanych z zakupem
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A to ciekawe stwierdzenie, bo klient jest doświadczony i miał w domu lepsze modele niż Manta...
 

skarżysko

New member
Ja mam pytanie do użytkownika Kiki. Nie ukrywam że nie jestem znawcą, ale dla mnie różnice między TCL58s7806, a Sony 755C są spore na korzyść Sony. Jak pisałem nie znam się zbytnio i ekspert ze mnie żaden, ale ciekawi mnie jedno. Jak można polecać jakiś telewizor jeśli ten telewizor nie spełnia podstawowego wymogu. Do tej pory nie da się wyłączyć trybu teatru (kiedyś może poprawi to soft, na razie tej poprawki nie ma) co uniemożliwia normalne oglądanie TV. Rozumiem że przy oglądaniu zdjęć obraz na tym tv może być dobry. Ale telewizji na tą chwilę w tym tv oglądać komfortowo się nie da. Więc z jakiej paki ten telewizor jest w ogóle polecany? Dla mnie to zwyczajnie nie logiczne. Proszę nie brać tego personalnie tylko wyjaśnić mi to czego ja nie rozumiem.
 

lycone

Banned
A to ciekawe stwierdzenie, bo klient jest doświadczony i miał w domu lepsze modele niż Manta...
Ciągle bez konkretów. Za to wyżej kolega pisał, że wymienił na Sony bo TCL nie spełnił jego oczekiwań. Pisał to sam użytkownik, a nie jakiś cytat niewiadomego pochodzenia :)
 

piteron

Active member
Bez reklam
Ktzysztofie5 bez urazy
Ale znam takich ludzi co kupili TCL Philipsy czy Thompsony
Wszyscy byli bardzo zadowoleni Ale no właśnie to ale. Zadowolenie kończyło sie w momencie porównania do odbiorników producentów którzy nie tylko skupiaja sie na cenie i wyglądzie
Baaa sam zlapalem sie na lep pod tytulem Thompson 9806. Miało byc cudownie nono krysztaly matryca 120Hz gleboka czerń itp. A wiesz co wyszlo ano tylko to ze po 4 dniach wrócił do sklepu. Takiegi gniota pod prawie kazdym wzgledem dawno nie widzialem. Ostrość obrazu w ruchu dno. Kolory ma poziomie samsunga serii D.a najwazniejsze telewizor mimo roznynych5 zabiegów po prostu dzialal jak mół. Moj znajomy kupil sobie TCL 8806
Skusila cena wyglad i dźwięk HK. I co jak zwykle kolory do bani (mimo kalibracji 400 zl w błoto) płynność obrazu na poziomie telewizorow 60Hz z przed 5 lat
Wniosek. Wszyscy ci producenci dopiero raczkują i uczą sie moze nie tyle produkcji telewizorow ale takiej implementacji aby ye telewizory chcialy działać
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla Ciebie różnice są a dla innych nie ma, albo są na korzyść TCLa.
Opisy zadowolonych masz na portalu i wszystko im się podoba.
Na 1000 osób może 2 osoby zwracają uwagę na efekt teatru.
Pozostali są zadowoleni jakością obrazu, czernią, upscalowniem.
Nie podoba Ci się - ok. ma prawo !

=================================
lycone-

Wymienił i brawo.
Kolega kupił pierwszy model Toshiby 748 i był nie zadowolony.
Opisywał że jest słaby...
Ale opisał uczciwie , był słaby ale dla niego.
Miał oddać, ale przyszli do niego rodzice którym bardzo się spodobał odkupili od niego i są zachwyceni do dziś.
To są jego słowa i jego konkluzja.
To co dla niego było słabe dla jego rodziców było bardzo dobre.
I sam napisał z pokorą ...
Nie wszystko jest dla każdego.

TCL sprzedał 15.000.000 telewizorów w tym roku i zawsze wśród kupujących ma prawo być ktoś, kto jest nie zadowolony. I ja to szanuję.

Opis wczorajszy mimo faktycznych emocji związanych z zakupem jest wymowny :

"Witam
Przyjechał, powiesiłem /na stronie TLC jest napisane z nóżki na stałe?/ podłączyłem i Netflix w 4K obłędny, jest OK."
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pietron - nie wiem co chciałeś napisać....
Na tym portalu jest kilka osób którzy kupili Quantum Dot Thomsona i są super zadowoleni.
I co im zrobisz ????

To że nie jest dla Ciebie i co do jakości i klasy cenowej, wcale nie znaczny, że innym się nie może podobać i to bardzo.
Nie bardzo wiem co chciałeś napisać ...

Ja mogę powiedzieć - to nie jest telewizor dla Ciebie !
I jak się pytałeś to dostałeś telefoniczną wyraźną odpowiedź.
Więc przyznam szczerze nie rozumiem tego wpisu...
 

mafia35

New member
Bez reklam
Czyli reasumując: jedzmy gó*no. Miliony much nie może się mylić ;)

Wysłane z mojego Galaxy S7 za pomocą Tapatalka
 

piteron

Active member
Bez reklam
A co ja.mogę komukolwiek zrobić
Jest mi tylko strasznie przykro ze na początku sa achy i ochy po kilku dniach zaczynają sie problemy. A na końcu sie pisze ze w klasie cenowej telewizor jest świetny
Krzysztofie mnie jako ogladacza srednio interesują opinie osób trzecich a szczególnie osób który dany przedmiot kupiły (lub nie)
Do tego nie jest potrzebny portal wystarczy wejść na ceneo i poczytać opinie. Wiarygodność jest taka sama. Ja oczekuje tylko tego ze jak czytam test i jest napisane że ostrość obrazu w ruchu jest na poziomie najlepszych uplynniaczy na rynku to tak ma być
A co wyszlo mydlo szarpanie obrazem . Co uslyszalem w rozmowie telefonicznej,ano tylko tyle ze przecież wiedzialem co kupuje i za ile. Ze nie ma co sie spodziewać takiej jakosci obrazu z telewizora za 5.5 jak z telewizora za9 tys
To tyle wyjaśnień
A jeśli chodzi oTCL to 15 milionow wyprodukowano paneli a nie telewizorow to po pierwsze. Po drugie glownymi rynkami zbytu sa ..........powiedzmy sobie mało wymagające rynki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale co odmawiasz prawa jakości tym co kupili.
A co oni są upośledzeni czy co ?
No proszę Cię...
Kupili bo chcieli - ich kasa ich wybór.

OD 10 lat oceniamy telewizory wyłącznie w klasie cenowej , więc nie przypisuj proszę innej wartości.
Wszystkie modele teraz testowane i w przyszłości będą się opierać na tych samych wartościach.
Znam prywatnie kilka osób które kupiły QD Thomsona i wbrew Twoim katastroficznym wypowiedziom - czerpią radość z ich posiadania.

Przypomina mi się rozmowa sprzed kilkunastu dni z Polakiem mieszkającym w Anglii. Powiedział, że na Polskich forach najwięcej mają do powiedzenia Ci którzy chcą zaistnieć i poopowiadać czytając streszczenia opinii.
Podał swoje warunki, kupił Philipsa 65PUS8601 i jest zajebiście zadowolony.

I powiedział że nawet na jotę nie obchodzi go kto co napisze ile kto napluje.
On jest zadowolony i inni mogą go pocałować w .... czoło.

Siedząc od lat na różnych forach , w całości podzielam jego opinię.

Testowaliśmy modele cena do jakości i tak zostanie.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Nie da się oceniać TV relatywnie do każdej wymyślonej klasy cenowej, bo w testach wyszłoby kompletne pomieszanie. Musi byc jakaś skala bezwzględna, załóżmy 9.5/10 dostaje OLED Panasonic, 9.2/10 ten od LG, 9/10 DX900, 8.2/10 DX750 & PUS8601, a 7.0 TCL7806. Inaczej po prostu się nie da.

Co jest jednak przy takiej ocenie ważne, to testy parametryczne, pomiary i cyfry, a nie ludzkie oko i przekonanie. To do kupującego należy wybór ostatecznie i on ocenia, ale wybór na pewno ułatwią mu właśnie syntetyczne testy. Wtedy, przed zakupem porównuje się jedynie modele z podobnej klasy cenowej oraz te o podobnych wynikach. Przecież model X jednej firmy, kosztujący 75% ceny Y ekranu od konkurencji wcale nie musi być gorszy od tego Y, ale to trzeba po prostu zmierzyć.

Fajnie pokazuje to portal rtings.com, przykładowo.
 
Ostatnia edycja:

piteron

Active member
Bez reklam
WuMike
Wlasne dokladnie o to mi chodzi
W nosie mam zadowolenie innych a szczegolnoe takich dla których jakosc przeklada sie przez ilosc gotówki .
Myślałem ze jest to forum zajmujące się tematem szeroko rozumianej technologi audio video. Ale widać ze teraz sie przeksztalca w forum opinii zadowolonych kupujących
Może nie mam też takich możliwości testowania jak ten portal ale tylko w tym roku przez mój prywatny pokoj5 przewinęło sie 6 modelu telewizorow w klasie do 6 tys. I ja nie dam sobie wmówić ze Thompson zagra tak samo jak sonyw805. Samsung ju7000 bo to po prostu byla by nie prawda. A to ze komus spodobał sie TCL Thompson czy inna Technika z Tesco mało mnie interesuje. Portal powinien stac na straży dobrego obrazu i dźwięku a nie wsluchiwanie sie w opinie czy jeden lubi plaski czy zakrzywiony
 
Do góry