TAGA HARMONY F100 v2

Festan06

New member
Dzięki za odpowiedzi na moje pytania. To, że to są kolumny z innej półki cenowej to ja wiem, ważne aby żona się nie dowiedziała. Niestety odsłuchać będę mógł tylko wersję Platinum. Mówiąc prawdę to nie myślałem wcześniej o Coral ale kilka osób na forach pisze, że są one naprawdę dobre i warto dopłacić. Co do amplitunera to biorę starszy ale wyższy model.

Też brałem pod uwagę Platinum.Ale poszperałem w necie.Poczytałem i zdecydowałem się na Corale.
Niestety odsłuchać ani jednych czy drugich nie mogę.Nie ma ich w moim mieście.No cóż będę kupował w ciemno.
 

bebzun

New member
Kupujesz same fronty czy zestaw 5.1? Ja mam zagwozdkę czy brać 5.0 czy 5.1. O ile o Corel F80 można jeszcze coś przeczytać tak o Corel SW-10 nie ma już nigdzie żadnej wzmianki. Nie wiem czy jest on wart swojej ceny (wersja Platinum jest o 1000 zł tańsza).
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Corale grają lepiej od platinum, bynajmniej dla mnie, no i wygląd mają bardziej klasyczny:). Graniem zbliżone do RX6 czyli dla tego przypadły mi dość do gustu hehe:)
 

Festan06

New member
Kupujesz same fronty czy zestaw 5.1? Ja mam zagwozdkę czy brać 5.0 czy 5.1. O ile o Corel F80 można jeszcze coś przeczytać tak o Corel SW-10 nie ma już nigdzie żadnej wzmianki. Nie wiem czy jest on wart swojej ceny (wersja Platinum jest o 1000 zł tańsza).

Na razie 5.0.Zobaczę jak to będzie grało.Sub corala jest strasznie drogi.Jeżeli dojdę do wniosku że będę potrzebował suba to się rozejrzę za inną firmą,a może od Platinum?
 

WiTT

New member
Bez reklam
FFooXX5 - a kiedy Ty żeś zdążył ich posłuchać (Platinusów i Corali)? ;) i czemu nic nie piszesz że słuchałeś, chyba że ja coś przeoczyłem w gąszczu postów :D opisuj szczegóły :)

Koledzy, zawsze możecie parę $ oszczędzić jak się zapytacie o ofertę u naszego kolegi forumowego blackninja ;)
 

Festan06

New member
....Koledzy, zawsze możecie parę $ oszczędzić jak się zapytacie o ofertę u naszego kolegi forumowego blackninja ;)

Nie omieszkam gdy przyjdzie czas na zakupy.Ostatnio miałem wydatek na TV Panasa.Trochę brakuje i muszę dozbierać . Corale są ciut droższe od Platinum.

WITT swego czasu bawiłeś się z Bi ampingiem. Bodajże gdzieś na początku tego wątku była wzmianka o tym. Testowałeś kable. Z podpisu widzę że jednak zostałeś przy cordialu/góra i bridge/dół. Miałeś wątpliwości co do bridge berc 240 bass conductor. Czy coś zmieniłeś?Czy masz nadal tak jak w podpisie?
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Tak, bawiłem się jeszcze po drodze z kilka razy, a i pewnie jeszcze nie raz się pobawię, nic nie kosztuje a zawsze coś tam zmienia, a na pewno zmienia placebo :D
Zostałem tak jak w podpisie, Cordial na górę a Bridge BassConductor na dół. W moim bardzo subiektywnym odczuciu tak jest najskładniej, Cordial dużo dobrego wnosi na środek i górę pasma, a Bridge panuje dobrze nad basami. Te panowanie nad basami z czasem zauważyłem. Na zwykłym OFC basu potrafiło być więcej, ale często rozlewał się tak nie miłosiernie, że trzeba było odejmować w ustawieniach, a to psuło dźwięk. Bridge jakoś tak trzyma w ryzach, zwłaszcza w momentach gdy basu jest bardzo dużo. Wtedy czuć go, ale się nie rozlewa.
W pojedynczych podłączeniach Brigde niedomaga w górze pasma, a Cordial słabo w dole pasma się spisuje. Razem stanowią za to udany duet.
Na centralnym głośniku lepiej, choć nieznacznie, spisuje się Cordial - ale tylko single-wire.

Ale to tylko kabelki ;) Wzmak/Ampli dużo wnosi. Sporo wnosi źródło BD/DVD/CD/mp3. Sporo w jakości dźwięku wnosi czas dla kolumn (pospolicie "wygrzanie"). Bardzo dużo wnosi akustyka pokoju - czy jest pusto, czy są meble, ściany, ustawienie etc. A gdzieś po tych wszystkich rzeczach dopiero kabelki :)

PS: idąc tym tokiem myślenia że Corale są "ciut" droższe od Platinusów, to Platiunusy SE są ciut droższe od Corali... :D
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
kumpla znajomy sobie sprawił. Gdy się od niego o tym dowiedziałem, poprosiłem go aby mnie do niego zabrał, bo cholernie zżerała mnie ciekawość :D. Od razu porównałem je do serii RX a mi bardzo odpowiada to brzmienie. Są trochę większe od RX6, delikatnie tańsze. No i ten pan w sumie już mój znajomy:) powiedział, że brał pod uwagę RX6, ale woli większe gabaryty i wybrał Tagi:). Nie powiem wizualnie też mi się dość podobają bo są w moim ulubionym stylu klasycznym:). Szperałem trochę w necie i się okazało, że słusznie przyrównałem je do MA nie jestem wyjątkiem :)
 

gooru2

New member
Takie może głupie pytanie. Jak podpiąć kable głośnikowe - góra czy dół. Oczywiście plus do plus, minus do minusa. Bo na razie dźwięk czy to z adaptera czy cd mam podany wyłącznie na słuchawki
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jesli masz załozoną zworkę między zaciskami, to nie ma różnicy gdzie podłączysz kable.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gooru2

New member
Nie tyle ustawione, co była zblokowana listwa z klawiszami ( jeden mikrostyk był spięty non stop ). Na szczęście serwis audioklanu to 5 minut spacerkiem. Wszystko już chodzi ok. Szkoda tylko, że sprzęt otrzymałe wczoraj. Inna sprawa, że Yamaha gra bardzo fajnie z F-80tkami. Trochę brak mocy, ale sprzęt i tak był brany z zamiarem wymiany na jakiegoś vintage ( yamaha/luxman ), a żony do tego przy pierwszym zakupie bym nie przekonał.
 

WiTT

New member
Bez reklam
No to cieszy szybkie zlokalizowanie awarii i łatwe usunięcie :)
Oczywiście fotki zestawu z Platinusami mile widziane ;)
 

gooru2

New member
Pewnie za 2-3 dni zrobię. Ale muszę się dzieciaków pozbyć, bo obecnie mam swojego 10misiecznego czorcika, który stawia pierwsze kroki a i mam obecnie chrześnicę u siebie. Ale chętnie wstawię.
 
Do góry