szybka podpowiedz sony 55hx850 czy Philips 55PFL7007K?

maddox

New member
a ja jestem zdecydowanie za sonym. stal obok siebie philips i sony i dla mnie zdecydowanie obraz na plus dla sonego - jakosc obrazu z dekodera cyfrowego to byl dla mnie priorytet I taki kupilem + dodatkowa gwarancja do 5lat w sony centre.
Philips na światełka, ale czy to jest najważniejsze w tv?
 

koralgolo

New member
Ja chyba poczekam do wiosny na nową serie HX9..... tym bardziej ,ze mój W4500 hula w najlepsze i chyba dopiero skończyła mu się 5 letnia gwarancja:)
 

horak

New member
Ja tego szczęścia nie miałem bo mój 46w4500 właśnie w piątym roku się rozwalił - paski na matrycy. Szczęściem było jednak wykupienie gwarancji 5 lat. Jutro idę reklamować. Kupię pewnie znowu Sony właśnie ze względu na tą gwarancję. Ciekawi mnie jak taki 55hx750 wypada pod względem jakości obrazu przy leciwym w4500, którego obraz naprawdę wysoko cenię.
 

koralgolo

New member
U mnie jak dotąd hula bez problemu :) Ciekawa kwestia horak ......ale nie mogę doczekać się nawet jedej odpowiedzi w tej kwestii. Załorzyłem oddzielny wątek, podczepiłem się pod kilka innych - bez skótecznie. Ty pierwszy podjąłeś dyskusję :) Nie wiem...... myslę nawet o jakiejś prezentacji w domu? Postawić obok hx 850 lub jechać ze swoim do centrum sony. Aż sie wierzyć nie chce , ze nikt wcześniej nie rozkminił tej kwestii :/
 
Ostatnia edycja:

horak

New member
Lepiej byłoby go porównać z hx750 bo oba mają matowy wyświetlacz.
Ja ciągle myślę nad Panasonic TX-L55DT50E.
Dla mnie ten tv jest rewelacyjny. HX850 nie brałem pod uwagę bo u mnie tv będzie stał a jego długa monolityczna podastawa wystawałby po 20 cm z każdej strony stolika.
 

koralgolo

New member
Faktycznie...tego nie brałem pod uwagę - podstawa ! Jest tak szeroka jak olbrzymia 55 - ka . Będę musial go powiesic .U mnie podstawa też by wystawała po ok 20 cm co ochydnie wygląda. Dodatkowo ta błyszcząca tafla szkła .Mam nasłoneczniony pokój więc odbicia bardzo prawdopodobne. Hmm...o panasoniku czytałem też jest ok.Nie wiem czy wspominałem ale ma zerowy input lag i doskonale wypadł w testach pod katem gier a ja duzo czasu spędzam przed PS 3.No to sie narobiło :/
 

koralgolo

New member
Dzisiaj byłem na testach w wielkiej stodole mega rtv i załamka :( Sony tylko z blue ray i ps 3 , panasonic z jakiejś sieciowej chyba kablówko-sieciówki. Nic nie widać , nic nie wiem ...jestem głupszy niż wczesniej ! Sony z blue ray żyleta ale...po przełączeniu na internet tvn seriale i sygnał SD pikselioza mega porażka. Panasonic z TVN HD jeszce ujdzie.Każdy sprzedawca chciał aby urzekła mnie jego historia :/ Namieszali mi w głowie równo.Dużym plusem jest podłączona do soniaka konsola ale...nie mozna sie zalogować i nie mieli ani jednej gry q....wa siostro kaftan!!!! Jutro biorę swoją grę i doginam do sklepu na testy.Przynajmiej tu wiem jak wyglada obraz na moim podczciwym W4500 :)
A i jeszce ważna rzecz .W HX8500 pozbywając się tej mega szerokiej podstwaki pozbywamy się wbudowanego w nią głośnika i ostatniej szansy na jako taki dżwięk bez kina domowego :(
 
Ostatnia edycja:

mkane

New member
Dodatkowo ta błyszcząca tafla szkła .Mam nasłoneczniony pokój więc odbicia bardzo prawdopodobne.
Filtr nieźle rozprasza odbicia. Podczas oglądania w dzień radzi sobie naprawdę nieźle. Siedząc przy stole mam duży kąt i odbija mi się w TV okno balkonowe. Na razie nie zdarzyło się bym przez to miał problem z oglądaniem.
Jak TV jest wyłączony to punkty światła nie odbijają się jasno tylko z odcieniami brązu lub kolorów tęczy w zależności pod jakim kątem się patrzy.
Sprawdź to w markecie, na pewno będzie widać, że warstwa z filtrem jest niezła.


Sony z blue ray żyleta ale...po przełączeniu na internet tvn seriale i sygnał SD pikselioza mega porażka.
Na hx850 55" kanały "z anteny" rzeczywiście słabo. Podłączyłem antenę dla testu na chwilę i nie ma co się męczyć. Na TV cyfrowej z kablówki nie jest źle, oczywiście HD w większości nieźle. To co działa źle to wina stacji telewizyjnych.

A i jeszce ważna rzecz .W HX8500 pozbywając się tej mega szerokiej podstwaki pozbywamy się wbudowanego w nią głośnika i ostatniej szansy na jako taki dżwięk bez kina domowego :(
No niestety w podstawce są dwa głośniki skierowane w stronę oglądających. W TV jest jeden głośnik w górnej część, centralnie.
Różnica po odpięciu podstawy jest znaczna.
Ja po tygodniu wieszałem TV i na początku wkurzałem się, że słabo słychać jak moje dzieci ganiały.

Któregoś dnia podłączyłem przez wyjście słuchawkowe małe głośniczki od komputera i po kłopocie.
W dzień oglądam z tymi głośniczkami (takie z 10cm), wieczorem i w nocy bez.
Ustawiłem dodatkowo by podłączenie w gnieździe słuchawkowym nie wyłączało głośnika w TV.

Jakby ktoś nie chciał wydawać na mega zestaw głośników do kina domowego to myślę, że głośniki 2+1 od kompa w zupełności wystarczą. Tym bardziej, że filmy są moim zdaniem z dwa razy głośniejsze niż programy TV.

Wiem, że puryści takiego rozwiąznaia nie zaakceptują ale mi to wystarcza w zupełności.
 
Ostatnia edycja:

TV/Maniak

New member
Na początku chciałem przestrzec przed wyciąganiem pieniędzy na 5 letnią gwarancję. Przecież wiadomo, że tv Sony sie nie psują. Miałem kilka tv Sony i nigdy nie miałem żadnych problemów... najstarszy ma prawie 25 lat i jeszcze wiernie służy na wsi u dziadków :)
Od miesiąca jestem posiadaczem cacuszka Sony HX 850 55 cala zakupionego w EURO AGD za 7 tysiaczków + filmy z bondem +olulary 3D+czajnik+patelnia :)
Na 5 gwarancje nie dałem się namówić... bo niby co ma się zepsuć jak chińska tania zabawka po 2 latach??? Nie żartujmy... ;)

Niektórzy napisali , że Sony HX ma ją ***jakieś wady... Głupota wyssana z palca!

Obraz z telewizji analogowj jest super. Co prawda jest delikatnie rozmyty ale jak na tv analogową jest bardo dobrze... i tak tv analogowa zniknie najpóźniej za pół roku.

Obraz HD - żyleta
Blu ray - bajka
3D - to już jest kosmos!
Dźwięk - z podstawki prawie jak z kina domowego...

Co wybrać Philips, Samsung, Panasonic, Sony ?

Jeśli chodzi o 2D to będzie mała różnica.
Jak ktoś dużo zamierza oglądać w 3D - tylko i wyłącznie Sony HX 850!!!
Zero migotania, obraz jak żyleta, wszystko wychodzi z ekranu jak w bajce!!!

Jak ktoś ma jeszcze jakieś pytania chętnie odpowiem :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
koralgolo - najlepszą formułą jest prezentacja. No i w domu masz sygnał dedykowany.
A i sprawdź skalowanie Philipsa PFL 6007.
 

horak

New member
Na początku chciałem przestrzec przed wyciąganiem pieniędzy na 5 letnią gwarancję. Przecież wiadomo, że tv Sony sie nie psują. Miałem kilka tv Sony i nigdy nie miałem żadnych problemów... najstarszy ma prawie 25 lat i jeszcze wiernie służy na wsi u dziadków :)
Od miesiąca jestem posiadaczem cacuszka Sony HX 850 55 cala zakupionego w EURO AGD za 7 tysiaczków + filmy z bondem +olulary 3D+czajnik+patelnia :)
Na 5 gwarancje nie dałem się namówić... bo niby co ma się zepsuć jak chińska tania zabawka po 2 latach??? Nie żartujmy... ;)

Niektórzy napisali , że Sony HX ma ją ***jakieś wady... Głupota wyssana z palca!

Obraz z telewizji analogowj jest super. Co prawda jest delikatnie rozmyty ale jak na tv analogową jest bardo dobrze... i tak tv analogowa zniknie najpóźniej za pół roku.

Obraz HD - żyleta
Blu ray - bajka
3D - to już jest kosmos!
Dźwięk - z podstawki prawie jak z kina domowego...

Co wybrać Philips, Samsung, Panasonic, Sony ?

Jeśli chodzi o 2D to będzie mała różnica.
Jak ktoś dużo zamierza oglądać w 3D - tylko i wyłącznie Sony HX 850!!!
Zero migotania, obraz jak żyleta, wszystko wychodzi z ekranu jak w bajce!!!

Jak ktoś ma jeszcze jakieś pytania chętnie odpowiem :)

Nikt od nikogo nie wyciąga pieniędzy. Nie chcesz to nie kupuj gwarancji. Ja też miałem wiele tv tej firmy i ostatni padł w piątym roku i gdyby nie gwarancja to byłoby słabo. Zachowaj więc te śmieszne ostrzeżenia dla siebie. Sony psuje się jak każda inna firma. Pod względem awaryjności nie jest żadną rewelacją.
 

mariusz67

Member
Bez reklam
Nie ma co sie podniecac wszystkie te telewizory to sa produkowane na 5 lat po tym okresie czeka wymiana bo sie zacznie wszystko sypac i technologia bedzie lepsza .
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
CO do wyboru to pewnie jest tak ze cokolwiek wybierzemy czy sony czy philipsa to bedziemy zadowoleni. Nikt z nas nie ma możliwości postawić w domu obu koło siebie i porównać wiec myśle ze szkoda zdrowia i nie ma sie co stresować i brac to co bardziej sie nam podoba.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
CO do wyboru to pewnie jest tak ze cokolwiek wybierzemy czy sony czy philipsa to bedziemy zadowoleni. Nikt z nas nie ma możliwości postawić w domu obu koło siebie i porównać wiec myśle ze szkoda zdrowia i nie ma sie co stresować i brac to co bardziej sie nam podoba.

W tym rzecz ze jest mozliwosc takiej prezentacji, daleko nie trzeba szukac masz Kiki na forum.
Warte to kazdych pieniedzy, tv jest na lata.
Oczywiscie mozna zaryzykowac i brac w ciemno, zycze kazdemu aby to byl trafny wybor - zazwyczaj jest tak jak piszesz, gorzej jak zaczna sie dylematy po kupnie.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Nie chce bić piany ale juz kiedys zamówiłem prezentacje i pozostawiało to sporo do życznenia. Tv miały byc skalibrowane i miała byc prezentacja a był zmeczony kierowca który nic nie wiedział ze ma cokolwiek prezentowac i zeden tv nie był skalibrowany. Dostałem piloty do ręki i rób co chcesz. A ze to był zakup mojego pierwszego tv to nie miałem pojęcia co robic, co ustawiac jak poruszać sie po menu. Tak wiec taniej wychodzi zakup w ciemno. Chociaż przyznaje ze było to pare lat temu i może jakosc usługi sie zmieniała.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Byc moze masz racje, ale ja do szczescia przy prezentacji nie potrzebowalbym kalibracji. Rozumiem ze ktos moze sie pogubic w menu, nie bede tego negowal, ale te kilka suwakow to nie problem chyba. Glownie chodzi o porownanie technologi, z doswiadczenia wiem ze nie trzeba tutaj cudow aby wiedziec w ktora strone idziemy.
Wychodze z zalozenia ze jak ktos sie decyduje na prezentacje to z natury zna sie co nieco na sprzecie (wbrew pozorom).
Moje zdanie, ale rozumiem Cie doskonale.
 

gacek80

New member
jak narazie to ja chyba jednak tego soniacza wezne...poczekam jeszcze chwile i po wyplacie jade:) ale to ak na 70% ale zostaje jeszcze te 30% niepewnosci:p
 
Do góry