SUBWOOFER z walnięciem

Rayannn

New member
Trochę się boję zlecać budowania subwooferów .Nie znam się w cenach ,nie wiem co mi dadzą ,poza tym to też dużo więcej czasu zajmie ....trochę strach. Mi wystarczy subwoofer właśnie do Rapu ,Reggae w sam raz .A techno czy coś to raz na ile i też raczej rzaaadko ;)
 
Ostatnia edycja:

maniekn274

New member
Bez reklam
Przy czarnej muzyce nadąża bez problemów - jak ktoś lubi techniawkę z beatem na poziomie 140 uderzeń na minutę to nie ma co się czarować - żaden SUB z bass reflexem nie będzie dobry...
Nie i jeszcze raz nie,BPM w granicach 126-do 128 przy JBL ES250PW -też nie nadąża,kolego grałem w clubach przez 15 lat ,zgrywanie bitu mam we krwi,ucho wyrobione-i ten wufer jest lipa do muzy,ale może ty tego nie wyłapujesz,pozdrawiam
 

radoskur

New member
Tak się składa kolego, że łapanie ramek (cue), liczenie frazy i zgranie pitchem beatu to już przerabiałem na bardzo starych denonach - nie to co teraz na pioneerach CDJ 1000 MK3 czy CDJ 2000 w połaczeniu z nowymi mixerami robią prawie wszystko za DJ'a ;-)

Ale pozdro dla Ciebie - tez grałem kilka dobrych lat ;-) Więc jako takie pojęcie o beatach mam :p

Ja akurat mam ten sprzęt z amplitunerem HK AVR255 + Kolumny ES80 i SUB ES250P i jakoś ogólnie nie narzekam. Ale co kto lubi. każdy ma prawo wyrazić swoją opinię.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Siemka radoskur,thank you za pozdro,na Denkach pewnie 100 grałeś,ale nie o tym mowa ,jeśli ty nie słyszysz tego opóznienia względem kolumn to ja już nie kuman,ale co tam ,cieszmy się z tego co mamy,a co do 1000 MK3 to zajefajne playerki,może chcesz kupić ,5 lat mają ,wsio działa,cue,i play,klikają,jak cosik to wal na pw
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

RogerIZ28

New member
Witam!
Wiem, że odgrzewam starego kotleta, ale ponieważ pytanie było o suba marki 'energy' i nie napisana została na ten temat żadna obiektywna odpowiedź, postanowiłem się wypowiedzieć (może kiedyś, komu się ta wypowiedź przyda, jak spotka tę markę)

Posiadam od ponad roku ESW V10, po wielu odsłuchach subwooferów w przedziale do 2000zł nie znalazłem niczego, co jest w stanie w stereo dobrze zagrać (przynajmniej z tych, które posiadały wejścia wysokonapięciowe - bo to był argument konieczny) załamany takim obrotem spraw, postanowiłem dołożyć dodatkowe kilka stówek. Umówiłem się na odsłuch REL'a T2, pomieszczenie odsłuchowe około 50m i sporej wysokości. Ponieważ na sklepie brak było moich Avance, postanowiliśmy podłączyć cos w podobnej cenie, konfiguracji i o podobnych gabarytach, z tego co było – padło na MA RX6. Niestety z takich rozmiarów kolumnami i w takim pomieszczeniu Rel T2 nie miał, czym się popisać, bo zwyczajnie został zagłuszony, T1 niestety nie dostępny był na sklepie. Padło jeszcze kilka propozycji z tego, co stało w studio, ale sprzedawca wpadł na lepszy pomysł - (dziwny, bo miałem na ten cel prawie 3000zł) i pokazał mi …energy za 1200zł, trochę sceptycznie podszedłem do sprawy – nieznana mi marka, niska cena no i wygląd samego głośnika tez mnie nie powalił. I na tym mógłbym poprzestać pisząc ten post, mówiąc tylko, że w tym dniu V10 wrócił ze Mną do domu.
Rzucona żartem w tym temacie teza, że sub za 1200zł nie zagra na 100m, myślę, że była by do obalenia – na 50m i wysokości min 3,5m grał 'na pół gwizka' a i tak było go nadto. Dla Mnie to jest to, czego szukałem – spory potencjał, schodzi nisko, na dodatek jest całkiem szybki - nie zamula. Generalnie właśnie nosiłem się z zamiarem zakupu mniejszej wersji V8 - dla mojej dziewczyny, do współpracy z Pianocraftem – i tak właśnie poszukując go na necie trafiłem na ten temat, niestety widzę, że akurat te modele są już niedostępne - wielka szkoda, zresztą nawet właściciel tego uznanego salonu Hi-Fi, wypowiadał się o nim, że powinien kosztować 2x tyle. Mam tylko nadzieję, że obecne modele tej marki są równie udane i że komuś ten post się przyda.

Pozdrawiam
 
witam, jako ze temat dotyczy subwooferów chcialem zapytac czy ktos posiada moze Velodyne CHT-12R, szukam suba wylacznie do kina, musi miec wykop na 28m2, moje pytanie to czy ten sub spelni moje oczekiwania? Co prawda ta seria velodyne juz nie jest produkowana a przynajmniej tak mi sie wydaje ale znalazlem ostatki i nie wiem czy warto, wogóle to ciezko znalesc cos na temat tego suba, czym on sie rozni od CHT-12Q?
 
Ostatnia edycja:
Do góry