SUBWOOFER z walnięciem

Rayannn

New member
Witam .Chciałbym się dowiedzieć czy odsłuchiwał ktoś z Was tego subwoofera ?
Energy ESW V10

http://www.ceneo.pl/8586676;02311.htm


Po przeczytaniu opisu technicznego tego głośnika zadziwiła mnie jego wielka moc .Interesują mnie wszystkie mega mocne subwoofery w cenie do 1200zł .Proszę nie pytać do jakiego pomieszczenia ,z jakimi głośnikami i z jakim amplitunerem będzie to grało bo naprawdę nie o to mi chodzi .;-)


P.S. Jeśli ktoś zna jakieś mocne sub'y w podobnych cenach to proszę o jakieś fajne pomysły ;D

 

Rayannn

New member
Chciałem po prostu uprzedzić ;) Chodzi mi o to czy ten sub jest rzeczywiście tak mocny jak podają dane techniczne i o to czy jest wart swojej ceny bo dla mnie dodatkowe 1100 zł na subwoofer to dużo i nie chciałbym niepotrzebnie przepłacić .Mogę zdradzić że będzie to grało z Denonem AVR 1911 na 100% który już w tej chwili posiadam .Kolumny będą dokupowane z czasem .Póki co wystarczą mi stare głośniki z kina domowego ;-)
 

Rayannn

New member
Wykorzystanie będzie mniej więcej po 50% do filmów czyli KD i 50 % do muzyki. Widziałem wiele bardzo dobrych kolumn o równie dobrej jakości dźwięku jednak mi brakuje w większości z nich basu i tzw .na*urwiania .Mam w domu pomieszczenie idealne do imprez (ok 100m2-naprawdę jest duże) i dosyć często urządzam imprezy .WIem że mógłbym takim myśleniem kupić od razu estradowy sprzęt ale poza imprezami będzie stał on u mnie w pokoju więc jakaś tam jakość musi być .Chciałbym dostać konkretną odpowiedź na temat tego sub'a .Przecież on nie będzie cały czas na maxa grał tylko od czasu do czasu właśnie na imprezach .
Czy ktokolwiek miał z nim jakąś styczność ?Co możecie powiedzieć mi o firmie tego sub'a?Czy jest to sprzęt na lata?
 

Rayannn

New member
Może i nie zrobi wrażenia w pomieszczeniu tak wielkim ale czy w pokoju (20m2) zrobi mi bałagan ??:D Bo po opisie technicznym wydaje mi się że tak .Najwyżej będę robił imprezki na mniejszą skale w pokoju choć wiem że to mało prawdopodobne .;-) Zależy mi na niezawodności ,dużej mocy i w miarę dobrej jakości dźwięku .Kolumny które podałeś odpadają bo dodałem że szukam sub'a .Kolumny jako takie już mam ;-)
 

darekhifi

New member
Poszukaj na aukcjach jakiegoś paradigm ps1200, uzywki chodząc po 900-1200, a w pomieszczeniu 20 metrowym będzie nogawki zawijalo :)

Sent from my HTC Hero using Tapatalk
 

Rayannn

New member
Hah ,trochę nie ta bajka ...Za drogi .A co do używek to boję się takowych kupować bo jeśli nie miałbym na niego gwarancji a przykładowo byłoby coś nie tak z membranami albo coś więcej to leże ;( .Ten który ja znalazłem jest pewnie sporo słabszy i jestem tego świadomy do bólu. xD
Ogółem wśród moich faworytów są:
1.Energy ESW -V10 (najmocniejszy wg opisu.Jaka jest prawda? Mam nadzieję że ktoś mi to powie ;-))
2. Jamo Sub-550 (najddroższy wśród moich pomysłów)
3. Magnat 301a (najtańszy z najsłabszym basem ale miałem możliwość odsłuchu i stwierdzam że całkiem ,całkiem się wyrabiał)
 
Ostatnia edycja:

Prokop

New member
Bez reklam
300 watowy suwoofer jest mega mocny? Co najwyżej mocny, ale trzeba było by znać sprawność takiego subwoofera wtedy można coś o nim powiedzieć. Miałem Jamo sub300 na ok 16m2 radził sobie nieźle, tak więc na 20m2 SUB550 powinien dać radę. Ale na 100m2 haha... dalej nie będę się rozpisywał.
 

Rayannn

New member
Pojęcie "mega" mocny miało mu nadać raczej charakteru dobrze spisującego się z wieeeeelkim zapasem w pomieszczeniu 20km2 . Pozostaje sprawa wyboru .Energy czy Jamo? Nie wiem czy powinienem kierować się często zdradliwymi wymiarami.Jamo jest dosyć duuży ,z kolei Energy to maleństwo ale nie raz się przekonałem przy odsłuchiwaniu sprzętu moich kumpli że mały nie znaczy słaby .Skoro już tak bardzo krytykujesz sub tej mocy do pomieszczenia 100m2 to doradź mi Prokop co powinienem Twoim zdaniem wybrać żeby wydać jak najmniej i wiedzieć na co wydałem pieniądze ;-)
 

radoskur

New member
JBL ES250PW - miazgę robi u mnie na 38 metrach + otwarta kuchnia 15 metrów. Zależy też jaką muzykę lubisz. Ja preferuję czarniejszą. Ale to niestety też nie ten przedział cenowy- ale używkę za tą cenę powinieneś znaleźć. A w kinie domowym to gra bardzo przyjemnie.
 

Rayannn

New member
Człowieku ,nie dołuj mnie .Za takiego sub'a dałbym się pochlastać xDD ;-) Niestety .To nie mój przedział cenowy .Miałem na wszystko 3 tysiące .Za Denona AVR 1911 dałem 1650 zł ,miałem zamiar po dokupieniu sub'a sobie coś zostawić jeszcze ale nawet jeśli nie to i tak max mogę dać o ile dobrze liczę 1350 zł .Niestety w tej cenie jeszcze chyba nie ma żadnych zadziwiająco wyróżniających się subwooferów pod względem mocy i jakości ;(
 

Rayannn

New member
Oferta ciekawa .A i ten subik jest w zasięgu i raczej wymiata ;-) Poszukam ,może znajdę w jeszcze lepszej cenie .Ta oferta mi pasuje bo w Wawie to jest i mogę go sobie wcześniej obejrzeć ;-)
 

maniekn274

New member
Bez reklam
JBL ES250PW - miazgę robi u mnie na 38 metrach + otwarta kuchnia 15 metrów. Zależy też jaką muzykę lubisz. Ja preferuję czarniejszą. Ale to niestety też nie ten przedział cenowy- ale używkę za tą cenę powinieneś znaleźć. A w kinie domowym to gra bardzo przyjemnie.
Witam-tak miazgę robi ale nie w muzyce.Miałem go 3-tyg ,nowego JBL ES250PW bezprzewodowy,sprzedałem za 1400 pln 2 tyg temu-dlaczego-bo ten wufer do muzy się nie nadaje,bas nie nadąża za basem z kolumn-i nie piszcie że ja go mam i jest git,gówno prawda,do kina jest super,trzęsie domem,ale nie do muzy,u mnie to grało z ALTUS 300 i lipa,sprzedałem wszystko,polukaj coś z Rela,używki-może tanio cosik będzie,albo Velodyne,o ile mowa o muzyce.
 

Rayannn

New member
Hmm.Ile ludzi na świecie tyle opinii .Sam będę musiał zadecydować .Zastanawiam się ciągle pomiędzy Jamo 650 i Energy V10 .Jamo jest droższy i wg opisu technicznego słabszy od Energy ale wydaję mi się że ten Energy ma sporo zawyżony opis
 

radoskur

New member
Witam-tak miazgę robi ale nie w muzyce.Miałem go 3-tyg ,nowego JBL ES250PW bezprzewodowy,sprzedałem za 1400 pln 2 tyg temu-dlaczego-bo ten wufer do muzy się nie nadaje,bas nie nadąża za basem z kolumn-i nie piszcie że ja go mam i jest git,gówno prawda,do kina jest super,trzęsie domem,ale nie do muzy,u mnie to grało z ALTUS 300 i lipa,sprzedałem wszystko,polukaj coś z Rela,używki-może tanio cosik będzie,albo Velodyne,o ile mowa o muzyce.


Przy czarnej muzyce nadąża bez problemów - jak ktoś lubi techniawkę z beatem na poziomie 140 uderzeń na minutę to nie ma co się czarować - żaden SUB z bass reflexem nie będzie dobry...
 

Rayannn

New member
A wie ktoś z Was gdzie można odsłuchać JBL'a ? Czytałem sporo na ich temat i już wiem że 650 przy nim wymięka dlatego teraz myślę o tym żeby go jak najtaniej kupić .Chciałbym tylko wcześniej sprawdzić czy on się nadaje ;-)
 

don111

Banned
szkoda Twojego czasu... tak jak kolega wyżej napisał, do rapu, hip hopu, R'N'B się nada, do żadnej szybszej muzyki
poszukaj może czegoś z 2 ręki, 15 cali w obudowie zamkniętej, albo zleć zrobienie suba DIY (audiostereo.pl , zakładka DIY), na pewno się opłaca bardziej niż zakup słabych mocowo subów "firmowych" zamkniętych, czy wynalazków Energy (choć marka nie jest no name) gdzie dane techniczne wywołują śmiech
 
Do góry