Strefy w SONY 85X90L 85X95L K-85XR70 (Bravia 7) K-85XR90 (Bravia 9) vs TCL

Szukam informacji na temat ilości stref w 85 calowych telewizorach Sony w następujących modelach:
  • X90L
  • X95L
  • XR70 (Bravia 7)
  • XR90 (Bravia 9)
Zastanawiam się też czy ktoś miał okazje porównać powyższe TV do 85 calowych TCL z seri
  • C955
  • X955
I przy porównaniu nie chodzi o suche dane techniczne ale o jakość obrazu.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Bravia 7 i 9 to nie porównasz bo ich jeszcze nie ma. Suche dane TCL może mieć lepsze ale obraz nie. Najlepiej weź jakiś materiał na penie i sam porównaj w marketach.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ważne ile masz kasy - bo TCL X99 będzie kosztował prawie połowę ceny Sony Bravia 9.
A nie ma takiej różnicy żeby tyle dopłacać.
Będziesz miał dwa 85X955 w cenie Sony.
TCL za 14.500 zł - Sony około 25.000 zł
Czy Sony zagra lepiej niż x955 - mam wątpliwości.
Ale faktycznie jak się pojawią w sklepach , sprawdź na własne oczy.
i zastanów się ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Widać każdy ma inne jaja.
Najlepiej sprawdzić telewizor na własne oczy przed zakupem.
Lub popytać tych co kupili i są bardzo zadowoleni i bez jaj.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
X90L to raczej nie powinien być z pozostałymi zestawiany.
Można popytać zadowolonych a można też poczytać fora i przekonać się jaką masę problemów generuje TCL. Jak to fajnie opisał tu na forum grzech1991 TCL to nie jest telewizor bezobsługowy.
 
Fakt: Bravia 9 będzie lepsza w przetwarzaniu obrazu niż TCL

Fakt nr 2: różnica w cenie NIE jest warta przepłacenia dla Sony.

Oznacza to, że ulepszenia obrazu nie są warte ogromnej przepłaty. Obraz i sam telewizor NIE jest 2 razy lepszy))))

Kupując Sony, dajesz dużo pieniędzy za samą nazwę
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
A teraz w promocji jest za 12799 OLED 77 Philips 818. Czy to nie będzie lepszy wybór niż Sony i TCL?
 
Ostatnia edycja:

czarny2807

Active member
Bez reklam
OLED Sony A95L po raz kolejny zostaje uznany za najlepszy obecnie tv na rynku w teście UK TV Shootout.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W jakiej kategorii, jakość? No właśnie.
Bo cenowo, to jest żenada i kilo mułu!
Jak ktoś kupuje tv w przekątnej dopasowanej do odległości (treści) i bierze Sony, super.
Sam bym wziął, jakbym nie miał co robić z kasą.
Natomiast jak ktoś kupuje "sony", bo ma jakość, ale kosztem przekątnej - bo mu nie starczyło kasy na większy, to współczuje.

Wolę Oleda Samsunga za 50% ceny.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
W ślepym teście którymś już z kolei. Ja już Ci pisałem, Ty masz bzika na punkcie wielkości. I tak jak większości użytkowników nie robi różnicy 65 czy 75 tak Polska niestety nie jest rynkiem, który przynosi największe dochody producentom.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie, nie mam bzika. Jestem typowym userem, jakich pełno na całym świecie który potrafi wyliczyć pole widzenia do konkretnych treści.
Ci którzy konsumują treści na 130-150" z 3-4m też mają bzika? Nie, to naturalna odległość do komfortowego oglądania filmów, szczególnie, że te są w formacie 21:9.

Jak komuś nie robi różnicy 65" vs 75", to raz, niech się nie udziala na forach, bo wprowadza ludzi w błąd, dwa, taki osobnik jest zupełnie oderwany od rzeczywistości.
Takiej osobie tym bardziej nie potrzeba topowego tv, bo skoro nie widzi różnicy 10 cali, to tym bardziej nie zobaczy w jakości obrazu, a często to są 3-4m.

Temat wielkości mieliśmy wypracowany od kilkunastu lat i na nikim już 85" nie robi wrażenia, to typowa przekątna do +/- 3m tym bardziej, że wszędzie już 4k, nikt tego nie kwestionował od dawna, bo ludzie zwyczajnie się przekonali, od 2-3 lat wprowadza się tu jakiś chore dyskusje. Pokolenie soundbarów, kiedyś tutaj nikt by nie spojrzał na belkę, bo już się gardziło "plastik fantastik" które było 10 lat temu o niebo lepsze od obecnych sounbarów. Zrobiły się tu onetowe pogaduchy.

Zaraz tu będzie polecany absurdalnie wyceniony Sony 65" do 4m bo przecież wygrał ślepy test, a to, że za te pieniądze można kupić porównywalną jakość w większej przekątnej, to już trzeba mieć bzika? No ok.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Nie zgadzam się, że jesteś typowym userem. Typowych userów to jest pewnie 9 na 10 przychodzących do sklepu kupić tv. I te 9 osób nie ma pojęcia, że jest jakieś wyliczanie pola widzenia. I przychodząc po tv nie mają nawet wybranej marki. A jeszcze pewnie mniej osób niż 1 na 10 czyta fora i testy przed zakupem tv. Ty oglądasz materiał w dobrej jakości więc ta wielkość robi wrażenie. Ale większośc ogląda naziemną czy satelitę. I tam już na 85 calach przy słabym materiale efektu nie ma żadnego a wręcz odwrotnie. Tak samo kąty widzenia w tanich tv pozostawiają dużo do życzenia. Nawet w TCL C845 przy 85 calach jest już spora różnica w obrazie siedząc na wprost środka ekranu a na wprost brzegu. A co do 4k to też nie zgodzę się, że jest wszędzie. W streamingach tak ale w zwykłej tv jest 4k tyle co nic. I co więcej nadawcy wydarzeń sportowych wycofują się z 4k. Finał Ligi Mistrzów i Mistrzostwa Europy nie będą już w 4k.
 
To w jakiej kolejności waszym zdaniem powinny być uszeregowane 85 calowe
  • C955
  • X955
  • X90L
  • X95L
Widział je ktoś obok siebie na żywo?
Ja jakoś nie widzę żadnego sklepu gdzie można by je porównać na "własne oczy".
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
X95L, X955, C955. X90L to nie jest MiniLed. Ale jeśli masz taki budżet a nie chcesz OLED to poczekałbym na Bravia 9. Przy cashback i dwóch ratach gratis cena może być porównywalna.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie zgadzam się, że jesteś typowym userem.

Masz racje, nie jestem typowym userem, jestem typowym świadomym userem ; )
Co do 4k, to przypomnę tylko, że jak kupowałem w 2012r. 80", to szczytem możliwości było żródło 1080P, a jak zobaczyłem "przyzwoite" jak na tamte czasy Discovery z kablówki, to już było wow, a przypomnę, że przesiadałem się m.in z PDP, w tym ten osławiony przez niektórych KURO i za nic nie zamieniłbym tej 80".

Co do żródeł i jakości, to powiem tak, jeżeli ktoś faktycznie ogląda tylko shitową jakość żródeł, to jaki sens pakować się w topowe tv?
Bo coś tam wyciągnie z jakości, bądżmy poważni, z gówna bata nie ukręci.
Wiesz, to jest tak, jakbyś kupił topowy sprzęt stereo i wsadził skrzynki do pustego pomieszczenia bez krzty jakiejkolwiek adaptacji akustycznej.
Podobnie jest z oledami, ja uwielbiam tą jakość, ale to nie jest tv do codziennego użytku od rana do wieczora, a raczej do wieczornych seansów i to też, najlepiej z najlepszych żródeł.
Wówczas wyciskamy z takiego tv wszystkie soki. No, ale każdy kupuje co tam chce. Można kupić oleda i dać dziecku do oglądania bajek.
 
Do góry