stereo vs kino domowe

inz

New member
Witam meczy mnie nie codzienne pytanie a mianowicie czy w jakim kolwiek stopniu zestaw 2.0 jest w stanie wystarczyc mi na tyle zebym nie kupowal zestawu kina 5.0 tzn czy jak dana kwote przeznacze na zestaw 2.0 i bede ogladal filmy to czy w porownaniu do kina duzo z efektow strace?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście w dobrym stereo też film obejrzysz - posłuchasz. Czy dużo stracisz w porównaniu do systemu wielokanałowego - w wielkim skrócie dużo!!!
 

inz

New member
aha o taka wypowiedz mi chyba chodzilo czyli jesli mysle o kinie to normalnie 5.0 trzeba kupic troche gorzej bedzie sluchac samej muzyki ale za to przy filmach pele efekt
 
D

Deleted member 121090

Guest
Po prostu stereo jest do muzyki nagranej w stereo. A zestawy kina domowego właśnie do materiałów nagranych w DD, DTS nie mówiąc już o DTS-HD i Master Audio. ( Nie tylko filmy bo przecież wiele koncertów na BD już jest w tych formatach. I nie do końca tak jest ze w zestawach kina nie posłuchasz przyzwoitego stereo. Są na rynku amplitunery które są w stanie zawstydzić niejeden wzmak stereo. Niestety kosztują.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
czy ktos podpinal sub od logitecha z5500 albo creatibe 5700 do ampitunera, czy one sie sprawdzaja?
 

wala1

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja kiedys chorwałem na kino domowe...ale prawdziwe kino to tylko w kinie jest...kupuj stereo mniej miejsca więcej czadu...najważniejsze w filmach to dobry bass...kup missiony m35i i mocny wzmacniacz...bedziesz zadowolony
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Dobry bas jest jak najbardziej niezbędny z tym w pełni się zgadzam, ale kolega chyba faktycznie nie oglądał - a zwłaszcza słuchał dobrego filmu z porządną ścieżką dźwiękową w systemie 5.1, zwłaszcza PCM 5.1, lub DTS HD MA...... stereo ma się tutaj nijak...nie ma co porównywać!
 

wala1

Klub HDTV.com.pl
VIP
no fakt cieżko porównać...ale kino domowe to moda i trzeba naprawdę dobrego sprzętu świetnego pomieszczenia idealnego ustawnienia, żeby mieć namiastkę kina w domu, a i tak nigdy nie uzyska się tego co w kinie...
 

Cyborg65

New member
Witam

Nie bardzo nawet trybie o jaki rodzaj dylematu chodzi.
Ja osobiście mam pewną przypadłość i jeśli chodzi o HD to wyżej cenię sobie dźwięk jak obraz.
Sprzęt do grania składałem przez czas jakiś i opiszę co to daje na przykładzie czołówki filmu
Transformers.Revenge.of.the.Fallen jest tam moment ok 1m 30s kiedy pokazują z za skał jakąś niesamowitą budowlę wiatr zaczyna wiać w kamerę a po pokoju czuć w tym samym momencie wyraźny powiew wiatru za moment maszyna robi krok i wyraźnie drży podłoga. Nawet nie będę się wysilał opisując jak słychać stereo w 8 głośnikach albo jak w zafajdanym mp3 można spokojnie pogłośnić precyzyjnie sam wokal. Na upartego obraz to połowa sukcesu ale to tylko mój prywatny punkt widzenia
Pozdrawiam:)
 

Kaszan

New member
Mając na te chwilę 7-10 tys. i nie mając żadnego sprzętu szedłbym w stereo + dobry sub. Niestety kino w tej kwocie nijak się ma do stereo, jeśli komuś zależy na muzyce.
 

arczik

New member
troszke bez sensu to porownanie - nie na darmo panowie od masteringu i kodekow pracuja nad najwyzsza jakoscia sciezki wielokanalowej aby klijent odbieral to w stereo.
muzyka tylko i wylacznie moim zdaniem w dwoch kanalach ale dobry system stereo nigdy nie odda filmu tak jak minimum 5.1
amen
:p
 

Cyborg65

New member
Witam

Nie do końca przekonują mnie gotowe zestawy, raczej poskładanie odpowiedniego dla siebie zestawu zapewni większą satysfakcję. No i jest przy tym niestety sporo zachodu, ale co jest moim zdaniem istotne, słuchanie muzyki na jakimś dodrze poskładanym zestawie wcale nie eliminuje oglądania a raczej słuchania ścieżki dźwiękowej filmu. Wiadomo że sercem tego zestawu jest amplituner i tu zakup musi być starannie przemyślany. Konkretnie do tego wzmacniacza na początek 2 przody i mamy stereo z możliwością rozbudowy. Kolega arczik dobrze zauważył słuchanie 5:1 w stereo to barbarzyństwo
Pozdrawiam :-D
 
Ostatnia edycja:

Irasiad

New member
Tak jak słuchanie Stereo na amplitunerze.Dobry zestaw Stereo odda także ścieżkę filmową ,przy czym zrobi to inaczej niż KD-bardziej szczegółowo i "kulturalnie" itd itp etc
Optymalnym rozwiązaniem jest wzmacniacz +fronty do stereo,oraz ampli +surroundy do kina połączone ze sobą przez pro out i main in itd,itp.
Ktoś kogo na to stać może czuć się szczęściarzem.
Pozostali muszą iść na kompromis tzn. jeżeli oglądają dużo filmów ,koncertów w dts,czy dd,a sporadycznie zapuszczają jakąś CD czy radyjko powinni wybrać KD.
Natomiast jeżeli słuchają dużo muzyki a film zarzucą raz na jakiś czas -należy wybrać stereo.
 
D

Deleted member 121090

Guest
ktos wspominal o dzwieku w kinie, mi sie nie podoba dzwiek w kinie
Bo pewnie słuchasz na kiepskim sprzęcie. Wierz mi dobry film, z dobrą ścieżką dźwiękową, z płyty BD i nawet na napisach końcowych siedzisz w fotelu, bo się jeszcze nie chce wyłączać.
 

Cyborg65

New member
Witam

Irasiad
Mam w pilocie pionka taki guzik gdzie stereo słucham jako stereo, 5:1 jako 5:1, a 7:1 jako 7:1
tobie naprawdę serdecznie życzę takiego guzika a wtedy nie wypisywałbyś sformowań w stylu
cytat:
Dobry zestaw Stereo odda także ścieżkę filmową ,przy czym zrobi to inaczej niż KD-bardziej szczegółowo i "kulturalnie" itd itp etc
Bardziej szczegółowo bez 5/6 kanałów :cry:
No to ja wysiadam
Pozdrawiam :cry:
 

Irasiad

New member
Guzik to dobra rzecz,wszakże pod warunkiem,że ten Pionek kosztował z 5 koła.
Bo jeżeli 1 lub 2 tys to nasza konwersacja nie ma sensu.Miałem KD i tam też był guzik i guzik dawał..Stereo porażka.Napisałem też inne rzeczy w poście i one są istotne.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Może chwalę to co mam ale chwalę bo znam. Onkyo 905 można dzisiaj nabyć za około 4000zł nowy. W momencie debiutu kosztował 2000 euro. A nie było to przed wiekami. I między innymi w nim ten przycisk stereo działa i to jak. Naprawdę jeśli mówimy o filmach i koncertach ze ścięzką 5.1 lub wyższą stereo nie daje rady.
 
Do góry