Stereo do disco polo itp.

adamllca

New member
Bez reklam
Witam. Tym razem prosze o pomoc w wyborze stereo dla rodzicow , glownie polska muzyka rozrywkowa : disco polo, lata 70-80-90 , polskie niezapomniane hity, troszke muzyki instrumentalnej itp, klimaty .
Powierzchnia ok 23m2 , i duzy nacisk na jakos (ojciec muzykant ma wrazliwe ucho :)
dobrze by bylo zeby byl to amplituner (gdyz radio wazna kwestia)
budzet ok 5-6 tys.
jak na razie ja nie mam sprecyzowanych firm itp. wiec prosze pisac smialo mysle ze jak poprzednio nie zawiode sie na cenionych przeze mnie wskazowkach kolegow forumowiczow.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Denon 1911
Harman 260
Marantz 1501
Kolumny Dali Concept, KEF C 7, JBL Cinema Pack
Jamo 608 i do tego CD zależnie od wyboru
 

adamllca

New member
Bez reklam
posiadal stara skladanke ampli +cd technicsa niestety nie pamietam jakie konkretnie modele a kolumny o ile dobrze pamietam Tonsil Fiesta .
Wiem ze najlepiej kupic osobno wzmak+tuner ale malo miejsca maja w meblach wiec amplituner wchodzi a gre , a kolumny najlepiej bass refleks przednia scianka rowniez ograniczenie miejsca
 
D

Deleted member 141725

Guest
HK3490 dobry i mocny amplituner stereo. Do tego głośniki z mocnym i efekciarskim graniem jak np. JBL i Disco Polo wróci do łask :)
 

adamllca

New member
Bez reklam
Nie chodzi mi tylko o moc a raczej szukam czegos bardziej "wyrafinowanego "co przy cichym, srednim odsluchu bedzie gralo w calej okazalosci a nie tylko przy podkreceniu galki .Chodz zgodze sie Hk 3490 mocny sprzet . A moze kolumienki Canton 509 DC ??jak to widzicie do takiej muzyki ?
 

pkomp

New member
moze i instrumentalna na tym zyska ale cała polska muzyka rozrywkowa a szczególnie discopolo to jakościowy syf więc tu byle pierdziawa wystarczy tym bardziej by ten cały syf zamaskowac - dobry sprzet moze obnazyc to co powinno byc niesłyszalne
 

don111

Banned
Nie chodzi mi tylko o moc a raczej szukam czegos bardziej "wyrafinowanego "co przy cichym, srednim odsluchu bedzie gralo w calej okazalosci a nie tylko przy podkreceniu galki .Chodz zgodze sie Hk 3490 mocny sprzet . A moze kolumienki Canton 509 DC ??jak to widzicie do takiej muzyki ?
do efektownego HK kup sobie bardziej wyrafinowane kolumny jak Monitor Audio BR6 lub BX6, grają znakomicie i nie obnażają tak jakości nagrań, są też bardzo ustawne (można zatkać wszystkie bas refleksy bez większego wpływu na bas)
 

prezes81

New member
Witam. Tym razem prosze o pomoc w wyborze stereo dla rodzicow , glownie polska muzyka rozrywkowa : disco polo, lata 70-80-90 , polskie niezapomniane hity, troszke muzyki instrumentalnej itp, klimaty .
Powierzchnia ok 23m2 , i duzy nacisk na jakos (ojciec muzykant ma wrazliwe ucho :)
dobrze by bylo zeby byl to amplituner (gdyz radio wazna kwestia)
budzet ok 5-6 tys.
jak na razie ja nie mam sprecyzowanych firm itp. wiec prosze pisac smialo mysle ze jak poprzednio nie zawiode sie na cenionych przeze mnie wskazowkach kolegow forumowiczow.


Jak ktoś ma wrażliwe ucho i słyszy disco polo to zwykle wyłącza sprzęt.

Ja mając 5000 PLN kupiłbym Dali Concept 8 oraz Denona DRA700 lub Yamahę s700
 

adamllca

New member
Bez reklam
kolumienki juz kupione - Klipsch Rf7 teraz tylko jakies zrodlo ,ale tutaj raczej bedzie Hk jak sie cos trafi cenowo odpowiedniego
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
rozumiem że używane ?
Bo nowe trochę przekraczały Twój budżet i nie miały Polskiej gwarancji.
 

adamllca

New member
Bez reklam
tak uzywane 2 miesieczne - praktycznie nowki ,stan idealny , bez polskiej gwarancji ale na tym mi nie zalezy kompletnie poniewaz po pierwsze kolumny tej firmy raczej sa bezawaryjne nie spotkalem sie przynajmniej ja jeszcze zeby cos komus padlo w kolumnie , poza tym mam gwarancje niemiecka 5 lat a sam mieszkam w Niemczech wiec zero problemu choc kolumienki beda wymiatac u rodzicow w POLSCE , no i cena smieszna byla . Ale jak one graja klekajcie narody , wczesniej slyszalem Rf 82 ale Rf7 to jest juz pelen czad. Jak dla mnie to idealne trafienie bylo.
 

adamllca

New member
Bez reklam
i teraz pytanie do fachowcow - jaki ampli stereo do tych kolumienek ? cena do ok 2-2,5 tys zł
wiem ze zaraz sie posypia propozycje HK3490 tylko czy to nie bedzie za slabe ? choc kolumny maja niesamowita sprawnosc 102db wiec to tez daje wieksze pole manewru w doborze ? wczesniej graly z Hk 990 no ale to juz by przekroczylo rodzicow budzet no i bez radia ale jakosc tego zestawu to rekompensuje wszystko . Wiec co zamiast Hk990 ?
 

adamllca

New member
Bez reklam
no najlepiej HK990 tylko budzet to granicza,aa podlacze u brata do Hk3490 zobaczymy jak to bedzie gralo a pozniej bede myslal co dalej w razie gdyby Hk3490 nie podolal , moze jakas inna firma ? Denon, Marantz , Cambrige ?
 

adamllca

New member
Bez reklam
i niestety nie zagralo. HK3490 +Klipsch Rf7 . cale szczescie znalazl sie kupiec na kolumny wiec poszly w inne rece . tylko teraz znowu szukanie kolumn i zrodla .. tutaj koledzy proponowali wczesniej ma BX moze w tym kierunku isc i cos z MA wybierac ?
 
Do góry