stereo do 6-6.5 tys

pawelele

Member
Przymierzam się do kupna zestawu stereo +wzmacniacz - do kawalerki, pokój ma ok.20-25 m2, jeden z glosnikow bedzie stal blisko scian wiec chyba kolumny z bocznymi głośnikami takie jak w jamo s 606 odpadają raczej. Muzyka, którą słucham to jazz, stary pop i czasami mocniejsze brzmienie typu rock. stereo zamierzam również podłączyć do tv i ps3. Mój budżet to 6-6.5 tys chociaż jestem w stanie go nieznacznie podnieść jeżeli głośniki w tej półce cenowej będą brzmiały płytko. Jakie zestawy byście polecali? Jak na razie słuchałem nad 326 + jamo s 606, dali concept 6 i nie brzmiały najlepiej, w jamo wysokie i srednie tony brzmiały tragicznie, w dali trochę lepiej ale było to dalekie od ideału.
 

damian820927

New member
Bez reklam
Marantz PM 7004+ Marantz CD5004 + Monitor Audio RX6 będziesz zadowolony muzykalny, przestrzenny zestaw, świetna stereofonia. Cena z moich wyliczeń i najniższych ofert z alledrogo 7028zł
 

maxima26

New member
no mogę polecić marantza, rx 6 nie sluchalem , mam bx6 i jestem zadowolony , wiec odsłuchaj tej konfiguracji , może ci przypadnie.
 

darpiot

New member
Ja też mam taki zestaw Marantz PM7004, NA7004 i MA BX6, kable gł. Chord Silverscreen i interkon. Atlas Element. Bardzo mi taki zestaw odpowiada brzmieniem
 

bielikk

New member
Bez reklam

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Byłbym za wzmacniaczem Naima ,Paradigma lub Harmana 990 do tego kolumny : Triangle, Kefy lub JBLa Studio
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Też nie rozumiem jak można polecać JBLe, a te już w szczególności.
Sprzedaliśmy je już dwa razy i dwa razy wróciły.
Przy każdym odsłuchu ta marka odpada od razu bo wszystko gra lepiej ;)

Propozycja wzmaka HK990 przy zakładanym budżecie do 6500zł oznacza pewnie E80 ;)

Ja w tej cenie kupił bym sobie :>

Canton Ergo 670 DC Gw. Horn 5lat. Od ręki Promocja (2147872507) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

+

Marantz PM 6004 gwar HORN 3 lata, RATY !! (2108649498) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nic dziwnego ze wracają bo trzeba je najpierw wygrzać.
Dziwne że ktoś się nie połapał że sprzedaliście mu używane.
European Loudspeaker 2011-2012 - JBL Studio 190 | EISA - The European Imaging and Sound Association
Kolumny do tego rodzaju muzyki spisuję się bardzo dobrze.

http://www.hdtv.com.pl/forum/kolumny/75056-jbl-studio-190-czy-jbl-es-100-a-2.html - a jak widać niektórzy nie wiedzą co piszą , później poprawiają i dalej nie wiedzą co piszą.

Do porównanie skorzystałbym :
- Monitor Audio RX 6
- Paradigm Monitor 9v7
- Dali Zensor
- Aviano 8
- Kef IQ 70
 

don111

Banned
szczerze to w życiu nie uwierzę, że stawiasz JBL z najniższej serii na choćby zbliżonym poziomie co MA RX czy KEF iQ, bo to już nawet nie byłoby śmieszne, to czarna komedia :)
generalnie to wszystko już było, stara śpiewka...
najpierw JBL E, potem ES, teraz Studio i znowu te same bajki a wszędzie gdzie się coś na ich temat przeczyta, te kolumny niemal zawsze odpadają z miejsca gdy tylko ktoś robi jakiś porównawczy odsłuch zbliżonych cenowo kolumn, no a tu się pojawiają w towarzystwie sporo droższym :) ten dystrybutor JBL to musi być wyjątkowo sympatyczny gość ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla mnie taka rekomendacja już ma swoją wagę:
European Loudspeaker 2011-2012 - JBL Studio 190 | EISA - The European Imaging and Sound Association.
Ludzie są sympatyczni podobnie jak z innych firm.
Nie sympatycznych omijam.

Czarne komedie to dobry gatunek.
Ale posłuchajmy użytkowników :

Witam,
Ja posiadam te kolumny od ponad miesiąca. Po podłączeniu do HK355 wszystko poustawiałem i nie mam zastrzeżeń. Co prawda nie mialem takich odczuc jak niektorzy co stwierdzają, że opadła im szczęka ale złego za bardzo nie mogę napisać. Filmy - graja bardzo dobrze - choc czesto trzeba mocno podkrecic ampli, muzyka w DTSie czy z plyt CD bardzo przyjemnie, nawet zwykle mp3 graja dobrze. Słucham głownie U2, Depeche Mode itp. Ja jestem zadowolony - ale kto wie, może kiedyś ktoś puści mi te same kawałki na innym sprzęcie i zmienię zdanie?

================================================
Tak mnie nakreciliscie tymi opiniami nt JBL, ze w koncu (po miesiacu z kawalkiem) postanowilem je ostro potestowac Zona i dzieci poszly na wycieczka a ja sam z Ampli HK355, kolumnami JBL ES i stosem plytek
Na pierwszy ogień poszły moje ulubione plyty - koncert Depeche Mode z Mediolanu (DD 5.1), U2 (DD 5.1) i plyty CD DTS-Audio - The best of U2 i Depeche Mode.
W moim odczuciu dzwiek jest rewelacyjny . Sluchalem cicho i jakosc dzwieku dla mnie bardzo bardzo dobra. Jak podkrecilem ampli to wtedy poezja - jak ktos ma mozliwosc glosnego sluchania i lubi tak sluchac muzyke to wtedy jest czad . Oczywiscie konfiguracja kolumn najpierw z automatu HK a potem podrasowalem ja manualnie pod wlasne potrzeby. Dzwiek jak dla mnie bardzo wyrazny, czysty a basu jest tyle ile potrzeba - nawet skrecalem suba bo w pewnym momencie wydawalo mi sie, ze przesadzilem
Na koniec puscilem sobie Michaela jacksona - Dangerous w DTS i tutaj jeszcze lepsze odczucia - jakby muzyka Michaela idealnie pasowala do JBL-ow - fajny basik i ten beat, ktory dla mojego ucha jest czysty i wlasnie taki jaki oczekiwalem.
Nastepnie pusilem sobie kilka filmow z dzwiekiem DD5.1, DTS, DTS HD i trueHD - tutaj po prostu rewelacja - szcegolnie na gladiatorze w DTSie i 300 w trueHD - dzwiek czysty, wyrazny az ciarki przechodza po ciele
Wczoraj udalem sie tez do salonu w moim miesice gdzie maja sale odsluchowa i porownywalem dziwiek - tam maja ampli denona (nie pamietam modelu) i kolumny paradigma i dali concept - wg moich odczuc na filmach nie bylo wielkich roznic ani na + ani na -. Te zestawy tez graly wyraznie i czysto. Jak puscilem swoja plyte Depeche Mode z audio DTSem - to wg mojej oceny u mnie w domu bylo slychac lepiej. Ogolnie jednak wiekszych roznic nie zauwazylem.
Tak wiec uwazam, ze te kolumny (JBL ES) dla mnie graja idealnie - tak jak sobie wyobrazalem. Dodatkowo design tych kolumn odpowiada mojemu wystrojowi salonu jak rowniez gustowi mojej zony Kazdy ma inne preferencje ale nie zgodze sie, ze sa to slabe kolumny.
Pozdrawiam zadowolonych z JBlek.

================================================
Ja też mogę potwierdzić słowa Ramzesa. Pewnie też odniosłeś wrażenie, że po ok 2 miesiąca grania jakość i ilość basu się polepszyła. Dla mnie basu jest czasem aż za dużo, zwłaszcza w filmach. I jest on taki jak lubię, krótki i lekko ostry. Nie jest napewno dudniący i przeciągły, a to sugeruje dobrą kontrolę. Sub dodatkowo pomaga, choć w muzyce prawie go nie słychać. Give into me brzmi super na ES. Gitara nie jest nachalna jak na niektórych sprzętach, że odechciewa się słuchać.

p.s. Z jakiego miasta jesteś?

================================================

Ja nigdzie nie napisalem ze JBLe to najlepsze kolumny i nic poza nimi sie nie liczy. W moim odczuciu kupilem to co chcialem wiec nie mam powodu zeby na sile nie przyznawac sie do bledu. Jestem zadowolony wiec to opisuje. Ty nie jestes i to jest Twoje zdanie.
Jak ja po jakims czasie stwierdze, ze jednak JBL nie sa takimi fajnymi koluminkami za jakie je uwazalem to na pewno o tym napisze, na dzien dzisiajszy jestem bardzo zadowolony i moge z czystym sumieniem polecic ten zestaw innym.

================================================
@don111 Ty już nawet nie wiesz z kim piszesz. Najpierw negujesz, że nie widziałem nawet paradigmów, bo piszę, że mają dla mnie zbyt ostre wysokie podając za możliwy powód materiał z którego jest zrobiony wysokotonowiec, a za chwilę, parę postów dalej, negujesz jak filcek napisał, że mają łagodniejsze wysokie od ES. To zdecyduj się mają ostrzejsze, czy łagodniejsze? Wiem doskonale, że ES też mają użyty tytan w budowie, ale nie jest to czysty tytan i jakoś inaczej brzmią, dla mnie łagodniej. Poza tym bardziej słyszę "ultrawysokotonowca" jak nazywa to producent.
Jak już konsekwentnie zwalczasz JBL, to używaj tych zamych argumentów. I pamiętaj kazdy ma inny słuch, a z wiekiem umiejętność odbierania wysokich częśtotliwości spada.

=============================================

Osobiście się dziwię aż tak złym wrażeniom, bo mam komplet JBL ES 5.1 z subem ES250P od roku i jestem bardzo zadowolony, absolutnie nie zamierzam ich sprzedawać. Faktem jest, że długo się wygrzewały (u mnie 3 miesiące) i niezbyt dobrze grały ze słabym ampli. Jak kupiłem mocniejszy - Denona 2809 i po około miesięcznych próbach różnych ustawień, dla mnie jest teraz super. TV+Bluray 80 %, stereo 20 %. Uprzedzając dona111, który ma alergię na skrót JBL, nie zamierzam się spierać i nie twierdzę, że JBL ES są kolumnami najlepszymi w swoim przedziale cenowym, "Audio" oceniło wyżej np. Paradigm 9v5 za lepszą szczegółowość, za to w porównaniu do JBL ES wygląd mają kiepski. Wiem, wiem, ze nie powinien się liczyć wygląd tylko jakość dźwięku, ale do mego salonu JBL ES pasują jak ulał, a ponadto nie mam żadnych zastrzeżen do jakości ich dźwieku.
Szkoda, że franerem nie pożyczył jakiegoś innego ampli do testów, przed sprzedażą głośników.

===============================================
@don111 dokladnie - suba mam wlaczonego - jest ok.

@mat74 daruj juz sobie te uszczypliwosci. Dla mnie tak jest ok, jak slucham bez suba tez jest dobrze. Moze Ty masz sluch idealny i sprzet idealny i caly jestes idealny... dla mnie JBL ES graja bardzo dobrze i jeszcze lepiej sie prezentuja w salonie koniec i kropka - a ustawienia kazdy robi pod siebie i dla mnie sa ok.

@gilek1975 - mozliwe, ze Ty masz inne opcje w swoim ampli. U mnie w HK355 nie ma oddzielnej zakladki na large i small - wszystko to jest w jednej opcji czyli mam do wyboru large lub odciecia.
Sub size - mam w opcjach dot. subwoofera - ten size to rozmiar suba - jest tam kilka opcji do wyboru.
Level, phase i odciecie suba - to wszystko na subie z tylu obudowy i dopiero po kalibracji. Przed kalibracja mialem wszystko na subie ustawione na maksa, pozniej zmienialem pod swoje ucho.

==========================================
Właśnie testuje ES Pack + ES 100. Powiem tak, dynamika basu jest rewelacja. Jestem bardzo zadowolony, że kupiłem ES 100 do zestawu. Teraz wiem, że mocy w nagłośnieniu nie ma prawa mi nigdy zabraknąć. Przy "jałowej" głośności, basu jest na tyle, że aplituner nawet nie załącza subwoofera.

Teraz na spokojnie muszę rozważyć zakup "fabryki mocy", któa napędzi dobrze cały zestaw.

==================================================
Witam
podziele się wrażeniami z odsłuchu, nikogo na nic nie próbuję namówić po prostu przedstawię moje odczucia.
Szukałem zestawu 5.1 z amplitunerem do maksymalnie 4,5 tyś zł,
po werbowaniu setek forów byłem już prawie przekonany na Monitor Audio który jest wszędzie wychwalany, i zniechęcony do JBL który zbiera cęgi zwłaszcza na pewnych "audiofilskich" forach

Wybrałem się na odsłuch, płytka nagrana z FLAC różne gatunki muzyczne, do tego koncert pulse Pink Floyd, i kilka sampli mkv w DTS.

Monitor Audio M6: klasyka (OST Game of Thrones), wszystko czytelne, bardzo poukładane kulturalne subtelne, bas jest czytelny, jazz - wrażenia podobne.
Do testu basu wrzuciłem "Angel" Massive Attack - tutaj już bas troche rozczarowywał, był dobrze kontrolowany ale troche mi go brakowało, nie jestem bassheadem nie lubię dudnienia ale w takich utworach chciało by się go poczuć bardziej.
Pop (genesis, jackson, roxette) - wszystko przyjemnie, nie mam zastrzeżeń
Rock (Limp bizkit, metalica) - niestety kolumny się pogubiły i to bardzo, muzyka stała się chaotyczna, zlewała się w jeden szum.

JBL ES 80 - ich wygląd sprawia że od razu oczekujemy przywalenia basem, (przy Monitor Audio wyglądają jak drwal przy studencie ASP , jednak tak nie jest.
Od razu zagrały kulturalnie, basu było zdecydowanie więcej niż w MA, ale nie dominował, nie był buczący czy dudniący. Oczywiście sala była bardzo dobrze wytłumiona a kolumny stały z dala od ścian.
w rocku zdecydowanie lepiej niż MA, nic się nie zlewa, jest z mocno z przytupem ale wszystkie dźwięki czytelne. Koncert "Pulse" Pink Floyd tutaj już różnice mniejsze niż w przypadku rocka, ale też bardziej podobał mi się w wykonaniu ES80

Jamo 608 i 606 - kazałem wyłączyć po 5 minutach, jest naprawdę bardzo duża przepaść między tymi zestawami, to tak jakby ktoś nałożył brezent na kolumny, dźwięk matowy, nieczytelny, przypominający raczej zestawy komputerowe a nie duże podłogowe kolumny wolnostojące.

poprzednio słuchałem jeszcze whaferdale które były przeciętne (chociaż i tak lepsze od jamo) i dali concept 6- te ostatnie przyzwoicie ale dźwięk bardziej odpowiadał mi w JBL.
Troche tylko żałuję że nie posłuchałem Tonsili Fiesta i Klipsch RF, ale człowiek musiał by być bezrobotnym żeby mieć czas na słuchanie tego wszystkiego

JBL ES w wersji 5.1 (ES80+ES20+ES25C+ ES150P+ Denon1611) mam od miesiąca. Na pewno trzeba dobrze wytłumić pomieszczenie, jak na razie mają więcej basu niż w studio odsłuchowym ciut za dużo jak dla mnie, ale w planach mam ciężke zasłony za nimi i kilka innych elementów które powinny pomóc. Konieczne jest dobre pomieszczenie do nich, bo jeśli są przy ścianie w słabo wytłumionym pomieszczeniu to wiadomo jak to się może skończyć.

W kinie domowym są rewelacyjne natomiast w muzyce mam świadomość że koloryzują trochę dźwięk, wysokie też odrobinę zbyt metaliczne ,(może kwestia wygrzania), ale jestem zadowolony.

Nie przekreślał bym ich od razu - warto samemu posłuchać i wyrobić sobie opinie, a i nie warto kupować kolumn tylko na podstawie opinii innych, np. mojej
pozdrawiam

================================================
es pack posiadam od 3 lat, grają z hk avr-355

jestem z nich bardzo zadowolony, muzycznie dają radę a przy filmach wbija w kanapę
pamiętam, że przy ustawieniach i modyfikacjach spędziłem dobrych kilka tygodni, codziennie zawsze coś poprawiałem
__________________
coś tam posiadam


=================================================
I dzisiaj zostałem szczęśliwym posiadaczem JBL'ów, pierwsze wrażenia są świetne. Dźwięk naprawdę mnie pozytywnie zachwycił, jest czysty, słychać każdy detal. Dla mnie wystarczająco dobry zestaw i nic więcej do szczęścia mi nie potrzeba.

===================================================

Widać ktoś opowiada bajki ....
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Negatywne właścicieli znam 2-3?
Po zmianie kolumn tylko jeden kupił w tej samej cenie, a reszta droższe, czyli od początku źle celowali.
Czy wszyscy muszą mięć JBLa absolutnie nie :) Czy wszystkim musi sie podobać absolutnie nie.

[youtube]TYGMBP0WWyA[/youtube]

[youtube]wfquclTn5ZY[/youtube]

[youtube]mJhWUScvM_s[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

maniekn274

New member
Bez reklam
delikatnie mówiąc, to te ostatnie pasują tutaj jak wół do karety
bo to jest tak,cienkie są i wszystko, ze 180 mam teraz do czynienia co dzień ,ale jak kiki nawija pisz do blackninja i działamy,ha ha ,i wciskamy leszczom tematy i kasa się kręci,a jak i niech wszyscy wiedzą jak koledzy działają,kiedy pomagają to szacun ale na sto postów to 40 kup pan cegłę,pozdro he he
 

maxima26

New member
business is business , moje pierwsze wrażenie na tym forum było na 99% onkyo 609 oraz slynne jamo 606 , omało co bym nie kupił , ale co niektórzy z forumowiczów otworzyli mi oczy , nie było za puzno.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
bo to jest tak,cienkie są i wszystko, ze 180 mam teraz do czynienia co dzień ,ale jak kiki nawija pisz do blackninja i działamy,ha ha ,i wciskamy leszczom tematy i kasa się kręci,a jak i niech wszyscy wiedzą jak koledzy działają,kiedy pomagają to szacun ale na sto postów to 40 kup pan cegłę,pozdro he he
Polecaj inne fajniejsze których słuchałeś i kosztują tyle co Studio180, każdy ma do tego prawo.

business is business , moje pierwsze wrażenie na tym forum było na 99% onkyo 609 oraz slynne jamo 606 , omało co bym nie kupił , ale co niektórzy z forumowiczów otworzyli mi oczy , nie było za puzno.
Otworzyli Ci oczy, że trzeba kupić coś droższego żeby było zadowolenie, czy wymyślili coś lepszego w budżecie 609+606?
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Polecaj inne fajniejsze których słuchałeś i kosztują tyle co Studio180, każdy ma do tego prawo.


Otworzyli Ci oczy, że trzeba kupić coś droższego żeby było zadowolenie, czy wymyślili coś lepszego w budżecie 609+606?
no sorry stary ,ale jak kiki nawija że hk990+jbl no to ku...wa ręce opadają,daj za wzmak 4200 bo ja za vtyle mam,może koledzy za nawet mniej i kup do tego jbl 180,czy nawet 190 och panowie,porażka.dalej takie referencje i git będzie.:hihi:
 

pawelele

Member
hm, zdecydowałem się po odsłuchu na zestaw pm6004+ma rx6, pytanie tylko jaki sprzęt do odtwarzania muzyki do tego? w sumie w ogole nie zależy mi na odtwarzaczu płyt, bardziej na odtwarzaniu sieciowym, z komputera/usb/iPoda i najlepiej jakby odtwarzał radia internetowe. Czy jest jakieś urządzenie godne uwagi i tańsze od NA7004?
 
Do góry