stereo do 6-6.5 tys

damian820927

New member
Bez reklam
hm, zdecydowałem się po odsłuchu na zestaw pm6004+ma rx6, pytanie tylko jaki sprzęt do odtwarzania muzyki do tego? w sumie w ogole nie zależy mi na odtwarzaczu płyt, bardziej na odtwarzaniu sieciowym, z komputera/usb/iPoda i najlepiej jakby odtwarzał radia internetowe. Czy jest jakieś urządzenie godne uwagi i tańsze od NA7004?

Jednak miałem Nosa ;) Marantz + Monitor Audio w tej cenie gra bardzo dobrze jak za tą kasę.
Co do źródła ja doradzam Tobie ARCAM rDAC i laptop jako źródło, wszystko.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
no sorry stary ,ale jak kiki nawija że hk990+jbl no to ku...wa ręce opadają,daj za wzmak 4200 bo ja za vtyle mam,może koledzy za nawet mniej i kup do tego jbl 180,czy nawet 190 och panowie,porażka.dalej takie referencje i git będzie.:hihi:
Racja :) zobacz o której godzinie on to pisze, pewne błędy są wtedy nieuniknione.
 

pawelele

Member
a jak z jakoscia tego urzadzenia arcam rdac? bo cena i design zachęcający ale wielkość urządzenia w porównaniu do chociażby NA7004 czy innych urządzeń tej klasy jest dość zastanawiająca.
 

damian820927

New member
Bez reklam
rDAC to nie odtwarzacz to sam konwerter C/A źródłem będzie Twój komp, jakość tego malucha jest świetna głównie przez wejście usb cyfrowe opytk i coaxial poprawiają u mnie przestrzeń i dynamikę nagrań ale nie w takim stopniu jak usb bo tu zmiana jest ogromna ! Odsłuchiwałem ostatnio HEGEL HD2 na którego w prasie są ohy i ahy, bo noszę się z zamiarem dokupienia DACa do drugiego systemu.
I powiem szczerze barwa ciepła zaokrąglona dynamiki nie odczułem i przede wszystkim cicho bardzo było. Moim zdaniem rDAC lub jakikolwiek DAC prezentujący podobny poziom co rDAC jest bardziej funkcjonalny, komp ma wszystko co potrzebujesz duży dysk,mnogość najróżniejszych formatów, dlna i wifi dla droższej wersji ARCAM.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Jako, że @kiki przywołał tutaj moje wypowiedzi sprzed 2 lat na temat JBL ES, to podzielę się tutaj moimi opiniami po tym okresie i doświadczeniami z innymi kolumnami.

Zaraz po zakupie serii ES byłem z tych kolumn zadowolony. Zestaw się wygrzał i na muzyce na której mi zależy brzmiał dobrze. Porównywałem go z zestawami w podobnej klasie cenowej. Kolega ma Dali Concept 6 i podpinając je pod mojego Harmana 355 stwierdziliśmy, że ES grają dużo lepiej. Szczególnie w basie, którego w Dali nie było w ogóle. Jednak w miarę jedzenia apetyt rośnie ;) Zacząłem się rozglądać za innymi (droższymi) kolumnami. Dosyć przypadkowo miałem możliwość przetestowania u mnie w domu dwóch frontów z nowej serii Paradigma - 11v7. Jak usłyszałem jaki dźwięk wydobywa się z Paradigma to wtedy właśnie "szczęka opadła" - po prostu idealnie dla mojego ucha. Dynamika, czystość i bas idealne. Kolumny moim zdaniem perfekcyjne. Dodatkowo bardzo ważne znaczenie ma pokój w którym dokonujemy odsłuchu - moim zdaniem jest to najważniejszy parametr gdy chcemy dokonać jakiegoś wyboru. Co innego odsłuch w sklepie, nawet w pokoju odsłuchowym a co innego we własnych warunkach w takich jakich kolumny będą grały.
Nawet nie ma co porównywać Paradigmów do JBL ES - ale należy również pamiętać, że dwa fronty Paradigma są droższe od całego zestawu 5.1 JBL ES!
Po tym doświadczeniu wiedziałem, że jednak nie trafiłem, nie tyle w kolumny, co w klasę cenową w jakiej kolumn szukałem!
Skoro próg cenowy się zwiększył postanowiłem sprawdzić jeszcze tak chwalone tutaj Monitor Audio RX8. Dzięki zaprzyjaźnionemu salonowi odsłuchu w moim mieście dostarczono mi do domu nowiutkie RX8. Moim zdaniem te kolumny są dla mnie za spokojne. Czystość jest w nich piękna ale grają za spokojnie. Nie trafiły w mój gust. Oczywiście grają również dużo lepiej od ES ale znowu - klasa cenowa jest całkiem inna. Jednak porównując już RX8 i paradigm 11v7 muszę obiektywnie stwierdzić, że jak na moje ucho i mój gust muzyczny Paradigmy są o klasę lepsze! Stwierdziły to również dwie inne osoby będące na odsłuchu u mnie w domu. Dynamika tych kolumn po prostu powala na kolana.

W klasie cenowej do 3,5tys zł za cały zestaw 5.1 JBL ES są kolumnami bardzo dobrymi. Szczególnie w kinie nie można im nic zarzucić. Co do słuchania muzyki to jest to pewien kompromis i tutaj kolumny już tak dobre nie są. Ale pamiętajmy, że cena też ma tutaj znaczenie.

Jeśli jednak ktoś chce być naprawdę happy i ma więcej kasy to polecam nową serię Paradigm 11v7 - jak dla mnie mistrz w swojej klasie cenowej a i z droższymi (patrz RX8) radzi sobie dobrze. Słuchałem też nowych JBL Studio 190 i tutaj powiem wam, że nie wiem za co te kolumny dostały nagrodę EISA. Według mnie grają gorzej od... ES - tak gorzej. Jak dla mnie ten zestaw to porażka totalna. Chociaż tutaj głosy rozłożyły się 2-1 dla ES bo jeden z moich kolegów stwierdził, że studio 190 gra lepiej od ES, nie zmienia to faktu, że są dużo dużo słabsze zarówno od RX8 jak i 11v7

Obecnie mam w domu jeszcze zestaw JBL ES ale jak posłuchałem 11v7 to wiem, że niedługo to właśnie one będą u mnie stały ;)

Jak ktoś jest zainteresowany to ES mam na sprzedaż
 

pawelele

Member
Kurcze, powiem szczerze, że twój opis jest tak zachęcający, że pójdę jeszcze odsłuchać te paradigm studio 11v7, ale jak sobie radza przy nizszej glosnosci i bardziej spokojnej muzyce, gdzie glosniki basowe nie sa az tak mocno uzywane? I przede wszystkim, jaki wzmacniacz najlepiej współgrałby z tymi kolumnami?
 

don111

Banned
Nawet nie ma co porównywać Paradigmów do JBL ES - ale należy również pamiętać, że dwa fronty Paradigma są droższe od całego zestawu 5.1 JBL ES!
Po tym doświadczeniu wiedziałem, że jednak nie trafiłem, nie tyle w kolumny, co w klasę cenową w jakiej kolumn szukałem!
Paradigm 11v7 to wcale nie taka dużo wyższa półka cenowo, wiadomo że 11v7 są drogie ale to bardziej odpowiednik ES100 a nie ES80, tym bliżej do 7v7
co do drugiego zdania nowszej serii Magnat Quantum 65x pokazuje, że dużo lepiej nie musi oznaczać drożej od JBL
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Lepiej? Chyba inaczej :) Es to domowe estradówki i nic nie przybliża tak wygaru koncertów jak one. Inne kolumny mogą grać przyjemniej, czyściej i barwniej przy cichym/średnim/głośnym słuchaniu.
 

rafix01

Member
Bez reklam
a ja Wam powiem tak:
zamiast zmieniać kolumny do posiadanego amplitunera i (tu nie wiem z czego słuchacie muzyki) to za tę kasę kupicie normalny wzmacniacz stereo i odtwarzacz CD i na 100% Wasze "stare" kolumny zagrają nowym życiem :) ... zdziwicie się jaki to słaby dźwięk stereo miał Wasz dotychczasowy ampli :)
 
Do góry