Sprzet do edycji HD

mobor

Banned
nie przerbi - to jest jego najwazniejsza wada
Ale nie ma sie czemu dziwic- program ma 7 lat....

Dlatego czekam w koncu na jakis sensowny soft do maca mogacy edytowac hd natywnie tj bez debilnych dekompresji do nieskompresowanych formatów
 

sin111

New member
Mobor - nowe itele I7 juz dostepne - cena raczej odstrasza
http://www.allegro.pl/item487661807_intel_c2q_i7_965_extreme_3_2ghz_bloomfield_lga1366.html

POczekamy rok i wszystko sie ustabilizuje wtedy bedzie mozna kupic... ale jak to bywa na tym swiecie zwlaszcza w swiecie technologii, wtedy intel zaprezentuje Q8 albo czort wie co - i tak w kolko.... kiedys trzeba sie na cos zdecydowac... grunt ze ja QX6850 sprzedalem :D teraz juz po konsultacjach biore Q9550.
Pozdrawiam
 

T_G

New member
"Projekt który na 6.5 robię w 3 godziny ....
Na AP PRO tyle czasu zajmuje mi zrobienie samej czołówki. A że czas to pieniadz a robota nie jest płatna za roboczogodzinę tylko od zlecenia- wybrałem to co dla mnie szybsze - choć - i tutaj zgoda- pewnych rzeczy w 6.5 nie mam /ale akurat te rzeczy są dostepne jako extra wtyczki/
A do tego jeszcze jest w odwodzie FinalCUT - sto razy lepszy od każdego CS'a"

roznica w czasie nie wynika z tego ze wersja 6.5 jest lepsza, jak bys sie przesiadl i zaczal pracowac na CS3 to po jakims tam czasie bedziesz pracowacl jeszcze szybciej niz na 6.5

Generalnie to Final Cut nie jest taki rewelacyjny jak sie powszechnie uwaza (jak uwazaja ci co na nim nie pracuja), obsluga plikow avchd, tod itd to tragedia, montaz w full hd jest co najmniej kiepski, cena, zagniezdzenie funkcji, cena komputera pod fc, cena i dostepnosc dodatkowych wtyczek

premiere + photoshop + after fx + encore - kasuja cala konkurencje
cena tego zestawu jest smieszna jesli sie wezmie pod uwage co mozna na nim zrobic
 

mobor

Banned
No akurat tu sie nie zgodzę

TVN- wszystko na mac'ach, NationalGeographic = bez znajomosci Finala nie masz co skladac CV. To samo Discovery... to o czyms swiadczy

Ja sam mam zarowno kilka PC jak i 2 mac'i i mimo pewnych ograniczen- wolę zdecydowanie srodowisko mac'a. Programy Adobe doprowadzają mnie do szału - miałem kiedys AP PRO, Encore, Audition i AfterEffecta
Zanim sie zacznie na tym pracowac trzeba zaliczyć 5szt 300 stronnicowych ksiąg. Jedyne co mi się spodobało to Audition- ale tylko dlatego że nie był to w 100% soft Adobe jak wiemy

Do normalnej pracy wystarczy FinulCut Express /nie jest to bynajmniej odpowiednik adobe premiere elements/ Za ok 800zł mam porządny program wraz z kapitalnym titlerem opartym na jądrze Boris + dodatkowo program LifeType który generuje profesjonalnej jakości ANIMOWANE napisy z kanałem alfa w roli głównej - znane np z TVN
Cos takiego zeby wyrzezbic w AE trzeba tydzien posiedzieć - oczywiście za darmo bo praca jest płatna od zlecenia jak juz pisałem

To tyle w kwestii cen na MACu
A dodam że z Apple Update mozna sobie posciagac troche darmowych wtyczek do Finala...

W Adobe CS "uwielbiam" zasobożerność a'la WindowsVista w myśl zasady "RAMu zawsze za mało" i te cudowne rozwiazania np każdy plik audio program sobie konweruje do postaci nieskompresowanego 32 bitowego wav'a co zajmuje sporo czasu i mnóstwo gigabajtów na HDD...
Jedyne co Adobe robi dobrze to Photoshop i inny soft do poligrafii
 
Ostatnia edycja:

T_G

New member
"TVN- wszystko na mac'ach, NationalGeographic = bez znajomosci Finala nie masz co skladac CV. To samo Discovery... to o czyms swiadczy"
to o niczym nie swiadczy bo przyjmuja materialy na becie, wiec jesli tam nie pracujesz to nie ma zadnego znaczenia
a dla mnie praca tam nie jest szczytem marzen wiec skladac cv nie zamierzam
"Zanim sie zacznie na tym pracowac trzeba zaliczyć 5 300 stronnicowych ksiąg"
to najwidoczniej masz problemy z pojmowaniem bo soft jest bardzo prosty w obsludze a liczba videotutoriali jest ogromna i dostepna online od reki
"Do normalnej pracy wystarczy FinulCut Express /nie jest to bynajmniej odpowiednik adobe premiere elements/ Za ok 800zł mam porządny program wraz z kapitalnym titlerem opartym na jądrze Boris + dodatkowo program LifeType który generuje profesjonalnej jakości ANIMOWANE napisy z kanałem alfa w roli głównej - znane np z TVN
Cos takiego zeby wyrzezbic w AE trzeba tydzien posiedzieć" - TOBIE wystarczy do normalnej pracy i dla Ciebie jest on porzadny, podajesz argument - titler bo najwidoczniej z tego korzystasz, moje programy(montaze) leca w 6 stacjach telewizyjnych i we wszystkich napisy sa najprostsze z mozliwych a czcionka ARIAL - bo jest najbardziej czytelna
natomiast zrob layout graficzny w photoshopie, wrzuc na timeline i animuj kazdy layer osobno, zobacz ile czasu Ci to zajmie, takimi zagadnieniami mozemy sie rok przerzucac, kazdy pracuje na tym co mu pasuje
ale teksty - najlepszy, najszybszy no i w przypadku maca super stabilny - to sa smieszne po prostu
"To tyle w kwestii cen na MACu" - no to nie za duzo podales tych cen - jeden FCE - a ja Ci podam konfig na pc do montazu - plyta 700zl, 2x opteron quad core 3ghz - 1800 - 8gb ram - 900zl - GF GTX - 700zl (sredni ale wspomagajacy efekty czy to w CS4 czy w vitascene czy serii boris)
podaj odpowiednik tego konfigu na maca plus cena systemu - xp pro x64 -300zl - ceny brutto
"W Adobe CS "uwielbiam" zasobożerność a'la WindowsVista w myśl zasady "RAMu zawsze za mało" i te cudowne rozwiazania np każdy plik audio program sobie konweruje do postaci nieskompresowanego 32 bitowego wav'a co zajmuje sporo czasu i mnóstwo gigabajtów na HDD..."
4gb ramu starcza do konfortowej pracy premiere+photoshop (cs3-tego uzywam, cs4 jeszcze nie zakupilem), kolejne 4gb pozwalaja dolaczyc do tego aftera i przerzucac w dowolny sposob grafiki, kompozycje i materialy miedzy nimi real time , jesli do tego dodamy prace na 4 monitorach to wszystko jasne - przynajmniej dla mnie
co do generowania waveforma, jednym przeszkadza, innym jest pomocny, zalezy jaki material, czy jest potrzeba synchronizacji do dzwieku itd itp a miejsce na dysku chyba nie ma znaczenia przy dyskach ktore kosztuja 350zl za 1tera ?
"Jedyne co Adobe robi dobrze to Photoshop i inny soft do poligrafii" - twoje argumenty zaczynaja brzmiec mocno fanbojowo, nie ma oprogramowania najlepszego i uniwersalnego (dla mnie najbardziej zblizony do idealu jest zestaw adoba , dla Ciebie FC) a z tego co wypisujesz wynika ze oprogramowania adoba nie znasz ale sie o nim mocno negatywnie wypowiadasz
 

mobor

Banned
Nie jestem taki pewny kto tu jest fanboyem. Piszę obiektywnie z punktu widzenia kogos kto ma komputery klasy PC jak i MAC /4 PC/ a o Adobe się wypowiadam dlatego ze miałem z nim nieprzyjemność pracować. Jesli chodzi o srodowisko PC jest wiele innych, ciekawszych rozwiazań niż PremiereCS.
Moj znajomy uzywa tego dziadostwa. Przeliczony i zapisany projekt po ponownym otwarciu programu bardzo często wymaga ponownego przeliczenia /w całości/ Juz mi się zaanonsował żeby mu na nowo system postawić bo -tu cytat - "już mi kur..a ręce z gaciami opadają"
Dobry MAC PRO kosztuje ale w przeciwienstwie do PC na maczku mogę robić spokojnie kazdy mozliwy projekt na "zwykłym" macbooku pro i to na 4 programach jednocześnie - nie potrzebujac do tego 4 dedykowanych monitorów. Ale takie rzeczy /i wiele innych/ są tylko w MacOS...

PS FinalCut obsługuje pliki PS wiec z animacją layerów /i to programem Shake/ nie ma problemów. Efekty takiej pracy można podziwiac w kinach i telewizji
 
Ostatnia edycja:

T_G

New member
""Jedyne co Adobe robi dobrze to Photoshop i inny soft do poligrafii" "
"Moj znajomy uzywa tego dziadostwa."
"nie potrzebujac do tego 4 dedykowanych monitorów."

wynika z tego ze nie uzywasz tego softu i nie masz o nim pojecia,
twoj kolega albo uzywa pirackich syfow albo nie umie sobie systemu do montazu skonfigurowac, monitory nie sa dedykowane tylko przyspieszaja prace i zwiekszaja konfort (zdaje sie ze to Ci tez chodzilo)

jak dla mnie koniec tematu bo jestes niepowazny z takimi argumentami
 

mobor

Banned
ciesze sie ze konczysz bo twoje zapatrzenie w jedno jedynie sluszne rozwiazanie jest zenujace
Soft Adobe nie bez powodu dodawany jest GRATIS do kart za 1500zł... i to nie których bo oprócz Matroxa i BlackMagic nikt juz tego nie chce bundle'ować.

Miałem legala i to cały zestaw- tak jak kupiłem tak po miesiącu sprzedałem z ulgą
 
Ostatnia edycja:

mobor

Banned
i7 cechuje wlasnie znacznie wyzsza wydajnosc w procesach de-kodowania strymieni AV
Do aplikacji biurowych zdecydowanie lepiej zakupic starszą platformę - to samo tyczy się gier.
O opłacalnosci trudno się wypowiadac- wszystko zalezy od zasobnosci twojego portfela i tego jak bardzo zalezy ci na tym by komputer zamiast renderowac 130min - renderował minut 100...
 

sin111

New member
Mobor - maksymalny wydatek to 5500zl - ale chcialbym zamknac sie w 5tys.za plyte glowna, procesor, ramy, zasilacz,grafika, chlodzenie, 2 dyski twarde, nagrywarke bluray. mam juz obuidowe oraz karte dzwiekowa.
W sumie nie zalezy mi tak bardzo na tych 30min roznicy gdyz nie zajmuje sie profesjonalnei obrobka wideo - jak bede edytowac i zgrywac na bluray 3h materialu z kamery miesiecznie to bedzie to sukces:) . do gier bede uzywac kompa sporadycznie gdyz posiadam konsole i wiekszosc gier pokrywa sie... a aplikacje biurowe zawsze sie uzywe ale one to i lataja na moim wysluzonym athlonie 3200...
roznica miedzy icore 920 + plya + ddr3 a quad 9550 z odpowiednia plyta i pamiecia to jest jakies 800zl...

Jezeli sprzet ten ma sie sprawowac tak jak pisze 30-40% lepiej to osobiscie mysle ze kwota warta zainwestowania.
Szczerze powiedziawszy to ja pewnie z Q9300 bylbym i tak zadowolony...
 

kanon

New member
Mobor, twoje teksty o Adobe sa beznadziejne, prosze Cie nie neguj oprogramowania jezeli nie posiadasz o nim wiedzy, no chyba ze twoja wiedza o Adobe jest taka sama jak o jezyku polskim cyt. "Kupowanie dzis czegokolwiek na S775 to cofanie się wstecz juz na starcie" (cofanie wstecz) ...to wybacz ...przypominasz mi pana z drukarni ktory uzywa Corela i ubliza ludzia uzywajacym Illustratora.
 

mobor

Banned
odezwał się nastepny omamiony logiem Adobe...

A dłub sobie na tym badziewiu jesli an niczym innym nie potrafisz- to twoj a nie moj problem.
W środowisku PC jest od groma lepszych platform np Edius - ostatnio w wersji 5
Na forach jest trochę wpisów o tym ze nie mozna uzywac w projektach Premiere wiecej niz 500 liter /w programie do titlingu/ bo soft wariuje....
TO SĄ FAKTY !!!
O braku jakiegokolwiek sensownego zarządzania zasobami komputera już nawet nie wspomnę....

dla mnie mozesz sobie montować filmy nawet nożyczkami :)
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
" dla mnie mozesz sobie montować filmy nawet nożyczkami"
to mi sie podobalo :)
a jak wiemy tak sie robilo i bylo kino wspanialem pelne zachwytu, tak jak teraz HD tyle ze duzo wieksze.
 

pxl666

Member
Bez reklam
hmmm
tak zajrzalem sobie do tego watku...
uzywam vegasa pro 8 i pomimo ze srednio sobie radzi z zarzadzaniem pamiecia to edycyjnie nie znam wygodniejszego softu...polecam

codo uwag mobora odnosnie adoba to - znasz jakis alternatywny soft do AFTER EFFECTS?

noa maki sa juz na intelu wiec nie uwazam ze jest sens kupowac ten sam sprzet za 4x wiecej...lepiej zainstalowac makos na pc...
 

T_G

New member
mobor twoje uprzedzenia sa zalosne, jestes takim fanbojem ze plakac sie chce, sprawdzilem twoj cudowny Final Cut - jest rewelacyjny i jeden jedyny na swiecie , ma jedna mala wade - po zalozeniu efektu i jego przeliczeniu przy eksporcie jest ponownie przeliczany wg. mnie to eliminuje ten program wogole z pracy, poza tym wiele cikawych pomocnych rzeczy ma - na przyklad mam zalozone i policzone logo na calym materiale video, dodaje na logo "fade" sekundowy na koncu i co.... final cut chce przeliczac od nowa caly material ...... a wiesz co odpisal producent ? ze w pierwszym przypadku to tak po prostu jest a w drugim zeby odcinac koniec loga na ktory bedzie zalozony "fade" to bedzie liczyc tylko ten kawalek - rewelacyjny soft

Panu od sprzetu polecam komputer na opteronach, sa bardzo tanie i maja wlasny sterownik ramu, ogromny kop przy montowaniu materialu HD , niezaleznie od uzytego softu. Za 2tys masz 8 rdzeni po 3ghz z plyta.

doskonala alternatywa dla After FX-a to Combustion 2008 - rewelacyjny program, duzo szybszy, nie zzera zasobow, kozysta z pluginow od Aftera.

Sony Vegas na PC nie korzysta z 4 rdzeni a jego wesja 64bitowa ma skopany engine liczacy
Edius jest bardzo szybki ale nie dziala na XP X64, doskonale chodzi na xp 32bity i dobrze na Vista X64 (jednak sama vista od czasu do czasu sobie wskakuje w niebieski ekran)
 

pxl666

Member
Bez reklam
T_G napisał:
Panu od sprzetu polecam komputer na opteronach, sa bardzo tanie i maja wlasny sterownik ramu, ogromny kop przy montowaniu materialu HD , niezaleznie od uzytego softu. Za 2tys masz 8 rdzeni po 3ghz z plyta.

Sony Vegas na PC nie korzysta z 4 rdzeni a jego wesja 64bitowa ma skopany engine liczacy

ad 1- masz na mysli dwuprocesorowa platforme? tzn cena za dwa opterony na jednej plycie? tylko ze do tego dochodza ramy na ECC a te sa koszmarnie drogie ... masz moze jakis namiar na dobry e-sklep?

ad 2- mowie ze vegas jest marnie napisany ale ma swietne GUI i szybko sie go uczy oraz wygodnie pracuje...jest wersja 64 bit? co jest skopane? (jak sie to objawia?)
 
Do góry