Sprzet do edycji HD

sin111

New member
Witam wszytskich.
Jestem posiadaczem kamery Sony SR12 ktora material zapisuje w AVCHD. Slyszalem ze jest on trudny w edycji stad tez planuje zakupic komputer na ktorym bede mogl poprawcowac nad materialem HD.
Czy zalecacie kupno osobnego programu typu PINNACLE STUDIO 12 MovieBoard PCI http://allegro.pl/item475999423_pinnacle_studio_12_movieboard_pci_700_fa_gw.html
aby material przerabiany byl szybciej?
Planuje kupic nastepujacy komputer:
PLyta Asus Formula
Pentium Quad Core 2.4
2 dyski WD 750GB SATA2
8GB Ram 1000Mhz CLS C5
Grafika - Gigabyte X280 1GB RAM
LG Blu-Ray recorder
Bylbym wdzieczny za wszelkie sugestie ad zmiany komponentow sprzetu jak rowniez samej karty do edycji wideo( o ile takowa jest potrzebna).
 

agrestowy

Member
Rozumiem, że mówimy o systemie 64bitowym? Bo inaczej system nie wykryje 8GB ram. Chyba, że będziesz siedział na jakimś Windowsie Server.

Sprawdź czy na pewno ten Pack prawidłowo działa z 64bitowcami - czy są sterowniki itp. itd. Jak wszystko będzie ok - to myślę, że zestawik jest ok.

Sugestie (nie konieczne):
- Pomyślałbym o jakimś dysku systemowym - jakiś WD Raptor.
- A te dwa ww. połączyć w Raid 0. Lub wziąć mniejsze jedno talerzowe :)
- Grafika to trochę moim zdaniem rzecz dyskusyjna, bo aż tak dobra karta nie jest Ci potrzebna. Lepiej zainwestować w szybszy procesor (more Ghz :) ). Prędkość kodowania / dekodowania video przede wszystkim zależy od mocy obliczeniowej procesora, pamięci operacyjnej i szybkości dysków.

Pzdr
 

artineo

New member
Ja natomiast polecam zostać przy tej grafice. Wkrótce powinno być coraz więcej programów wykorzystujących nvidia CUDA (takich jak np. TMPGEnc 4.0 XPress) a wtedy nie procesor tylko karta graficzna będzie miała więcej do gadania.
Dyski w RAID 0 oczywiście. Osobiście wziąłbym szybszego procka (nawet rezygnując z części RAMu), chociaż ostatnio poszły górę :/
 

bemx2k

New member
sin111

Wszystko spoko w twoim zestawie ,ale na obrobke godziny materialu AVCHD + jakies FX'y i tak bedzie trzeba czasami poczekac
z godzine/dwie.

Przyszlosc w Cuda i wykozystaniu GPU ,
tam czasami obliczenia na 8800GT wychodza 2-3x szybciej niz na QuadCore CPU 3GHz . Jak juz QuadCore to tylko nowy na rdzeniu Yorkfield
Intel Core 2 Quad Q9300
Roznica w cenie 3stowki od wybranego przez ciebie ale warto .
Na tej plycie ktora wybrales z dobrym chlodzeniem bedzie bez jakniecia smigal na 3,2GHZ nie trzeba przypominac ze do obrobki Video potrzebny kazdy MegaHerc :)
 
Ostatnia edycja:

sin111

New member
Dzis kupilem procesor Intel Core 2 Extreme QX6850 kosztem obnizenia wydatkow na karte graficzna - czy to bylo dobre posunecie?
Mam andzieje ze bedzie widoczna roznica miedzy Extreme 6850 a prockiem ktory domyslnie mialem brac tj quad core 2.40ghz...
 

bemx2k

New member
sin111

Masakrycznie nierozsadny zakup ,no chyba ze w jakiejs cudownej promocji
Procki z seri Extreme z ciut szybszym Keszem
nigdy nie byly warte swej ceny , nawet jak go podkrecisz na spoko 3,6GHz
to i tak polesony przezemnie wczesniej :Q9300 bedzie szybszy w wiekszoci aplikacji .
 

sin111

New member
To jest test ktory znalazlem grzebiac w necie - w prawdzie porownanie jest tylko do q6600 - ale to ejst domyslny procek ktory chcialem brac(2.4ghz) a polecany q9300 ma taktowanie 2.5ghz.
http://www.hardwarezone.com/articles/view.php?cid=2&id=2317&pg=6

z testu jasno wynika ze 6850 jest znacznie szybszy. mam totalny zawias bo czytajac wasze komentarze czuje sie jakbym spuscil 1200zl w klozecie...
powiedzcie prosze czy oddawac go i kupowac normalny quad 2,5ghz??
 

bemx2k

New member
Nie no zeby nie bylo ,proc ktorego wybrales jest calkiem OK
tylko mozna by bylo kupic tanszego rownie wydajnego
z nowszymi instrukcjami SSE4.1/.2
nowszego np. Core 2 Q9300 i lekko go podkrecic do ponad 3GHz
oczywiscie nic nie stoi na przeszkodzie zeby podkrecic Q6850 Extreme .
Uwazam ze nie musisz sie martwic i myslec o wymianie CPU ze strata.
 

bemx2k

New member
mobor

Popatrz na pierwsze testy wydajnosciowe platformy I7
mozna powiedziec ze jest nie ciekawie , dobra plyta glowna
kosztuje ponad 2x drozej niz pod s775 , dobry ram DDR3 ponad 2x drozej nowe proce sa 30% drozsze ..... zysk wydajnosci ,czasami 20-25% w stosunku do tego samego zegara co np z Q9300
innym razem +10% w codziennym uzytkowaniu :/

Szczerze , to co zamowil/kupil sin111 bedzie wydajnym sprzetem nawet na 2 lata . Sam rozwazam podmiane proca na cos klasy Q9300 z dobrej seri co poscic bede mogl na 3,6GHz do tego RAM co zrobi ponad 1100MHz i bedzie szybka maszyna na spoko lekko ponad rok czasu .
Nowa platforma i7 musi uledz modernizacji zanim zrobi furore
wiadomo o problemach nowych CPU a dokladnie wbudowanego w niego kontrolera pamieci z pamieciami wymagajacymi napiecia wyzszego niz 1.65V przy czym wszystkie wydajne DDR3 1800-2000 wymagaja wlasnie 1.7 do 1.9V :)
wiec .... obecnie I7 nie potrafi wspolpracowac z szybkimi DDR3
wielgachny blad Intela i przyjdzie poczekac jakies 6 miesiecy na nowa poprawiona Revizje .
 
Ostatnia edycja:

T_G

New member
polecam Intensity Pro z Premierem CS3, pozwala na montaz full hd, ma wszystkie we/wy i korzysta z doskonalego kodeka black magic
mozna kupic za 1400-1900 brutto

p.s. w tym zestawie jest tez Encore CS3 i Onlocation CS3 wiec sa to smieszne pieniadze w porownaniu do mozliwosci zestawu
 

mobor

Banned
bamx2k

Ja to wszystko wiem- dlatego napisalem że CZEKAM /na spadek cen/ :)
Na razie montuje jeszcze głównie DV a do tego celu poczciwe PentiumD wystarczy aż nadto


Co się tyczy Premiere CS3. Jakoś nie łąpię logiki montazu na programach Adobe.. Poczciwy 6.5 jest nadal niedoscignionym wzorem. Mam wprawdzie 2 maki z FinalCutem ale montowanie HD na maku to droga przez mękę. Jakieś dziwne akrobacje z plikami, fatalna obsługa formatów HD /np z kamer HD/....
Zainstalowałem juz 2 pakiety "wszystkomających i cudownych" codecków a ten wspaniały MacOS nadal nie umie nawet odtworzyć w QuikTime pliku MTS
To tzw pierwsze wrazenia - ale reszta nie jest taka zła ;)
 
Ostatnia edycja:

T_G

New member
hmmm nie za bardzo rozumiem, czym sie rozni montaz na premierze w wersji 6.5 od kolejnych wersji ??? dla mnie poza tym ze szybciej, wiecej mozliwosci i duzo latwiej to nie ma jakichs negatywnych oddzwiekow
 

sin111

New member
Jaka plyte glowna polecalibyscie pod procek ktory kupilem - qx6850? Planuje max wydac 700zl na plyte... Na to pojda tez kosci RAMu 8gb 1000mhz...
 

mobor

Banned
TG

Projekt który na 6.5 robię w 3 godziny ....
Na AP PRO tyle czasu zajmuje mi zrobienie samej czołówki. A że czas to pieniadz a robota nie jest płatna za roboczogodzinę tylko od zlecenia- wybrałem to co dla mnie szybsze - choć - i tutaj zgoda- pewnych rzeczy w 6.5 nie mam /ale akurat te rzeczy są dostepne jako extra wtyczki/
A do tego jeszcze jest w odwodzie FinalCUT - sto razy lepszy od każdego CS'a
 
Do góry