Sprzęt AGD, materiały budowlane itp. - pytania i porady

Karol1976

Active member
Bez reklam
Chciałby sobie złożyć jakiś dobry komputer, taki który posłuży mi co najmniej kilka lat i taki który pozwoli mi ogrywać najnowsze tytuły. Czy macie może jakąś stronę albo sklep gdzie dostanę gotowe zestawy albo ktoś będzie mi w stanie pomóc, bo ja kompletnie się nie znam na temacie składania pcetów.

Do jakiej kwoty szukasz ?
 

rusila

New member
ok 5000. Tylko tak jak napisałem chciałbym żeby posłużył mi kilka lat i pozwolił grać w nowe tytuły na przyzwoitych ustawieniach. Jeżeli taki budżet jest za mały mogę dorzucić kilka złotych ale jeżeli nie ma takiej konieczności wolałbym nie przepłacać.
 

dmk84

New member
Witam
Potrzebuje porady odnosnie plyty indukcyjnej. Na co zwrocic uwage przy kupnie,jaka firma,jak z awaryjnoscia. Nie musi posiadac wodotryskow,podstawowe opcje i energooszczednosc. Ogolnie przechodze z kuchi zamknietej na aneks i z kuchni wolnostojacej na taka w zabudowie. Aha,musi miec mozliwosc podlaczenia 1fazowego,stara instalacja w bloku ktora ma byc wymieniana. Jakies plusy,minusy takich rozwiazan?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Musisz sprawdzic czy 1 faza ci ogarnie - - maksymalna moc. i zabezpieczenie.

Ja kupilem zwykla, jedna z tanszych ale 2 fazowa Amica. Po 4 / 5 latach jak dzialala, tak dziala. Jeden panel slabiej grzeje od pozostalych nie wiem czy tak ma byc, zle podlaczone czy cos dziala nie tak... Ale mamy jeszcze trzy wiec nie przeszkadza to w uzytkowaniu.

Chyba nic specjalnego w tych plytach nie ma, jakiej firmy bys nie kupil.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Kolego płytę bierz najtańszą bo i tak one zdychają średnio po dwóch latach, ja teraz do nowego domu wziąłem Amice z możliwością zrobienia dużego pola.
 

dmk84

New member
A z ciekawosci,macie moze te plyty w bialym kolorze?
Jak ogolnie one wygladaja np po roku uzytkowania? Jakies nadmierne zarysowania,zmatowienia itp.
 

dmk84

New member
Bede klad od nowa instalacje pod kuchnie i tak sobie wymyslilem ze poloze juz kable do 3faz ale do czasu remontu instalacji w bloku bedzie plyta na 1fazie ale musze to jeszcze skonsultowac z elektrykiem. Tez wstepnie padlo na Amice bo nie drogie i calkiem ladnie sie prezentuja. Zona zwrocila uwage na biale plyty ale sie zastanawiamy jak beda wygladac po kilku miesicach. Na necie sa zdjecia z zazolknietymi rysami itp itd.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Moja mama już dwa razy reklamowała płytę Amica (podłączoną dwufazowo) . Niestety ja jej ją doradziłem i teraz sobie w brodę pluję. Chociaż wiem, że teraźniejsze sprzety się częściej psują, to i tak dwie naprawy w ciągu paru miesięcy, to trochę za dużo, ponieważ jest się parę dobrych dni bez możliwości przygotowania obiadu. Zauważyłem też, że płyta przy gotowaniu np. rosołu, nie grzeje cały czas, tylko włącza się i wyłącza (nie wiem czy to dobre, czy złe?) Pomyśl jeszcze o jednej rzeczy, a mianowicie o głośności płyty, ponieważ w osobnej kuchni nie robi to znaczenia, lecz w aneksie już może (chociaż pewnie pochłaniacz będzie głośniejszy).
 

DrWredman

Active member
Białej bym nie zaryzykował. Rysy na pewno będzie widać. Mój czarny Whirlpool (był z górnej półki) działa do dziś, a minęło 12 lat. Co prawda jest 3fazowy.

Odradzam Electroluxa. Szwagierka już po roku ma ślady po garnkach i nijak tego nie można wyczyścić.

Warto zwrócić uwagę na ilość stopni mocy. Ja mam 9 + Power (dopalacz do szybszego grzania, którego właściwie już nie używam). Czasami brakuje coś pomiędzy, ale po latach już się nauczyliśmy z tym żyć. Są płyty co mają kilkanaście stopni mocy więc łatwiej dopasować moc pod różne potrzeby.

Podobno są też płyty, które można montować pod 1 faze i pod 3 fazy, ale nie wiem jak to działa w praktyce.

Plusem płyty indukcyjnej (oczywiście poza wszystkimi jej zaletami) jest to, że zmusza cię do częstszego wycierania, bo zalepiona wygląda paskudnie :)
 

dmk84

New member
Oooo! A o tej glosnosci to mnie rabit zaskoczyles. A skad ona sie bierze? Jest w nich jakis system chlodzenia czy co?

Czyli jest swiatelko w tunelu ze plyta moze dzialac dlugo i bezawaryjnie ;)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Mnie sie wydaje, ze plyta indukcyjna to tak proste i archaiczne urzadzenie ze obojetnie co kupisz bedzie ok. Najlepiej kupic cos firmowego z 5 letnia gwarancja i w nosie.

Zona i tak kupila sobie przenosna gazowke, zrobilem jej wozek i weki czy golabki gotuje w garazu na gazie.
 

dmk84

New member
Tez myslalem wlasnie o rozszerzonej gwarancji.
Lolo a co stoi na przeszkodze zeby weki i golabki robic na indukcji? U mnie to dosc czesty zestaw ;)
 

rabit

Active member
Bez reklam
Nie wiem skąd się bierze, ale w Amice jest takie dziwne świszczenie, które dość mocno słychać. Ja mam Samsunga i jest to praktycznie niesłyszalne. Oprócz tego oczywiście jest chłodzenie.

Dokładnie tak jak Lolo pisze, dobrze byłoby dokupić pięcioletnią gwarancję.
 

DrWredman

Active member
u mnie żadnego chłodzenia nie ma albo jest niesłyszalne. Płyta lekko bzyczy sygnałem przerywanym ale tylko na bardzo niskich ustawieniach.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Ja mam Bosch już 5 rok - nic się nie dzieje złego.
Kilka porad może się przydadzą :
- zwróć uwagę na samo sterowanie i zmianę mocy - niektóre mają coś w rodzaju przesuwnego sterowania w kółko inne ile razy naciśniesz tyle zwiększy/zmniejszy się moc - w niektórych płytach jest to dość zawile rozwiązane i trzeba się sporo naklikać :)
ja wybrałem taką która ma każdą moc oddzielnie - naciskam odpowednie pole i już grzeje a nie że muszę przeklikiwać ileś opcji
- funkcja boost - szybkie grzanie - dal mnie fajna opcja
- jak są małe dzieci to też zwróć uwagę na możliwość zablokowania takiej płyty aby szkraby przez przypadek czegoś nie powłączały
- zdecydowanie kolor czarny
- jak chcesz używać np. brytfanny to są takie które pola grzewcze łączą się po położeniu właśnie brytfanny ale jak położysz garnek to grzeje tylko w tym miejscu gdzie leży garnek
- jeśli chodzi o głośność to mojej nie słychać wogóle :)
 
Do góry