Sprzedaż plazm Panasonic w marketach

marti5

New member
Witam!
Jestem tu "nowy", więc na początku pozdrawiam wszystkich forumowiczów ;)
Od wielu tygodni szukam dla siebie odpowiedniego sprzętu i generalnie przeszedłem długą wędrówkę od plazm przez LCD z powrotem do plazmy - a konkretnie do Panasonica Viera 42". Waham się pomiędzy rozdzielczością 1024x768 a 1920x1080 i dlatego odwiedzałem bydgoskiego Saturna i Media Markt aby rozwiać naocznie swoje wątpliwości. Niestety nowości (X10E i G10E) montowane na "wyspach" Panasonic'a i wyświetlają jedynie dema z BlueRay, więc jakość jest rewelacyjna i trudno jest podjąć decyzję czy warto dorzucić sporo kaski do fullHD. Na wielokrotne moje prośby o podłączenie dla porównania pod sygnał SD z naziemnej lub SD i HD z jakiejś platformy cyfrowej otrzymywalem zawsze tę samą odpowiedź (zawówno w Saturnie jak i w MM): Panasonic Polska nie wyraża zgody na podłączanie sprzętu do innego źródła niż przez ich wskazane. Zadzwoniłem dzisiaj do centrali Panasonic'a i kategorycznie zaprzeczyli, że nie prowadzą takiej polityki i problem mam zgłosić do kierownictwa marketów. Oczywiście to uczyniłem: kierownik działu TV Saturn również z wielkim oburzeniem zaprzeczył, aby Panasonic zakazał podłączania ich produktów do innego źródła na specjalne życzenia klientów i poprosił abym wskazał mu tego pracownika, który rozsiewa takie herezje. Zaprosił mnie do sklepu z zapewnieniem, że "będzie pan zadowolony". Natomiast kierownik działu TV z MM, stwierdził że b.dobrze zna swoich pracowników i jest przekonany, że nikt takich głupot klientom nie opowiada. Dodam, że informacje takie ja uzyskałem 2 razy osobiście, także moich 2 kolegów oraz jeszcze dodatkowo dzisiaj usłyszałem ją telefonicznie. Żałuję tylko, że nie nagrałem sobie tej ostatniej rozmowy na komórce żeby odtworzyć panu kierownikowi, próbował zrobić ze mnie głupka. Powtórzę - zawsze nie bylo wykrętów, że nie mam czasu, abo bo mi się nie chce, nie mam takiego dlugiego kabla antenowego czy nie mamy innego sygnału - tylko że Panasonic ZABRONIŁ!
I gdzie tu jest prawda - kto kłamie? Jest to dla mnie taka żenująca sytuacja ... Chcę zostawić kasę w sklepie, tylko najpierw chcę się przekonać naocznie jaką jakość będę miał w domu na ekranie na słabszym sygnale - ale nie można :???: . Wiem że "kto jak kto", ale chyba SD wychodzi im zdecydowanie lepiej na ekranie w przeciwieństwie do b.wielu LCD, więc what's up??? Czy naprawdę kierownicy nic nie wiedzą o "przekrętach" na sali? Czy to są podobne praktyki do tych prowadzonych przez firmy farmaceutyczne, gdzie przedstawiciele firm płacą "pod stołem" pracownikom aptek za zwiększoną sprzedaż wybranych leków bez recepty?
 
Ostatnia edycja:

centur

New member
tak naprawdę mało który sklep ma kablówkę w sd lub platformę, przynajmniej z tych duzych,w mniejszych z reguły mają ale tez nie zawsze, z sd lepiej sobie poradzi hd ready choć nie wszytscy dostrzegą różnicę, tu większą rolę odegra elektroinika, polepszacze i skalery niz pixele ..........
 

Jarema

New member
W Olsztynie w MM Panas gra na jakimś chłamowym sygnale od kiedy pamiętam, a obok pomykają na żyleta-demach Soniacze Samsungi i inne. Dzisiaj widziałem nową plazmę 600 Hz. I co z tego jak jechała na takim sygnale jak Wolna Europa w latach 80-tych w Polsce.
 

chaberm

New member
W tych marketach to jacyś debile pracują co się nie znaja albo dostaja w łapę od producentów. No bo jak wytłumaczyć fakt ze nowa plazma panasonica który wyciąga 600Hz jest w markecie ustawiona na 50Hz a obok dla porównania stoi Badziewny LCD szajsung na którym obraz w porównaniu z tym panasem to brzytwa.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
nie wiem czemu takie bzdury tu sa wypisywane, albo jakies debilne sklepy, ja bylem w saturn, itd i zero problemow z podpieciem do czegos innego, jak i te glupie gadanie jak to plazma leci na kiepskim sygnale a lcd na miodzio super sygnale, osobiscie sprawdzalem w roznych sklepach i tak nie bylo, porownywalem LCD i plazmy w roznych duzych marketach (MM, Satur, electro w) nie widzialem zeby ktos specjalnie robil w konia i chetnie moglem sobie testowac, nawet chetnie pomagali jak mialem swoj sprzet bo sami chcieli zobaczyc roznice i nie bylo gadania ze nie moga bo cos tam.

LCD i PLAZMY byly na tym samym sygnale!

kupujacy wybiera co ma kupic, plazma i lcd jest dobra trzeba tylko wybrac co sie chce.
 

kris_wormwood

New member
Seba_Fan napisał:
nie wiem czemu takie bzdury tu sa wypisywane,... jak i te glupie gadanie jak to plazma leci na kiepskim sygnale a lcd na miodzio super sygnale, osobiscie sprawdzalem w roznych sklepach i tak nie bylo...
LCD i PLAZMY byly na tym samym sygnale!
quote]

Nie podniecaj się, bo Ci żyłka pęknie. Wszystkie sklepy zwiedziłeś, że tak dobrze wiesz? Jeżeli Ty akurat trafiłeś na sklepy w których wszystkie telewizory były podpięte pod ten sam sygnał i obsługa sklepu dawała możliwość porównania różnych źródeł sygnału, to tylko chwała im za to. Jeśli któś pisze coś innego, to nie zarzucaj mu, że pisze bzdury i głupio gada. Najwyraźniej różne oddziały nawet tej samej sieci różnie podchodzą do klientów, co jest trochę smutne,że nie mają wypracowanych standardów. Ja np. bardzo często widzę, że w marketach RTV marki "promowane", najczęściej Samsung i Sony, wyświetlają demka na BD a na reszcie telewizorów leci jakaś telenowela w SD. Sam nie prosiłem o zmienianie źródła, więc nie powiem z doświadczenia jak by na to zareagowali sprzedawcy, tym bardziej nie sprawdzałem ich zachowania celowo, ale nie zarzucam innym, że piszą pierdoły.

Z drugiej strony czasami zdarza się pozytywne zaskoczenie. Mój znajomy przed kupnem plazmy miał możliwość w markecie podpięcia swojej PS3 i sprawdzenia na swoich grach i filmach jak wygląda obraz. Taki sklep naprawdę ceni klienta, ale nie można powiedzieć, że to reguła.
 

Bartos81

Member
Bez reklam
Kiedyś byłem w Oszołomie na stanowisku RTV pooglądać sobie TV , przyszło młode małżeństwo chcąc kupić TV, nie mieli sprecyzowanych wymogów sprzedawca oczywiście ładnie im wytłumaczył co i jak i z całego działu Panasoniców Samsungów, parę JVC i LG zaprowadził ich do jednego z chyba dwóch LCD Daewoo zachwalając w niebiosa obraz kolorystykę niezawodność itp, Młodzi chyba się zdecydowali na ten TV, nie wiem bo odszedłem, ale aż chciało mi się podejść i pogadać z nimi i sprzedawcą :)
 

kriswas

Member
Bez reklam
Witam i pozdrawiam wszystkich userów tego forum. Jest to mój pierwszy post w tym temacie, choć sama tematyka tego forum jak i liczne problemy poruszane na nim nie są mi obce, a w niektórych przypadkach, nawet pozwoliły na wykorzystanie w pełni możliwości posiadanego sprzętu. Powyższe wypowiedzi nt. demonstrowania sprzedawanego sprzętu hdtv w marketach, świadczą o jednym, a mianowicie, że pracownicy marketów typu MM, Saturn itp. nie zawsze są właściwymi osobami na właściwym miejscu. Co jest normalne w życiu. Natomiast to, co opisane zostało w pierwszym poście tematu, to czysta polityka marketingowa, świadcząca o tym, że Panasonic Polska popełnia błąd, nie kontrolując sytuacji w tychże marketach. Należy tylko mieć nadzieję, że aktualna sytuacja ekonomiczna, czytaj: kryzys, wymusi na producentach większą dbałość o klienta, co przełoży się na zmianę podejścia obsługi marketów do nich. Ja lubię, po lekturze tematów z forum, udać się do jednego z takich marketów i ... no właśnie, popatrzeć, jak młody sprzedawca / choć nie zawsze /, zaczyna błądzić i popadać w coraz większą panikę, w miarę jak zaczynam poruszać, a to taką lub inną kwestię na temat konkretnego typu sprzętu. Naprawdę jest to niezły ubaw. A szczyty są, gdy do sklepu trafi klient zupełnie zielony w temacie - Koń Polski by się uśmiał! Co Ci sprzedawcy potrafią wymyślać.:)
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Za "wyspę" producent typu Sony, Samsung, Toshiba płaci słoną cenę marketowi.
Panas nie ma na to środków. Upada.
 

kris_wormwood

New member
bluray napisał:
Za "wyspę" producent typu Sony, Samsung, Toshiba płaci słoną cenę marketowi.
Panas nie ma na to środków. Upada.

Może upada, albo nie. Raczej ma słaby marketing, lub wychodzi z założenia, że dobre produkty obronią się same. W salonach FotoJokera, Sony instaluje 50" panel, by wyświetlać na nim reklamy aparatów serii alfa. To, że podobnych telewizorów nie wstawia ani Canon, ani Nikon, nie świadczy o tym, że upadają.
 

Jarema

New member
Seba_Fan napisał:
nie wiem czemu takie bzdury tu sa wypisywane, albo jakies debilne sklepy,

Nie wiem nawet czy warto komentować taki wpis. Bo to chyba dotyczyło mojego wpisu?

Pozostaje tylko ogłosić "Kolegę" Seba_Fan Wszechobecnowiedzącym i dać wyłączność na udzielanie odpowiedzi.

A ja idę do okulisty, bo z tego co Seba_Fan autorytatywnie stwierdził nie widziałem tego co powinienem widzieć. I nie robi różnicy że ja byłem w sklepie w Olsztynie a nie w W-wie. Lub może nie wiem co widziałem.

Poproszę jeszcze "Kolegę" Wszechobecnowiedzącego o jedyny słuszny i właściwy namiar na odpowiedniego lekarza. Bo sam na pewno nie trafię:hmm:
 
Ostatnia edycja:

z3

New member
Bez reklam
człowieku, bzdury jakie piszesz przebiły już dawno sufit.

Pioneer to firma niszowa, która w rynku TV nie miała nawet kilku % rynku światowego.

Nie będę już wspominał o innych argumentach bo to za duży off top
 

kris_wormwood

New member
bluray napisał:
PIONEER też tak uważał.

Czyli wg. Ciebie Pioneer myślał, że skoro ich plazmy będą super, to ludzie będą płacić 20 tys. pln za tv zamiast 2 tys. za jakieś Daewoo więcpo co się reklamować? Ale dlatego, że się nie reklamowali, to ludzie kupowali tv za 2 tys. a nie 20 tys. za Pioneera. Kurczę, jesteś genialny, sam bym wydał 20 tysi, gdyby Pioneer się tak reklamował, a nie 3 tysiące na mojego Panasonica. Pewnie tak zamo zrobili by inni ludzie.

Gdybyś nie zrozumiał ironii to tłumaczę, że Pioneer tak jak napisał z3 to firma niszowa, nie dla przeciętnego Kowalskiego, którego na takie telewizory po prostu nie stać. Jeśli wycofują się z jakiegoś rynku, to na pewni nie dla tego, ze ich sprzedaż spadła z powodu "nie reklamowania się". Bang&Olufsen też się nie reklamują, a jakoś nie wycofali się jeszcze z rynku audio.
 

hazbi

New member
W Gdańskim MM jest "wyspa" Panasa, jeszcze gdzieś indziej widziałem w trójmieście ale nie pamiętam gdzie. Z tego co pamiętam to puszczają tam demka Panasa i obraz jest jak żyleta. Ale z tego co widzę to Samsung, najczęściej jest polecany.
 

marti5

New member
co sklep to inny obyczaj

Czyli widać z naszych obserwacji jak to różne panują zwyczaje prezentowania sprzętu w różnych sklepach/miastach nawet tej samej sieci. W Bydgoszczy i Trójmieście na Panasonikach obraz żyleta w HD a w innych miastach SD. Z punktu widzenia marketingowego, dając super sygnał powinno się lepiej sprzedawać, więc powinienem być tylko zadowolony, że miałem możliwość naocznie się o tym przekonać że np. 42G10E jest warty swej ceny (oczywiście nie tej wyjściowej 5500, tylko raczej tej bliższej 4000 ;) ). A ja zamiast brać to jeszcze marudzę że chcę zobaczyć z SD analog i z SD z platformy (ew. z DVD):roll: . Chyba muszę się w takim razie przejechać do Olsztyna albo Wrocka, a najlepiej to do Stolicy, skoro tam takie rzeczy się dzieją (... to tylko w Erze :grin: )
Potwierdzam również, że zdecydowanie LCD Samsunga i Sony mają największe uznanie wśród pracowników/doradców.
pozdrawiam
 

kriswas

Member
Bez reklam
Mam wrażenie, że nie zawsze wydane pieniądze przez poszczególnego producenta na marketing i reklamę, przynoszą oczekiwany efekt końcowy. Wydaje mi się, że w dobie internetu i możliwości globalnej wymiany informacji o wiele lepszy efekt finansowy producentowi przynosi jakość, stosunek ceny produktu do jego wyposażenia, gwarancja i serwis, co znajduje potwierdzenie w licznych forach tematycznych / wymiana spostrzeżeń przez indywidualnych użytkowników /, a stricte, jeżeli chodzi o reklamę, to liczy się właśnie pomysł i jakość jego realizacji. Poza tym temat jest tak szeroki i wieloaspektowy, że co byśmy nie napisali, to przeważnie zawsze znajdziemy argument na potwierdzenie tego. Dlatego zawsze jeśli zapada decyzja o kupnie czegoś do domu w temacie technika szeroko rozumiana, wiele czasu poświęcam na czytanie opinii użytkowników np. na forum takim jak to, a rzadko kieruję się opiniami sprzedawców. Wizyta w sklepie sprowadza się do zademonstrowania konkretnego, wybranego egzemplarza sprzętu dla swojej lepszej i ładniejszej połowy;)
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
do Bluray:

Tobie to upada, ale tylek na muszli klozetowej, za kazdy razem jak idziesz do ubikacji zrobic cos "twardego". Placisz za to Ty, kupujac papier toaletowy. Wiekszej bzdury , jak o upadku Panasonica juz dawno sie slyszalem , heh...
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
PIONEER był tak pewny siebie, że skutecznie ukrywał swoje produkty więc nikt ich nie kupował, aż padli. Skrócona historia marki PIONEER.
Za 5090H płaciłem XII 2008 10 050 zł brutto faktura.
I do dziś za taką cenę kupicie ten model.

Owszem są wyspy ale nieliczne Panasa. Np. Euro-AGD KLIF Wawa.
Tamże pokazują materiały z firmowych BD.
Ot taki kit nagrany 1080p/30 fps dla ukrycia problemów z 24 fps.
Poproście o puszczenie z tego dysku materiału testowego na smużenie i GG.
Albo puścicie BD z 24 fps-ami to zobaczycie brak płynności w ruchu - judder.
Dziś Panas to taka taniocha. I tyle kosztuje ile jest warta.
Trochę się trzeba na tym jeszcze znać.

Płytę BD Panasa 2008 znajdziecie na torrentach.
Plik o który chodzi ma ok 1,7 GB. Tamże mapa- globus, latające kwadraty itp.
Główny (pokazywany) ma ok. 6,5 GB.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
kris_wormwood napisał:
Seba_Fan napisał:
nie wiem czemu takie bzdury tu sa wypisywane,... jak i te glupie gadanie jak to plazma leci na kiepskim sygnale a lcd na miodzio super sygnale, osobiscie sprawdzalem w roznych sklepach i tak nie bylo...
LCD i PLAZMY byly na tym samym sygnale!
quote]

Nie podniecaj się, bo Ci żyłka pęknie. Wszystkie sklepy zwiedziłeś, że tak dobrze wiesz?

bylem w duzej ilosci sklepow i nie bylo problemu itd, pewnie dla sprzedawcy jest nudne, jak poraz 100 przychodzi gosc z tym samym i to samo chce zobaczyc, ale ja mialem cos ciekawego i sami chcieli zobaczyc jak jest i sami mi dawali sprzet zeby zobaczyc, wiec trzeba tez odpowidnio zainteresowac, chociaz ostatnio bylem w saturnie na glebockiej i trafil mi sie jakis matol co ciezko mu bylo nawet plyte do odtwarzacza wlozyc, ale nie robil problemow, ale checi do zycia nie mial, tak wiec bylem w calej wawie i nie spotkalem sie z problemami i tez tego typu jako tak biedne te plazmy sa podpiete pod slaby sygnal itd, sam testowalem plazmy
a to ze producent daje material itd to co kurcze inny ma korzystac, coca-cola daje swoje lodowy do sklepow i co ma ktos trzymac tam browara.
a co do zylki to mi pekla, ale z innego powodu i nie jest to fajne, wiec swoj tekst zatrzymaj dla siebie
masz wolny kraj idziesz do innego sklepu i juz, albo innego sprzedawcy.

J-B napisał:
Kiedyś byłem w Oszołomie na stanowisku RTV pooglądać sobie TV , przyszło młode małżeństwo chcąc kupić TV, nie mieli sprecyzowanych wymogów sprzedawca oczywiście ładnie im wytłumaczył co i jak i z całego działu Panasoniców Samsungów, parę JVC i LG zaprowadził ich do jednego z chyba dwóch LCD Daewoo zachwalając w niebiosa obraz kolorystykę niezawodność itp, Młodzi chyba się zdecydowali na ten TV, nie wiem bo odszedłem, ale aż chciało mi się podejść i pogadać z nimi i sprzedawcą :)
czemu, to zle TV sa, przeciez wszystko to te same, widzialem te TV nie sa zle
sam kiedys kupilem i jest super i dalej smiga, a inne padaja.


kriswas

to znaczy ze wszyscy maja sie na wszystkim znac, jestes madry, bo siedzisz na forum, TV jest tak duzo ze trudno ogarnac je wszystkie tak jak te zmiany, ktore sa w nich robione i mnie nie dziwi ze sie nie znaja, ale ja nie robie z tego smiechu, to my kupujemy a nie oni, idz w stanach do sklepu tam zobaczysz debila co nie ma zielonego pojecia, bez obrazy za 1200zl on ma kur... uczyc sie codziennie o TV co maja co wprowadzaja itd, bez jaj, Ty sie znasz przez chwile bo chcesz TV kupic i szukasz i czytasz, a pozniej co dalej bedziesz czytal o kazdym TV wystarczy zobaczyc ile jest tego tutaj, kazdy watek czytasz i wiesz
dla mnie sprzedawca w sklepie to nie jest osoba, dzieki ktorej wybiore sprzet i go kupie, on ma mi pokazac gdzie jest i jaka ma cene i troche i nim opowiedziec.

Co do polityki firm w czasie kryzysu, to raczej tnie sie wydatki a nie zwieksza, a to ze panasonic daje dupy za przeproszeniem to jest ich wina a nie sklepu, tu nie jest wina sklepu ze nie dbaja o to, takiego sklepu jest interes kupic od panasonica tanio i sorzedac troche drozej, duzo moze wiecej, u nasz przedstawicieli firm nic nie robia, ale moge powiedziec jedno zobaczcie co sony wyprawia stawiaja nowe placowki i mozna wszzytko dotknac i sie bawic i nie trzeba u nich kupowac sprzetu tylko tam gdzie taniej i nie ukrywaja tego ze u nich sie oglada dotyka robi testy, a kupujemy gdzie indziej.

kris_wormwood napisał:
Może upada, albo nie. Raczej ma słaby marketing, lub wychodzi z założenia, że dobre produkty obronią się same. W salonach FotoJokera, Sony instaluje 50" panel, by wyświetlać na nim reklamy aparatów serii alfa. To, że podobnych telewizorów nie wstawia ani Canon, ani Nikon, nie świadczy o tym, że upadają.

dla mnie to swiadczy, ze maja w dupie klienta w Polsce, a Sony dba o wizerunek i nie chodzi tu o dobry czy zly produkt.

Produkty trzeba reklamowac, reklama, marketing to podstawa
Jesli ma slaby marketing, bo tak naprawde to ma, zadzwon to dostaniesz posade
jak widac jestesmy rynkiem, ktorego sie nie docenia, wiec malo firm dba o marketing u nas.
 
Do góry