soundbar do 1500zł

mzeromski

Member
czyli jeżeli nie chcę kupować normalnego zestawu 5.1 czyli kina domowego a chcę soudbar to muszę znaleźć taki który ma dwa wejścia hdmi i dodatkowo wejście optyczne.
i wtedy tv podłączam pod wejście cyfrowe , a ps4 i dekoder wprost do soundbara po hdmi. i mam sprawę załatwioną prawda ?
tv nie musi być podłączany do soundbara po hdmi wcale ? bo do czego ?
dźwięk będzie nadawał po optyku i to mi starczy
 

collider

New member
Bez reklam
Jezeli podlaczysz wszystko co potrzebne bezposrednio do soundbara to osiagniesz zamiezony efekt. Tylko pamietaj. Optyk to tez nie jest magiczne rozwiazanie. Na pewno idzie DD i niektore DTS, ale nie wszystkie.
 

bluray

Banned
Tracisz zasadniczą funkcjonalność, bo HDMI ARC jest połączenie dwustronnym w przeciwieństwie do optyka. Masz obsługę jednym pilotem.
Powoli widzę, że na soundbarach nikt tu się nie zna ...


HDMI ARC ( kanał zwrotny audio) daje Ci audio na SoundBar wszystko co widzisz na ekranie.
Także konsolę czy SAT TV ...
Poza Philisem nie widzę takiej opcji a Philips 5160 320 Watt gra niesamowicie ...

Jeżeli to drogo to pisałem; tania wersja z mniejszą mocą 200 Watt po subie to model 3160. Jakieś 800 zeta.
Broń Boże SONY czy LG czy SAMSUNG. To są anty muzyczne twory, bez tradycji. Tylko marketing i kicha. Olej.
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Tracisz zasadniczą funkcjonalność, bo HDMI ARC jest połączenie dwustronnym w przeciwieństwie do optyka. Masz obsługę jednym pilotem.
Powoli widzę, że na soundbarach nikt tu się nie zna ...


HDMI ARC daje Ci audio na SoundBar wszystko co widzisz na ekranie. Także konsolę czy SAT TV ...
Poza Philisem nie widzę takiej opcji a Philips 5160 320 Watt gra niesamowicie ...

I nikt na pewno nie jest tak skromny jak ty ;).
Wszystko koledze juz wyjasnilem. Kolega chce miec DTS via TV a tego nie osiagnie po HDMI a jedynie po optyku. Wiec jak pisalem wszystko do TV a potem optykiem do soundbara. Inna droga to podlaczenie np. PS4 po HDMI do soundbara. Wtedy ma DTS bo dzwiek idzie bezposrednio do soundbara a obraz przez HDMI ARC z soundbara wedruje na TV.
 

bluray

Banned
Philips 5140 ma deklarowaną obsługę DTS.
Czy model 5160 ma DTS to jest do sprawdzenia.

DTS: po optyku tylko core, po HDMI dtsMA/dtsHD.

Tylko po co DTS skoro każdy BD player może wyśłać dts jako LPCM.
Czy TV może przepuścić audio do soundbara w trybie passtrue jako bitstream ? Problem rozwiązuje BD z dwoma HDMI.
 

mzeromski

Member
ten phillips rzeczywiście mi się podoba ( wersja 5160 )
czyli podłączam tak jak piszecie wszystko do TV a soundbar do hdmi arc z telewizora + optyk.
wtedy mam dts na pewno przy odtwarzaniu czegoś na telewizorze ( np filmu z pena ).
ale ciekawi mnie jeszcze tylko jedno. skoro przy takim podłączaniu puszcza dts z tv to czemu nie puszcza dts z konsoli np ? przecież do telewizora dostaje się dźwięk dts i po optyku powinien dalej do soundbara iść dts ? czy tak nie jest ?
jeżeli nie to pozostaje po prostu przy jednej rzeczy zrezygnować z dźwięku przestrzennego i tyle, np przy dekoderze.
a jak podłącze jak piszecie to soundbar samemu będzie wiedział żeby puszczać ten dźwięk co będzie szedł z telewizora po optyku a nie hdmi aby nie puszczać stereo LPM >>?
 

bluray

Banned
Ważne:
- nie bój się dekodowania dts do LPCM. Nic nie tracisz na brzmieniu.
Np. PS3 znakomicie dekoduje po HDMI dtsMA/HD do LPCM a po optyku już tylko dts core. Na koniec w kablach głośnikowych jest zawsze PCM. Nie ma znaczenia (na tym poziomie cenowym) gdzie nastąpi dekodowanie dts do LPCM. Czy to w konsoli/BD, czy w TV czy w soundbarze/KD.

- każdy soundbar jest głównie do odtwarzania stereo.
Dźwięk dookólny z bara to fikcja. Jest masakra audio, bo reprodukcja 5.1 polega na zdefazowaniu kanałów efektowych (tyły). Niewiele się to różni od pseudo 5.1 na stereofonicznych barach.
Od tego jest Kino Domowe. Albo LogiTech Z5500 (ma sprzętowe wsparcie dts). Ale w tej sytuacji masz problem z miejscem na tylne głośniki i ich okablowanie.
 
Ostatnia edycja:

mzeromski

Member
właśnie teraz używam kina domowego 5.1 z jednym wejściem optycznym tylko ( stare kino - brak hdmi i stresuje się bo nie mogę podłączyć na raz wszystkich urządzeń , a jak podłączone mam do telewizora wszystko po hdmi a optyk idzie od tv do amplitunera to tylko to co z tv jest w dts a ps4 i dekoder sygnał przechodzi tylko w stereo... to po co mi te głośniki 5.1 skoro nie działa DTS...) a i tak powiem szczerze że w pomieszczeniu 18m2 ciężko jest znaleźć miejsce na taki zestaw dlatego zacząłem myśleć o sounbarze.. myślłałem kiedyś o z5500 ale to nie pomaga w niczym bo ma tylko jedno wejście cyfrowe :)
najbardziej mnie stresuje mój telewizor że nie daje po optyku dalej dtsu do amplitunera...
 

nosek88

New member
Witam witam jestem posiadaczem HT NT3 od Sony i jesli szukasz sounbara ktory ma byc na plasko jak telewizor przy scianie i chcesz sobie podwiesic go do telewizora aby go wysowac i przekrecac to to jest najlepszy wybor chyba od dlugiego czasu nie widzialem lepszego (chyba nie ma) sa teraz wielkie przeceny (black Friday 25ego) poszukaj na niemieckich stronach moze Ci sie uda wychaczyc go za 350 euro

dodaje filmik jak wyglada to u mnie jeszcze z kablami nie zrobilem porzadku :( z 50 calami od sony idealnie sie komponuje https://www.youtube.com/watch?v=LoMpzjYVqLM

Blu ray z dts puszczane HDMI z PC jest ogien jak w kinie , mam NC+ i PC polaczone do sounbara i jednym kablem hdmi ARC+ARC do TV jeszcze ktos tu psioczyl na sounbary sony ? MAm 4 wejscia HDMi na 2 philiipsa ze niby philips lepszy ? xD pozdro

lepiej nie zrec przez tydzien i miec najlepsze co ma sie w sasiegu reki bo sa drozsze ale nie wiem czy oplacalne nie testowalem tych za 8 tysiakow
 
Ostatnia edycja:

cysiek

New member
Gdyby wybierać spośród Philipsów to który lepiej wziąć?

Philips HTL 5140
+ Dobre opinie
+ Dobra cena, ale wszystkie soundbary w tej cenie to powystawówki
+ DTS
- 2.1
- Brak spotify

Philips HTL 5160
+ 3.1
+ Spotify connect
- Brak recenzji
- Brak DTS - czy tego bardzo brakuje, gdy oglądam filmy przez Raspberry Pi 2 z Kodi? Większość faktycznie ma DTS.
 

nosek88

New member
Gdyby wybierać spośród Philipsów to który lepiej wziąć?

Philips HTL 5140
+ Dobre opinie
+ Dobra cena, ale wszystkie soundbary w tej cenie to powystawówki
+ DTS
- 2.1
- Brak spotify

Philips HTL 5160
+ 3.1
+ Spotify connect
- Brak recenzji
- Brak DTS - czy tego bardzo brakuje, gdy oglądam filmy przez Raspberry Pi 2 z Kodi? Większość faktycznie ma DTS.

znajdz sobie HT-NT3 na przecenie zobacz jakie ma mozliwosci w porownaniu z tymi dwoma.... 2 miesiace temu widzialem w uk za 290 funtow...
 

mzeromski

Member
ok.. a jak bym miał możliwość kupienia amplitunerka Sony str dh 720 ( lub 520 ) w dobrej cenie i do tego dokupiłbym taki zestaw : JAMO S426 HCS3 + SUB360

nie było by lepiej ? kasa podobna a byłby pełen zestaw 5.1 , brak problemu z hdmi, tylko tyle że musiałbym znaleźć na to miejsce i już
ale fajniej by dużo grało ??
 

qbatura

New member
Witam. Oczywiście, że byłoby lepiej i to dużo lepiej!! Przede uzyskasz efekty wielokanałowe! Żaden soundbar tego nie zapewni i nie ważne czy w opisie ma 2.1, 3.1. Są małe wyjątki ale też bez szału - Yamaha ysp-1600 i wyższe jej modele projektorów dźwięku. Czy też Philips Fidelio b5/12 z rozstawianymi głośniczkami ale nie ma tam tak rozbudowanej regulacji jak w aplitunerach.
Sam wdepnąłem w soundabara. Kupiłem do sypialni by był lepszy dźwięk, łudziłem się namiastką efektów przestrzennych itd. a wyszła kicha, ani 5.1 ani stereo też nie ma. Pamiętaj że soundbary mają ok 1m długości i biorąc pod uwagę ustawienia głośników w stereo to powinno się siedzieć też ok 1 metra od belki. Soundbar to Samsung hw-j550 nadaje się na łubudubu:) Sprzedam go i kupuję amplituner oraz coś w rodzaju HKTS 9 badź 16 lub Wharfedale dx-1 se hcp.
W salonie mam kino "normalne" i jak go posłucham to soundbara nie chce mi się włączyć. Na razie to tyle. Pozdrawiam
 

Darhome

New member
Miałem JBL SB400 całe szczęście udało sie wymienić po 14 dniach na Denon DHT-S514 spełni wszystkie twoje oczekiwania techniczne i nie będzie buczał basem jak JBL był nie do zniesienia w nocy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

nosek88

New member
bylo nie bylo sounbar plus inne to juz prawie jak 5.1 sounbar jest po to zeby byl jeden :D
zawsze mozna do ht 3tn pozniej rozbudowac ale uwierz mi nie bedziesz chcial to jest 400 watt
 
Do góry