sony z4500 vs sony w5500 ?

senior45

New member
Szkoda ze nie poczekalem na 5500.Dzisiaj go ogladalem.Ladniejsze menu, obraz taki sam jak w 4500 .Model 46 cali bierze tylko 162 Watty:shock:.No i jest o wiele tanszy a wyglad niezly.Nadal jednak nie ma autoformatu.
 

awujotka

New member
Bez reklam
horak napisał:
Ja wyłączyłem czujnik światła w jednym i drugim tv. Po zakupie Z4500 nie wiedziałem co jest grane bo obraz był jakiś nienasycony, biel była szarawa, zwłaszcza było to widać na białych napisach, barwy stonowane, po czym połapałem się, że chodzi o czujnik światła. Wyłączyłem go i wszystko stało się takie jak być powinno - biel bialutka. Nie wiem jakie masz odczucia ale ja czujnik mam zawsze wyłączony

przetestuję:) czujnik właśnie wyłączyłam, a teraz się poprzyglądam, choć na pierwszy rzut oka różnicy nie ma...., ale jak wiadomo, trzeba popatrzeć w różnych porach i układach słonecznych:p
 

Henryk55

New member
@horak

Próbowałem wysokich wartości podświetlania na początku ale jak dla mnie za bardzo przypominało to tryb SHOP. Przy dłuższym oglądaniu za bardzo "dawało po oczach" a czerń czasami przyjmowała odcień zielonkawy lub ciemnofioletowy
 

Ares78

New member
awujotka: bo to zleży jak bardzo masz nasłoneczniony pokój , trzeba by idealnie odwzorować warunki. Ale sam wyłączyłem tą opcje i tak nie przydaje mi się bo telewizor zazwyczaj jest włączany po 20.
horak: oj 6-7 podświetlenie to z kolei dla mnie za dużo (mam w tej chwili tylko 4 i jest idealnie), po pracy raczej wole wszystko przygaszone, przy SHOP mode to nie wiem czy 15 min bym wytrzymał :)
 

kubia

New member
dzień dobry, chciałbym odświeżyć ten temat, po czterech miesiącach.
jak teraz uważacie co wybrać do filmów z kompa i PS3?
mnie interesuje 46 cali akurat, ale to bez znaczenia tak naprawdę.

z góry dziękuję za wszelkie porady
 

jarql

Member
Ja wybrałem 3 miechy temu Z4500 i jestem z niego bardzo zadowolony:) użytkuje go głownie z PS3+filmy z blu-ray, nka ale bardzo mało, i powiem że spisuje sie świetnie,gry z ustawieniem motionflow'a na max robią sie dużo płynniejsze, tego na W5500 nie uświadczysz. Podczas kupna zastanawiałem sie nad W5500 ale różnica w cenie była wtedy zbyt mała żeby sie niego skusić,do tego gorsze podświetlenie,wykonananie też nienajlepsze+ brak podświetlanego loga,tego by mi brakowało:D (wcześniej miałem W4000) ale wiadomo najlepiej iśc do sklepu i samemu przetestować oba sprzęty i wtedy podjąć decyzje, ja zostałbym przy Z'ce:)
 
Do góry