sony z4500 vs sony w5500 ?

johnyq117

New member
Faktycznie - trochę się pobawiłem pamięcią usb i zdjęcia ruszyły, grają także mp3 ale w divx głosu po HDMI jak nie było tak nie ma.
 

NIUNIA

New member
do johnyq117

Witam. Bardzo jestem zainteresowany "obrazem w ruchu "na Twoim nowym TV, czy porównywałeś go do w4500, jak po sygnale z SD.
A propo pociętego dzwięku z DIVX, czy goście z Sony zgłaszali to dalej,
bo jest to w prosty sposób do usunięcia. I jeszcze jedno czy zmieniasz go na inny czy jednak zostwawiasz sobie.
 

Ares78

New member
awujotka: odległość 4m do HD to zdecydowanie nieporozumienie i nawet nie chodzi tutaj o przekątną tylko o to, że odległość powinna być max 2,2m-2,5m od telewizora bo dalej jak już wielokrotnie podkreślałem nie dojrzysz szczegółów( a na pewno tak będzie w przypadku blu ray). Ale, jeśli chodzi o SD to niestety z 2m nie da się oglądać...
cyber78: nie sądzę, żeby w CS bawili się w specjalne osłabianie któregoś ze swoich telewizorów, byłoby to dość nielogiczne. Pewnie tv miał coś pomieszane w ustawieniach albo awujotka ma po prostu inny gust ;)
 

cyber78

Member
Bez reklam
Ares78 napisał:
(...)nie sądzę, żeby w CS bawili się w specjalne osłabianie któregoś ze swoich telewizorów, byłoby to dość nielogiczne. Pewnie tv miał coś pomieszane w ustawieniach albo awujotka ma po prostu inny gust ;)

Zazdroszczę ci takiej wiary w prostolinijność SONY. Naprawdę myślisz, że tak bardzo dbają o klienta, a ja myślę, że ten model Z to wisiał im już od kilku ładnych miesięcy, wyświecił sporą ilość godzin i chcieli się go po prostu pozbyć więc powiesili obok TV wyższej serii i tak ustawili, że Z pobił X na głowę.
Swoją drogą CS to sklepy na licencji, które tak jak MM, Saturn, Euro zarabiają na marżach i sprzedaży.

Proponuję na wątku dotyczącym problemów z serwisem SONY, z tym że ruszająca się matryca LCD jest dla SONY "normą" napisać, że to nielogiczne żeby SONY specjalnie osłabiał swoją markę. Może się chłopaki pocieszą, że im się tylko wydawało.
 

horak

New member
Witajcie,

Jestem posiadaczem Sonego 46 W4500. Odległość od tv to ok 3,7m. Tv użytkuję od października zeszłego roku. Mimo tego, że po 2 miesiącach tv znalazł się w serwisie ponieważ okazało się, że psuje się zasilacz i tv się wyłączał (gdybym nie miał gwarancji koszt 1300 pln) nie zraziłem się do tv i marki Sony ponieważ jestem bardzo zadowolony z tego modelu, a jak wiadomo usterkowość dzisiejszego sprzętu jest bardzo częsta i na mnie przestła już robić wrazeine - takie czasy. Obecnie mam możliwość wymiany tv ponieważ syn się wyprowadził i powiedział, że weźmie ode mnie mój lcd z czego się nawet ucieszyłem bo będę mógł wymienić na większy. Na początku 46, który wisi u mnie na ścianie wydawał się spory jednak z czasem przyzwyczajasz się do wielkości i nawet żona zaproponowała coś większego. Oczywisci kupię Sonego 52 cale. Seria X to trochę spory wydatek więc zastanawiałem się nad Z4500 lub W5500. Zdecydowałem się na 52 Z4500 ponieważ uważam, że ten model bardziej warty jest swojej ceny od W5500. Osobiści nie porównywałem tych modeli ale seria Z bardziej mnie przekonuje swoimi parametrami oraz designem, któy bardziej do mnie przemawia. Gdy chciałem kupić tv w Łodzi okazało się, że go nie mają. Powiedziali, że są braki więć czekam i molestuje ich telefonami. Jeśli się nie mylę to seria 52 z4500 i w5500 są chyba w podobnej cenie więc dla mnie wybór jest oczywisty.
 
Ostatnia edycja:

horak

New member
W Łodzi praktycznie nie ma 52 Z4500 - mówię oczywiście o sklepach gdzie mają najlepsze ceny. Myślę, że przed świętami nie da rady. Cena w Łodzi oscyluje w granicach 9200 pln
 

awujotka

New member
Bez reklam
To może warto spróbować w Lublinie? W sumie z dostawą kurierem za pobraniem wyjdzie na to samo co w Łodzi. Pytanie tylko, jak długo przyszłoby czekać na dostawę...
Ja ten sklep mogę z czystym sumieniem polecić. Swój tv zamówiłam ok. godz. 13.00, następnego dnia tv był u mnie w domu (warszawa) za pośrednictwem UPS. Karton był jeszcze na palecie, wszystko odbyło się szybko, sprawnie i co najważniejsze - taniej niż u mnie na miejscu.
życzę w takim razie udanych zakupów i zadowolenia z oglądania:)
 

horak

New member
Dziękuję za podpowiedz - muszę w takim razie pomyśleć. Cena jest tam kusząca - rozumiem, że jest to autoryzowany przedstawiciel Sony z polską gwarancją obecnie 5 letnią, instrukcją pl ?? Czy płaciłeś za pobraniem, jeśli tak to jaką kwotę ??? Jeśli masz jakieś wskazówki co do kupna w tym sklepie, przesyłki itp to proszę o podpowiedź. Jeśli masz tv z serii Z to może mógłbyś mi napisać w kilku zdaniach swoje wrażenia ?? Dzisiaj po raz pierwszy widziałem na żywo 52EX1. Powiem, że tv robi wrażenie tylko strasznie ma dużą ramkę co mi osobiście dość przeszkadza. Biały kolor jest niespotykany i może się podobać. Jakoś sceptycznie też podchodzę do bezprzewodowego połączenia. Nie wszyscy mają gniazdko prądowe na wysokości tv jeśli wisi na ścianie więc kabel zasilający i tak musi iść na dół.
 
Ostatnia edycja:

awujotka

New member
Bez reklam
Wrażenia są jak najbardziej pozytywne:) Obraz hd jest piękny, czysty, a i sd może być. Ja mam podłączoną kablówkę analogową i n-kę. Obraz z kabla jest do oglądania, natomiast hd z n-ki (mimo różnej jakości nadawania) jest przyzwoite. Nie gramy w gry, tv służy jedynie do oglądania. Jak na razie nie mam zamiaru wymieniac na nowszy model, tak więc na temat innnych modeli, w tym wymienionego przez ciebie - się nie wypowiem.

Co do sklepu - tak, jest to autoryzowany dystrybutor Sony, tv był z 5-letnią gwarancją, polską instrukcją. Dostawa (kurier za pobraniem) kosztowała w granicach 120 zł.
Zadzwon tam najlepiej i porozmawiaj - obsługa jest nastawiona frontem do klienta:)
 
Ostatnia edycja:

horak

New member
No to super. Też oczywiście brałbym za pobraniem - cena przesyłki przyzwoita. Jutro do nich zadzwonię.

Dziękuję i pozdrawiam
 

Ares78

New member
cyber78:
Nie wiem, może faktycznie jestem optymistą i mam zbyt dużą wiarę w uczciwość sprzedawców... Z tego co pisała awujotka, nie było informacji, że kupowała powystawowy telewizor więc ilość godzin przepracowanych jest nieistotna. Tym bardziej weź pod uwagę, że Ztka lepiej się sprzedaje od X4500 przynajmniej mam takie wrażenie przy przeglądaniu sklepów gdzie już często widnieje napis "niedostępny".

horak: jak przesyłka kurierska UPS to 24h zapewniają dostawę o ile dobrze pamiętam.
 

horak

New member
Wiecie gdy kupowałem lcd na miejscu to go w sklepie kazałem rozpakować i sprawdziłem czy optycznie jest z nim wszystko ok. Myślicie, że nie ma ryzyka kupując tak duże pudło na odległość ?? Wiele rzeczy kupowałem przez neta i pewnie jak ten lcd będzie dostępny to też kupie ale z nim mam największe obawy co do transportu i braku możliwości sprawdzenia czy nic w środku nie pękło, czy nie władowali do pudła egzemplarzu z jakąś rysą itp.
 

awujotka

New member
Bez reklam
Ares78 napisał:
cyber78:
Z tego co pisała awujotka, nie było informacji, że kupowała powystawowy telewizor więc ilość godzin przepracowanych jest nieistotna.

Mój tv to była nówka sztuka - nie śmigana:)


horak: zdaje mi się, że można przed zapłaceniem, ale po złożeniu podpisu, rozpakować karton i sprawdzić optycznie, czy tv jest cały. Mój był fabrycznie zapakowany, jedynie była wyjęta do podstemplowania karta gwarancyjna i pudełko z powrotem zaklejone taśmą sklepu. Nr seryjny dokładnie taki jak na pudle i karcie gwarancyjnej, i po wejściu do menu tv. A ten sklep jest naprawdę solidny, tak jak już pisałam - jest to Centrum Sony, które prowadzi przy okazji sklep internetowy (zauważ, że tylko w produktami marki Sony), więc raczej na przekręty sobie nie pozwalają (choć może jest naiwna tak sądząc:p), bo straciliby autioryzację.
 

Sych

New member
horak napisał:
Wiecie gdy kupowałem lcd na miejscu to go w sklepie kazałem rozpakować i sprawdziłem czy optycznie jest z nim wszystko ok. Myślicie, że nie ma ryzyka kupując tak duże pudło na odległość ?? Wiele rzeczy kupowałem przez neta i pewnie jak ten lcd będzie dostępny to też kupie ale z nim mam największe obawy co do transportu i braku możliwości sprawdzenia czy nic w środku nie pękło, czy nie władowali do pudła egzemplarzu z jakąś rysą itp.

Ja uważam, że zakup przez internet jest bezpieczniejszy, niż w sklepie. Masz 10 dni na wymianę, zwrot towaru bez podana przyczyny. Możesz go rozpakować, sprawdzić w domowych warunkach, męczyć przez 9 dni, jak nie odpowiada, oddać. Chyba tylko koszt przesyłki pokrywasz.
Kupowałem w sklepie, nie mogłem otworzyć. W markecie też powiedzieli, że po zakupie, nie mogę zwrócić. "Oczy widzą, co kupują". Chyba, że kupujesz w normalnym sklepie, nie wiem jakie standardy mają w CS, ale jak dogadasz się o czasie "próbnym" to ok...
 

horak

New member
Dzwoniłem do tego sklepu, awujotka dzięki za namiar. Mają mieć tv we wtorek. Mam jeszcze zadzwonić dla pewności. Dość sporo policzyli za transport za pobraniem bo 280 pln ale jeśli będą go mieli to nie będę miał wyboru.
 

Ares78

New member
horak napisał:
Dzwoniłem do tego sklepu, awujotka dzięki za namiar. Mają mieć tv we wtorek. Mam jeszcze zadzwonić dla pewności. Dość sporo policzyli za transport za pobraniem bo 280 pln ale jeśli będą go mieli to nie będę miał wyboru.
Przesyłka droga, ale uwzględnij gabaryty paczki oraz jej wagę która jest niemała, o ile się orientuje też będzie naklejka "uwaga szkło" czyli dodatkowa opcja dla delikatnych paczek, dolicz ubezpieczenie na kilka tysięcy i koszt pobrania... Z tego co wiem można też poprosić sklep o wykupienie opcji przy wysyłce dzięki której spokojnie rozpakujesz przy kurierze paczkę... przynajmniej tak się robiło jeszcze pół roku temu, może teraz to już standard? Ostatnia deska ratunku jakby coś było nie tak to w ciągu 10 dni od zakupu przez internet masz prawo do zwrotu (na zasadach co podał Sych). Ale jeżeli sklep to centrum sony to nie powinno być problemów
 

horak

New member
Masz rację. Zwracam honor. Jakby nie patrzeć to musi trochę kosztować jednak dzisiaj wszedłem na ich stronę to cena Z podskoczyła prawie o 400 pln !!!.
 
Ostatnia edycja:
Do góry