sony z4500 vs sony w5500 ?

vkrzychoo

New member
witam zastanawiam jak sie do siebie maja te dwa telewizory konkretnie zalezy mi na rozmiarze 52'
roznice sa niewielkie w cenie a jakosciowo, ktory lepszy?
 

cyber78

Member
Bez reklam
vkrzychoo napisał:
witam zastanawiam jak sie do siebie maja te dwa telewizory konkretnie zalezy mi na rozmiarze 52'
roznice sa niewielkie w cenie a jakosciowo, ktory lepszy?

http://www.sony.pl/comparison/kdl52z4500aep/kdl52w5500k

Oczywiście Z4500.
Lepsze głośniki, panel 10bit, podświetlanie WCG-CCFL, 200Hz, lepsze wykonanie obudowy (5500 są calusieńkie z plastiku).
Z4500 to model jeszcze z przed kryzysu - czyli przed cięciem kosztów na czym się tylko da.
Czy 5500 to dobry TV okaże się za kilka miesięcy, jeżeli zastosowali starą matrycę to aż się boję pomyśleć ile zaoszczędzili na elektronice - wystarczy zmienić dostawcę podzespołów, kondensatory zaczną się wylewać i będzie po sprawie.
 

qazar

Member
Bez reklam
cyber testy w5500 mówią co innego niż ty, to obecnie razem z samem b650 najlepsze tv na rynku, a z to wielka pomyłka...
 

Sych

New member
Również zdecydował bym się na Z4500. Ciężko jest ocenić W5500, dużo o nim nie wiadomo. Z4500 jako jeden z dwóch modeli Sony nie ma jeszcze swojego następcy. Z tego co pamiętam chyba jeszcze X4500 nie ma.. Technologicznie, jak pokazał to Cyber, seria Z jest bardzo porządna. Ciekawy jestem jak bedzie kształtowała się cena tego modelu. Czy coś stanieje, czy przegoni W5500, jako wyższy model..
 

Sych

New member
qazar napisał:
cyber testy w5500 mówią co innego niż ty, to obecnie razem z samem b650 najlepsze tv na rynku, a z to wielka pomyłka...

Owszem, testy które widziałem tak mówią, ale jak na razie jest za mało tych testów. Nigdy nie oceniam produktu po kilku testach. Żeby się naprawdę przekonać, muszę poznać kilkanaście, dopiero ocenić. Zauważ, że nie ma standaryzacji w robieniu testów. Komuś może wyjść badziewiasty, a w rzeczywistości jest inaczej... Ja czekam na kolejne:cool:
 

qazar

Member
Bez reklam
Ja uważam że hdtvtest.co.uk to dobra strona i po zakupie 4 tv chwalonych przez nich nie było pudła:) Cena Z jest chora i już lepiej kupić imho w4500
 

qazar

Member
Bez reklam
Kolego głupoty jak widać to twoja domena, jeśli chcesz sobie po spamować pisząc ad persona nie ad meritum to zły adres bo ja do poziomu takich neobotów jak ty nie będę schodził, pamiętaj google nie boli...
 

NIUNIA

New member
Nie ma co debatować, co lepsze, co gorsze, zobacz sam, zbadaj organoleptycznie i będziesz miał swoje zdanie, ja dziś widziałek 40 w 5500, i powiem że jestem pod wrażeniem, opisałem to pod innym wątkiem Sony 32/37/40/46/52W5500 .
 

qazar

Member
Bez reklam
Ja też go testowałem i mimo pewnych mankamentów jest to tv lepszy od w4500, niestety ale nierównomierne podświetlenie jak dla mnie dyskwalifikuje sony już od roku...
 

cyber78

Member
Bez reklam
qazar napisał:
Kolego głupoty jak widać to twoja domena, jeśli chcesz sobie po spamować pisząc ad persona nie ad meritum to zły adres bo ja do poziomu takich neobotów jak ty nie będę schodził, pamiętaj google nie boli...

To moja ostatnia polemika z tobą na tym wątku, ale trzeba się bronić przed bezpodstawnymi zarzutami.
Kolega vkrzychoo założył wątek w którym pyta co jest lepsze W5500 czy Z4500, ja mu odpowiedziałem oczywiście subiektywnie który jest lepszy ale poparłem ta teze linkiem do porównania i wypunktowałem główne i najważniejsze różnice które przemawiają za serią Z. A co ty zrobiłeś:
qazar napisał:
cyber testy w5500 mówią co innego niż ty, to obecnie razem z samem b650 najlepsze tv na rynku, a z to wielka pomyłka...
Czyli powołałeś sie na tylko jeden test tego TV, i piszesz TESTY, jak się pytam jakie testy to ty mi mówisz google. Skoro jesteś taki google, to po co sie tutaj udzielasz, kolega vkrzychoo też niech szuka na google, a może wogóle zamkniemy to forum.
A plakietkę neobota to możesz przykleić tylko sobie , to ty piszesz posty na 2 linijki które NIC nie wnoszą do tematu, myślisz że Twoja jednozdaniowa odpowiedz komuś pomogła?
Piszesz że seria Z to wielka pomyłka, ale dlaczego? Ach, zapomialem - google.
Cena modeli z serii Z i W jest podobna, więc cenę W5500 też trzeba przyjąc za chorą.
Ach te dzieci neostrady, i google jak się okazuje teraz.

Wracając do tematu:
Ja dzisiaj wybrałbym serię Z, a powody:
- lepsze parametry które wymieniłem na początku tego postu,
- sprawdzony model na rynku, a W5500 to nowość i jeżeli ktoś się bardzo napalil to niech jeszcze bezpiecznie poczeka aż pojawią się informacje o awaryjności i zadowoleniu innych kupujących.
 

vkrzychoo

New member
hmmm widze że zdania są skrajnie podzielone a mnie naprawde zalezy na opinni hd maniaków, KIKI może ty dodasz swoje 2 grosze?
 

qazar

Member
Bez reklam
test serii z http://www.hdtvtest.co.uk/news/sony-kdl40z4500-20081124136.htm

test serii w http://www.hdtvtest.co.uk/news/sony-kdl-40w5500-kdl40w5500u-20090323144.htm

Naocznie można sprawdzić parę szczegółów, które w tym teście są ujęte. Mimo oszczędności to seria w5500 to krok w przód w stosunku do w4500 ale czy warto przepłacać ? To już musisz sam sobie odpowiedzieć, szczególnie że obie serie cierpią na clouding

Seria z jest przedewszystki zbyt droga i nie oferuje nic co usprawiedliwaiło by jej zakup w stosunku do np. w4500 bo że 200hz to bełkot marketingowy to już wiadomo(miłośnik efektu teatralnego?). Jeśli chcesz czerpać przyjemność z oglądania tylko SD, to w tej materi w5500 będzie lepszy(jedna BE3 radzi sobie w tej materii lepiej, naocznie to potwierdzam) ale droższy, jeśli materiał mieszany SD,HD,gry to taniej i lepiej(bo mała różnica a iproblematyczny jest imput lag i w5500 i niestety w samie b650) w4500, chyba że bardzo ale to bardzo zależy ci na playerach sieciowy... ale imho tu już lepiej kupić konsolę


cyber testy na hdtvtest są ogólnie dostępne i jakość są pierwszymi linkami w wyszukiwarkach, masz problemy z obsługą internetu ? Wyzywając innych sam narażasz się na to samo i tak wiem, twoje wypowiedzi są bardzo "merytoryczne" i wiele wnoszą do rozmowy...
 

vkrzychoo

New member
jesli masz sie wypowiadac w sposob znajdziesz na google, to po co jest w takim razie cale to forum wiec daruj sobie tego typu wypowiedzi, co do twoich argumentow, 200hz napewno coś daje , nie jest może to tak rewolucyjne jak w kampaniach reklamowych ale krok na przod napewno mozna by to porownac ze skokiem vhs-dvd-bluray nie jest to juz tak bardzo widoczne jak w przypadku 1go etapu, clouding, hmmm z tego co mi wiadomo Z nie ma tego problemu, w w5500 zastosowali gorszą matryce 8 bitowe, krok w tyl, i ucieto pare innych funkcji, ciecia kosztów wiadomo, wiec ponawiam pytanie Z czy w5500 ?
 

johnyq117

New member
Ocena 40W5500

Witam.
W środę zakupiłem takowy tv i na początku byłem pod wrażeniem - kolory, głębia, wyrazistość są super.
Jednak po dłuższym oglądaniu niestety widać efekt płynności jaki sie obserwuje na LCDkach (plazmy tego efektu nie mają) czyli obraz w ruchu jest lekko rozmazany dopóki nie stanie. No i jeszcze wkurzająca rzec - matryca jest dodatkowo podświetlana by uzyskać lepszy kontrast - jest super ale przy czarnym obrazie i wieczorem jak jest ceimno w pokoju w 3 rogach widać białe, jaśniejsze plamki rozszerzające się do środka ekrenu wielkośći ok 5,6 cm.
No i wg mnie najistotniejsza wada. Do kompletu kupiłem DVD Onkyo 406 i wszystko śmiga oprócz filmów w divx i poprzez kabel HDMI _ GŁOŚ SIE TNIE - RAZ JEST , RAZ GO NIE MA. Zaznaczę że wczoraj udałem się do SOny Centre by przetestować inny egzemplarz tego samego tv (DVD jest na 100% dobre bo sprawdziłem na innym tv samsunga poprzez HDMI i na divx głos jest czysty i wyraźny - wogóle sie nie tnie). Na innym egazempalrzy było dokładnie to samo pomimo zmiany kilku kabli HDMI. Na koniec testów podłączyliśmy DVD pod TV 40Z4500 i o dziwo tu głos z divx także był normalny - czysty i wyraźny. W salonie stwierdzili że jest najprawdopodobniej soft skopany pod divx -pomyślcie w nowym tv!!! W poniedziałek jadę oddać te telewizor i zastanawiam się czy nie wziąść tego 200Hz 40Z4500 czy może Plazmę Panasonica 40G10.
A jeszcze jedno jak podłączę DVD kablami analogowymi (EURO LUB CZINCZE) TO GŁOS JEST NORMALNY. ale kto będzie oglądał po zwykłych kablach divx jak się ma wejścia HDMI w obu sprzętach.

TAK WIĘC ODRADZAM KUPNO MODELU 40W5500!!!
 

qazar

Member
Bez reklam
vkrzychoo napisał:
jesli masz sie wypowiadac w sposob znajdziesz na google, to po co jest w takim razie cale to forum wiec daruj sobie tego typu wypowiedzi, co do twoich argumentow, 200hz napewno coś daje , nie jest może to tak rewolucyjne jak w kampaniach reklamowych ale krok na przod napewno mozna by to porownac ze skokiem vhs-dvd-bluray nie jest to juz tak bardzo widoczne jak w przypadku 1go etapu, clouding, hmmm z tego co mi wiadomo Z nie ma tego problemu, w w5500 zastosowali gorszą matryce 8 bitowe, krok w tyl, i ucieto pare innych funkcji, ciecia kosztów wiadomo, wiec ponawiam pytanie Z czy w5500 ?

Co daje 200Hz ? Czy widzisz różnice pomiędzy panelem 8 bitowym a 10 ? Z ma takie same problemy z coludingiem co inne tv sony więc to żaden argument za...
Druga spraw czy czytasz ze zrozumieniem ? Nigdzie nie powiedziałem że masz szukać odpowiedzi w google. Jak pisałem ja osobiście wybrał bym w4500 ew. tv na ledach bo to imho najlepsza opcja...
 

NIUNIA

New member
qazar napisał:
Ja też go testowałem i mimo pewnych mankamentów jest to tv lepszy od w4500, niestety ale nierównomierne podświetlenie jak dla mnie dyskwalifikuje sony już od roku...

Możesz napisać jakie Twoim zdaniem są minusy i plusy w5500. Bardzo zaniepokoiła mnie wypowidź jednego z użytkowników tego modelu o problemach z dzwiekiem, czyżby b. duże niedopatrzenie speców z Sony:(
 

qazar

Member
Bez reklam
Przyznam się bez bicia że nie słuchałem dźwięku z tv tylko z kina Pioneer, ogólnie nigdy nie zwracam na to uwagi bo tv mam dawać obraz od dźwięku jest kino domowe, fakt jest jeden głośnik to jakaś tandeta z wyglądu więc pewnie i z jakością dźwięku też jest na bakier...

Nie zgodzę się też z tezą że to(w5500) krok w tył ale imho krok w złym kierunku, dla wprawnego oka w grach jednak 8 bit to nie to samo co 10 bitów, spore opóżnie w grach po sieci (COD 4 to męka) troche ratuje sytuacje game mode. Wykończenie imho tandetne w porówaniu z w4000/4500 i jedyne co ratuje ten tv to jakość w SD i jedna ciągle piękna czerń i dobrze nasycone kolory, oczywiście jak na tv bez led bo te są poza konkurencją :)
 
Do góry