Sony XH9005, XH9077, XH9096 czym one się różnią?

Mateuszsz

New member
Powyłączać te motionflow i nie ma problemu. Na trybie dolby vision ciemny w hdr nie ma problemu na ustawieniach trybu własny też nie zauważyłem problemu. W ogóle co to jest że na ps5 obsługuje 4k120 a na Xbox już tego nie obsługuje. Coś sony mataczy z tym tv i ich rzekomym 4k120hz na tym tv. Parodia.
ucierają nosa xboxowcom - kupuj ps5, a nie xbox - proste, czego tu nie rozumiesz? ;) ;) ;) celowe zagranie
 

Michu30

New member
ucierają nosa xboxowcom - kupuj ps5, a nie xbox - proste, czego tu nie rozumiesz? ;) ;) ;) celowe zagranie

To jest ucieranie nosa? A jak ktoś chce mieć obie konsole to na cholerę taki tv komuś co nie spełnia wymagań klienta. To samo dotyczy podłączenia pc. Wszystkie tv z hdmi2.1 dają radę a tu są jakieś dziwne wyjątki. Po prostu reklamują ten tv że ma hdmi2.1 a tak naprawdę ten tv tego nie obsługuje i jest hdmi2.0b bo i konsola sony nie dostała raczej kabla certyfikowanego hdmi2.1 a to wszystko dla oszczędzenia paru dolarów na sztukach. Sony zeszło na psy i się nie zdziwię jak Xbox zacznie się lepiej sprzedawać niż ps5. Zresztą już dużo osób posiadających ps4 poszło i kupiło Xboxa. A i ja coraz bardziej spoglądam w stronę xboxa niż w stronę ps5.
 

Michu30

New member
Na oficjalnej stronie sony z językiem Polskim Sony wycofało się już z emblematów 4K120hz już nawet na stronie w specyfikacji nie ma nic o 4k120hz więc zrobili wielu klientów w konia! Kupiony mój TV jak i wszystkie inne są nie zgodne z umową jaką zawarłem kupując ten TV w sklepie. W sklepie reklamowano go jako 4k120hz przeznaczony do konsoli ps5 i co? Pytanie teraz jak to jest i czy da się zwrócić TV z tytułu niezgodności produktu? Ewidentnie klienci w tym ja zostaliśmy wprowadzeni w błąd. Jakby tego TV nie reklamowali jako 4k120hz z hdmi2.1 to bym tego tv nie kupował.


Proszę bardzo specyfikacja tu https://www.sony.pl/electronics/telewizory/xh90-series/specifications


Obsługiwane sygnały wideo
6efae63bffe4b3430764e5ddf4309896.jpg


Ja się pytam co to ma znaczyć?


Mam nadzieje, że to tylko jest jakiś błąd i jednak te HDMI2.1 jest w tym tv ale jak widać w specyfikacji o HDMI2.1 jest tyle że będzie w aktualizacji. Ale konsole xbox series x po HDMI2.1 nie obsługuje jak wychodzi z doniesień użytkowników.
 
Ostatnia edycja:

Ampersand

New member
Tam nigdy nie było info o tym czego próbujesz się doszukać więc bądź bardziej precyzyjny bo info nadal jest ale nie w specyfikacji. Poniżej info z 21 sierpnia:

sony.png
 

Michu30

New member
To jak to jest że aktualizacja była jest Earc itp a xbox nie widzi częstotliwości 120hz w rozdzielczości 4k? Gdzie testują sony ps5 i tam ponoć działa to jak należy? Z podłączaniem PC z kartami RTX3080 też jest problem z rozmazywaniem ekranu. Coś mi to tu wszystko śmierdzi. Cała ta PS5 i ten tv Xh90 to jeden wielki przewał od Sony.
 

Ampersand

New member
Bo Sony nigdzie nie pisało o poprawnej współpracy z innymi urządzeniami a tylko z PS5:
sonyy.png


Co nie znaczy, że w przyszłości nie będzie... Rozumiem Twoje rozczarowanie ale kupując wiedziałeś o problemach tego modelu więc decyzje co z nim zrobić musisz podjąć sam.

Ja nadal bije się z myślami i nie wiem co mam wybrać...
 

Momo707

New member
Masz do wyboru bardzo low endowe LG ( jeżeli chodzi ci o duże tv ) albo samsung . Ogólnie to 2020 jest słabym rokiem na zmianę tv i jeżeli nie ma konieczności lepiej przeczekać bo dookoła sama kiszka. Nawet projektor w miejsce tv będzie lepszym rozwiązaniem z uwagi na brak tradycji wypuszczania co roku nowych modeli i każdy nowy projektor jest minimalnie kilka lat w ofercie więc i jego opracowanie jest lepsze . Tu chcieli zrobić zajebisty duet do kasowania $$$ I tak im wyszło że szkoda gadać.
 

Michu30

New member
Kupując ten telewizor jeszcze takich cudów nigdzie nie było opisanych, na forach zaczęły pojawiać się wpisy z problemami już po zakupie przeze mnie telewizora.
Nie rozumiem też tego jak złącze hdmi2.1 ma działać tylko z ps5 a już z innymi sprzętami ma nie działać to po co mi taki TV skoro pc nie idzie podłączyć i cieszyć się z 4k120hz nawet jakbym miał to wyciągać tylko na pulpicie. HDMI2.1 w LG działa ze wszystkim prawidłowo a tu jakieś farmazony że PS5 tylko obsłuży, a co to ta konsola to jakiś cud techniki od sony że jedynie ta konsola ma to obsługiwać i dać nam taki obraz? Chore to, bo kupując tv kupowałem z tą myślą że i w przyszłości podłączę do tych wejść inne sprzęty obsługujące HDMI2.1 a nie tylko ps5 tak więc po co mi taki Tv co sobie z tym nie radzi bo Sony ma w nosie to odblokować całkowicie. Popaprane to ale moim zdaniem jest to oszustwo ze strony Firmy Sony.

Dodatkowo 2020 rok to niby nie jest dobry rok na zmianę TV. Powiem szczerze, że żaden kolejny nowy rok nie będzie dobry na zmianę TV. Na rynku co nowszy tv to bardziej okrojony z funkcji i innych bajerów. Zamiast ulepszać TV oni redukują liczbę stref podświetlania, zmniejszają ilość nitów w matrycach itd. A wszystko to by wyciągnąć jak największe pieniądze, klient się nie liczy. Mam takie wrażenie, że produkują aby produkować dają na sklep klient ma kupić i się wypchać. A po kilku latach ma przyjść znowu i kupić kolejnego wybrakowanego Telewizora bo się poprzedni zepsuje. Z każdym rokiem nie będzie lepiej a będzie tylko gorzej. A na te Microledy też nie ma co czekać bo zapewne będzie to także okrojone jak tylko się da. To samo z Oledami nie dość że okroili ilość nitów to i okroili przepustowość na HDMI2.1 w przypadku TV LG CX itp. Co roku to produkowany jest gorszy chłam.
 
Ostatnia edycja:

Ampersand

New member
Najpierw pewnie muszą się uporać z naprawą współpracy własnego sprzętu co nie zmienia faktu, że dali ciała na całego. Gdzieś mi się przewinęła informacja o tym, że kompatybilność z innymi będzie naprawiona ale kiedy i czy na pewno nikt Ci teraz nie zagwarantuje.
 

Michu30

New member
Czyli problem mam nadzieję że naprawią z przyszłą aktualizacją. Oby Sony nie spaprało. Ale jak widać nie wszystkich TV serii Xh90 to dotyczy dlatego u niektórych Xbox czyta 4k120hz a u niektórych nie czyta tego 4k120hz. Ja nie rozumiem dlaczego sony od razu nie wprowadziło tej aktualizacji przed wypuszczeniem TV na rynek. Teraz wielu klientów przez takie niedbałości i niedociągnięcia może się zrazić do ich produktów zwłaszcza z segmentu TV. Sam postawiłem na Sony bo z poprzednimi TV od tej firmy nie miałem problemu a ten Tv to już trzeci TV od tej firmy. Zdaje się Sony firma z wieloletnim doświadczeniem w produkcji TV a popełnia takie dziecinne błędy, które są wręcz niedopuszczalne jak na markę z taką wielką tradycją i rozpoznawalnością na całym świecie. Oby ten problem naprawili.
 

melo81

New member
W ogóle co to jest że na ps5 obsługuje 4k120 a na Xbox już tego nie obsługuje. Coś sony mataczy z tym tv i ich rzekomym 4k120hz na tym tv. Parodia.

Jest filmik na Yt jak odblokować. Mam Xbox Series X i początkowo konsola pokazywała, że TV nie obsługuje 120hz przy 4K. Po włączeniu opcji "ulepszony format" konsola wykryła kompatybilność.
 
Ostatnia edycja:

Michu30

New member
Jak brać coś od lg pod konsolę to raczej tylko oled c9 lub cx bo nanocell są słabe słabsze nawet od tego sony xh90. No nie ma na rynku jak na razie tv lcd wartego uwagi do konsoli oprócz tego sony xh90 No i może od Samsunga q80t i q90t te 3 tv jak na razie na rynku są godne uwagi jeśli chodzi o segment lcd. Oled to już ostateczność.
 
Do góry