Sony XH9005, XH9077, XH9096 czym one się różnią?

pit237

New member
Obecnie w moim 65XH90 mam zainstalowany soft 6.0414, który działa stabilnie.

Zauważyłem jednak, że na kanałach Polsat, Super Polsat oraz TV4 nadawanych naziemnie, nie działa HBB TV.
Po naciśnięciu przycisku czerwonego, a następnie zielonego, zamiast pojawić się Polsat News, to pojawia się tylko czarny ekran. Na szczęście telewizor nie robi zwiechy, zaś po ponownym naciśnięciu przycisku czerwonego, w telewizorze wraca obraz i dźwięk jednego z ww. kanałów.

Mam pytanie - czy w waszych TV też tak macie ?

Mocno się zdziwiłem, że XH90 nie potrafi sobie na poradzić z ww. problemem, gdyż moi rodzice posiadają 65XG8096 z 2019 roku, który wyświetla Polsat News z HBB TV bez najmniejszego problemu.

Na innych kanałach DVB-T, telewizja hybrydowa działa mi bez problemu na XH90.

A jak wam działa HBB TV ?
 

Petru23

Banned
Przywróć ustawienia fabryczne jeśli robiłeś aktualizacje. Na jakimś forum sony sam admin zalecał.
Korzystam z dekodera UPC, także tu nie pomogę ale nie mam najmniejszych uwag do działania systemu.
 

pit237

New member
Po zainstalowaniu w/w softu wykonałem funkcję przywrócenia ustawień fabrycznych.

Mam pytanie - czy innym użytkownikom tego forum, HBB TV działa poprawnie, czy może mają taki sam problem jak opisałem powyżej.

Może jest jakiś prosty sposób, aby ten problem rozwiązać.
 

ClaudeB

Member
Szukając tv odrzuciłem Samsung by nie trafic na DSE. Kupiłem xh90 55 cali i co oczywiście że DSE. Czytałem o różnych jego wadach ale liczyłem że tej uniknę. Czy w waszych xh90 też jest DSE. Czy jest jakaś szansa, że to kiedyś zniknie?
 

Petru23

Banned
W moim drugim egz może coś na planszach testowych bym znalazł. Może. Ale wali mnie to. Mam taką ostrość i czystość tła, że nie oddam skubańca nawet, jakby zaczął się wieszać i restartować.
Siedzę z żoną i sprawdzam Xh95 1:1.

Mój drugi xh9005 to przekozak. Gdybym miał poprzedni to bym tak nie mówił.
 

SDman

Banned
U mnie z ostrością też bez szalu.co prawda testowany na razie na internecie mobilnym, więc może tu leży wina.
Internet mobilny nie ma znaczenia, 10Mb/s wystarcza do FHD, dla 4K powinno być 25Mb/s.
Jest fajna apka dla TV do testów neta.
Youtube możesz zmusić do jakości 1080i -przy dobrze skalującym TV powinno być z 2-3m na wielkości 55" nie do odróżnienia od 4K.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
to, ze ma net mobilny, nie znaczy, ze bedzie ok. Znaczenie ma moc nadawanego sygnalu, odleglosc od nadajnika, itp.
Apek do testow neta jest multum, jedne lepsze, inne gorsze...
 
Ostatnia edycja:

ClaudeB

Member
Internet mobilny nie ma znaczenia, 10Mb/s wystarcza do FHD, dla 4K powinno być 25Mb/s.
Jest fajna apka dla TV do testów neta.
Youtube możesz zmusić do jakości 1080i -przy dobrze skalującym TV powinno być z 2-3m na wielkości 55" nie do odróżnienia od 4K.

A co to za apka? Router mobilny był 1.5 m od tv. Normalnie działa, ale wiadomo czasem coś go może zakłócić. Tak czy inaczej na YouTube materiały 4k wyglądają bez szalu. Muszę ściągnąć jakieś sample i puścić z pendrive'a. Wtedy będzie łatwiej ocenić
 
Do góry