Sony XH9005, XH9077, XH9096 czym one się różnią?

kshychopata

New member
To co mi się podoba w LG to pilot żyroskopowy dla dzieci. Do androidtv można stosować airmouse. Działa to dobrze z xh90? Korzysta ktoś?
 

Petru23

Banned
No magiczny pilot z każdym dniem tracił na magiczności. Fakt zatwierdzenia wybitu wciśnięciem scrolla w 90% przypadków kończy się kliknięciem obok punktu docelowego. Do tego stopnia, że w większości korzystam że strzałek na kółku.

Przyszedł znów xh90 ;)
 

Petru23

Banned
Znów xh9005.
Już wisi. I ewidentnie poprzedni egz miał coś nie halo.
Tu jak tylko wyjąłem z pudła to kolorki miodzio, w sumie tylko redukcję szumów wyłączyłem i przyciemniłem.
Soft najnowszy, bo komunikaty eko atakuja. Do sieci nie polaczalem jeszcze.
Sprzęt nowiutki, 01/2021, fabrycznie zapakowany. Szeroka taśma od gory (jedna), zatrzaski plastikowe na dole nie były wylamane (poprzedni egz z MM miał je wylamane i był spięty plastikowa opaską). No i zapach nowości mnie przywital, charakterystyczny dla nowego sprzętu.
Pierwsze co, to jasna scena i czy jest pulsowanie. Nie ma.
Porównanie obrazu z LG, który na nano90 był ostrzejszy lekko od poprzedniego xh i różnica od razu zauważalna na plus dla sony.

Nie będę znów obu trzymał na wystawce, wieczorem pakuję lg i jutro oddaje
 

arek810316

New member
Masakra,znowu? Że Tobie tak się chce...Gdzie tym razem kupowałeś soniacza?
Jak w tym modelu narożniki,matryca ?
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Narożniki żyją własnym życiem ale jakby lepiej. Po prostu nie patrzeć po rogach ;)
Uwag nie mam na razie żadnych, może poza brakiem dodatkowej skali dla gamy. Przydałoby się jeszcze - 1.
Kupiony w MM za 3800, bo w euro rabat naliczał się od pierwotnej 4300 chyba, albo 4200.

Aha, katrom wydaje się być jakby inny, grubszy. Brak też mu zakładek na częściach zamykanych. Albo to gdzie indziej było... Sprawdźcie proszę.
I to mi się od razu rzuciło w oczy, na poprzednim oudle tego nie było, znaczy się oznaczenia.
 

Attachments

  • IMG_20210215_172801.jpg
    IMG_20210215_172801.jpg
    18,2 KB · Wyś: 33
  • IMG_20210215_172809.jpg
    IMG_20210215_172809.jpg
    14,1 KB · Wyś: 23
  • IMG_20210215_173019.jpg
    IMG_20210215_173019.jpg
    30,4 KB · Wyś: 24
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Coś mi się wydaje, że niedoświetlone rogi to jednak nie jest kwestia podświetlenia. To jest pierońskie DSE w narożnikach, bo jak inaczej wytłumaczyć to, że przy zmianie obrazu, sceny potrafi to natychmiast zniknąć by później znów się pojawić w różnym stopniu, zazwyczaj narastającym?
 

arek810316

New member
Byłem dziś w MM i oglądałem LG nano 903 ,Sony xh9096 i Samsung q80T wszystko w 75 calach.. obraz ustawiłem przy wszystkich na standardowy i telewizję TVP i moim zdaniem najbardziej wyraźny obraz był na LG potem Sony i na końcu Samsung. Samsung jakiś taki za mgła ,nie wiem jasny obraz i wydawało się taki ziarnisty. Sony znowu jakiś taki mdły w dalszym planie i jak zmieniałem w nim obraz na kinowy i gra to był coraz gorszy a na tym ostatnim ustawieniu skakał cały obraz. Najbardziej podobał mi się LG ale pan znowu mi go odradził bo to nano to ponoć pic na wodę, mają tę LG tylko jakąś folię czy coś naklejone sam nie wiem co mówił. Poleca najbardziej tego Samsunga a potem Sony.. tylko ten obraz taki za mgłą w tym samsungu..
Obraz w LG jego zdaniem najgorszy , pytałem o oglądanie filmów wieczorem na nim o ciemku jak jest z napisami to powiedział,że ten model przy wyświetlaniu napisów najbardziej rozświetla obraz wkoło nich..
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Daj sobie spokój z Samsungiem. Nano90 ma bdb kolory i tak, jest lepsze tło niż na xh90, ostrzejsze. Ale znów pierwszy plan bardziej szczegółowy na Sony.

A co najlepsze ten egz xh90, który posiadam teraz tło ma praktycznie tak samo czyste jak nano.

A Pan w sklepie poleca to, z czego ma najwyższa prowizje.
 

Petru23

Banned
no i się wziął skur#@% wyłączył :x

Ruchu na LG nie okiełznałem. W sony jest dla mnie ok.

edit.
chwila... dekoter teraz krzyknął o bezczynności. Także może jestem przewrażliwiony a załączył się wygaszacz/wyłaczenie ekranu.

No i wyszło, że wraz z TV kupujemy dreszczyk emocji :D
 
Ostatnia edycja:

macrus

New member
Co wybrać?

byłem przekonany do sony 75xh9096, ale po przeczytaniu o problemach z zawieszaniem, zastanawiam się czy nie lepiej zmienić na innych model lg 75nano903 ??? lub sony 65xh9505???

telewizor 3 m od kanapy. Pokój słoneczny od południa. Oglądam netfiix, sport oraz telewizje naziemną. Mógłby ktoś podpowiedzieć co wybrać?
 

Michu30

New member
byłem przekonany do sony 75xh9096, ale po przeczytaniu o problemach z zawieszaniem, zastanawiam się czy nie lepiej zmienić na innych model lg 75nano903 ??? lub sony 65xh9505???

telewizor 3 m od kanapy. Pokój słoneczny od południa. Oglądam netfiix, sport oraz telewizje naziemną. Mógłby ktoś podpowiedzieć co wybrać?

Tv po najnowszej aktualizacji się nie zawiesza i nie resetuje, działa stabilnie. Można śmiało brać xh90.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
byłem przekonany do sony 75xh9096, ale po przeczytaniu o problemach z zawieszaniem, zastanawiam się czy nie lepiej zmienić na innych model lg 75nano903 ??? lub sony 65xh9505???

telewizor 3 m od kanapy. Pokój słoneczny od południa. Oglądam netfiix, sport oraz telewizje naziemną. Mógłby ktoś podpowiedzieć co wybrać?

Do jasnego pomieszczenia musi być jasny TV więc zapomnij o LG. Ma najsłabszą jasność. Najlepszy byłby SONY XH9505 ewentulanie XH9096
 

macrus

New member
Co wybrać?

Dzięki za informację. Szczerze to trochę się obawiam jeszcze upscaling sygnału z telewizji naziemnej, i czy do tej odległości 3m, 75 cali nie jest za dużo.
 
Do góry