Sony XH9005, XH9077, XH9096 czym one się różnią?

Adrian2020

New member
Adrian2020 Bierz Sony i się nie zastanawiaj, jak weźmiesz Nano i trafi Ci się taka matryca jak u mnie to będziesz żałował, zapomnij o oglądaniu czegoś wieczorkiem na Nano tragedia. Samsung brak DTS i Dolby Vision dla mnie bardzo ważne dlatego Sony. ;)

Dzieki no to chyba Samsungi i Nano odpuszczam.

Na polu bitwy zostaje Sony XH90 65, ale teraz wpadła ciekawa promka na LG OLED BX 55 no właśnie tylko, ze to 55" a nie 65" i OLED do którego w pełni nie jestem przekonany przez wypalenia ale bardziej martwi mnie rozmiar.

Jak w ogóle wypada ten LG OLED BX w porównaniu do omawianego Sony XH90?
 

Petru23

Banned
A jeszcze znalazłem taki model Panasa PANASONIC LED TX-55HX940E i czy ktoś się wypowie na jego temat ? Miałem kiedyś panasa 42' i byłem bardzo zadowolony z obrazu..


Świetny niedoceniany tv, jak każdy panas. Pomijany w testach, zestawieniach itp. GX800 miał ten sam problem - nie pojawiał się w recenzjach, zestawieniach, testach a choćby na tym forum masz watek poświęcony temu modelowi. Na konkurencyjnym portalu hx zebrał bdb opinie w chyba jedynym teście w sieci.
Panas i sony to dwa tuzy jeśli chodzi o tv, mają ogromne doświadczenie w tej materii. Kolory w panasie są bardzo ok.
Owszem, ma braki wobec konkurencji ale zależy co dla kogo jest istotne. Jeśli obraz - panas powinien być rozpatrywany. Ale ma "słabego" smarta i brak mu kilku bajerów.

A co do kolorów w Xh95 to chyba ta powłoką zwiększającą kąty trochę mąci w obrazie.
 

SDman

Banned
Dzieki no to chyba Samsungi i Nano odpuszczam.
Na polu bitwy zostaje Sony XH90 65, ale teraz wpadła ciekawa promka na LG OLED BX 55 no właśnie tylko, ze to 55" a nie 65" i OLED do którego w pełni nie jestem przekonany przez wypalenia ale bardziej martwi mnie rozmiar.
Jak w ogóle wypada ten LG OLED BX w porównaniu do omawianego Sony XH90?
Sporo tego już napisano nawet w tym wątku:

http://www.hdtv.com.pl/forum/1594151-post14.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/1594151-post14.html
Dodam jeszcze jedno spostrzeżenie, 65" przegra w oglądaniu zwykłej TV HD z 55" choćby nawet miał lepsze skalowanie. Praw fizyki nie da się oszukać.
 

sharezz

New member
Mam pytanie do osób, które miały problem ze swoim telewizorem po aktualizacji softu z 25.10.2020r.

Czy po zainstalowaniu w swoich telewizorach najnowszego softu, tj. v6.0414, usterki, które opisywaliscie na tym forum ustąpiły ?
po tej aktualizacji dopiero zaczęły się jazdy :) dopiero kolejna z listopada je naprawiła, choć ja sam nie mogę narzekać, nie miałem w sumie nic z opisywanych problemów, poza jednym restartem chyba pierwszego czy drugiego dnia. Do tej pory mam problem z dzwiekiem przez hdmi arc, ale tu się nic nie zmienia po żadnej aktualizacji.
Świetny niedoceniany tv, jak każdy panas. Pomijany w testach, zestawieniach itp. GX800 miał ten sam problem - nie pojawiał się w recenzjach, zestawieniach, testach a choćby na tym forum masz watek poświęcony temu modelowi. Na konkurencyjnym portalu hx zebrał bdb opinie w chyba jedynym teście w sieci.
Panas i sony to dwa tuzy jeśli chodzi o tv, mają ogromne doświadczenie w tej materii. Kolory w panasie są bardzo ok.
Owszem, ma braki wobec konkurencji ale zależy co dla kogo jest istotne. Jeśli obraz - panas powinien być rozpatrywany. Ale ma "słabego" smarta i brak mu kilku bajerów.

A co do kolorów w Xh95 to chyba ta powłoką zwiększającą kąty trochę mąci w obrazie.
już nie gadaj, GX w polskim intertnecie ma dwie recenzje, jedna pozytywna, drugą negatywna. W "zachodnim" internecie recenzji jest dużo, poza rtings ale Panasonic sie wycofał ze Stanów.
Tak oledy są bardzo delikatne bo są bardzo cienkie. Źle chwycisz tv i można go uszkodzić, zresztą każdy tv można uszkodzić jak go się nie ostrożnie chwyci lub wypakuje z kartonu. Tak to już jest że matryce są bardzo delikatne w nowych TV nie ważne czy OLED czy LCD.
Są modele gdzie matryce są mniej lub bardziej delikatne. Np w tym Sony ramka okala ekran, matryca jest dość miekka. Ale dla przykładu Panasonic ma naklejona szybe na matryce, ta szyba wystaje poza ramkę. I już słyszałem kilka histori o tym jak to szkło się zbiło, w ME nawet raz gdy spadla na nie ten plastik z ceną.
A jeszcze znalazłem taki model Panasa PANASONIC LED TX-55HX940E i czy ktoś się wypowie na jego temat ? Miałem kiedyś panasa 42' i byłem bardzo zadowolony z obrazu..
Nie widziałem żeby ktoś go miał na tym forum, myśle że musisz poczytać zagraniczne recenzje. Ja i Petru23 mieliśmy GX810/830 i to był bardzo przyjemny telewizor. W sumie nie wiem, czemu go wymieniłem na Sony. Tylko biorąc Panasa trzeba być swiadomym, że on nie jest smart ani trochę... poza Netflixem, Prime i YT nie ma na nim żadnych liczących się aplikacji. Ale za to ma najlepszy obraz out of the box.
PS. Teraz doczytałem że to IPS i edge LED... Więc chyba niewarty swojej ceny, lepszą alternatywa byłby model niżej czyli HX810/830. Albo w ogóle ten co mieliśmy czyli GX800, bo one się nie róźnią w sumie niczym poza cena.
Cześć, stoję przed wyborem nowego tv na początku rozważałem zakup oleda od lg ale fakt, że u mnie często telewizja po prostu leci w tle i obawa o wypalenia jakoś odsuwają mnie od niego. W końcu wydaję 6 tysięcy nie po to żeby telewizor po 2 latach był do wymiany. Zacząłem rozważać xh95, myślicie że nie będę żałować tego wyboru? Czy warto w ogóle dopłacać do xh95 względem xh90? Zależy mi na tym, żeby obraz był płynny i żeby nie straszył tą nieszczęsną "czernią".
Jeśli głównie leci w tle to po co chcesz nawet xh90, o hx95 nie wspominając? :) po co przekraczać 2 tys? :)
 

Adrian2020

New member
Czy można już wysunąć wnioski, że Sony naprawiło już problemy techniczne i problem zamazanego HDMI 2.1 przy modelu XH90? Czy nadal ludzie mają takie problemy z najnowsza aktualizacja?

Od tego natłoku informacji ogłupieć idzie ;)
 

Petru23

Banned
po tej aktualizacji dopiero zaczęły się jazdy :) dopiero kolejna z listopada je naprawiła, choć ja sam nie mogę narzekać, nie miałem w sumie nic z opisywanych problemów, poza jednym restartem chyba pierwszego czy drugiego dnia. Do tej pory mam problem z dzwiekiem przez hdmi arc, ale tu się nic nie zmienia po żadnej aktualizacji.

już nie gadaj, GX w polskim intertnecie ma dwie recenzje, jedna pozytywna, drugą negatywna. W "zachodnim" internecie recenzji jest dużo, poza rtings ale Panasonic sie wycofał ze Stanów.

Są modele gdzie matryce są mniej lub bardziej delikatne. Np w tym Sony ramka okala ekran, matryca jest dość miekka. Ale dla przykładu Panasonic ma naklejona szybe na matryce, ta szyba wystaje poza ramkę. I już słyszałem kilka histori o tym jak to szkło się zbiło, w ME nawet raz gdy spadla na nie ten plastik z ceną.

Nie widziałem żeby ktoś go miał na tym forum, myśle że musisz poczytać zagraniczne recenzje. Ja i Petru23 mieliśmy GX810/830 i to był bardzo przyjemny telewizor. W sumie nie wiem, czemu go wymieniłem na Sony. Tylko biorąc Panasa trzeba być swiadomym, że on nie jest smart ani trochę... poza Netflixem, Prime i YT nie ma na nim żadnych liczących się aplikacji. Ale za to ma najlepszy obraz out of the box.
PS. Teraz doczytałem że to IPS i edge LED... Więc chyba niewarty swojej ceny, lepszą alternatywa byłby model niżej czyli HX810/830. Albo w ogóle ten co mieliśmy czyli GX800, bo one się nie róźnią w sumie niczym poza cena.

Jeśli głównie leci w tle to po co chcesz nawet xh90, o hx95 nie wspominając? :) po co przekraczać 2 tys? :)


Bawiłem się dziś x70, xh80 i xh85. I zacząłem się zastanawiać, czy do zwykłej tv nie wystarczy w zupełności właśnie xh70. Różnicy między nimi nie widziałem poza xh85, który walił czerwienią zbyt mocno.
Xh90 wiadomo, aczkolwiek zwykły sygnał z tv również wyglądał podobnie.
 

Axi25

New member
po tej aktualizacji dopiero zaczęły się jazdy :) dopiero kolejna z listopada je naprawiła, choć ja sam nie mogę narzekać, nie miałem w sumie nic z opisywanych problemów, poza jednym restartem chyba pierwszego czy drugiego dnia. Do tej pory mam problem z dzwiekiem przez hdmi arc, ale tu się nic nie zmienia po żadnej aktualizacji.

już nie gadaj, GX w polskim intertnecie ma dwie recenzje, jedna pozytywna, drugą negatywna. W "zachodnim" internecie recenzji jest dużo, poza rtings ale Panasonic sie wycofał ze Stanów.

Są modele gdzie matryce są mniej lub bardziej delikatne. Np w tym Sony ramka okala ekran, matryca jest dość miekka. Ale dla przykładu Panasonic ma naklejona szybe na matryce, ta szyba wystaje poza ramkę. I już słyszałem kilka histori o tym jak to szkło się zbiło, w ME nawet raz gdy spadla na nie ten plastik z ceną.

Nie widziałem żeby ktoś go miał na tym forum, myśle że musisz poczytać zagraniczne recenzje. Ja i Petru23 mieliśmy GX810/830 i to był bardzo przyjemny telewizor. W sumie nie wiem, czemu go wymieniłem na Sony. Tylko biorąc Panasa trzeba być swiadomym, że on nie jest smart ani trochę... poza Netflixem, Prime i YT nie ma na nim żadnych liczących się aplikacji. Ale za to ma najlepszy obraz out of the box.
PS. Teraz doczytałem że to IPS i edge LED... Więc chyba niewarty swojej ceny, lepszą alternatywa byłby model niżej czyli HX810/830. Albo w ogóle ten co mieliśmy czyli GX800, bo one się nie róźnią w sumie niczym poza cena.

Jeśli głównie leci w tle to po co chcesz nawet xh90, o hx95 nie wspominając? :) po co przekraczać 2 tys? :)

To ze w ciągu dnia tv leci w tle to nie znaczy ze wieczorami nie oglądam na nim żadnych filmów ani seriali. Telewizor w ciągu dnia jak pisałem często jest włączony i w tle leci po prostu zwykła tv sat natomiast wieczorem lubię obejrzeć coś bardziej ambitnego :) Dlatego myślałem o oledzie ze względu na wieczorne oglądanie ale nie wiem czy to będzie dobry pomysł.
 

SDman

Banned
Sdman dziękuję za odpowiedź.
Wnioskuję z niej, że Ty byś postawił na 55 OLED od LG niżeli 65 LCD od Sony? Odległość oglądania ok 2,5m.
Z moich wypowiedzi czasami może wynikać, że jestem przeciwnikiem OLED`ów. Tak nie jest,
to technologia zastępująca Plazmę, a taką mam. Znam ją z całym jej "bagażem" wad i zalet.
Pisałeś "TV głównie Netflix/HBO, gry PS4/PS5" to jakby preferuje OLED ale jednocześnie LCD bo nie widzę tutaj zwykłej telewizji z zazwyczaj gorszym sygnałem.
Taki oczywiście na większym rozmiarze zawsze będzie wyglądał gorzej niż na 10" mniejszym -ilość pikseli taka sama rozmiar już nie.
Rozmiar zawsze robi wrażenie (nie tylko na Tobie) obecnie 65" zaczyna się rozpychać sprzedażą i chyba już wyprzedza 55"
Jeśli znasz wady OLED :
https://www.youtube.com/watch?v=oQ1GIOEF46A
To mądrze powiedziane ja się z tym zgadzam.
Uważam, że bardziej zamożni mają mniejszy problem. Zawsze można mieć pecha i oczywiście na tyle przyzwyczaić się do jakości OLED`a, że trzeba będzie do portfela sięgnąć ponownie.
 

Mateuszsz

New member
Dzisiaj podczas oglądania filmu z dysku przestało odtwarzać film i nie odtwarza żadnych filmów, czyta dysk, przeglądam co na nim jest, miniaturki filmów są, ale nie może odtworzyć. Dysk sprawny, na kompie działa. Zmieniłem USB i to samo. Wygląda mi na to jakby się jakaś pamięć w TV zapchała - jest jakieś czyszczenie pamięci podręcznej albo coś takiego? Ewentualnie jakiś inny pomysł ? Wskazówki ?
 

rafallo777

New member
Mam pytanie do osób, które miały problem ze swoim telewizorem po aktualizacji softu z 25.10.2020r.

Czy po zainstalowaniu w swoich telewizorach najnowszego softu, tj. v6.0414, usterki, które opisywaliscie na tym forum ustąpiły ?

Jeżeli nadal występują usterki to proszę o ich podanie.

-----

Jeden z kolegów na tym forum napisał w swoim poście (kilka stron wcześniej), że zauważył iż matryca IPS zamontowana w modelu xh8086 ma dużo ładniejsze kolory nizy matryca VA montowana w modelu xh90. Otóż byłem wczoraj w jednym z elektromarketów, aby porównać sobie jakość wyświetlanych obrazów na telewizorach różnych marek, które są ustawione w trybie sklepowym. Na wszystkich telewizorach były wyświetlane programy demonstracyjne.

I tu muszę przyznać rację koledze, który zauważył jakość wyświetlanego obrazu na tv Sony xh80 oraz xh90. O ile na xh80 jakość kolorów była dobra, o tyle na modelu xh90 kolory były wyświetlane, jakby się ten telewizor oglądało przez jakąś folię, która próbuje nam specjalnie pogorszyć jakość obrazu.

Obok w/w modelu stał jeszcze model xh95, który wyświetlał te same demo dużo jaśniej niż xh90, ogólne wrażenie wyświetlanego obrazu było dużo lepsze niż na xh90, ale paleta barw była ciut gorsza niż na xh80.

Takie było moje odczucie, a przyglądałem się długo, stojąc na wprost do modelu xh90.

Kilka dni wcześniej byłem w innym elektromarkecie, gdzie stały obok siebie 75xh90 oraz 75xh95. Obraz demo był wyświetlany w trybie sklepowym, i tam również jakość obrazu na xh90 była taka jak to opisałem powyżej.

Nie mówię, że model xh90 jest kiepskim telewizorem, może Sony w tym modelu źle skalibrowalo ustawienie obrazu w trybie sklepowym.

A może jest coś na rzeczy, że Sony sobie lepiej poradziło z kalibracją matrycy IPS w modelu xh8086.

To prawda.
Xh80 bil w rtv agd, neonet I media expert wszystkie tv w sklepie poza oledami.
Xh80 swiecil lepiej od xh90.
Ja wiem, ze to sklep ale moim zdaniem panele ips maja lepsze kolory tak mi sie zdaje.
Mam Panasa na ips I samsunga va I philipsa.
Panas bije z palcem w du... te na matrycy va.
Dopiero wieczorem w ciemnym pomieszczeniu Panas przegrywa z matrycami va. Ale w ciemnych scenach. W jasnych nadal panas jest lepszy.

I tak sie zastanawiam. Czy w ips plastyka kolorow nie jest lepsza? Pomijam fakt ogkadania ciemnych scen, bo tu matryce va bija ips, ale przeciez wiekszosc scen jest jasna a plastyka kolorow w sony xh80 jest lepsza niz w xh90
 

Petru23

Banned
Obraz jest gładszy, miekkszy, brak takiego... ziarna charakterystycznego fla lcd. Barwy się troszkę rozlewają, że tak to określę. Sam się zastanawiam właśnie nad ips skoro nigdy po ciemku nie oglądam. Zawsze jest jakieś źródło światła, choćby z przedpokoju.
 

SDman

Banned
Nie zgodzę się z taką tezą. Plazma, LCD i OLED to trzy różne sposoby wyświetlania obrazu. Żaden nie nie jest kontynuacją, rozwinięciem czy "następcą" innego. Każda z tych technologii, to odrębna ścieżka w przedmiotowej dziedzinie.
Oczywiście masz rację to odrębne technologie mają jednak wspólny mianownik, PDP i OLED to brak podświetlenia i wiążące się z tym zalety, do których jak przyzwyczaili się użytkownicy PDP mogą uważać OLED`a za następcę, mogą ale nie muszą.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Potwierdzam, że przy ogladaniu przy świetle kolorystyka matrycy IPS sprawia lepsze wrażenie. Kolory są cieplejsze i lepiej nasycone. Brak tez oczywioście jakosći przu oglądaniu pod kątem. Mam bezpośrednie porównanie ponieważ kupiłem mamie SONY 49X7056 z matrycą IPS, natomiast sam mam SONY 49XH9505. Musiałem się sporo namęczyć aby w XH9505 uzuskać podobny efekt. Jednak wieczorne oglądanie to już inna bajka. Wtedy XH9505 pokazuje pazur.
 

SDman

Banned
I tak sie zastanawiam. Czy w ips plastyka kolorow nie jest lepsza? Pomijam fakt ogkadania ciemnych scen, bo tu matryce va bija ips, ale przeciez wiekszosc scen jest jasna a plastyka kolorow w sony xh80 jest lepsza niz w xh90
Tak jest, miałem Philipsa 9664 na IPS i to z katodą CCFL dającą cieplejsze barwy. Diody LED dają zazwyczaj bardziej "zimne" światło. Ten model LCD nawet w nocy miał doskonałą czerń i paletę barw vs PDP.
Mnie kusi Sony XH8196 (podobają mi się metalowe płetwy) jest w dwuzakupie +- za 2800.
ps.
Był obecnie ~ 3tys.
 
Ostatnia edycja:

steny

New member
Wyskoczył mi jeden czarny, martwy piksel na 65xh9096, 16 godzin na liczniku.
Mi to nie przeszkadza ale będę obserwował sytuację bo może coś jeszcze się pojawi. :twisted:
 

rafallo777

New member
Potwierdzam, że przy ogladaniu przy świetle kolorystyka matrycy IPS sprawia lepsze wrażenie. Kolory są cieplejsze i lepiej nasycone. Brak tez oczywioście jakosći przu oglądaniu pod kątem. Mam bezpośrednie porównanie ponieważ kupiłem mamie SONY 49X7056 z matrycą IPS, natomiast sam mam SONY 49XH9505. Musiałem się sporo namęczyć aby w XH9505 uzuskać podobny efekt. Jednak wieczorne oglądanie to już inna bajka. Wtedy XH9505 pokazuje pazur.

Ja zaluje troszke, ze nie wzialem xh80. Za 2499 zl byl.

Co do tv teraz wiem jedno. Nastepny tv jaki kupie to.bedzie tv na matrycy IPS.
Jednak plastyka kokorow na IPS bije VA.
Wiadomo, ze ips nie ma podjazdu w scenach nocnych, ciemnych do va. Ale ile jest takich scen? Malo.

Jak Ktos nie oglada netflix nalogowo tylko tv sat to tylko ips.

Moj Panas na IPS miazdzy Samsunga i Philipsa kolorami i po doswiadczeniach wiem juz ze nastepny tv to bedzie na ips.

Widzialem lg un8103 I tam z czernia jest lepiej niz na moim panasie. Przez tyle lat calkiem mozliwe ze poprawili matryce ips i to juz moze mit, ze na ips nie ma czarnego. Bo przy testach hdr czarny tam byl. Moze nie jak smola jak na va ale byl czarny.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Potrzebuję pomocy posiadam sony xh9505 i gram na nim na konsoli ps5 i co jakiś czas tv mi się wyłącza automatycznie co 20 min i musze spowrotem włączyć pilotem od tv. Timer w tv wyłączony proszę was o pomoc.
 
Do góry