Sony XH9005, XH9077, XH9096 czym one się różnią?

arekkk

New member
Ja mam 58cali pus8535 I obraz plynny.
U mnie w philips obraz plynny na netflix I z kablowki, ale na hbo go, tvp vod(rolnik szuka zony) juz sa mikro nieplynnosci.
Przy The Walking Dead na hbo go sezon 10 obraz nie jest plynny czesto przy twarzach, szybszych ruchach.
Na netflix wszystko plynne.


W poniedziałek oddałem taki sam model tv ponieważ wszędzie mi się rozmazywał obraz i kolory na każdym ustawieniu jaskrawe. Jedynie netflix dawał radę jako tako.

Możliwe że wadliwy egzemplarz. Mój brat ma 75 cali phillipsa i u niego wszystko ok.
Teraz się uwziąłem na HX9005 ale czekam może jakąś promocje zrobią na KD-55XH9505
Warto czekać?
 

Petru23

Banned
masz za 3550zł xh90 w MediaMark i Media Expert aktualnie.

Jak skaluje ten sony? Właśnie oddaję Q74t i w sumie tylko on został na placu boju a cena jak za niego dobra. Tylko tak czytam i czytam i śrendio się ten TV sprawuje.
Jeśli filmy w 24fps klatkują tzn występuje judder. A eg rtings ten TV jest wolny od Judderu i powinien sam sobie z tym poradzić, bez stosowania upłynniaczy.
Czy to nie ofekt sutter czy jak on się tam nazywa, tnz klatki nie są wyświetlane przez odpowiednią ilość czasu i stąd taki efekt klatkowania?
 
Ostatnia edycja:

arekkk

New member
masz za 3550zł xh90 w MediaMark i Media Expert aktualnie.

Jak skaluje ten sony? Właśnie oddaję Q74t i w sumie tylko on został na placu boju a cena jak za niego dobra. Tylko tak czytam i czytam i śrendio się ten TV sprawuje.
Jeśli filmy w 24fps klatkują tzn występuje judder. A eg rtings ten TV jest wolny od Judderu i powinien sam sobie z tym poradzić, bez stosowania upłynniaczy.
Czy to nie ofekt sutter czy jak on się tam nazywa, tnz klatki nie są wyświetlane przez odpowiednią ilość czasu i stąd taki efekt klatkowania?

Widziałem właśnie ta cenę. Czy jest sens czekać na lepsza cenę? Słyszałem ze po nowym roku będą promocje na telewizory i ceny bez VAT.
 

SDman

Banned
Tak jak zawsze po nowym roku, może nie od razu ale będą niższe.
Szkoda, że w MeX nie dali dwuzakupu, hmm.
 
Ostatnia edycja:

Michu30

New member
Warto ja mam i u mnie działa elegancko nic się nie zacina i każda aktualizacja działa prawidłowo. Ja też ten model tv raz wymieniałem z powodu wady na matrycy ale dostałem nowy egzemplarz i ten nowy działa dobrze.
 
L

lukas1985

Guest
Dobry wieczór. Posiadam obecnie Samsunga model uh48h6400. Ma ponad 5 lat jest full HD. Mam konsole Xboxa one s, ale pewnie za jakiś czas kupię nowego Xboxa lub ps5. Do tego dochodzą filmy na netflixie oraz oglądanie Upc na horizon. Tv oglądam z ok 2.4-2.7 metra. Celuje w 55 lub 65' aczkolwiek boję się że 65 będzie za dużo. Z typów jakie mam to na pewno Sony xh90, samsung q80t, lub OLED z LG cx3. Proszę doradzić , i tak szczerze powiedzieć czy będzie różnica względem obecnego Samsunga.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sharezz

New member
Pytanie, czy warto jednak kupić tego xh90, bo problemy po aktualizacji są dalej.



Co do rwania filmów to taki mój wywód z innego wątku, ale nawiązywałem w myślach to ostatnich wpisów tutaj. Także...



http://www.hdtv.com.pl/forum/1605087-post231.html

nie bierz, nie warto, wszyscy inni beda zadowoleni, ale ty nie. i tak oddasz :) wróć do GX810 i będziesz miał święty spokój.

taka mała złośliwość :) swoją drogą, ładnie natrzaskałeś postów przez te dwa miesiące....

A tak zupełnie na poważnie, jak wiesz mogę porównać do C715 i GX830, do tegorocznej serii 8 od Philipsa i mojego starego Samsunga - ten TV nie klatkuje. Tak po prostu. Klatkował i przycinał TCL. Opisane wyżej to po prostu filmy nagrane w 24 klatkach, a te nie ma bata - nie będą płynne, nigdy. Sony nie ma judder o którym wspomniałeś w którymś poście. A zeby obraz byl płynny - no niestety, trzeba wlaczyc uplynniacz, choc na mininimum. tak jak w każdym innym telewizorze. Panas też klatkował przy wyłączonym. Problemów z softem, po miesiącu nie uświadczyłem, ani razu mi sie nie zawiesił, raz zrestartował jakoś na początku, ani razu nie wyrzuciło do menu głównego. Miałem za to jazdy z soundbarem, bo mu się dźwięk rozjeżdżał przez HDMI, ale z lenistwa to olałem i albo juz tego nie mam, albo nie zwracam uwagi.

Generalnie mnie bawią te wszystkie teorie o wyłączeniu upłynniaczy, ulepszaczy i HDRu, żeby oglądać film tak "jak reżyser go stworzył". Nie po ty wydaję tyle hajsu, żeby teraz wyłączyć to co tęgie japońskie głowy wymyśliły w swoich laboratoriach i oglądać klatkujące filmy. To jakbym kupił RSa i jeździł nim przepisowo po mieście.



Dobry wieczór. Posiadam obecnie Samsunga model uh48h6400. Ma ponad 5 lat jest full HD. Mam konsole Xboxa one s, ale pewnie za jakiś czas kupię nowego Xboxa lub ps5. Do tego dochodzą filmy na netflixie oraz oglądanie Upc na horizon. Tv oglądam z ok 2.4-2.7 metra. Celuje w 55 lub 65' aczkolwiek boję się że 65 będzie za dużo. Z typów jakie mam to na pewno Sony xh90, samsung q80t, lub OLED z LG cx3. Proszę doradzić , i tak szczerze powiedzieć czy będzie różnica względem obecnego Samsunga.



Ponieważ przesiadłem się z 5-letniego, 40 calowego Samsunga J6200 odpowiem: różnica jest ogromna. We wszystkim, poza skalowaniem materiałów gorszej jakości. Jasność, kontrast, kolory, rownomiernosc podświetlenia matrycy - to jest przepaść. Gorzej wyglada upscaling.

Patrząc na Twoje typy: realnych różnic miedzy Sony a Samsungiem nie ma. Nie mówię o tym co na papierze, ale o tym co zobaczysz na żywo. Więc bardziej to kwestia preferencji, czy wolisz Tizena czy Androida, jak dużo oglądasz Netflixa i czy jesteś skłonny zrezygnować z Dolby Vision. Badz tylko świadom, że całe to DV jest mocno przereklamowane... poza Netflixem i poza ich produkcjami DV nie ma praktycznie wcale, a więc nie wiem czy aż tak istotne jak wszyscy piszą. Aha No i pilot - to co Sony odwaliło z tym pilotem to żart - narzekałem na ten od Panasonika, a to były jednak wyżyny japońskiej myśli technologicznej. Nawet 5 letni Samsunga jest lepiej zrobiony, a J6200 to był najtańszy telewizor w ich ofercie w tamtym czasie. Ten Sony trzeszczy, wygina się, rysuje. Samsung ma dwa, z czego jeden aluminiowy.

LG CX to już inna liga. Jeśli masz hajs na niego, to się nawet nie zastanawiaj :)
 
Ostatnia edycja:
L

lukas1985

Guest
A czy model oleda z LG Seria BX będzie dużo słabsza od CX ? Bo różnica w cenie ok 1tys..BX mozna kupić za oo 4300zl..
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Tutaj jest temat o SONY serii 9 ! Wrzucacie o filips, samsung, lg i inne. Zrobil sie smietnik! Sa zakladki tych marek i tam piszcie a nie wszystko do jednego wora. Pozdrawiam.
 
L

lukas1985

Guest
Chodzi o pórównanie danych modeli. Wracając do Sony to jest obecnie w media markt za 3500zl za 55' , i chyba się na to zdecyduje .

I czym się różnią modele XH9005BAEP, XH9005, XH9096 ???
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

SDman

Banned
Stosunek jakość/cena i brak zmartwienia to może być najlepszy aczkolwiek nie pozbawiony wad obecnie wybór. Trafić trzeba jak ze wszystkim obecnie.
 

rafallo777

New member
Ja sie zastanawiam nadal oczywiscie poza nocnym ogladaniem czy xh80 jest lepsza od xh90 w kolorach tylko.
W sklepie lepiej swiecil xh80.
Na youtube testy od 3 roznych ludzi tez pokazuja, ze czesto chodz nie zawsze kolory byly lepsze w xh80 niz xh90.

Mam panasa na ips i kolory ma lepsze od Samsunga z 2017, ktory jest na va.
Faktycznie roznica miedzy nimi jest wieczorem. Wiecej szczegolow jest na Samsungu wieczorem ale w ciemnych scenach. Przy jasniejszych ips w panasie bije Samsunga na va.

Dlatego ten sony xh80 tez moze bic w jasnych scenach xh90

Czy matryce ips maja lepsza plastyke kolorow od va?
 
L

lukas1985

Guest
Dziś mialem bezposrednie porównanie Sony do oleda LG i to tego BX czyli tańszy. I powiem szczerze że Sony nie ma.podejscia. a na każdym tv leciał ten sam materiał z tv naziemnej.
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chodzi o pórównanie danych modeli. Wracając do Sony to jest obecnie w media markt za 3500zl za 55' , i chyba się na to zdecyduje .��

I czym się różnią modele XH9005BAEP, XH9005, XH9096 ???

W zasadzie tym że model xh9096 ma możliwość ustawienia nóżek na 2 sposoby. Xh9005baep to po prostu końcówka pełnego oznaczenia modelu xh9005. Pełna nazwa tego tv to KD-65XH9005BAEP.
 

rafallo777

New member
Czy Wy w Soniaku Waszym macie apke Apple TV?
Ja mam Philips i jej nie mam.
Niby android tv i nie ma.
To samo CP GO nie ma.

U Was jest Apple Tv I CP GO?
 

sharezz

New member
Czy Wy w Soniaku Waszym macie apke Apple TV?

Ja mam Philips i jej nie mam.

Niby android tv i nie ma.

To samo CP GO nie ma.



U Was jest Apple Tv I CP GO?

Tak, z androidów tylko Sony i Firestick ja ma. Ale CP już jest na mi box wiec raczej powinna być wszędzie.

Dziś mialem bezposrednie porównanie Sony do oleda LG i to tego BX czyli tańszy. I powiem szczerze że Sony nie ma.podejscia. a na każdym tv leciał ten sam materiał z tv naziemnej.


No nie ma co porównywać OLEDa z LEDem [emoji846] stad ci pisaliśmy, ze jak masz kasę to bierz OLED. Mnie ten Sony kosztował 2990, 3500 czy 3800 jak stoi teraz bym w życiu nie dał, za mała różnica do OLEDa. Jedyne czego bym się obawiał to jakości najtańszego OLEDa, wiesz te wszystkie legendy o wypalaniach itd.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

SDman

Banned
Dziś mialem bezposrednie porównanie Sony do oleda LG i to tego BX czyli tańszy. I powiem szczerze że Sony nie ma.podejscia. a na każdym tv leciał ten sam materiał z tv naziemnej.
Tegoroczny model LG BX jeszcze nie spotkałem aby stał obok drugiego TV LCD (wszędzie osobne wysepki). To jest warunek konieczny jak również wstępne skalibrowanie obu TV z plansz testowych.
LG B9 miałem taką okazję i w skalowaniu przegrał zarówno z Samsungiem Q70R, a potem w innym miejscu z Philipsem 754/12.
http://www.hdtv.com.pl/forum/1592796-post3.html
 
Do góry