Sony W509C czy W505C?

arss

New member
Dokładnie, i modele Sony jak panasonic mają dużo mankamentów gdzie w ramach gwarancji nic z nimi nie zrobią bo ich katalog wad tego nie obejmuje. Podświetlenie matrycy, DSE,pixele wszystko tak pięknie ujęte regulaminowo żebyś nie miał możliwości ubiegać się o naprawę czy też wymianę.
 

RoSa.11

New member
ja mam gołą ścianę po remoncie ...

im więcej czytam tym bardziej się zastanawiam czy w ogóle jest sens kupować jakikolwiek TV.

Serio, jak się czyta wpisy takie jak ARSS'a to mam ochotę kupić projektor a kasę z TV zainwestować w kompa i puszczać przez rzutnik.

MASAKRA jakaś z tymi TV ...

Co test to wszystko idealnie ..a w praktyce to brak słów ...
 

arss

New member
Lepiej żebym nic Tobie nie radził bo sam naciełem się dzięki poradom na tym forum na panasonica as650 który miał być bezwadowy a jak się okazało to naszpikowany był cloudingiem,DSE,lipnym podswietleniem, ciemnymi rogami. Kolejny zakup to był Sony w 829 50 cali, z nim było wszystko ok poza cloudingiem pionowym przy lewym i prawym rancie TV, ogólnie był ok. Natomiast miałem kilka sztuk Sony 55w805b, 55w815b i tam powtórka z rozrywki clouding, poziome ciemne pasy- wada podświetlenia , cienkie szarawe paseczki w trakcie ruchu kamery góra dół. I tak się użerałem z odsyłaniem TV lub też odwożeniem. Kolejne to nową seria androidów sony zachwalana z super poprawą obrazu. Dla przeciętnego widza porównując serię b i c pod kątem ostrości obrazu kolorystyki to niema żadnej. Chwyt marketingowy sprzedawczyków forumowych. Życzył bym ci dobrego zakupu któregoś modelu z serii b bez mankamentów, bo moim zdaniem szkoda wydawać kasy na serię androidową. Jest ona niedopracowana androidowo i wcale nie bije na głowę serię b poprawą wyświetlanego obrazu.I jeszcze martwe piksele kolor czerwony,zielony,niebieski były i są nadal w serii c niemam już tego zdjęcia ale wkleił bym w celu wierzytelności moich przebojów z danym modelem.
 
Ostatnia edycja:

arss

New member
Smart działa w nich najlepiej, natomiast mają przypadłość brudnego ekranu - popalcowanej szyby. Testowałem 55h6400 o ile dobrze pamiętam jednak drażnił mnie efekt brudnego ekranu. I jakoś wygląd mi do gustu nie przypadł. Najważniejsze to jak już dokonasz wyboru obojętnie którego producenta to abyś miał możliwość zwrotu TV bez podania przyczyny bo dopiero w domowym zaciszu po kilku dniach zaczniesz dopatrywać się bolączek dzisiejszej technologi TV. A wtedy TV w karton i odsyłka. Oczywiście życzę dobrego zakupu przy pierwszym egezmplarzu.
 

arss

New member
Saturn i Mm mają możliwość zwrotu do miesiąca (30 dni)bez podania przyczyny w przypadku kupna w sklepie stacjonarnym. Sprawdzone bo jest dla nich już znanym klientem typu - dzień dobry chciałem oddać\ wymienić . Euro niema takiej możliwości w sklepie stacjonarny. Natomiast zakup na odległość w dowolnym sklepie czy też serwisie aukcyjnym ma ustawowo możliwość zwrotu do 14 dni. Jeżeli kupisz w Saturnie/MM stacjonarnym na raty to masz też tylko 14 dni bo wtedy pod uwagę bierze się wycofanie rat.
 
Ostatnia edycja:

RoSa.11

New member
czyli w sumie najlepiej jest iść do MM i osobiście zakupić.

Aktualnie jest promocja w SATURNIE .. dobre ceny są.

Zastanawiam się mocno nad 55JU7000L oraz 55X8505/X8507/X8509 bo to wszystko to samo. Ceny w granicach 5100 pln ...

Najbliższy Saturn mam 200km w jedną stronę a i tak mi się opłaca jechać po któryś model ....

Ciekawe jak się kupi w saturnie to czy można oddać w MM ... bo to jedno i to samo :D
 
Do góry