Sony seria ZX1 test, opinie użytkowników, wszystko o serii.

mumu

New member
ProSiaczek napisał:
Jak sony dostanie nagrodę EISA to znaczy, że z układu a nie że jest dobre?!
Przestańmy widzieć wszędzie układ - od tego jest polityka :D
nagrody dewaluuja sie z czasem :). EISA teraz to juz nie to samo co kiedys :p.
 

zaz

Member
Sony KDL-40ZX1

Interesuje mnie ten Sony z podświetleniem LED.
Czy ktoś ma\widział go w akcji. A może gdzieś jest test tego tv.
 

p.stasiak

New member
ZX1 zapowiada się genialnie, ale w Polsce póki co prawdopodobnie nie zrobi wielkiej kariery, bo kto kupi '40 telewizor za 15 tysięcy (ale kierunek dobry). Mimo wszystko produktem flagowym Sony na 2009 zostanie chyba Z4500.

Inna sprawa, że Sony odchodzi od modeli mniejszych niż 40 cali, co moim zdaniem, jest kierunkiem właściwym, bo 32 czy 37 calowe matryce to zdecydowanie za mało (chyba że jako lcd do kuchni)
 

rybka.w

New member
p.stasiak napisał:
....... Inna sprawa, że Sony odchodzi od modeli mniejszych niż 40 cali, co moim zdaniem, jest kierunkiem właściwym, bo 32 czy 37 calowe matryce to zdecydowanie za mało (chyba że jako lcd do kuchni)

ale kolego na matrycy 32 calowej nie widać zakłóceń przy złej jakości nadawanego materiału w SD.
Mam możliwość porównać obraz 40 '' Tośki ZF 355DG(podobno rewelacyjny LCD) z 32 Panasem LX 70P i na Panasie obraz SD jest ładniejszy bo...... ma między innymi mniejszą matrycę i nie widać tak mankamentów na obrazie :D


Na innym forum widziałem test tego Sony i jest rewelacja :)
ehhh tylko ta cena :(
 
Ostatnia edycja:

p.stasiak

New member
Słuszna uwaga, ale przy 40 calach obraz nawet w SD o średnim sygnale na dobrym tv nie będzie zły. Przy bardzo złym sygnale można usiąść trochę dalej ;).
 

senior45

New member
ja ten telewizor ogladalem w sklepie i miernota.Kontrast jest beznadziejny.Trzeba go na maxa podswietlic zeby cos ogladac a po tygodniu jak wrocilem do sklepu tu mial czyrne cienkie pasy wzdluz ekranu.dziekuje i do widzenia.
 

Sych

New member
Senior - można również iść do okulisty:p Obraz faktycznie nie jest tak dobry jak na innych modelach w tej klasie cenowej, niewiele dokładając mielibyśmy X4500 z podświetleniem LED, albo Z5500. Tylko żaden z nich nie ma takich warunków zewnętrznych (grubość, waga)
 

remember

New member
Witam szanowne grono



Korzystając z wyprzedaży w jednym ze stołecznych marketów nabyłem drogą kupną telewizor bezprzewodowy mianowicie 40zx1.



Głównym kryterium wyboru telewizora była właśnie bezprzewodowość. Początkowo miał to być inny model producenta, ale że pojawiła się dobra promocja (4990zł z głosnikiem i stojakiem) wybór mógł być tylko jeden.



Telewizor został podłączony do pokoju gdzie nie ma kabla antenowego, natomiast nadajnik (MBT-W1) w drugim, gdzie jest: analogowy sygnał,cyfrowy z dekodera HD, DVD itp itd. Ponadto pilot od telewizora potrafi obsługiwać wszystkie urządzenia stojące w drugim pokoju (tam gdzie jest nadajnik) będąc w pokoju przed telewizorem (dzięki IR BLASTER).



Wszystko ładnie pięknie z jednym ALE



Zasięg jest na tyle słaby, że trzeba przesunąć nadajnik około 1 metr aby łączył się w telewizorem.



Producent podaje, że urządzenia komunikują się na paśmie 5GHZ czyli dokładnie takim co wlan 802.11 a/n.



Jak wzmocnić taki sygnał ?



Czy można np. zastosować repeater, znalazłem taki FRITZ!WLAN Repeater N/G
 

Ares78

New member
A gdzie mieszkasz, w bloku w domu jednorodzinnym? Bo możliwe, że są po prostu zakłócenia, polecałbym przedzwonić na infolinię i dowiedzieć się co dokładnie może takowe powodować. Sprawa trochę dziwna bo jednak 1m to bardzo mało...
 

remember

New member
A gdzie mieszkasz, w bloku w domu jednorodzinnym? Bo możliwe, że są po prostu zakłócenia, polecałbym przedzwonić na infolinię i dowiedzieć się co dokładnie może takowe powodować. Sprawa trochę dziwna bo jednak 1m to bardzo mało...
W bloku.

Nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy. Nadajnik od telewizora nie jest w odległości 1m tylko brakuje 1m do dobrej komunikacji.

Odległość między dwoma urządzeniami to 6-7 metrów w linii prostej, oczywiście pomiędzy nimi jest ściana. Komunikacja działa tylko przy otwartych dzwiach między pomieszczeniami :)
 
Do góry